Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3218 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 186 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi Bankalar kredi verirken yapılan anlaşmalarda Widerbelehrungsrecht fikkrasını unutmuşlar veya hatalı yazmışlar ..
    O yüzden mahkeme bu kredi anlaşmalarını geçersiz sayıyor ...

isteyen o zaman krediden vazgeçme cezası olan Vorfälligkeitsentschädigung muaf oluyor ve kredi anlaşmasını iptal edip

yeniden bu günün ucuz kredilerinden yararlanabiliyor

aşagıda TEST.de sayfasindan

şimdiye kadar kazanan avukatlar

https://www.test.de/Immobilienkredit...18800-4719373/

bugüne kadar olan mahkeme ve mahkeme dışi kazananlar
    https://www.test.de/Immobilienkredit...18800-4719374/
    simdiye kadar kazanan avukatlarin listesinde benim avukatin ismide var, Hünlein Frankfurt'ta.
    bu listeler nasil yapiliyor ben bilmiyorum,sadece tecrübem sudur,sakin kimse bu sahtekar avukata gitmesin.
    biz sadece telefon ettik,sorduk, e mail ile vertraglari gönderdik, yine telefon edip, vertraglar hatali,dava acalim dediler.
    bizde eger rechtschutz masrafin hepsini karsilyorsa dava acalim diye telefon ve e mail ile haberlestik.
    bize telefon acip rechtschutz masrafin hepsini karsiliyor,davayi aciyoruz dediler.
    biz bürolarina bile gitmedik,yazili vekaletname vermedik, bunlara illa gerek dediler.
    aradan iki ay gecince rechunglar gelmeye basladi, avukatlik masrafi,mahkeme masraflari.
    telefon acip bunlar ne,diye sorduk, rechtschutz hepsini karsilamiyor,kiracin var,sadece senin kismini ödüyor dediler.
    böyle anlasmadik,hani rechtschutz ödüyordu dedik...
    benim mahkeme masrafim 30bin€ civarinda, kiracilari sayip,benden 25bin€ para istiyor, sonundada ne olacagi belli degil.
    bundan kurtulmak icin baska bir avukata gittim ve avukatla avukattan kurtulmaya calisiyorum.
    avukatlarin bizi düsündükleri yok,dava acip davalardan kendileri para kazaniyorlar.
    avukata gidecek kardesler lütfen cok dikkat edin....

2. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye Fedayi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    189
    13 mesaja 23 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdiye kadar kazanan avukatlarin listesinde benim avukatin ismide var, Hünlein Frankfurt'ta.
    bu listeler nasil yapiliyor ben bilmiyorum,sadece tecrübem sudur,sakin kimse bu sahtekar avukata gitmesin.
    biz sadece telefon ettik,sorduk, e mail ile vertraglari gönderdik, yine telefon edip, vertraglar hatali,dava acalim dediler.
    bizde eger rechtschutz masrafin hepsini karsilyorsa dava acalim diye telefon ve e mail ile haberlestik.
    bize telefon acip rechtschutz masrafin hepsini karsiliyor,davayi aciyoruz dediler.
    biz bürolarina bile gitmedik,yazili vekaletname vermedik, bunlara illa gerek dediler.
    aradan iki ay gecince rechunglar gelmeye basladi, avukatlik masrafi,mahkeme masraflari.
    telefon acip bunlar ne,diye sorduk, rechtschutz hepsini karsilamiyor,kiracin var,sadece senin kismini ödüyor dediler.
    böyle anlasmadik,hani rechtschutz ödüyordu dedik...
    benim mahkeme masrafim 30bin€ civarinda, kiracilari sayip,benden 25bin€ para istiyor, sonundada ne olacagi belli degil.
    bundan kurtulmak icin baska bir avukata gittim ve avukatla avukattan kurtulmaya calisiyorum.
    avukatlarin bizi düsündükleri yok,dava acip davalardan kendileri para kazaniyorlar.
    avukata gidecek kardesler lütfen cok dikkat edin....
    Kardesim bu yazidan sonra icime süphedüsürdün korku basdi bende ayni senin anlatigin sekil yaptim bakalim ne cikacak

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Fedayi38,ne yaptin biraz yazsaydin bari. sendemi Hünlein'a gittin.
    arkadaslar cekinmeden basinizdan gecenleri yazin,belki birine yardiminiz olur..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    ilginc olan son günlere girdik ama somut olarak bir sey elde eden duymadik..
    benim Avukat sigortam yok 25 bin masraf yazimis o zaman hic girmeye gerek yok gibime geliyor..

