Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 645 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 9 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112 SonuncuSonuncu
Toplam 230 adet sonuctan sayfa basi 161 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şuanki zamana göre ev almak mantıklı mı?

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Oradan da Angebot aldik ama asiri abartmisti onlar bir de Sondertilgung koymamislar, o olmadan bu ise hic girilmez.Elde kesin para artacak, belli bir miktar kenarda durur ama fazlasini mutlaka Sondertilgung yapmayi düsünüyoruz. Normal haline birakinca o borc 30 sene sürer, hic gerek yok.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,298
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Kredi alirken dikkat edilmesi gereken konu, ucuz diye adi sani duyulmamis..Uzaklardan ne oldugu tam bilinmeyen yerlerden uzak durun.

Bir de aldiginiz Banka kendisini RANG 1 birinci siraya koyar.Baska yerlerden ilerde kredi lazim olsa elinizi kolunuzu baglar.Baska yerlerden kredi bulamazsiniz.Bulsanizda asiri yüksek faiz olur.

Borcu ödeyemezsen RAng 1 ilk önce senden parayi o alir.Rang 1 borcu karsilana kadar. Rang 2 dekiler birsey ilk edapta alamaz.Onun icin de kimse kredi vermeye yanasmaz.Ödeyemez duruma düssen ben birsey alamayacagim diye.(Rang 1 in borcu bitip de kalirsa ondan sonra onlar alir.)

Cogu arkadaslar ucuz diye böyle bir islem yaptilar, sonrasinda kredi ihtiyaclari oldu.Rang 1 deki ek tamir kredisini vermedi.Diger bankalardan da bulamadi belki 10 banka gezdi.
    Sonrasinda birisinden yüksek faiz ve sigorta yaptirarak kredi buldu.

Sonraki ihtiyaclarinizda Schufa da kredi görülecektir.Orada da Rang 1 olayi cikar.

Genel Bilgi olarak.
    Konu murat39 tarafından (28 Ocak 2024 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    42 mesaja 77 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oradan da Angebot aldik ama asiri abartmisti onlar bir de Sondertilgung koymamislar, o olmadan bu ise hic girilmez.Elde kesin para artacak, belli bir miktar kenarda durur ama fazlasini mutlaka Sondertilgung yapmayi düsünüyoruz. Normal haline birakinca o borc 30 sene sürer, hic gerek yok.
    Ben sahsen her yil parayi bankaya verme yanlisi degilim. Her yil o Parayi bir yerde (Bauspar, Oder selber im Konto) sparen und am ende der Zinsbindung 1 seferde ödemek. Olurya bir ihtiyac hasil olur, verilen parayi geri alamazsin.

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,107
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Ben kendim dr. Kleindan aldim heryere gitim arastirdik en ucuzu ve uygunu dr. Kleindi berater çok önemli!

7. player6767 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Alıntı cenyal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sahsen her yil parayi bankaya verme yanlisi degilim. Her yil o Parayi bir yerde (Bauspar, Oder selber im Konto) sparen und am ende der Zinsbindung 1 seferde ödemek. Olurya bir ihtiyac hasil olur, verilen parayi geri alamazsin.
    Zaten illa kenarda belli bir miktar kalacak, misal 10.000 Euro kadar hep kalir ama artan parayi ödemek,faizler yüksekken krediyi düsürmek bence daha mantikli. Niye bosuna o kadar faiz ödeyesinki? Havaya savrulan bir para bu sonucta. Bankalar bosuna Sondertilgungu yüksek yapmiyorlar ki ödemesi hemen bitmesin, bu islerine gelmiyor.

Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendim dr. Kleindan aldim heryere gitim arastirdik en ucuzu ve uygunu dr. Kleindi berater çok önemli!
    Oraya da baktik oradan henüz Angebot yollamadilar.

Bu arada, pazarlik henüz tam bitmemisti, Makler yi eve davet ettik bugün konustuk, savastik ve fiyati iyice asagi düsürmeyi basardik. Toplam 253 e anlastik, kizim asiri sevincli bugün.
    Konu mxm tarafından (28 Ocak 2024 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.

9. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    153
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten illa kenarda belli bir miktar kalacak, misal 10.000 Euro kadar hep kalir ama artan parayi ödemek,faizler yüksekken krediyi düsürmek bence daha mantikli. Niye bosuna o kadar faiz ödeyesinki? Havaya savrulan bir para bu sonucta. Bankalar bosuna Sondertilgungu yüksek yapmiyorlar ki ödemesi hemen bitmesin, bu islerine gelmiyor.

Oraya da baktik oradan henüz Angebot yollamadilar.

