Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Frührente-Erken emekli olanınız varmı?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı

Frührente-Erken emekli olanınız varmı?

57 yaşındayım, büyük bir ilaç firmasında çalışıyorum, işim rahat,maaşıda iyi.
    Allaha şükürler olsun hiçbir hastalığım yok, yalnız malum bu yaşlarda potansiyel olarak her hastalık gelebilir.
    Bende sağlıklı bir şekilde erken emekliye gitmek istiyorum, maddi olarak da zorluk yok, iki çocuk var, üniversite bitirdiler,çalışıyorlar, bekarlar.
    Işyerimiz bazen benim gibi yaşlılara erken emekli olma imkanı veriyor. Rentekasse’den auskunft aldım, resmen 67 yaşında emekli oluyorum.
    Işyerime bende erken emekli olmak istediğimi söyledim, yalnız bu herzaman münkün olmuyor, imkan olunca bana söyleyecekler.
    Içinizde erken emekli olan varmı? Aklımda bazı sorular var,
    örnegin rentenauskunft’ta 67 yaşında alacağım emekli maaşı yazıyor, ben şimdi işi bırakıp erken emekli olursam, emekli kasama para yatmayacak ve 67 yaşındaki o tahmini emekli maaşı alamayacağım.
    Bir örnek verecek olursak, rentenauskunft‘ta 67 yaşında emekli olacağım ve 2bin€ emekli maaşı alacağım yazsa, 9 sene evvel 58 yaşıyla erken emekli olsam, 67 yaşımda emekli maaşım ne kadar düşer o 2bin€‘dan? bir kaç yüz euro mu?
    Sadece konuyla alakalı arkadaşların yorumunu bekliyorum, erken emekli olanlar mutlaka vardır içimizde….

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    144 mesaja 326 teşekkür aldı
    58 yasinda nasil emekli olacaksin?
    Eger rahatsizligin yoksa en erken 63 de emekli olabilirsin mit 35 Versicherungsjahre.
    Konu Haziran tarafından (06 Şubat 2024 Saat 01:23 ) değiştirilmiştir.

4. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    57 yaşındayım, büyük bir ilaç firmasında çalışıyorum, işim rahat,maaşıda iyi.
    Allaha şükürler olsun hiçbir hastalığım yok, yalnız malum bu yaşlarda potansiyel olarak her hastalık gelebilir.
    Bende sağlıklı bir şekilde erken emekliye gitmek istiyorum, maddi olarak da zorluk yok, iki çocuk var, üniversite bitirdiler,çalışıyorlar, bekarlar.
    Işyerimiz bazen benim gibi yaşlılara erken emekli olma imkanı veriyor. Rentekasse’den auskunft aldım, resmen 67 yaşında emekli oluyorum.
    Işyerime bende erken emekli olmak istediğimi söyledim, yalnız bu herzaman münkün olmuyor, imkan olunca bana söyleyecekler.
    Içinizde erken emekli olan varmı? Aklımda bazı sorular var,
    örnegin rentenauskunft’ta 67 yaşında alacağım emekli maaşı yazıyor, ben şimdi işi bırakıp erken emekli olursam, emekli kasama para yatmayacak ve 67 yaşındaki o tahmini emekli maaşı alamayacağım.
    Bir örnek verecek olursak, rentenauskunft‘ta 67 yaşında emekli olacağım ve 2bin€ emekli maaşı alacağım yazsa, 9 sene evvel 58 yaşıyla erken emekli olsam, 67 yaşımda emekli maaşım ne kadar düşer o 2bin€‘dan? bir kaç yüz euro mu?
    Sadece konuyla alakalı arkadaşların yorumunu bekliyorum, erken emekli olanlar mutlaka vardır içimizde….
    Erken emeklilik Almanya da biraz karışık

Bazı firmalar erken emekliğe teşvik için Rente ye kadar maaşın belli bir kısmını ödüyor firmana sorman gerek böyle bir olanak varmı.

İşin rahatsa maaşıda iyiyse çalışmaya devam et

Belki yan çalışma yapabilirsin

Çünkü bütün dünya da emeklilik fakirliğin ilk basamağıdır

Rente Auskunft ta yazan emekliliğe bakma hesaplamaya gelinde değişebilir
    Konu hOrOz tarafından (06 Şubat 2024 Saat 11:07 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    193 mesaja 329 teşekkür aldı
    Konuyu acan Arkadasa yazmiyorum genel olarak yaziyorum

Burda 67 yasina gelecende emekli olacaksinda ...............
    Ölme Essegim Ölme

Cogu insanin pili daha 60 yasina gelmeden bitiiyor,yani orasi burasi agriyor
    Hastaliklar vs

Isin gercegi Almanya gibi bir ülkede emekli olmayi bekleyip.Emekli olsan ne yazar
    sansiniz varsa belki 6-7 sene yasarsaniz oda hastaliklarla bogusa bogusa.

Sansiniz yoksa emekli oldukdan bir kac ay sonra Gümbürtüye giderseniz
    Benim cikis aldigim is yerinde ,son senelerini calisirken cok kisi öldü gitti,Uzun süre bir is yerinden calisirsaniz, yaslandikca benim gördüklerimi sizde görürsünüz

En iyisi bir yolunu bulup Erken emekli olup bir kac sene saglikli yasamak
    Bende emekli olmayi deneyenlerdenim
    Konu batum tarafından (06 Şubat 2024 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.

8. 5 kişi batum üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    144 mesaja 326 teşekkür aldı
    @batum ustaya katiliyorum.
    Eger gercekten yukarda Horoz ustanin dedigi sekilde emekli olma imkanin varsa hic durma ol derim.
    Kardesim 67 yasinda emekli olduktan sonra daha ne kadar yasayacagimizin garentisi varmi?
    67 yasindan sonra 2.000 € degil 5.000 € gelirin olsa ne olacak?
    Ya sekerin olacak, ya kalbin olacak yada egilip dogrulamiyacaksin.

10. 7 kişi Haziran üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    29 mesaja 46 teşekkür aldı
    Kendimden misal vereyim geçen yıl iş yeri çıkış verdi 8 kere eklemlerden ameliyat oldum çok krank yaptığım için yaşım 58 yüzde 40 gdb sakatlık derecem var yüzde 10 daha alsam en erken 2027 emekli olabilirim kaç kere daha kötü durumdayım doktor raporları kura gittim pisikolojik sorunlar vs hepsi var yüzde onu vermemek için hep ret gönderiyor en son mahkemeye gideceğim demem oki öyle bu yaşta emekli olma şansı sıfır yüzde 50 olursa 63 yaşında olursun onun haricinde unut eğer etseler hemen olurum maaş olarak da 35 siğorta şartı ile alacağın 1200 Euro olu

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    bizim firmamızda uygulama şöyle, firmamız job center ile anlaşıyor, resmi olarak emekli olacağım 67 yaşıma kadar, şimdi aldığım maaşın birkaç yüz euro eksiğini alıyorum.
    yalnız buda herzaman mümkün olmuyor. işçi çıkarma yerine önce bu yolla işçi eksiltiyorlar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    32
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim firmamızda uygulama şöyle, firmamız job center ile anlaşıyor, resmi olarak emekli olacağım 67 yaşıma kadar, şimdi aldığım maaşın birkaç yüz euro eksiğini alıyorum.
    yalnız buda herzaman mümkün olmuyor. işçi çıkarma yerine önce bu yolla işçi eksiltiyorlar.
    Böyle bir imkanın olursa hiç düşünme derim bu yasta bu Lotto gibi bir şey.

14. serhat yildiz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)