Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 382 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyedeki BIST alis satis yapan varmi aramizda

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    264
    204 mesaja 528 teşekkür aldı

Türkiyedeki BIST alis satis yapan varmi aramizda

mrb arkadaslar icinizde türkiye borsasindan ufak tefek alip satanlar var mi ,cünkü burda tecrübelerimizi paylasirmisiniz
    hangi hisseler önerirsiniz ,burada bu isle ugrasan kac kisi var nasil oluyor ,selamlar bol kazanclar .

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    32 mesaja 54 teşekkür aldı
    niye BIST usta? almanya , amerika borsalari varken? ben 2019 beri borsa da alim satim yapiyorum, depomun en büyük firma ülkesi amerika.. ilk basta kendine demo konto ac internetden bir kac ay dene... borsa göründügü gibi basit degil. Elindeki parayi kaybetmeye kabul isen gir.

4. BuraK! üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    264
    Amerikadaki borsada cok kaybettim 11 eylül amerika saldirisini günü sadece o gün binlerce mark gitti ,az cok tecrübem var simdi bist le ufak tefek takiliyorum bakayim ilgilenenler var mi diye

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bende yeni basladim hobby amacli bakalim ne olcak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Sorulariniz varsa yazin elimden geldigince yardimci olurum.

Tecrübeli Üye 66bozo66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    132
    27 mesaja 47 teşekkür aldı
    bende 2022de 10aydan beri türkiye üzerine islem yapmaya basladim. bende acemiyim, bir akraba var o yaklasik 7 senedir bu iste. az cok yardimci oluyor ama sunu al bunu sat ile komut beklemek istemiyorum ve kendimi gelistirmek istiyorum.

Hakki27 kardes belki seninde bizlere tavsiye edebilicegin taktikler vardir

Ettiği Teşekkür
    264
    Alıntı Hakki27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorulariniz varsa yazin elimden geldigince yardimci olurum.
    Mrb Hakki Bilgilerini paylasirsan sevinrim 6 Aydir okumadigim izlemedigim ekonomist kalmadi ,cok okuyunca daha cok karisiyor Kafam sen nasil yapiyorsun Kisaca Portföyöyünden bahsedermisin .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Abiler yeni gördüm mesaji kusura bakmayın. Oncelikle cok metod yöntemleri var kisa vade orta vade uzun vade. Ben al satciyim gözüme kestirdigim hisseyi takip ediyorum yükselecegiini anladigim zaman giriyorum karimi alip cikiyorum. Ama bir tarafdanda uzun vade icin toplamaya basliyorum belli basli hisseleri istediginiz baska sorunuz varsa buyrun sorun.

Tecrübeli Üye 66bozo66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    132
    27 mesaja 47 teşekkür aldı
    Hakki kardes cevapladigin icin tskler. beni merak ettirense, simdi ki imkanlarda cogu islemler, arastirmalar programm veya internet sayfasi üzerine yürüyordur, senin bu kisa, orta veya uzun vadede hisse secmende yardimci oluyordur. secerken neye göre seciyorsun (teknoloji, yazilim, tarim, energi vs ) birde beni merak ettirense bu tradingview analizini daha iyi ögrenmek istersim (almanca olursa daha iyi). belki bu sordugum sorular diger yeni basliyanlarda ayni sorunu yasiyorlar. simdiden tskler.

