PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sozialverband

iskete
25 Haziran 2024, 12:25
arkadaslar sosyal dernege üye olmak gerekiyormu sosyal haklarimizin savunulmasi acisindan üye olmaya degermi?
yoksa bu tür derneklerin amaci sadece para kazanmak yada yabanci üyeleri baska türlü yönlendirip islerine comak sokmakmi (acikcasi kafamdaki düsünceler bu yönde)
yinede sormak istedim tecrübesi olan arkadaslardan bilgi edinmek acisindan üye olsammi diye düsünüp duruyorum yada hangi dernegi tavsiye edersiniz üye olupta cok isime yaradi deyip memnun kalaniniz varmi?

Haziran
25 Haziran 2024, 12:36
Ben 1 yil kadar VDK'ye üyü oldum bu esnada Behinderung icin yardim istedim, gittim ordaki Memur öylesine islem yapti.
Hatta doldurduklari Antrag red oldu.

Sonra Avukat ile devam ettim ve 50% GdB aldim.Tavsiyem Rechtschuzt yaptirip Avukat ile cözüm aramak.
Yani aylik 8-10 € VDK'ya vermektense bu Parayla Rechtschuz yaptirmak ve günü geldiginde bir Avukat ile devam etmek daha mantikli.
Ben bir faydasini göremedim, belki faydasini gören baska arkadaslar vardir birde onlarin tecrübelerini bekle bakalim.

webci
25 Haziran 2024, 15:15
Bunlar eskidende boyleydi yine ayni..salla basini al maasini bir dernek..olay mahkemeye yansirsa masraflarini odeyecekleri bile muamma...mieteveriene bir zaman uye oldum ,onlardan cok ben ugrastim..

Birbey 3.1
25 Haziran 2024, 16:06
arkadaslar sosyal dernege üye olmak gerekiyormu sosyal haklarimizin savunulmasi acisindan üye olmaya degermi?
yoksa bu tür derneklerin amaci sadece para kazanmak yada yabanci üyeleri baska türlü yönlendirip islerine comak sokmakmi (acikcasi kafamdaki düsünceler bu yönde)
yinede sormak istedim tecrübesi olan arkadaslardan bilgi edinmek acisindan üye olsammi diye düsünüp duruyorum yada hangi dernegi tavsiye edersiniz üye olupta cok isime yaradi deyip memnun kalaniniz varmi?

Mahkemeye falan cikacaksan deger. Avukatdan daha ucuza geliyor.

Olay her zaman doktordaki. Fayda ederse iyi doktor, etmezse o ise yaramaz.

webci
25 Haziran 2024, 16:31
En mukemmeli kompacktpaket rechtschutz..
Ucuz etin yahnisi tatsız olur..

Haziran
25 Haziran 2024, 20:30
Mahkemeye falan cikacaksan deger. Avukatdan daha ucuza geliyor.

Olay her zaman doktordaki. Fayda ederse iyi doktor, etmezse o ise yaramaz.

Birbey zaten Doktordan iyi Raporlarin olmaz ise hic sansin yok.
Sana o zaman VDK'da Avukat'da yardimci olamaz.

VDK aylik 7 €. 7x12 = 84 €
Ben LVM'de Rechtschutz mit Baustein Private und Verkehr senelik 209 € ödüyorum.Yani VDK'ya verilen senelik Para ile Private Rechtschtz yaptirilabilinir hemde baska sorunlardada kullanilabilinir.

iskete
28 Haziran 2024, 00:55
benimde süphelerim vardi yardim yerine daha cok senin yardim almana mani oluyorlar diye duymustum onun icin buraya konuyu actim caba diye birde burada tecrübe eden arkadaslardan duymak istedim sbukadari yeterli ben gecen sene bir yerden yardim istemistim burasida böyle isverenle senin aranda kolaylik sagliyorlar nebileyim daha hafif isleri vermelerine yardimci oluyorlar falan filan neyse ben rehaya gidecegimi söyledim oda dedi ben termin alayim isverenden oturup konusuruz durumunu ben geldim aradan ay gecti adamdan tik yok ben ariyorum telefona cikmiyor oradan anladim yabancilara pek destek vermek istemiyorlar kendi isimi kendim yapacam artik is basa düstü sagolun arkadaslar