Ettiği Teşekkür
    189
    Fedayi38,ne yaptin biraz yazsaydin bari. sendemi Hünlein'a gittin.
    arkadaslar cekinmeden basinizdan gecenleri yazin,belki birine yardiminiz olur..
    Hayirben baska bir Avukata gittim Böblingende Dr. Eberspächer isminde biri fakat adamain dedigi gibi sonuclar bir sene kadar sürebilir dedi talep cokmus.
    Para meselesine gelincede iki arkadas gittik onun dosyasina bakti ve senin isin olmaz dedi ve benimde dosyama bakinca su vertrag olur dedi.
    Arkadasdanhic bir ücret almadan gönderdi ve benimkini isleme aldi Rechtschutzumu bir daha ki sefere istedi ve benimicin bir ücret olmuyacagini söyledi.
    1.Peki senden bu 30 bin euroyu neye dayanarak istiyor ?
    2.Sen Bankadan sözkonusu olan parayi aldinmiki 30 bin euro istiyor
    3.Neticede sen ne aldinki senden bu parayi istiyor.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı Fedayi38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirben baska bir Avukata gittim Böblingende Dr. Eberspächer isminde biri fakat adamain dedigi gibi sonuclar bir sene kadar sürebilir dedi talep cokmus.
    Para meselesine gelincede iki arkadas gittik onun dosyasina bakti ve senin isin olmaz dedi ve benimde dosyama bakinca su vertrag olur dedi.
    Arkadasdanhic bir ücret almadan gönderdi ve benimkini isleme aldi Rechtschutzumu bir daha ki sefere istedi ve benimicin bir ücret olmuyacagini söyledi.
    1.Peki senden bu 30 bin euroyu neye dayanarak istiyor ?
    2.Sen Bankadan sözkonusu olan parayi aldinmiki 30 bin euro istiyor
    3.Neticede sen ne aldinki senden bu parayi istiyor.
    benim avukata bastan biz dedikki,eger rechtschuz tüm masrafi karsiliyorsa,dava ac..
    kendi rechtschutzumuza sordu ve masrafi karsiliyor dedi,bankamiza mektup yazip isleme basladi.
    aylar sonra bana rechtschutz paranin hepsini vermiyor,cünkü kiracin var diyor. bunu basta bize söylemedi.
    benim kredi miktarima göre dava masrafi hesapladi. herkesin kredi miktarina göre dava masrafi cikar.
    benim kredi mikrarima göre mahkeme masrafi ve avukatlik masrafi bu kadar.
    ben bankadan para almadigim gibi davanin sonuda belli degil, bunlarin hicbirini bana uzah etmeden dava acmis avukat.
    simdi benim sana sorularim var,
    krediyi ne zaman aldin? vertrag bittimi? bir daha uzattinmi? kiracin varmi?kac tane

Ettiği Teşekkür
    189
    2005 de aldim ve 2015 de bitti 1 tanede kiracim vardi.

benim avukata bastan biz dedikki,eger rechtschuz tüm masrafi karsiliyorsa,dava ac..
    kendi rechtschutzumuza sordu ve masrafi karsiliyor dedi,bankamiza mektup yazip isleme basladi.
    aylar sonra bana rechtschutz paranin hepsini vermiyor,cünkü kiracin var diyor. bunu basta bize söylemedi.
    benim kredi miktarima göre dava masrafi hesapladi. herkesin kredi miktarina göre dava masrafi cikar.
    benim kredi mikrarima göre mahkeme masrafi ve avukatlik masrafi bu kadar.
    ben bankadan para almadigim gibi davanin sonuda belli degil, bunlarin hicbirini bana uzah etmeden dava acmis avukat.
    simdi benim sana sorularim var,
    krediyi ne zaman aldin? vertrag bittimi? bir daha uzattinmi? kiracin varmi?kac tane