Bu arada, pazarlik henüz tam bitmemisti, Makler yi eve davet ettik bugün konustuk, savastik ve fiyati iyice asagi düsürmeyi basardik. Toplam 253 e anlastik, kizim asiri sevincli bugün.

Hayirli olsun.

Bende onumuzdeki seneler satmayi dusunuyorum daireleri.

Sormasi ayip satin aldiginiz dairenin muhitini anlatabilirmisiniz ?
    (Buyuk sehir veya kucuk sehir / Havaalanina yakin mi / Koeyluek yermi yoksa Metropol mu).

Tesekkuerler

11. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bende Bi türlü ev alamadım. Hersey nasip.
    Bu cuma bir ev besichtigen yapacağız bakalım. Ein Zweifamilienhaus var bakalım. Biraz bilgi vereyim ev hakkında :

Der Kaufpreis beträgt 299.000 €, die Grundstücksfläche umfasst etwa 561 m², die Wohnfläche beträgt ca. 145 m², mit insgesamt 5 Zimmern. Baujahr 1958, wurde die Immobilie 1993 durch einen Anbau erweitert und bietet Raum für zwei Generationen. Sie können sie auch in ein Einfamilienhaus umgestalten und nach Ihren Wünschen anpassen.

Der gemeinsame Eingang mit Fliesen und einer alten Holztreppe führt ins obere Geschoss. Im Erdgeschoss finden Sie klassisch Wohnzimmer, Küche, Schlafzimmer und Bad. Der Anbau kann als Wohnfläche genutzt werden, und im Dachgeschoss gibt es eine separate Wohnung mit Bad, Abstellraum, Küche, zwei Schlafzimmern und einem Wohnzimmer mit Balkon. Der liebevoll gestaltete Garten bietet viele Gestaltungsmöglichkeiten, und ein Gartenhaus ermöglicht gemütliche Stunden im Freien. Der ursprüngliche Teil der Immobilie ist unterkellert, bietet Stauraum für Heizung, Wäschekeller und Hobby, während eine Werkstatt und Fahrräder im kleinen Nebengebäude Platz finden.

Kaufpreis:
    299.000 €

Käuferprovision:
    2,50 % inkl. ges. MwSt.

Gebäude
    Baujahr / Fertigstellung:
    1958

Erschließung:
    voll erschlossen

Unterkellerung:
    teilweise unterkellert

Letztes Modernisierungsjahr:
    2000

Zustand:
    gepflegt

Bauart:
    Massivbau

Dachform:
    Satteldach

Dach:
    voll ausgebaut

Fenstertyp:
    Kunststoff/Isolierglas

Garten:
    Objekt mit Garten

Energieausweis:
    bedarfsorientiert

Endenergiebedarf:
    234 kWh/(m²a)

Energieausweisklasse:
    G

Gebäudeart laut Energieausweis:
    Wohngebäude

Hauptenergieträger:
    Gas
    Ausstellungsdatum Energieausweis:
    30.12.2022

Energieausweis gültig bis:
    29.12.2032

Baujahr laut Energieausweis:
    1965

Wohnfläche:
    ca. 145 m²

Grundstücksfläche:
    ca. 561 m²

Zimmer:
    5

Schlafzimmer:
    3

Badezimmer:
    2

Gidip göreceğiz bakalım, elimde 50.000 euro eigenkapitel çıkarmaya çalışacağım.
    Eski ev için değer mi değmez mi bakalım.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Nereden baksan ayda 1200 avro kradi senede 2300/2400 faiz yapar..diger masraflarini hic koymadim..hepsi icinde 2200/2500 avro aylik giderin olur..
    Ben olsam almam..

Ettiği Teşekkür
    9
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nereden baksan ayda 1200 avro kradi senede 2300/2400 faiz yapar..diger masraflarini hic koymadim..hepsi icinde 2200/2500 avro aylik giderin olur..
    Ben olsam almam..
    Yanlis bir hesaplama bence. 299.000 € eger 50.000 € Eignkapital var ise alinacak kredi 250.000 € Buda Kredi+Tilgung 5% olsa senede Bankaya ödenecek miktar 12500€ Aylik 1041€ yapar.
    Tamam senin hesabina göre Kredi Faizi ödeniyor fakat, kirada oturursan ödedigin Kiranin hepsi masraf ( Karsiliksiz) 1000€ kira ödesen aylik, senede 12000€ bosa gitmis para. Hic geri alma sansin olmayan bir para.

