Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 435 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aok 78 hafta krankgeld ve Sonrasi ne olacak

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı iskete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu acildigi icin benimde sorum olacak bende yaklasik 1bucuk senedir hastalik raporu aliyordum bu ay 78 hafta sona eriyor onun icin gecen ay arbeitsamta basvurdum herseyi doldurdum imzaladim verdim simdiye kadar bir ses cikmadi bana gutachter gelecegini söylemislerdi ona göründükten sonra maasimin baglanacagini sööylediler hala termin yapmadilar doktorumdan krank almaya devammi edecegim yoksa gerek yokmu krank almama? yani gerekli muayenelerime doktoruma yine gidecegimde yani krank yazmasina gerek varmi onu merak ettim arbeitsamttaki kadin yok deedi ama yinede emin olmak istiyorum biliyorsunuz onlara pek güven olunmaz
    Sevgili Kardesim.
    Basimdan gectigi icin anlatayim. Arbeitsamta bende kayit olduktan sonra , bilirkisiye cagirdilar. Bilirkisi altay süreligine isgöremezligini bilirkisi raporuna eklemis.

Beni arbeitsamt konusmaya cagirdi. Ilgili tarihli randevuda , benim is ve isci kurumumdan isgörememezlik nedeniyle bana , is sektörinde is gösteremeyeceklerinden dolayi ve bu nedenle issizlik parasini ödemesi yapilamayacagindan . Issizlik ödemesini durdular.
    Oysaki, beni Alti aydan fazla isgöremezlik raporu verseydi. Issizlik param sorunsuz devam edecekti.
    Velasi Ben kendilerini Mahkemeye verdim. Tam tamina yedi sene sürdü. Sonunda davayi kazandim. Alt mahkemeler, Eyalet mahkemeleri, Anayasa mahkemesi. (Anayasa mahkemesi ic hukuk tükenmemistir diye karar verdi. ) Bu karar dogrultusunda , Krankenkasse ( Hastalik kurumu) Arbeitsamt ( is ve isci kurumu) Davali kurum Hastalik kurumu ve is ve isci kurumunuda ikinci davali olaraka davet ettim.) Böylece dava lehime sonuclandi. Is ve isci kurumunun bana ödedigi para 15600 €
    Davayi son asamamaya kadar , bir Avukat olmaksizin kendi basima götürdüm. Son davada P:K:Hilfe antrag verdigimden dolayi. Son durusmada mahkeme bir avukat tayin etti. Dava sonuclaninca Avukata tesekkür ettim. O neden tesekür ediyorsun. Davayi bu asamaya getiren , zahmeti ceken , asil tesekürü ben sana etmmem gerekir.Nedeni ise parami zahmetsiz sayende aliyorum.
    Birde sunu sormak isterim , Is ve isci bulma kurumunu davaya davet etme aklini size kim verdi? Bende ben diyince. Valla bravo, taktir etmek elde degil.
    Arkadas cevresine sonra bir sohbetimizde benden bahsettigini, azmin neler yapabilecegini anlattigindan bahsetti.

Demk istedigim , Rapor alamaya devam, Bilirkisiye dikkat edilmesi. (Nedeni 3saat calisabilirim diye beyanda bulunuyorsun ki , Sana is sahasinda, is verebilsinler)
    Sosyal kanunun 125 Madesine göre 18 ay is görememezlik hakkin var! Alti aya indirince Is ve isbulma kurumu , issizlik parasini ödemiyor.

Benim gibi cok madurlar var oldugunu sonradan ögrendim
    Saygilarimla.

2. dalga üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)