Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 387 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba kredisi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    ahmet nerde? ahmet cokdan aldi arabayi gitti

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Alıntı Musti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al bin kefenin cebi yok
    Birikmisin varsa, olur.. ama 25k kredi araba icin????

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    arkadaslar kendi düsüncem tabiki beni baglar yorumlairniz okudum hakliisniz genelde ama su var gencler icin bu dediiginiz gecersiz yetisgin cocugu olanla bilir baba ve anne olarak bizler yardimci olmuyozmuyuz biz binemedik o binsin veya biz yapmadik o yapsin diye arkadasimiz düsük kredi sormus bizler sadece biliyorsak ona cevap verelim alir almaz kendi bilir diye düsünüyom kolay gelsin ( benim düsüncem beni baglar arkadaslar haddim degil kimseye farkli birsey demek ) genclerin altindaki arabalara bir bakin birde eskidendi türkler kötü arabaya biniyor demek simdi en iyisine en lüksüne biniliyor öyle görüyom hakkisir binsin alak kaza bela vermesin kimseyede
    Konu antika tarafından (09 Mart 2023 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

5. antika üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Zaten çocuğunu seven anne baba oğlum lüks arabaya binsin diye para vermez. Verirse iyilik etmez. Şımartır.

Çok gördüm etrafımda ehliyet parası babası veren. Ehliyeti kaptıran kaptıran. Benim gibi kendi çalışıp ödese cebine acıdığı için ehliyetinin ve arabın değerini bilir.

Para çocuğa zor durumda kalırsa veya ev dam alırsa verilir. Keyif için verirsen kıymet bilmez. Allah korusun çarpar çarpar gelir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birikmisin varsa, olur.. ama 25k kredi araba icin????
    kazandi paraya bagli ben Faizler cikmadan Kredi aldim gerek yokdu ama uygun oldu icin aldim max vade yaptim 3% den aldim.

Generell gesprochen profitieren Kreditnehmer von der Inflation: Der nominale Betrag ihres Kredits bleibt gleich, aber das Geld ist weniger wert. Somit sinkt die reale Schuldensumme. Kredite lassen sich somit leichter zurückzahlen, man kann sie „weginflationieren“.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    192 mesaja 328 teşekkür aldı
    Alıntı antika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkler kötü arabaya biniyor demek simdi en iyisine en lüksüne biniliyor öyle görüyom hakkisir binsin alak kaza bela vermesin kimseyede

Güzel yazmissin
    Bizim burdada herkesde 1-2 yasinda mercedes bmw arabalar var
    Benim köylüm mersedes S bilmem kac aldi 20000 euroya,kis geldi kis tekerligi yok diye agliyordu
    Oglu 27 bin euroya Golf gti aldi 200 Euro taksitle ödüyor

Ha bende iyi bir -ok degildim tabii gencligimde bende 50 bin euro vermisimdir arabalara (mark olarak 100 bin)
    Bugün elimde o yönden ne var ? hic bir sey

Hani düsünüyorumda bugünkü aklim olsa hayatta arabalara bu kadar para vermezdim

Ben Millet Mercedese BMW biniyor diye onlarla yaris etmeye calismam
    bir polo 6 N vardi ise gidip geliyordum bana yetiyordu,4 sene önce isden cikinca sattim ,daha arabada almadim

Herhalde yaslaninca böyle oluyor

9. 2 kişi batum üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tecrübe denen şey gençken lazım, ama iş işten geçtikten sonra yaşlandıkca geliyor. Akıllı insan eğer gençken bunun farkına varırsa o tecrübeleri yaşamadan faydalanır.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Sa arkadaşlar sizlerin naçizane fikirlerine saygı duyarak araba almaktan vazgeçtim. Allah hepinizden razı olsun

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

13. 3 kişi ahmet976 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    192 mesaja 328 teşekkür aldı
    Alıntı ahmet976 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar sizlerin naçizane fikirlerine saygı duyarak araba almaktan vazgeçtim. Allah hepinizden razı olsun

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
    Tebrikler
    Gerekden iyi karar verdin

15. 2 kişi batum üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    Zaten çocuğunu seven anne baba oğlum lüks arabaya binsin diye para vermez. Verirse iyilik etmez. Şımartır.

aslinda dogru söylüyon ama hengi ortamda hangi cagdayiz sizin oralari bilmemde büüyksehirde yasayanlar genelde almanayasa cocugunu kaybetmemek icin tavizler verioyrlar verenleri biliyom yeterki cocuk dönsün diye eger büüyksehirde iseniz söyle cikin disari bahnhoflara veya bagzi yerlere bakin ne demek isteigimi anlarsiniz kücük yelre icin birsey diyemem mutlaka cevreyeda bagli bu bir gercek kolay gelsin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Uzun lafin kisasi:
    Anne ve babalar karakterlerini cocuklarina aktariyor ve krndi yaptiklari hatalari onlarda yapiyor veya iyi hareketleri..
    Zaten is taviz boyutuna vardiysa cocuk ustunlügu ele gecirmis baskiya baslamistir..
    Buda anne ve babanin zaten bayragi tektiginin ispati..
    Cevrenize bir bakin..
    Bizim turklerin yasadigi sosyal hayat nasil..malesef ortada ne amca ne dayi ne abi ne yenge,,herkes miras yuzunden birbirine kanli bicakli,,
    Kiskancliklar
    Yalanlar
    Gösterisler
    Cagas atmalar..
    Oglanlar uniyi bitirmeden,is sahibi olmadan ,kizlar sorumluluk yasina gelmeden ve okuyup bir baltaya sap olmadan ask mesk pesinde..
    Yalanmi??
    Bunlar kendi hayatlarini duzenleyip ayaklari uzerinde duramadan ileride cokuklarina nasil bir hayat bagislayacak..
    Gerci konu 25 bin avroya araba almak ama yazdiklarim genel bir bakis.....

18. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bugün büyük oğluma ditibe Kuran kursuna götürdüm. Daha ikinci dersi.

Öğlen namazına 20 dakika kala namaz kılınan bölüme gittim.

13-14-15 yaşlarında çocuklar mihrabın orada birbirleri ile boks yapıyorlar, birbirlerini tekmeliyorlar. Vaiz verelin kürsüde aklınca ezan testi yapıyorlar.

Belki 15 kişiydik. Kalabalıkda değil. Hiç büyükler var, hakkımızda ne düşünür, düşünen yok.

Aile terbiyesi maalesef alamamışlar.

Tuhafıma gitti.

Sonra oğlum geldi. Kapıdan içeri baktı. Beni görünce gülümsedi. Sevindi ve koşarak yanıma geldi.

İçimden bir ses dedi, daha belli olmaz 9 yaşında, ama anlatarak, göstererek, yeri gelip arkadaş olup şuana kadar terbiyesini verebilmişim.

Tabiki büyül konuşmamak ve asla ve asla başka anne babaları yadırgamamak lazım. Kimse çocuğunun kötü olmasını istemez. Bugün belki çoçuğum iyi, ama yarın ne olur bilemiyorum.

Ama ben çocukken öyle şeyleri büyüklerimin yanında yapmayı cesaret edemezdim.

Allah hepimizin çoluk çocuğunu korusun. Hiç bir zamanda benim çocuğum yapmaz dememek lazım.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Usta zamamimizin teknolojisi ve nimetleri degil cocuklari büyükleri bile raydan cikardi..
    Gene burada da bir zorlama yok..
    Herkes iradesi dogrultusunda egriyi ve dogruyu seciyor..
    Camideki cocuklara gelince disarda kiz tavlamaya gitmektense camii ye gidip islam egitimi almalari tabiki dogrudur..
    Burada cocuklara camii adabinin ögretilmeyisinin eksikligi var..
    Ne olursa olsun herseyden önce ahlak...
    Insan herseyi bilir ama herseyi yapmaz..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ben kızlar ile erkeklerin edep çercevesinde arkadaş olmalarına karşı değilip. Tam tersi. Normal karşılıyorum. Bu doğanın normal akışı. Olgunlaşmanında bence gereksimi. İlerideki evlilikler için bence bir recete. Kızların nasıl düşündüğünü günlük hayatda erkekler daha iyi anlıyor ve terside öyle.

Misal meslektaşım var bayan. Onunla bile sohbet ederiz whatsappda. Eşimim onayı var, onun eşininde onayı var. Herkes edep ve sınırı bilmesi tabiki şart..

Kimse ters anlamasın, yani blu cağına kızların ve erkeklerin sohbet etmesi iyi birşey. Geceleri tozsun diskoda falan kastetmiyorum. Misal bir kafede gündüzleri arkadaş ortamında sohbet etmek gibi.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Konu Araba Kredisi ama son meesajlara bakildiginda bambasaka yerlere gelmis Konu.

Konuyu Acan Arkadasimiz Araba Almaktan vazgectiginden ve Konununda daha fazla dagilmamasi icin müsadenizle kapatiyorum.

23. 3 kişi Memoli1976x üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)