10 Yil Kirada otursan ayni evde 120,000 € cebinden ödedin ve 1 € dahi geri alma sansin yok.
    10 Yil Ev sahibi olarak oturmus olsan ve 10 Yil sonra satmak cikmak istesen, Evin getirisi ile birlikte ödemis oldugun miktari düsünce yine eline para gececek. Yani almak herzaman kirada oturmaktan karlidir.
    10 Yilda yüzde 1,5 Tilgung ödesen senelik 3750€ borcundan düsüyorsun. 10 Yilda geri ödemis oldugun miktar 37500 € (aslinda Zins heray düstügü icin daha fazla olur ama ayni kaldigini saysak) Evi yine 299,000€ ya satsan 37500 € cebinde kalir .
    ayni parayi kiraya ödersen 10yil sonra Sifir € geri alirsin. Satin alir 10 yil sonra yine cikarsan 37500€ cebinde kalir. ki evi 10 yil sonra 299,000 e satarsan ( Bu mümkün degil )
    Her gecen gün ev ve arsa azaliyor azalan cogaltamadigin hersey degerlidir.

Bu tabii benim görüsüm. 20 Yildir Emlak isiyle sahsi ugrasiyorum 2 daire bir ev aldim. Simdiki aklim olsaydi ozaman alabildigim her yeri alirdim. 2004 de 2 adet daire aldim 2 oda 65,000€ 3 oda 100,000€ idi. su an bu fiyatlar hayal. ikiside kirada ve kendi kendini ödüyor.
    Kendi evimi 2010 da 225.000 € ya aldim (Reiheneckhaus + Doppelgarage) su an bu fiyata daire alamazdin ( Frankfurt civari)

15. cenyal üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Tabi burda yazisirken yanlis anlamalar olabilir,dogru dedinde ben komple derken vatandasin cebinden cukacak parayi diyoeum..
    Kredi
    Elektrik
    Gaz
    Betriebkosten..
    Diger diderler haric..
    Bugun 250 bin avroya ev alsan geriye yiyecek ekmegin kalmiyor,kaldiki maasin 3000 avronun ustunde olmali..
    Ben kimseye ev almayi suan tavsiye etmem..
    Ben bile 5 sene evvel ev aldigim kalde,ki ev yukardakinden buyuk ve arazi ondanda buyuk,hala zorlaniyirum..kaldiki arkadasin yazdigi fiyat evin durumunu bilmesekde ,benim evin borcu yukardakinden az olsada,fiyatlarin ne kadar kazik oldugunu gosteriyor,,bence ileride karli evi satarsin mantigiyla olur olmaz ev almamak lazim .kaldiki yarinlarin ne olacagini kim bilir ve hambardaki bulgurdan olmakda var .

17. webci üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    9
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi burda yazisirken yanlis anlamalar olabilir,dogru dedinde ben komple derken vatandasin cebinden cukacak parayi diyoeum..
    Kredi = Kira (Banka yerine ev sahibine)
    Elektrik = (Zaten ödüyorsun Kirada iken)
    Gaz = (Zaten ödüyorsun Kirada iken)
    Betriebkosten.. ( Zaten ödüyorsun Kirada iken
    .
    Yani bu kostenlar zaten var Kirada da Banka kredisindede..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    150 mesaja 335 teşekkür aldı
    Ev alinca tilgunga yani ana borca ödenen taksit devamli sizindir.
    Ama Kredinin Faizi o havaya giden paradir.

Ama Kirada oturunca Kiraya giden Para devamli havaya giden paradir.O nedenle Kredi faizi düsük alinan Ev veya Daire daima karlidir , kirada oturmaktan.
    Simdi Kredi faizleri yüksek oldugu icin dengeler degisti.Hemen hemen ödenen Taksidin yarisi hatta yarisindan cogu Faize gidiyor. Buda insanlari korkutuyor.
    Eskiden örnegin 1200 € taksit ödeniyorsa bunun en fazla 500 € Faize , 700 € ana Borca gidiyordu.Simdi tam tersi 700 € faize , 500 € ana borca gidiyor.

20. Haziran üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    197 mesaja 336 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ama Kirada oturunca Kiraya giden Para devamli havaya giden paradir.O nedenle Kredi faizi düsük alinan Ev veya Daire daima karlidir , kirada oturmaktan.
    Simdi Kredi faizleri yüksek oldugu icin dengeler degisti.Hemen hemen ödenen Taksidin yarisi hatta yarisindan cogu Faize gidiyor. Buda insanlari korkutuyor.
    Eskiden örnegin 1200 € taksit ödeniyorsa bunun en fazla 500 € Faize , 700 € ana Borca gidiyordu.Simdi tam tersi 700 € faize , 500 € ana borca gidiyor.
    Biraz düzelteyim
    ilk seneler 1200 den 1100 ü Faize gidiyor

