Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 386 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aok 78 hafta krankgeld ve Sonrasi ne olacak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    67 mesaja 158 teşekkür aldı
    Erwerbsminderung rente başvurmak için illaki 50 prozent olması şartmı?

Yukarıdaki arkadaşın durumunda olupta prozenti olmayan yada 20 30 prozenti olan birkişi erwerbsminderung rente başvurabilirmi??

Başvurursa kabul edilme veya edilmeme şansı nasıl olur sence.

Eyvallah.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk
    Konu ayaz tarafından (13 Haziran 2023 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı iskete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu acildigi icin benimde sorum olacak bende yaklasik 1bucuk senedir hastalik raporu aliyordum bu ay 78 hafta sona eriyor onun icin gecen ay arbeitsamta basvurdum herseyi doldurdum imzaladim verdim simdiye kadar bir ses cikmadi bana gutachter gelecegini söylemislerdi ona göründükten sonra maasimin baglanacagini sööylediler hala termin yapmadilar doktorumdan krank almaya devammi edecegim yoksa gerek yokmu krank almama? yani gerekli muayenelerime doktoruma yine gidecegimde yani krank yazmasina gerek varmi onu merak ettim arbeitsamttaki kadin yok deedi ama yinede emin olmak istiyorum biliyorsunuz onlara pek güven olunmaz
    Sevgili Kardesim.
    Basimdan gectigi icin anlatayim. Arbeitsamta bende kayit olduktan sonra , bilirkisiye cagirdilar. Bilirkisi altay süreligine isgöremezligini bilirkisi raporuna eklemis.

Beni arbeitsamt konusmaya cagirdi. Ilgili tarihli randevuda , benim is ve isci kurumumdan isgörememezlik nedeniyle bana , is sektörinde is gösteremeyeceklerinden dolayi ve bu nedenle issizlik parasini ödemesi yapilamayacagindan . Issizlik ödemesini durdular.
    Oysaki, beni Alti aydan fazla isgöremezlik raporu verseydi. Issizlik param sorunsuz devam edecekti.
    Velasi Ben kendilerini Mahkemeye verdim. Tam tamina yedi sene sürdü. Sonunda davayi kazandim. Alt mahkemeler, Eyalet mahkemeleri, Anayasa mahkemesi. (Anayasa mahkemesi ic hukuk tükenmemistir diye karar verdi. ) Bu karar dogrultusunda , Krankenkasse ( Hastalik kurumu) Arbeitsamt ( is ve isci kurumu) Davali kurum Hastalik kurumu ve is ve isci kurumunuda ikinci davali olaraka davet ettim.) Böylece dava lehime sonuclandi. Is ve isci kurumunun bana ödedigi para 15600 €
    Davayi son asamamaya kadar , bir Avukat olmaksizin kendi basima götürdüm. Son davada P:K:Hilfe antrag verdigimden dolayi. Son durusmada mahkeme bir avukat tayin etti. Dava sonuclaninca Avukata tesekkür ettim. O neden tesekür ediyorsun. Davayi bu asamaya getiren , zahmeti ceken , asil tesekürü ben sana etmmem gerekir.Nedeni ise parami zahmetsiz sayende aliyorum.
    Birde sunu sormak isterim , Is ve isci bulma kurumunu davaya davet etme aklini size kim verdi? Bende ben diyince. Valla bravo, taktir etmek elde degil.
    Arkadas cevresine sonra bir sohbetimizde benden bahsettigini, azmin neler yapabilecegini anlattigindan bahsetti.

Demk istedigim , Rapor alamaya devam, Bilirkisiye dikkat edilmesi. (Nedeni 3saat calisabilirim diye beyanda bulunuyorsun ki , Sana is sahasinda, is verebilsinler)
    Sosyal kanunun 125 Madesine göre 18 ay is görememezlik hakkin var! Alti aya indirince Is ve isbulma kurumu , issizlik parasini ödemiyor.

Benim gibi cok madurlar var oldugunu sonradan ögrendim
    Saygilarimla.

4. dalga üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey kardeşim sana birşey danışayım müsadenle,

Erwerbsminderung rente başvurmak için illaki 50 prozent olması şartmı?