Bunlar eskidende boyleydi yine ayni..salla basini al maasini bir dernek..olay mahkemeye yansirsa masraflarini odeyecekleri bile muamma...mieteveriene bir zaman uye oldum ,onlardan cok ben ugrastim..

mietvereina bende üye olmayi düsünmüstüm ama olmadim duyduklarim beni tatmin etmemisti gönllü insanlarin bu konularla ilgilendigini söylediler iki yasal konu ezberlemis üyelerden paralari alip iki mektup yaziyorlarmis hepsi bukadar demislerdi bundan 15 sene önce

Egenin Efesi
28 Haziran 2024, 09:45
Benim Babam tahminen 40 senedir VDK dernegine üye.

Bir kac sefer sorunlarimiz oldu sagolsunlar çok yardımcı oldular ve sorunu çözdüler .

Hatta mektup yazdılar, form doldurdular, üyeligimiz halen devam ediyor.

Ben tavsiye ederim.

batum
28 Haziran 2024, 10:12
Ordan çalışanlar Avukat
Bütün kanunları ve yolu yorganını biliyorlar

Bir yola gireceksen işi bilenlerle gir

Resctschutz ile bir adım ileri iki adam geri gidersin

Ben eşimle beraber üye oldumdu

İkimiizide 5 sene içinde süresiz emekli yaptılar

Haziran
28 Haziran 2024, 11:49
Ordan çalışanlar Avukat
Bütün kanunları ve yolu yorganını biliyorlar

Bir yola gireceksen işi bilenlerle gir

Resctschutz ile bir adım ileri iki adam geri gidersin

Ben eşimle beraber üye oldumdu

İkimiizide 5 sene içinde süresiz emekli yaptılar

Valla batum abi senin sansina hayranim.
Arbeitsagentur'a gidiyorsun sana iyi Memur denk geliyor, Gutachtene gidiyorsun sana iyi Doktor denk geliyor, VDK'ya üye oluyorsun sana yardimci olan kisiler denk geliyor. Valla Allahin sevgili kulusun.Yada senin yasadigin bölge baya esnek bu konularda , bizim bura Bayern gibi degil.
Elestirmek icin falan demiyorum gercektende öyle.Sana zaten daha öncede anlatmistim ben %50 GdB ile Arbeitsagentura gittigimi ve bana sanki saglikli insan gibi haftada 3-4 tane vermittlungsvorschläge gönderdiklerini.(olayi biliyorsun), Krankengelde gectiim 9 ay sonra Karankengeldi kesmek istediler ve Krankenkasse'ye Wiedrspruch verip geri kalan kismi öyle zorla alabildim.
Yani ben Bayernde valla hep Widerspruch veya Avukat ile aliyorum haklarimi.Yani bayagi ugrastiriyorlar burda.
Senin yazdiklarini görünce inan senin o taraflara mi tasinsam diyorum ;)

webci
28 Haziran 2024, 15:39
Valla batum abi senin sansina hayranim.
Arbeitsagentur'a gidiyorsun sana iyi Memur denk geliyor, Gutachtene gidiyorsun sana iyi Doktor denk geliyor, VDK'ya üye oluyorsun sana yardimci olan kisiler denk geliyor. Valla Allahin sevgili kulusun.Yada senin yasadigin bölge baya esnek bu konularda , bizim bura Bayern gibi degil.
Elestirmek icin falan demiyorum gercektende öyle.Sana zaten daha öncede anlatmistim ben %50 GdB ile Arbeitsagentura gittigimi ve bana sanki saglikli insan gibi haftada 3-4 tane vermittlungsvorschläge gönderdiklerini.(olayi biliyorsun), Krankengelde gectiim 9 ay sonra Karankengeldi kesmek istediler ve Krankenkasse'ye Wiedrspruch verip geri kalan kismi öyle zorla alabildim.
Yani ben Bayernde valla hep Widerspruch veya Avukat ile aliyorum haklarimi.Yani bayagi ugrastiriyorlar burda.
Senin yazdiklarini görünce inan senin o taraflara mi tasinsam diyorum ;)

Batum usta ALLAH in sevdigi kulu galiba;)