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Fedayi38,ben bildigim kadarini yazayim,maksadim sadece bilgi paylasimi,
    senin 1 kiracin varsa,rechtschutz masraflarinin sadece yarisini öder.
    borcun bitmis, eger mahmemeye gidersen,kazanabilecegin rakami söyle hesapla,
    bankalarin bizden aldigi faiz kuru var,mesala 2005'de 4% diyelim. birde bankalarin birbirinden para aldigindeki faiz kuru var,bu piyasa faizinden 1% az oluyor, mesala 2005 icin 3% diyelim.
    eger mahkemeyi kazanirsan, bankanin yaptigi vertrag gecersiz sayiliyor, banka senden yüksek faiz almis sayiliyor,bankanin bankadan alacagi faiz gibi sayilacak ve sana geri para ödeyecek.
    100.000€ icin hesaplayalim, 2005'de faiz 4% diyelim, senelik 4.000€ 10 senelik 40.000€ faiz ödedin. mahkemeyi kazandin, faiz 3% sayilacak, 10 senelik 30.000€ ödemen gerekiyor.
    sen 40.000 ödemissin , 30.000 ödemen gerekirdi, 10.000 banka sana geri ödeyecek.
    avukatlarin anlattigi hikaye bu,alinabilecek en büyük para miktari bu.
    bunun icin kac para masraf edeceksin?
    kazanma sansin ne? bu davalar Nasrettin hoca fikrasi gibi,haklisin ama kazanani ben görmedim.
    bu davalarin tek kazanani avukatlar.davayi aciyor,parasini aliyorlar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    bana mektup geldi avuklattan simdilik 750 Euro istiyor..dava acmayacakmis BAnkayla anlasacakmis ben 2002 de 5.86 dan krediyi almistim..99.000 Euro

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Peki burda senin ne karin var avukatin ne dedi ,verdigin paraya degiyormu .kazanacagin bellimi,yoksa ya tutarsa,mi? Yagmurdan kacarken doluya tutulmada.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Inanin sirf bu cakallar (avukatlar) ile ugrasmamak icin bende bu ise girismedim. Halbuki bendede rechtschutz var, bende o Zaman arasi kredi cektim ve üyük ihtimalle benim Kredi anlasmamda parayi geri almak icin Uygun, fakat bu is o Kadar cok daginik ve zorki, riske girip girmemek icin insan iki-üc kere oturup düsünüyor. Fakat avukatlar ile genelde sorun yasadigim icin sonunda bu ise girismeme karari aldim. yagmurdan kacayim derken doluya tutulmayim diye. Ve görünen o ki, hak ettigin parayi geri almak icin insanin önüne hep tas koyuyorlar, isini zorlastiriyorlar. Illaki avukatla ve mahkeme ile olacak diyorlar. Kalsin, istemiyorum.

Biliyorlar, cogu insan bu riski göze almayip parayi bankaya hediye edeceklerini, ayni benim gibi. Zikkim olsun bankaya.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    Avukat benim 33 bin Euro kadar alabilecegimi söyledi..Mahkemye gitmeden halledebilecegini söyledi..benim durumum baskaymis..bankadan krediyi ben almadim araci vardi o aldi biz gittik imza attik avukat bundan dolayi hak edersiniz dedi..ben hala karar veremedim..tamam 3 bin istiyor vereyim ama mahkeme acilirsa 10-15 bin Euroyu rikse atamam gibime geliyor..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    simdi aradi Avukat konustuk adam kendinden emin..tamam basla dedik gelismeleri yazarim sizlere..

Ettiği Teşekkür
    189
    Kardesim simdi ok yaydan cikti artik yapa bilecek birsey yok filmin sonunu izlemem gerek film bitince ben sana burdan yine neticegi bildiririm ins...
    Fedayi38,ben bildigim kadarini yazayim,maksadim sadece bilgi paylasimi,
    senin 1 kiracin varsa,rechtschutz masraflarinin sadece yarisini öder.
    borcun bitmis, eger mahmemeye gidersen,kazanabilecegin rakami söyle hesapla,
    bankalarin bizden aldigi faiz kuru var,mesala 2005'de 4% diyelim. birde bankalarin birbirinden para aldigindeki faiz kuru var,bu piyasa faizinden 1% az oluyor, mesala 2005 icin 3% diyelim.
    eger mahkemeyi kazanirsan, bankanin yaptigi vertrag gecersiz sayiliyor, banka senden yüksek faiz almis sayiliyor,bankanin bankadan alacagi faiz gibi sayilacak ve sana geri para ödeyecek.
    100.000€ icin hesaplayalim, 2005'de faiz 4% diyelim, senelik 4.000€ 10 senelik 40.000€ faiz ödedin. mahkemeyi kazandin, faiz 3% sayilacak, 10 senelik 30.000€ ödemen gerekiyor.
    sen 40.000 ödemissin , 30.000 ödemen gerekirdi, 10.000 banka sana geri ödeyecek.
    avukatlarin anlattigi hikaye bu,alinabilecek en büyük para miktari bu.
    bunun icin kac para masraf edeceksin?
    kazanma sansin ne? bu davalar Nasrettin hoca fikrasi gibi,haklisin ama kazanani ben görmedim.
    bu davalarin tek kazanani avukatlar.davayi aciyor,parasini aliyorlar.