Ettiği Teşekkür
    264
    Alıntı Hakki27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler yeni gördüm mesaji kusura bakmayın. Oncelikle cok metod yöntemleri var kisa vade orta vade uzun vade. Ben al satciyim gözüme kestirdigim hisseyi takip ediyorum yükselecegiini anladigim zaman giriyorum karimi alip cikiyorum. Ama bir tarafdanda uzun vade icin toplamaya basliyorum belli basli hisseleri istediginiz baska sorunuz varsa buyrun sorun.
    al sat yaptigin hisseler hangisi ,bir de uzun vade deki hisselerini ögrenebilirmiyim ,karsilastirma icin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Borsa hakkinda, uzun vadeli yatirimda, alim tarafinda, daha cok temettu hisselerinde karar verdim..
    Benim uzun vadeli hisselerimde %30 Tupras, %30 Doas, %10 Turk traktor, %10 ENJSA hisselerindeyim.
    Ileride az az Sisecam ve Eregli eklemeye calisacagim.. Fiyatlarinin dusuk kaldigini dusunuyorum.
    Portfoyu en az 5 senelik olarak dusunuyorum, satmayi dusunmuyorum.. Bir nevi aylik emekli maasi seviyesinde
    gelir getirmesi amacim..Temettu hisselerinde bu mumkun..
    Kriz zamanlarinda, borsa dustugunde dusukten ekleme yapmaya calisiyorum..
    Kucuk olan sirketlere yatirim cogu kez cok daha fazla gelir getirir, rizikosuda coktur..
    Borsada al-sat yapan kisi ise kisa vadeci, traderdir, dusunce yontemi farklidir..
    Tabiki yatirim tavsiyesi degildir.

Ettiği Teşekkür
    264
    Alıntı TolgANL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borsa hakkinda, uzun vadeli yatirimda, alim tarafinda, daha cok temettu hisselerinde karar verdim..
    Benim uzun vadeli hisselerimde %30 Tupras, %30 Doas, %10 Turk traktor, %10 ENJSA hisselerindeyim.
    Ileride az az Sisecam ve Eregli eklemeye calisacagim.. Fiyatlarinin dusuk kaldigini dusunuyorum.
    Portfoyu en az 5 senelik olarak dusunuyorum, satmayi dusunmuyorum.. Bir nevi aylik emekli maasi seviyesinde
    gelir getirmesi amacim..Temettu hisselerinde bu mumkun..
    Kriz zamanlarinda, borsa dustugunde dusukten ekleme yapmaya calisiyorum..
    Kucuk olan sirketlere yatirim cogu kez cok daha fazla gelir getirir, rizikosuda coktur..
    Borsada al-sat yapan kisi ise kisa vadeci, traderdir, dusunce yontemi farklidir..
    Tabiki yatirim tavsiyesi degildir.
    helal olsun ayni fikirdeyim, trader beni asar temettü hisseleri mantikli, borsada kimleri takip ediyorsun Örnegin ben Mert Basaran ,Tuncay Tursucu ,Karavanda borsa Neco hocayi takip ediyorum cok degerli bilgiler veriyorlar .

15. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal olsun ayni fikirdeyim, trader beni asar temettü hisseleri mantikli, borsada kimleri takip ediyorsun Örnegin ben Mert Basaran ,Tuncay Tursucu ,Karavanda borsa Neco hocayi takip ediyorum cok degerli bilgiler veriyorlar .
    Is yatirimin web sitesi ve temettuhisseleri web sayfasi yeterli geliyor.. Tradingview ile hisselerin dolar bazli dusuk seviyelerini takip edip, ucuz seviyelerinden ekleme yapmaya calisiyorum..
    Bir cogumuz maalesef yeterli bilgi akisina sahip degil, aninda reaksiyonda gosteremiyoruz, trendi cogu kez takip edemiyoruz. Bu yuzden uzun vadeli temettude karar kildim..
    Sosyal medyada degerli insanlar var, buralardan tavsiye, yonlendirme alinmasini dogru bulmuyorum, genelde trend takibi icin Tunc Satiroglu ve Erdem Kaynar'in analiz ve yorumlarini begeniyorum..

17. 2 kişi TolgANL üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    147
    110 mesaja 197 teşekkür aldı
    Bende seneler sonra hisse almaya basladim….
    Ekte olanlarla 2024 de yaklasik 8% Temettü alacagim.

Borsadan kazandigimida MSCI World fonuna yatiriyorum.