Yukarıdaki arkadaşın durumunda olupta prozenti olmayan yada 20 30 prozenti olan birkişi erwerbsminderung rente başvurabilirmi??

Başvurursa kabul edilme veya edilmeme şansı nasıl olur sence.

Eyvallah.

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk
    Sevgili Kardesim.

Emeklilik verilebilinmesi icin ilk önce , issahasinda calisabilir mi diye bakiliyor. Yani isin akti, günlük 3 Saatten asagi olmasi sarti araniyor. Genenlikle Alti saaten fazla calisabilir , Raporu veriyorlar.
    Benim basvurdugumda yüzde ellim var idi. Yukarida belirtmis oldugum, Alti saati bildirerek ret etmislerdi. 2003 de. Birde beden engelliyle ilgili bir ibare vardi. Kisinin engelli olmasi bir sey teskil etmez.

Gerekce : Kisi bedensel engeli fazla olabilir, ama ellerini ve parmaklarini kullanarak is yapabilir.Böyle bir is imkani ve sahasi var mi ? Bu da bizim sorunumuz degil.Bu sorun is ve isci bulma kurumunun sorunu. Deyip kestirip atmislar.

Yüzde elli 61 Dogumlilar icin bir avantaj teskil ediyor. Erken emeklilikte , % 8 kiz bir kayipla emekli olabiliyor.
    Saygilarimla.
    Konu dalga tarafından (02 Haziran 2023 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    18 mesaja 60 teşekkür aldı
    [QUOTE=ayaz;304231]Sonuçta ikiside maddi yönden aynı kapıya çıkıyor,alıcağın para geçimine yetmiyorsa ya wohngeld yada bürgergeld kalanını tamamlıcak.

Alg1 krank yaparsın 6 ay sonrada erwerbsminderungrente antrag verirsin yada şimdiden yaparsın rente antrag.

Sana kalmış.Allah şifa versin kardeşim.

Cok sagolun Rabbim cümlemize saglik sihhat versin,

Kranki kesintisiz aliyorum, is yerine yolluyorum Aok ya yolluyorum, arbeitsamtada yollamam gerekiyormu bilmiyorum hususi olarak arbeitsamta gittim sordum, krankscheini sizede vermem gerekiyormu diye yok dedi sen zaten 78 haftayi doldurup krank olarak bize basvurdun dedi arbeitsamtin medizinische diensti icinde bütün arztbriefleri de ekleyip vermistim, onlardan ses cikmadi ya yolladiigim arztbriefleri görünce vazgectiler beni tekrar muayene etmekten bu yüzden emekliye basvur dediler yada ilerleyen günlerde cagiracaklar

Anladigim kadari ile krankschein almaya devam ve bir kopisini de arbeitsamta yollamak gerekiyor.

Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardesim.

Emeklilik verilebilinmesi icin ilk önce , issahasinda calisabilir mi diye bakiliyor. Yani isin akti, günlük 3 Saatten asagi olmasi sarti araniyor. Genenlikle Alti saaten fazla calisabilir , Raporu veriyorlar.
    Benim basvurdugumda yüzde ellim var idi. Yukarida belirtmis oldugum, Alti saati bildirerek ret etmislerdi. 2003 de. Birde beden engelliyle ilgili bir ibare vardi. Kisinin engelli olmasi bir sey teskil etmez, Gerekce : Kisi bedensel engeli fazla olabilir, ama ellerini ve parmaklarini kullanarak is yapabilir.Böyle bir is imkani ve sahasi var mi ? Bu da bizim sorunumuz degil.Bu sorun is ve isci bulma kurumunun sorunu. Deyim kestirip atmislar.
    Yüzde elli 61 Dogumlilar icin bir avantah teskil ediyor. Erken emeklilikte , % 8 kiz bir kayipla emekli olabiliyor.
    Saygilarimla.

Selam Kardesim peki bana gelen mektupta bir önceki sayfada paylasmistim haftalik 15 saaten fazla calisamaz ibaresi var bunu neye dayanarak yazmislar ? Dedigim gibi sadece hastanenin ve Rehanin güncel arztbriefini arbeitsamtin medizinische dienstine verdim, yani bu raporlara göremi karar verdiler yoksa beni yinede arbeitsamtin doktorlaei muayeneye cagiracaklarmi? Yani bu 15 saatten fazla calisamaz kanisina nerden vardilar da bana hemen 1 ay icinde emeklige basvur yazisini yolladilar burasini anlayamadim.