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ama cogu insanin kafasi calismadigi icin 1200 euro komple borcdandan düsüyor saniyor
    Ayni benim bir köylüm gibi,Köylüm bizim burda Daire aldiydi is yerinde 10 senede bitecek diye anlatiyordu
    Nasil 10 senede biter diye cok tartisdim onla
    Kendine göre Güzel güzel anlatiyordu nasil bitecegini

25 senede 70 bin euroyu anca bitirdi

22. batum üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hesap okadar kolay degil.

ev alirken bastan onbinlerce euro hava parasi (provision, grunderwerbssteuer, notarkosten etc.) ödiyorsun.
    bu para ile en az 30-50 ay bedava kirada oturursun.

sonra evin bakimi bedava degil. herzaman bir sey cikiyor.
    kredi alirsin, 20-30 sene faiz öde. faiz bosa gidiyor.

elinde nakit olsa, mesela diyelim 400.000 € nakit var, su an ayda net 1.250 € faiz geliri olur.
    bunun ile ne güzel kaltmiete ödenir.

zamani gelsin, evlerimin hepsini satip, kirada yasayacagim :-)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Yani söyle durum var, evde iki tane 2 yaslarinda cocuklar var. Benim daire almam en azindan 5-6 odali olmasi lazim . Ama öyle büyük daireler cok nadir veya cok eski. Ve asiri kira istiyorlar.
    Malum evden calisinca bir oda fazla bulunmasi lazim. O acidan düsündüm ki ev alayim , tabi faizi falan fazla ödeyeceksin ama bir nevi rahat edersin, bahcen olur. Cocuklar oynar vesaire.
    Son günlerdir Almanyda görüyorum kiralik yer bulmak artik piyango gibi bisey oldu . Gittikce dahada zorlasiyor. Cengiz Abinin dedigine de katiliyorum , paranin cocu sey bosa gidiyor. Ama malesef bu devirde hersey para degil. Ev sahibi olan kisi zamani geldimi satar kiraya gecer,mantikli. Ama ev sahibi olmayanlar ne yapsin ?

25. qardas üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    qardas sen hangi eyalatde yasiyorsin?

gencken ve cocuklar var iken tabii ev almak mantikli.
    ozaman bütün zorluklara katilmak gerekiyor. yapacak birsey yok.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Insan ne yaparsa yapsin hep yanlis yapiyor,,ev de alsa evde almasa..bugune kadar ev alanlardan mutlu olan,ailesi ile yasayan veya borcunu odeyebileni cok az gordum..ya coluk cocuk basini almis gitmis,yada kari kacmis,yada kendi timharhaneye gitmis..
    Ilk basta cok guzel planlar kurulmus,cucuklarin gelecegi dusunulmus,cocuklar bahcede kosuyor,cipcip havuza giriyor,anne baba cayini yudumluyor,akrabalar geliyor,aaaa ne guzel aile diyor,kemkem bakip gidiyorlar,,aylar yillar geliyor,isler bozuluyor,koca veya hanim isten cikiyor,ekonomi cokuyor,borclar odenemiyor,posta ustune posta,haciz derken cocuklarda bunaliyor evi terk ediyor,hersey batiyor,ve aile bu evi nerden aldim diyip lanet okuyor..
    Yani guzel ve karamsal aile tablosu cizdim. Bunlar bazen gercek oluyor bazen hickimine vurmuyor,,bizler evliyada degiliz gelecegi bilemeyiz..hesap ve kitap sasar durur..
    Almanyada herseyin kotuye gittigi,savas dedikodularinin yayildigi,irkci partilerin basini alip gittigi,herseyin 100% arttigi su devirde ev almak bence mantiksiz ve onceden alanlarda saskin..
    Benim gorusum bu..
    Illada kendi basini yakmak isteyen varsa buyursun..bazen bir nasihat bin beladan iyidir derler..
    Hicbir ese dosta akrabaya guvenip ev almayin..
    Biri bana demistiki;
    Birinin basini belaya sokmak istersen ona ev almasini tavsiye et...
    Insanlar kiskanc mennfaatci ve cikarci..akliniza guvenin paraniza guvenin ve kafa tutmak istiyorsaniz prygambere ve ALLAH a kafa tutup faiz yiyin..
    Sahip olacaginiz tek sey kefen ve kosa kosa varacaginiz tek yer gozun doyuramadigi kara toprak..
    Asik veysel guzel anlatmis..
    Konu webci tarafından (30 Ocak 2024 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

28. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,107
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    Webci ustam herkez budgesine göre evini alir ben 1 ay oldu alali 298bin euroya 200 bin kredi cektim ve nebenkostenlarinida cepden ödedim aylik 880 euro kredi ödicem 5% tilgung var yilda.. Bende ilk bastan ev almaya tirsiyordum veya korkuyordum
    2 cocuk var kiz erkek suan kaldim daire 3 odali yani 1 kinderzimmer var 740 euro kira ödüyorum 4 odalli eve cikmis olsam 1000 euro
    Simdi kirami ödemek mantikli kendi evinimi? Tabiki 300-400 euro fazla öduyorsun nebenkostenlarla.. Benim çevremde çoğunun evi var herkezin ayli 3le 3500 bin euro herkezde 10 yildir oturuyor kimseden duymadim ben pismanim napdim ben diye adamlar ikinci evi aldi ��

30. 2 kişi player6767 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Webci ustam herkez budgesine göre evini alir ben 1 ay oldu alali 298bin euroya 200 bin kredi cektim ve nebenkostenlarinida cepden ödedim aylik 880 euro kredi ödicem 5% tilgung var yilda.. Bende ilk bastan ev almaya tirsiyordum veya korkuyordum
    2 cocuk var kiz erkek suan kaldim daire 3 odali yani 1 kinderzimmer var 740 euro kira ödüyorum 4 odalli eve cikmis olsam 1000 euro
    Simdi kirami ödemek mantikli kendi evinimi? Tabiki 300-400 euro fazla öduyorsun nebenkostenlarla.. Benim çevremde çoğunun evi var herkezin ayli 3le 3500 bin euro herkezde 10 yildir oturuyor kimseden duymadim ben pismanim napdim ben diye adamlar ikinci evi aldi ��
    Eyvallah dostum ben burasi icinde yazmadim zaten,,benimkisi bir sohbet ve bir kulak arkasi misali..herkes kendine..saygilar..
    As i tortured, it used to smile at me
    There is no lie in this, everyone saw it
    I gave one seed, it gave me four fields inreturn
    My faithfull beloved is black soil

If i look up in the sky, i breath
    If i look down to the earth, i have others prays
    Where will i stay if i leave it

If you have a wish ask it from God (pray)
    Dont go away from the soil to have it (your wish)
    Generosity is given to the soil by God

If you search for truth, here is a clear point
    God is close to people, people are close to God
    The secret treasure of the God is in soil

Soil is recovering all the faults we have
    It heals my wounds as a medicine
    It is waiting me with open arms

Whom ever learns this secret
    S/he leaves an immortal wonder behind for the world
    A day comes when it hugs Veysel deeply
    )
    Asik veyselden ingilizce
    Mutlu olalim moral depolayalim,yoksa cekilmez bu hayaaaaaat....

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun.

Sormasi ayip satin aldiginiz dairenin muhitini anlatabilirmisiniz ?
    (Buyuk sehir veya kucuk sehir / Havaalanina yakin mi / Koeyluek yermi yoksa Metropol mu).

Tesekkuerler
    Tesekkürler,
    Daire 9 bin kisilik bir muhitte, otoban 2 km, Stuttgart havaalani 35 km. Metropol olsaydi zaten asla almazdik, biz daha cok sakinligi tercih ediyoruz. Komsulariyla konusmayi seven insanlariz.Ben Istanbul dogumluyum, sehir disina cikinca hemen özlerdim ama tamamen degistim, Istanbul´a izne bile gitmek icimden gelmiyor artik.

Kredi icin direkt kendi bankasiyla konustu dün, bugün hemen aradi adam bu is olur demis. Cocugun tabi bankada yaptigi her islemi direk gördügünden bu sanirim etkili oldu yoksa Eigenkapital yeterli olayinca herkes asla olmaz diyordu. Bahsettigi faiz dahi Vermitler larin verdigiyle bire bir ayni. Ben daha yüksek faiz teklif ederler zannetmistim ama alakasi yokmus meger. Gelirin iyiyse bu is oluyor, bunu da ögrenmis olduk.
    Dairede en hosuma giden sey de Kamin oldu, oturma odasinin ortasinda ve arkasindan da koridor ile yatak odasina sicaklik dagitabiliyor, harika bir sey.
    Yarin Angebot isteyecek, bakalim ayrintilar nasil karsilastiracagiz.
    Bu KfW 124 konusunu tam bilenler var mi? Yapmak mantikli mi? Misal kendin kullanacaksin diyor, kiraya verilemez mi?
    https://www.drklein.de/kfw-wohneigentumsprogramm.html
    Konu mxm tarafından (31 Ocak 2024 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

33. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler