Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 405 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yariminiza ihtiyacim var Arkadas Türkiyeden Geliyor

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı

Yariminiza ihtiyacim var Arkadas Türkiyeden Geliyor

Degerli Arkadaslar Arkadasin Babasi öldü Annesi pfglege 3 tü 4 Cevirmisler Kardesi pflege grad 5 Su an Berlinde yasiyorlar Türkiyedeki oglunu Aramis Durumuz Kötü Bize yardim et diye oda annesini ve Kardesini Almaya Gelecek Berline Ben Wuppertal da yasiyorum onun icin yaninda olamayacagim ama elimden gelen ne varsa yardim edecigim . Simdi Sormak istedigim Babasi ölmüs Annesine Dul maasini Nasil baslatir nereye müracat edmeli Berlinde orda yasayanlar adres verirse sevinirim .

Ölmüs Babasinin Maasini Annesine Nasil Baglatilir nereye müracat etmelidir

Annesinin ve Kardesinin Vekaletini Nasil alabilir nereye müracat etmelidir

Birde Arkadas bunlari Alip Tütkiye ye götürmek istiyor Haklari Kaybolmamasi icin Nasil bir yol izlemeli .

Annesi de Kardeside Ikiside Pflege Fall arkadas ikisininde vekaletini almak istiyor burdaki bürokratik isleri yapabilmek icin ( sizler basindan bu tür olay gecen arkadaslar nasil bir yol izlediniz neler yapmasi gerekiyor Nerelere müracat yapmasi lazim birde Berlinde Arkadasa yardim edebilecek kurum varmi yada kisi Kendisi Almanca bilmiyor birde yasalari hic bilmiyor hak kaybi olmasin istiyorum .

Lütfen Arkadaslar Yardim Edin Cok zor bir durum Allah kimsenin Basina Vermesin Bir anda hersey Cok zor oluyor zor Günler Geciriyor arkadas .

O can Havliyle Gelip Onlari Alip Türkiye ye Dönmeyi Düsünüyor Ama isler onun tahmin ettigi kadar Kolay olmayacak Sizin tavsiyeleriniz varmi Ne yapabilir Nasil bir yol izlemeli Nelere dikkat etmeli

Birde Berlinde Vekalet isleri yapabilecek yerler varmi Nereye Müracat etmeli Vekaleti alman makamlarindan mi almali yoksa türk makamlarindan mi yada basit olan ney nasil bir yol izlemeli Cünkü Beni aradi cok zordayim Vizeye müracat ettim almanya gelecegim haftaya Görüsmeye cagirmislar vize icin verecekleride kesin degil .Kafalar cok karisik baska bir ülke ayri bir kanunlar birde dil bilmiyor birde bütün bunlar bürokratik isler nereden nasil baslayacagini bilmiyor onun icin lütfen tecrübesi olan arkadaslar yazarsa Nereden Nasil bir Belge Almali Nereye ney Icin Müracat yapmali .

Simdiden Herkese Tesekür ediyorum Bir gün Kimin basina ne gelecegi önceden bilemiyorsunuz Birde gurbet elde böyle yabanci dil bilmemek nereye nasil müracat edilir ögrenmis oluruz hemde Arkadasa yardimci olmus oluruz imdiden emegi gececek arkadaslara tesekkür ederim.

Ben bilgisayardan giriyorum onun icin sorunuz olursa gec dönebilirim haberiniz olsun .
    Konu haveri68 tarafından (16 Mart 2023 Saat 17:15 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)