Saygilar

Üye iskete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    is yerinden cikisim yok arbeitsamttaki kadinin dediklerini söyleyim arbeitslosengeld icin basvuru yaptiginda onlar is yeriyle irtibata gecip gerekli belgeleri aliyorlarmis sonrasinda gutachter icin termin veriyorlarmis onayladiklari zaman parami ödemeye basliyorlarmis sonrasinda dedim doktora gidip krank almaya devammi edecegim yoksa gerek yokmu diye sorugumda hayir dedi krankmeldunga gerek yok zaten ayni hastaliktan hastasin dedi eger baska hastaliktan dolayi hastalanirsan ozaman getirmen gerekiyor dedi simdiyekadar daha ne bir mektup nede bir cevap geldi bekliyorum akalim nezamana verecekler

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Usta seni is yeri freistellen mi yapti noldu..
    Sen ausgesteuert olmussun..yapman gereken arbeitsamta anmeldrn yapman ve renteye basvurman..reha kur derken bu esnada jobcenterede bulasirsin ve sayet emekli olursan paran topdan gelir,,aok ve arbeitsamt bu paralari kiristirir,geri birsey kalirsa sana verilir..
    Is yerin sana para odemiyor bu gidisle aufhebungsvertrag yaparlar,,is yerine krankmeldung gerekmez,,sadece melden yaptiginda arbeitsamta vereceksin..
    Onlar raporlara gore sana is veremez boyle idar edeceksin..
    Ausgesteuertsin sigorta icin arbeitsamtda kalman gerek..
    Konu webci tarafından (02 Haziran 2023 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    [QUOTE=sekilsef;304277]
    Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuçta ikiside maddi yönden aynı kapıya çıkıyor,alıcağın para geçimine yetmiyorsa ya wohngeld yada bürgergeld kalanını tamamlıcak.

Alg1 krank yaparsın 6 ay sonrada erwerbsminderungrente antrag verirsin yada şimdiden yaparsın rente antrag.

Sana kalmış.Allah şifa versin kardeşim.

Cok sagolun Rabbim cümlemize saglik sihhat versin,

Kranki kesintisiz aliyorum, is yerine yolluyorum Aok ya yolluyorum, arbeitsamtada yollamam gerekiyormu bilmiyorum hususi olarak arbeitsamta gittim sordum, krankscheini sizede vermem gerekiyormu diye yok dedi sen zaten 78 haftayi doldurup krank olarak bize basvurdun dedi arbeitsamtin medizinische diensti icinde bütün arztbriefleri de ekleyip vermistim, onlardan ses cikmadi ya yolladiigim arztbriefleri görünce vazgectiler beni tekrar muayene etmekten bu yüzden emekliye basvur dediler yada ilerleyen günlerde cagiracaklar

Anladigim kadari ile krankschein almaya devam ve bir kopisini de arbeitsamta yollamak gerekiyor.

Selam Kardesim peki bana gelen mektupta bir önceki sayfada paylasmistim haftalik 15 saaten fazla calisamaz ibaresi var bunu neye dayanarak yazmislar ? Dedigim gibi sadece hastanenin ve Rehanin güncel arztbriefini arbeitsamtin medizinische dienstine verdim, yani bu raporlara göremi karar verdiler yoksa beni yinede arbeitsamtin doktorlaei muayeneye cagiracaklarmi? Yani bu 15 saatten fazla calisamaz kanisina nerden vardilar da bana hemen 1 ay icinde emeklige basvur yazisini yolladilar burasini anlayamadim.

Saygilar
    Sevgili Kardesim.

Çalışma kabiliyetiniz haftada sadece 15 saatten az çalışabilecek kadar azalmıştır. Bu nedenle size is veremeyeceklerini belirterek , Issizlik parasi alamayacaginiz belirtilmekte.
    Is ve isci bulma kurumundan issizlik parasi alabilmek icin , en az haftadas 15 Saat calisabilirim diye bir bildiri imzalayarak issizlik parasina basvurusu yapiyorsunuz. Simdi vermis olduklari bu raporla issizlik parasi alma hakkiniz yok deniyor elimizdeki rapora göre.

