PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zwangsversteigerung'luk olduk

Ufuk006
24 Haziran 2024, 21:45
Merhaba Arkadaslar, konuyu umarim dogru yere acmisimdir. Isin icinden cikamadigim icin bilgiye ihtiyacim var.
Annem 12 yildir bir apartmanin 3. katinda kiraci olarak oturuyor. Ona avukattan mektup gelmis, ev sahibi Hausgeldi ödemedigi icin Wohnungseigentümerschaft daireyi zwangsversteigern edecekmis.
Annemede gutachternin gelecegini ve daireyi ona göstermesi konusunda rica ediyorlar.

Benim sorum, annem gutachtere daireyi göstermek zorunda mi? Iceri almama hakki varmi?
Niyetim bu daireyi almak ve "kiraci" olarak annemin evde devam oturmasi. Zwangsversteigerung olmadan alma imkani bulunuyor mu? Ev sahibine malesef ne emaille ne telefonla ulasamiyoruz, Mietvertragdaki adresdede oturmuyor artik.

Gutachteri eve almazsak dairenin Verkehrswerti daha mi düsük olur? Eger mecbur zwangsversteigerung olurda oradan daireyi almaya calisirsam?

Bi yol gösterirseniz sevinirim, simdiden tesekkürler...

Birbey 3.1
24 Haziran 2024, 22:06
Satici ile anlastikdan sonra Zwangsversteigerunga gerek kalmadan alabilirsin.

Hausverwaltung ara ve pazarligini yap.

Gutachteri bence iceri almaya mecbur. Nede olsa is mahkemeye giriyor. Hakimi engellemek olmaz.

Bu arada haberin olsun, annenin kiraci olarak alirsan, yil sonunda yaklasik en az iki kira Finanzamta kira vergisi ödersin.

Zwangsversteigerungdan ev almak cok zor. Immobilienciler hepsi orada. Birde Finanzierungsbestätigung hazir olmasi gerekiyor ve kazandin mi meblanin yüzde 10ini tikirt ödemen gerekiyor.

Eger ev asiri külüstür birsey degil zor Zwangsversteigerungdan.

webci
24 Haziran 2024, 22:07
Kimseyi iceri almak zorunda degilsin..
Gutachten ida kafadan en son neydiyse oyle devam ettirirler..
Benim ikinci evde ev sahibi kimseyi eve yakladtirmamis ve haliyle yapilan gutachten bir onceki..cogu bilgiler aktuell degil..

Ufuk006
24 Haziran 2024, 22:10
Satici ile anlastikdan sonra Zwangsversteigerunga gerek kalmadan alabilirsin.

Hausverwaltung ara ve pazarligini yap.

Gutachteri bence iceri almaya mecbur. Nede olsa is mahkemeye giriyor. Hakimi engellemek olmaz.

Bu arada haberin olsun, annenin kiraci olarak alirsan, yil sonunda yaklasik en az iki kira Finanzamta kira vergisi ödersin.

Zwangsversteigerungdan ev almak cok zor. Immobilienciler hepsi orada. Birde Finanzierungsbestätigung hazir olmasi gerekiyor ve kazandin mi meblanin yüzde 10ini tikirt ödemen gerekiyor.

Eger ev asiri külüstür birsey degil zor Zwangsversteigerungdan.

Saticiya (ev sahibine) malesef ulasamiyoruz, sorun orda zaten. Verwaltung daireyi satmaya yetkisi varmi bilmiyorum, ama arayip sorarim, tesekkürler.

Birbey 3.1
24 Haziran 2024, 22:19
Ev borcluysa zaten Bankanin. Onunla anlasman gerek. Gerek borcsuzsa bence sirf mahkeme karar satabilir. Mahkemeyi ara sor.

Kimseyi iceri almak zorunda degilsin..
Gutachten ida kafadan en son neydiyse oyle devam ettirirler..
Benim ikinci evde ev sahibi kimseyi eve yakladtirmamis ve haliyle yapilan gutachten bir onceki..cogu bilgiler aktuell degil..

Webci ev sahibi mecbur degil, ama burdaki kisi kiraci. Mal sahibi degil. Hakim einstweilige Verfügung üzeri mecbur tutabiliyor. Ha yaparmi yapmazmi o ayri konu.

atsiz77
25 Haziran 2024, 06:12
Annen bilirkişiyi eve alma zorunda değil, kendi insiyatifinize kalmış bu özel hayatınıza giriyor kapıda içerisi.