En büyük pozisyonumda gecen sene burada tavsiye ettigim Romanya tahvili. Senelik 6,375% geliyor oradan.

Ekte hisseler…

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

19. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    147
    Türkiyeyede yatirim yapmak istiyorsaniz Almanyadan en mantiklisi
    MSCI Turkey fonu

Hic ugrasmaya gerek yok Türkiyede bankayla.

Schau dir dieses Wertpapier bei justETF an: iShares MSCI Turkey UCITS ETF – https://www.justetf.com/de/etf-profi...n=IE00B1FZS574

21. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    147
    Fon güzelce en büyük hisselere dagitim yapiyor ve riskde azaliyor.

Tek kur riski ve ülke riski kaliyor.

23. 2 kişi Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    264
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fon güzelce en büyük hisselere dagitim yapiyor ve riskde azaliyor.

Tek kur riski ve ülke riski kaliyor.

Mrb Hissesi dururken neden fona yatiriyorsun tam anlayamadim benim bildigim bu Garenti bankasinin fonu yoksa yaniliyormuyum ,örnegin Akbankin AFT fonu var yada yapi kredinin YAY fonu var ( yabanci teknoloji fonu ) Isbankasinin ATE fonu var oda güzel getiriyor ben yine de Hisse senetlerini seviyorum benim elimde yukaridaki yazdiklarim fonlar var suana kadar getrisi fena degil ama hisse senedi güzel bir sepet yaparsan branslara dagilama dikkat edersen daha iyi diye düsünüyorum cünkü kiyaslamayi ilerde 1 yil tamamlaninca yapacagim .

Ettiği Teşekkür
    147
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb Hissesi dururken neden fona yatiriyorsun tam anlayamadim benim bildigim bu Garenti bankasinin fonu yoksa yaniliyormuyum ,örnegin Akbankin AFT fonu var yada yapi kredinin YAY fonu var ( yabanci teknoloji fonu ) Isbankasinin ATE fonu var oda güzel getiriyor ben yine de Hisse senetlerini seviyorum benim elimde yukaridaki yazdiklarim fonlar var suana kadar getrisi fena degil ama hisse senedi güzel bir sepet yaparsan branslara dagilama dikkat edersen daha iyi diye düsünüyorum cünkü kiyaslamayi ilerde 1 yil tamamlaninca yapacagim .
    Ben Türkiyeye yatırım yapmıyorum her türlü alavere dalavere var.

Bu bahsettiğim ETF Türkiyeye yatırım yapacaklara bir tavsiye en azından riskleri azaltır ve 1 hisseye değilde yabancı kontrolünde en sağlamına yatırım yapılıyor.
    Bu bahsettiğiniz fonlardan değil onlar uçuk ücretleri olan TR fonlar, ben düşük ücreti olan en büyük Türk ETF ini paylaştım ve İShares tarafından yönetiliyor. Hani haberlerde yabancı yatırımcı Biste geldi konusu var ya bu ETF işte.

Ben yatırım yaparken yaptığım şirketin değerini bilmek isterim bu TR de şu an muamma çünkü enflasyon değerlendirmesine yeni geçiliyor.
    Bu konuyu araştırın…

Hisse konusunda haklısın güzel sepetle ETF ve fonlardan daha iyi ama Türkiye biraz farklı oraya yatırmak cesaret ister çok risk var
    - politik risk
    - döviz riski
    - Enflasyon riski
    - Mevzuat Riski ( Bilançolar değerlendirmesi)
    - Ekonomik risk
    …..

Bu benim fikrim.

26. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye BMWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    127
    39 mesaja 60 teşekkür aldı
    benim hisseler

Tüpras-sisecam-garanti bank-thy

son alti haftada cok güzel yükseldi bist.

Ettiği Teşekkür
    264
    yazilim sirketleri su an cok yüksek getiriye sahip son alti haftada 100 % 120 getirdi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)