Bulari bende yasadim.

Agentur für Arbeit und medizinische Dienste (İş bulma kurumu ve tıbbi hizmetleri) ve Rehanin vermis oldugu raporlarin bir nevi pekte degeri yok.(Verilen Entlassungsbericht (Taburcu raporu) egerki ret edilemeyecek ve emeklilik hakki kazanimi varsa ,rapora uyuluyor, Aksi taktirde Esas olan Rentenversicherung medizinische Dienste (Emeklilik sigortası tıbbi hizmetleri) . Emeklilik kasasinin verecegi Rapor dopgruldusunda emeklilik veriliyor.

Dip Not: Agentur für Arbeit Medezinische Dienst (3 defa)göre yapillan muane ve bu muaaneye göre, Is göremezlikten dolayi , Kendileri basvuruda bulundu onuda ret ettiler.2007 de

Genelde Emeklilik kasasi eldeki verileri, Emeklilige basvuru yaptiginda , kendisi Muaneye cagiriyor. Muaneden sonrasi Sana bir bildiri geliyor, (Bescheid) geliyor.
    Orada yazimda belirmis oldugum genel olarak herskese demeyelim ama ,% 80`den fazlasina diyelim. 6 saaten fazla calisir diye, sonuc rapor bildirgesi gönderiliyor.
    Rehada da bana ayni seyleri, Merdiven inemez , cikamaz, 5 Kilodan fazla kadiramaz gibi ibareler yer aliyordu.
    Basvuru yazimda belirtmis oldugum gerekcelerle ret edildi. birincisine itiraz etmedim. 2007 basvuruya itirazda bulundum. oda sonucsuz kaldi.
    Bu arada Behinderungsgrad (Engellilik derecesi) icin 2007 Bilirkisi raporu düzenlenmisti. orada Emekliligimin yolu acilmis. Benim dikkatimden kacti. Kacmasinin sebebi Behinderungsgrad icin basvuru yaptigimdan dolayi dikkatli okumamistim.
    2009 Emeklilige basvurunca orada sunulan raporlara ve bilirkisi raporuna göre ,aslinda siz 2007 deki bilirkisi raporuna göre malulen Emekli hakki kazanmissiniz. bize gerekli itiraz ve basvur yapmadiginizdan dolayi , sizi 2009 itiaberen emeklilik hakki taniyoruz.
    Emekliligimde hic bir yerede calismama olanak tanimamislar. (Ehrenamtlich)Gönüllülük esasına dayalı calismayi bile yapamiyorum.
    Velasi Emeklilige basvuracaksin. Gelen (Bescheide) bildiriye itiraz, ondan sonraki gelen bildiride , son sayfasinda söyle bir ibare yer alacaktir.

Eger`ki vermis oldugumuz karari hakli bulmuyorsaniz, 30 gün icerisinde. Örnek Düsseldorf Sozialgerichte, gerekli aciklama ve nedenleriyle basvuruda bulunma hakkiniz sahipsiniz. Denmektedir.

Ben daha önce Rentervesicherungu,2005`de rahatsizligimdan dolayi meslegimi yapamamdan dolayi mahkemeye belirttigim yolu izleyerek dava actim ve kazandim. Kendileri dava sonuc bildirisinde yazili beyani yerine getiremediler. 2009 kendileri emeklilik basvuru evraklarini önüme getirdiler. Bende kabul etmek zorunda kaldim. Eger kabul etmeseydim. Bütün sosyal kazanimlarim yok olacagi bana bildirilmisti.
    Konu fazla icerige dayanmakta. Burada birtiriyorum.
    Saygilarimla
    Konu dalga tarafından (02 Haziran 2023 Saat 20:01 ) değiştirilmiştir.

11. 4 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı sekilsef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam selam,

Alg1 antragimi hastanedeki sozialdiest ile beraber doldurduk orada 15 saaten az calisabilirim diye bi yer yok ve isaretlemedimde, sadece schwer körperliche arbeit calisamam diye yazdik ve ayrica antrag ile birlikte bütün güncel hastane raporlarini ve Reha raporlarinin kopielerinide ekledik yolladik. Muhtemelen arbeitsamtin medizinsche diensti doktor raporlarini inceledi ve kendileri haftada 15 saatten fazla calisamiyacagima karar verdi, ben öyle bisey belirtmedim. Kanser hastasiyim %80 engelli raporum var risk devam ediyor ve 1 bucuk yildir calisamiyorum siddetli agrilarim var fiziktedaviyr gidiyorum ve Psikolojik tedaviyede yeni basladim sonunda bi psikolog bulabildim.

simdi baktim kontoya Alg1 ilk parayi yatirmislar 09.05-31.05.2023 tarihleri arasi, (931€) cünkü ilk 8 günü Aok ödedi. Mayisin 9.dan itibaren Alg1 basladi.

Benim tahminim durumum emekli olmaya müsait oldugu icin arbeizsamt bana alg1 ödemek istemiyor ve direk Renteye yollamak istiyor bunun icinde baski yapiyor gibi geldi. Emekliye basvurmassam parani ödemeyiz gibi. Ama erwerbsminderungsrenteye basvursam bana baya düsük rente parasi verecekler yani Alg1 1250 veriyorsa, Rente 800 lere düsecek ve ben bunla ancak kirami ödeyebilirim. Ve calisacak durumdada degilim.

Bu yasal bir yolu yokmu illa emekliyemi basvurmak zorundayim yani en azindan 1 yil Alg1 alma hakkim yokmu zaten kranka devam kontrollere devam ediyorum. Arbeitsamt neden baski ve tehtitle emekliye basvurmam icin zorluyor?
    selam arkadasim banada bugün itibari ile aYni mektiup geldi bende senin dedigin gibi düsündüüm raporlarima baktilar ve 15 saaten fazla calisamaz diye emeklilik sigortasina yönlendirmeyi planliyorlar sanirim herkes birbirine yönlendiriyor o ödemek istemiyor bu ödemek istemiyor yani anliyacagin elinde olmayan nedenlerden dolayi hasta olmusuz umurlarinda bile degil 35 sene vergimi ödemisim calismisim ve yaptiklari seylere bakin birde yaninda bir kagit daha var doldurmam icin yollamislar herseyi kabul ettigime dair yani yapmazsam parami durduracaklarina yada keseceklerine dair bir yaziyi imzalayim göndermemi istiyorlar sanirim anlayamadim tam olarak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    Alıntı iskete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadasim banada bugün itibari ile aYni mektiup geldi bende senin dedigin gibi düsündüüm raporlarima baktilar ve 15 saaten fazla calisamaz diye emeklilik sigortasina yönlendirmeyi planliyorlar sanirim herkes birbirine yönlendiriyor o ödemek istemiyor bu ödemek istemiyor yani anliyacagin elinde olmayan nedenlerden dolayi hasta olmusuz umurlarinda bile degil 35 sene vergimi ödemisim calismisim ve yaptiklari seylere bakin birde yaninda bir kagit daha var doldurmam icin yollamislar herseyi kabul ettigime dair yani yapmazsam parami durduracaklarina yada keseceklerine dair bir yaziyi imzalayim göndermemi istiyorlar sanirim anlayamadim tam olarak
    Aleyküm selam,

Hocam ben Hastahanenin sozialarbeiterini ile görüstüm mektubu gösterdim, benim icin arbeitsamti aradi ordaki kadinla görüstü sagolsun, kadinin dedigine göre mevcut raporlara göre saglik durumumuz haftada 15 saaten daha aza düstügü icin bu durumda normal islerde calisamiyacagimiz icin , ve Erwerbsminderungsrente icin gerekli Sartlarinida karsiladigimiz icin, otomatikmen baslarindan atmaya calisiyorlar zaten şartlari karsilamasaydik yada haftada 15 saatten fazla calisabilecek durumda olsaydik zaten sorun yoktu ALG1 almaya devam ederdik yada bi süre sonra isimize dönerdik,

Hastahanenin Sozialarbeiterini bana deutsche renteye git bu mektubu ve tüm arztbriefleri götür ve ne yapmaliyim diye sor dedi.

Bugün Aynisini yaptim termin bile almadan beni kabul ettiler bir berater ile görüstüm. Adama arbeitsamttan gelen mektubu verdim, hastaneden aldigim aztbriefi ve birde Rehadan aldigim arztbriefi verdim adam bakti, hepsine ve bana aynen sunu dedi.

Erwerbsmibderungsrente icin antrag vermek istiyormusun ?

Bende evet dedim, sora bana gerekli olan belgerinin listesini ausdrucken yapti verdi renteantrag formularida ausdrucken yapti verdi bu belgeleri toparla ve formulari doldur cuma günü getir dedi. Cuma günüde sana bescheinigung veririm onuda arbeitsamta verirsin dedi, zaten islemler en az 6 ay sürer dedi, bu sürede arbeitsamt parani öder dedi , eger deutsche rente geriye dönük toplu ödeme yaparsa geri iyade edersin dedi.

Hayirlisi bakalim bütün belgeri toparladim yarinda antragi kendim doldurmaya calisacam, aksilik ya yarin feiertag heryer kapali. Acik olsaydi yine Hastahanenin sozialarbeiterine götürürdüm doldururdu..

Durum bende böyle hocam.

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    Arkadaslar Deutscherentenin verdigi formlarin icinde bu Selbsteinschätzungsbogen R0215 var.

Bu form istege bagliymis, cok tuzak sorular var. Bunu doldurmasam bisey olurmu?

Googlede arastirma yaparken bununla karsilastim

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Arkadaslar Deutscherentenin verdigi formlarin icinde bu Selbsteinschätzungsbogen R0215 var.

Bu form istege bagliymis, cok tuzak sorular var. Bunu doldurmasam bisey olurmu?

Googlede arastirma yaparken bununla karsilastim

Ben ikinci antraga verdim, R0210& R0215 doldurup ve gereken ne varsa hepsini gönderdim,aradan 3-4 hafta sonra bir baktim tekrar fomuler göndermisler R0120 bunuda doldurmami istediler,gönderdim.

inaninki yalniz kafa karistimak icin yapiyorlar,icerigi %90 yakin yakin hep ayni,bende kendim düsündüm bunlar bir hata yanlislik yapmamizi bekliyorlarki emekli yapmasinlar.

icerikler hepsi tuzak kurucu kelimeler,bereket benim kiz yardimci oluyorda,yoksa ben ve benim gibilerin yapabilecegi bir is degil kagitlari doldurmak.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    R215 mecbur değil ve tuzak ile alkası yok.

Bir çok kişi emeklilik kurumunun sağlık heyetine kendi fikirlerinide ibraz etmek istediği için çok talep gelince bu R215 yürürlüğe koyuldu. Kimsenin içinede kuşku düşmesin diye freiwillig olmasına kararlaştırıldı. Tuzak yapmak isteseler R215 zorunlu tutulurdu. Herkesu kendiniz gibi bilmeyin. Koyulmazsa bir dezavantajı yok. İnternetde her yazana inanmayın avukat dahi olsa. Avukat peygamber kürkü giymiş insan değildir. Her meslekte olduğu onun içindede çürük vardır.

tr22

Tekrar gelmesi çakışma ile alakalı. Yolladığın evrak önce arşivleniyor ve sonra memura gidiyor. Özellikle Berlinde bu konudu yoğun evrak girişindem dolayı sıkıntı var. 3 haftaya kadar sürüyor. Bilgisayar sistemi bir tarihe kadar memurun eline oluşmamazsa tekrar yolluyor çünkü son zamanlarda postanedede sorunlar. Kendi kendine kafanda film çevirme.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (08 Haziran 2023 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Aleyküm selam,

Hocam ben Hastahanenin sozialarbeiterini ile görüstüm mektubu gösterdim, benim icin arbeitsamti aradi ordaki kadinla görüstü sagolsun, kadinin dedigine göre mevcut raporlara göre saglik durumumuz haftada 15 saaten daha aza düstügü icin bu durumda normal islerde calisamiyacagimiz icin , ve Erwerbsminderungsrente icin gerekli Sartlarinida karsiladigimiz icin, otomatikmen baslarindan atmaya calisiyorlar zaten şartlari karsilamasaydik yada haftada 15 saatten fazla calisabilecek durumda olsaydik zaten sorun yoktu ALG1 almaya devam ederdik yada bi süre sonra isimize dönerdik,

Hastahanenin Sozialarbeiterini bana deutsche renteye git bu mektubu ve tüm arztbriefleri götür ve ne yapmaliyim diye sor dedi.

