Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 436 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aok 78 hafta krankgeld ve Sonrasi ne olacak

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    [QUOTE=sekilsef;304277]
    Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuçta ikiside maddi yönden aynı kapıya çıkıyor,alıcağın para geçimine yetmiyorsa ya wohngeld yada bürgergeld kalanını tamamlıcak.

Alg1 krank yaparsın 6 ay sonrada erwerbsminderungrente antrag verirsin yada şimdiden yaparsın rente antrag.

Sana kalmış.Allah şifa versin kardeşim.

Cok sagolun Rabbim cümlemize saglik sihhat versin,

Kranki kesintisiz aliyorum, is yerine yolluyorum Aok ya yolluyorum, arbeitsamtada yollamam gerekiyormu bilmiyorum hususi olarak arbeitsamta gittim sordum, krankscheini sizede vermem gerekiyormu diye yok dedi sen zaten 78 haftayi doldurup krank olarak bize basvurdun dedi arbeitsamtin medizinische diensti icinde bütün arztbriefleri de ekleyip vermistim, onlardan ses cikmadi ya yolladiigim arztbriefleri görünce vazgectiler beni tekrar muayene etmekten bu yüzden emekliye basvur dediler yada ilerleyen günlerde cagiracaklar

Anladigim kadari ile krankschein almaya devam ve bir kopisini de arbeitsamta yollamak gerekiyor.

Selam Kardesim peki bana gelen mektupta bir önceki sayfada paylasmistim haftalik 15 saaten fazla calisamaz ibaresi var bunu neye dayanarak yazmislar ? Dedigim gibi sadece hastanenin ve Rehanin güncel arztbriefini arbeitsamtin medizinische dienstine verdim, yani bu raporlara göremi karar verdiler yoksa beni yinede arbeitsamtin doktorlaei muayeneye cagiracaklarmi? Yani bu 15 saatten fazla calisamaz kanisina nerden vardilar da bana hemen 1 ay icinde emeklige basvur yazisini yolladilar burasini anlayamadim.

Saygilar
    Sevgili Kardesim.

Çalışma kabiliyetiniz haftada sadece 15 saatten az çalışabilecek kadar azalmıştır. Bu nedenle size is veremeyeceklerini belirterek , Issizlik parasi alamayacaginiz belirtilmekte.
    Is ve isci bulma kurumundan issizlik parasi alabilmek icin , en az haftadas 15 Saat calisabilirim diye bir bildiri imzalayarak issizlik parasina basvurusu yapiyorsunuz. Simdi vermis olduklari bu raporla issizlik parasi alma hakkiniz yok deniyor elimizdeki rapora göre.

Bulari bende yasadim.

Agentur für Arbeit und medizinische Dienste (İş bulma kurumu ve tıbbi hizmetleri) ve Rehanin vermis oldugu raporlarin bir nevi pekte degeri yok.(Verilen Entlassungsbericht (Taburcu raporu) egerki ret edilemeyecek ve emeklilik hakki kazanimi varsa ,rapora uyuluyor, Aksi taktirde Esas olan Rentenversicherung medizinische Dienste (Emeklilik sigortası tıbbi hizmetleri) . Emeklilik kasasinin verecegi Rapor dopgruldusunda emeklilik veriliyor.

Dip Not: Agentur für Arbeit Medezinische Dienst (3 defa)göre yapillan muane ve bu muaaneye göre, Is göremezlikten dolayi , Kendileri basvuruda bulundu onuda ret ettiler.2007 de

Genelde Emeklilik kasasi eldeki verileri, Emeklilige basvuru yaptiginda , kendisi Muaneye cagiriyor. Muaneden sonrasi Sana bir bildiri geliyor, (Bescheid) geliyor.
    Orada yazimda belirmis oldugum genel olarak herskese demeyelim ama ,% 80`den fazlasina diyelim. 6 saaten fazla calisir diye, sonuc rapor bildirgesi gönderiliyor.
    Rehada da bana ayni seyleri, Merdiven inemez , cikamaz, 5 Kilodan fazla kadiramaz gibi ibareler yer aliyordu.
    Basvuru yazimda belirtmis oldugum gerekcelerle ret edildi. birincisine itiraz etmedim. 2007 basvuruya itirazda bulundum. oda sonucsuz kaldi.
    Bu arada Behinderungsgrad (Engellilik derecesi) icin 2007 Bilirkisi raporu düzenlenmisti. orada Emekliligimin yolu acilmis. Benim dikkatimden kacti. Kacmasinin sebebi Behinderungsgrad icin basvuru yaptigimdan dolayi dikkatli okumamistim.
    2009 Emeklilige basvurunca orada sunulan raporlara ve bilirkisi raporuna göre ,aslinda siz 2007 deki bilirkisi raporuna göre malulen Emekli hakki kazanmissiniz. bize gerekli itiraz ve basvur yapmadiginizdan dolayi , sizi 2009 itiaberen emeklilik hakki taniyoruz.
    Emekliligimde hic bir yerede calismama olanak tanimamislar. (Ehrenamtlich)Gönüllülük esasına dayalı calismayi bile yapamiyorum.
    Velasi Emeklilige basvuracaksin. Gelen (Bescheide) bildiriye itiraz, ondan sonraki gelen bildiride , son sayfasinda söyle bir ibare yer alacaktir.

Eger`ki vermis oldugumuz karari hakli bulmuyorsaniz, 30 gün icerisinde. Örnek Düsseldorf Sozialgerichte, gerekli aciklama ve nedenleriyle basvuruda bulunma hakkiniz sahipsiniz. Denmektedir.

Ben daha önce Rentervesicherungu,2005`de rahatsizligimdan dolayi meslegimi yapamamdan dolayi mahkemeye belirttigim yolu izleyerek dava actim ve kazandim. Kendileri dava sonuc bildirisinde yazili beyani yerine getiremediler. 2009 kendileri emeklilik basvuru evraklarini önüme getirdiler. Bende kabul etmek zorunda kaldim. Eger kabul etmeseydim. Bütün sosyal kazanimlarim yok olacagi bana bildirilmisti.
    Konu fazla icerige dayanmakta. Burada birtiriyorum.
    Saygilarimla
    Konu dalga tarafından (02 Haziran 2023 Saat 20:01 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)