Tecrübeli Üye Samsunlu55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    659
    97 mesaja 168 teşekkür aldı
    S.a arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar degerli arkadaslar bende sizlere bir fikir ve almak istiyorum bende 2008 Wüstenrot pfandbrief ag daire almistim ve suan evin taksidi 2 sene kaldi 10 Jahre fest yapmistik 2008de ve faiz orani 4.64 yapmistin 2018 temmuz ayında bitiyor ins ve ayda 335 euro dairenin kredisini ödüyorum ins benim Rechtsschutzum yok sizce degermi bu ise girismek yani kredivertragini kontrol ettirmek çünkü duydumki rechtschutzuz bu is olmaz diyorlar sizece degermi sizden bir fikir almak istiyorum tsk ederim hepinize slmlar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    Alıntı Samsunlu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar degerli arkadaslar bende sizlere bir fikir ve almak istiyorum bende 2008 Wüstenrot pfandbrief ag daire almistim ve suan evin taksidi 2 sene kaldi 10 Jahre fest yapmistik 2008de ve faiz orani 4.64 yapmistin 2018 temmuz ayında bitiyor ins ve ayda 335 euro dairenin kredisini ödüyorum ins benim Rechtsschutzum yok sizce degermi bu ise girismek yani kredivertragini kontrol ettirmek çünkü duydumki rechtschutzuz bu is olmaz diyorlar sizece degermi sizden bir fikir almak istiyorum tsk ederim hepinize slmlar
    Türk Avukat benimde sigortam yok diye yaptirmadi..ama bu Alman Avukat %80 Kadar Garantie Verdi..mahkemeye gitmeden alacagim sanirim dedi..isterseniz telefonunu veririm..zaten danismalar ücretsiz..

Ettiği Teşekkür
    659
    Evet adanasporlu kardes verirsen özelden sevinirim sana zahmet olacak tsk simdikten slmlar

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    2008'de yapilan vertrag büyük ihtimal hatalidir. kiraciniz varmi? rechtschutz sorun degil, simdide yaptirilabilir.
    ayda 335Euro ödedigine göre 90bin civari bir kredin var. 8 senedir ödüyorsun.yukarda Fedayi38'e bildigim kadar hesap yaptim.
    sen mahkemeye gitsen,kazansan, alabilecegin en yüksek rakam 8bin Euro civaridir.
    avukat seni kandirir,davayi almak yalanlar söyler, sonunda mahkemeyi kaybedersen,bütün mahkeme masraflari sana kalir.
    yani 8bin alma veya 5bin verme durumu var.(ben kafadan attim,mahkeme 5bin tutar diye)
    bu davalari kazanan,bankadan geri para alan yok,ben görmedim. burda herkes ucuyor,avukatlar söyle-böyle diyor diye ama para aldim diyen yok.
    bence bir avukata git ve icini rahatlat.ilerde keske dememek icin,icini rahatlat.
    senin iki sene sonra vertragin bitiyor. 1,8%'den kredi alanlari duyuyorum.4,64'den 1,8%'e düssen, ayda 150Euro filan ödersin....

Ettiği Teşekkür
    659
    Slm akbaba kardesim cekilen miktar 50.000 euro 2003 cekilmisti 2008 de vertrag ikincikez uzatmistim çünkü 2003 cekileni zatenv geri alamiyormusum 2008 itibaren sonra ödenecek para 32 .000 euro du tsk yinede bilgilerin icin iste benimde korkum orada degermi degmezmi diye birde rechtschutz yok ??? Ben zaten para geri istemiyorum sadece zu aylık faiz oranı düsürsem yeter bana
    Konu Samsunlu55 tarafından (10 Haziran 2016 Saat 05:10 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    Evet adanasporlu kardes verirsen özelden sevinirim sana zahmet olacak tsk simdikten slmlar
    rica ederim..yolladim numarayi
    selamlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 7 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 7 misafir)