Bugün Aynisini yaptim termin bile almadan beni kabul ettiler bir berater ile görüstüm. Adama arbeitsamttan gelen mektubu verdim, hastaneden aldigim aztbriefi ve birde Rehadan aldigim arztbriefi verdim adam bakti, hepsine ve bana aynen sunu dedi.

Erwerbsmibderungsrente icin antrag vermek istiyormusun ?

Bende evet dedim, sora bana gerekli olan belgerinin listesini ausdrucken yapti verdi renteantrag formularida ausdrucken yapti verdi bu belgeleri toparla ve formulari doldur cuma günü getir dedi. Cuma günüde sana bescheinigung veririm onuda arbeitsamta verirsin dedi, zaten islemler en az 6 ay sürer dedi, bu sürede arbeitsamt parani öder dedi , eger deutsche rente geriye dönük toplu ödeme yaparsa geri iyade edersin dedi.

Hayirlisi bakalim bütün belgeri toparladim yarinda antragi kendim doldurmaya calisacam, aksilik ya yarin feiertag heryer kapali. Acik olsaydi yine Hastahanenin sozialarbeiterine götürürdüm doldururdu..

Durum bende böyle hocam.

Rente olmak istemiyorum diye sorsaydin keske bakalim ne cevap verecekti mecburmuyuz yani olmaya ha temelli emekli yaparlar ozaman yaptirayim basar giderim türkiyeye bu durumda arbeitsamttan daha düsük para ödenecek arbeitlosengeldi sonuna kadar kullanmak lazim bitmesine 6 ay kala basvuruda bulunalim yani baslarindan atmaya bakiyorlar ozaman bendemi gideyim rente yerine göstereyim belgelerimi yani iyilesme durumuda olabilir bakalim bu is nereye varacak hakkimizda hayirlisi diyelim bilgilendirirsen beni yada baska bilmek istiyenleri iyi olur cevabim icin sagol

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Allahım sabır ver bana.

Senin isteğin fark etmiyor. Krank paran bitince Arbeitsamta gidiyorsun. Ya Gesund yazdıracaksın ve iş arayacaksın yada halen hastayım diyeceksin. Arbeitsamt krankparan bitince yedeklestiği değil Krankenkassenin. Arbeitsamtın görevi hastayı doyurmak değil, issize iş aramak. Ama sen meteleksiz kalma diye emekli dilekcen bitesi kadar ödüyor.

Ettiği Teşekkür
    12
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allahım sabır ver bana.

Senin isteğin fark etmiyor. Krank paran bitince Arbeitsamta gidiyorsun. Ya Gesund yazdıracaksın ve iş arayacaksın yada halen hastayım diyeceksin. Arbeitsamt krankparan bitince yedeklestiği değil Krankenkassenin. Arbeitsamtın görevi hastayı doyurmak değil, issize iş aramak. Ama sen meteleksiz kalma diye emekli dilekcen bitesi kadar ödüyor.
    göstermis oldugun bu tavir hic dogru degil ya yardim et yada sus cevap vermek zorunda degilsin arbeitsamta para ödeniyor her ay issiz kaldiginda yada baska durumlarda sana yardim etmek icin orada yedek lastigi olmak zorunda burada birkere anlasalim hastayi doyurma isine gelince insanlar bilerek hastalanmiyor sanirim oradan yardim talep ediyorsak keyfimizden degil ayrica doyuracak bir parada vercegini hic sanmiyorum yine ac kalirsin insallah senin basinada böyle durumlar gelmez diyorum ve noktaliyorum bana cevap verme zorunlulugun yok ben senin tavrini elestridim sadece bu konu bitmistir benim icin
    merak ettigimiz sorulari burada soru cevap birbirimize destek oluyoruz hepsi bukadar

20. 2 kişi iskete üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı

tr22

Tekrar gelmesi çakışma ile alakalı. Yolladığın evrak önce arşivleniyor ve sonra memura gidiyor. Özellikle Berlinde bu konudu yoğun evrak girişindem dolayı sıkıntı var. 3 haftaya kadar sürüyor. Bilgisayar sistemi bir tarihe kadar memurun eline oluşmamazsa tekrar yolluyor çünkü son zamanlarda postanedede sorunlar. Kendi kendine kafanda film çevirme.
    laf olsun diye yaziyorsan ok anlarim seni, kafamda bir filim cevirdigim yok,emin olabilirsin,senin iyi filim cevirdigine kaanaatim var,iyide bir elestrimen oldugunu biliyorum.

evraklarimi doldurup ben kendim özellikle yerine verdim,bu ikinci müracaatim,bundan dolayi ne yaptigimi sen cok iyi biliyorum,sacma sapan yazip tanimadigin kisiler hakkinda kafana göre yorum yapma.
    Konu tr-22 tarafından (09 Haziran 2023 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.

22. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ben film çevirmiyorum. Bana inanbilirsin çünkü mesleğim bu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    Ben film çevirmiyorum. Bana inanbilirsin çünkü mesleğim bu.
    Birbey kardesim, meslegin buysa saygi duyarim, ama dilin cok sivri insanlara cevap yazarken cok kirici oluyorsun biraz daha dikkat et lütfen, yada bu meslegini sadece calistigin ortamda yap bu platformda insanlarin sorularina cavap vermek zorunda degilsin.

Bende bundan 1 bucuk yil evveline kadar cok güzel bir meslekte ve asgari saat ücreti suan 12€ dersek ben bunun tam 2 kati saat ücreti ile calisan isimde basarili ve cevremde sevilen bir insandim. Ama maalesef bu hastaligi Yüce Rabbim bana verdi ve yillardir büyük bir imtihanla mücadele ediyorum, ve suan ne isim gözümde ne aylik aldigim dolgun maasim gözümde ne mal mülk hicbisey umrumda degil, simdi tekbasimayim dost dedikkerim bile artik yoklar ben bu hastalikla mücadele ederken bi yandanda kagit isleri ile ugrasiyorim evet benim meslegim bu isler degil ve dogal olarak zorlaniyorum, ve hata yapmak istemiyorum, bu platformda sizler gibi bilgi sahibi olan insanlardan sorularima yardim istiyorum. Sizlerde ister cevap verirsiniz ister görmezden gelirsiniz, ama cevap verirkende sivri dille kirici asagilayici hor görücü tavirlar takinmanizida ayrica Siddetle kiniyorum,

Bizler aylik 3-4 bin euro aldigimiz islerimizi keyfimizden birakipta Arbeitsamtin verecegi 1000€ ALG1 yada Deutsche Rentenin verecegi 800€ ile idare ederiz diye düsünmedik, Allah bize bir hastalik verdi calisamaz hale geldik deoresyona bunalima girdik ve yasalarda bize bu durumda böyle bir hak verdiyse emekli olursak ceker gideriz memleketimize Kalan ömrümüzü idare ederiz diye düsündük

Hastalandik kanser olduk genc yasta defalarca ameliyat olduk yuva kuramadik evlat sahibi olamadik hayattan koptuk, bu yasta yapayanliz kaldik ve risk devam ediyor nekadar yasariz Allah bilir.

Allah Sende dahil kimselere böyle dert vermesin, lütfen yardimci olmak istemiyorsan yazma kimseye bu sekilde kirici dille verdigin bilgiyede kimsenin ihtiyaci yok.

Degerli Arkadaslar Konuyu Acan ben oldugum icin ve Birbey kardesimizin kirici cevaplarina maruz kaldiginiz icin hepinizden özür dilerim.

Kalin saglicakla..

25. 6 kişi sekilsef üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Gecmis olsun kardesim..
    Acil sifalar dilerim..

27. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    sekilsef bende Acil sifalar dilerim kardes ates düstügü yeri yakiyor malesef

bildigim kadar ,murat39 ustada bu isleri biliyor burda cok kisiye bilgileriyle yardimci olmustur
    Konu deniz2000 tarafından (10 Haziran 2023 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

29. 3 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 1 misafir)

1. hOrOz