Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3073 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Is Kazasi hakkinda bilgi lazim

Üye RxCet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    12 mesaja 13 teşekkür aldı

Is Kazasi hakkinda bilgi lazim

Merhaba arkadaslar,

Kayinim gecen is yerinde Parmagini sIkistirmis kötü sekilde yaralanmis. Ambulans filan cagirip hastaneye kaldirmislar dikis atmislar. Is yerinde ki Meister si konusmus 3 gün krank al

daha sonra is yerine gayet normal gel otur calismana gerek yok Sadece Anwesend ol demis. Simdi kafasi baya karisik ya diyor ilerde parmagimda daha kötü birseyler cikarsa BG bana demezmi niye 3 kranktan sonra tekrar ise gittin calismaya diye ? Bu durumda yasa lar ne diyor ne yapmasi lazim ?
    Konu Memoli1976x tarafından (30 Ekim 2015 Saat 07:56 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Moderator LocDog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    265
    166 mesaja 389 teşekkür aldı
    Arkadasim bu benim düsüncem ben o durumda olsaydim ( allah kimseye göstermesin) parmagim iyilesmeden önce ise gitmezdim cünkü ilerde parmak da biseyler olursa BG baya problem cirkartabilir. Meisterin öyle demesi is yerini düsündü icin , cünkü is yeri ozaman sigortaya diye bilir benim isci iyilesdi ve calisiyor. Böyle dedin de is yeri daha az sigorta ödüyor. Birisi uzun zaman hasta sa ozaman is yeri baska türlü sigorta ödüyor. Veya öyle bisey di . En iyisi bir avukata da danisin (arbeitsrecht anwalt). Böyle sizin icin daha garantili olur.
    Saygilar LocDog

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    3 günden uzun süren is kazalari ni isveren BG ye bildirmek zorunde
    isverenler BG ye ceza ödememek ve kagit kürek ile ugrasmamak icin iscilere 3 gün sonra gelmelerini istiyorlar..

burda önemli olan isyerindeki Verbansbuch a kazanin saat ,cinsi ve taniklari ile kayit edilmesidir..

Zaten hastaneye gitmis onlarda gerekli kayitlari yapmislardir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    145
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    sana tafsiyem iylesmeden gitmesin meister is verenin köpegi tabi sana oyle dicek . benim biraderde is kazasi gecirdi kendisi maschinenführer aya kaydi kasini patlati ve kolunda alciya alindi ama kirik deyil 4 hafta oldu evde oturuyor o en az 6 haftayi raht doldurur . nasil olsa berufgenossenschaft ödüyor . iylesmeden gitme bence . gene kendin bilirsin ben olsam gitmem . bundara yaranamasin hep kendi cikarlarini dusunuler bundar . gecmis olsun bu arada .

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Ustam,
    parmagi iyilesmeden sakin ise gitmesin,
    sonradan problem cikarsa Meister o zaman öyle dediydi falan sökmez.
    Önce saglik...
    Gecmis olsun

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    millet bir yerini cizer üc ay ise gitmez sen niye 3 gün sonra ise gittin be kardesim, bunlar hic bir zaman madalya takmiyorlar insana.

Yeni Üye ya-to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne
    Ettiği Teşekkür
    3
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    selam arkadasim, betriebsrat varsa oraya danissin bence. diger arkadaslarin dedigi gibi parmagi iyilesmeden gitmesin bece ise.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun acil sifalar dilerim yaptigin isi yazmadigin icin yorum yapmak zor ama is kazalarinda en önemli faktör kazanin kayit altina alinmasidir ondan sonrada gerekli tedavinin yapilmasi bunuda meslek kazasi sigortasi ( berufgenossenschaft ) ödedigi icin 1 sinif tedavi verilir yani saglik sigortasindan farklidir.yapilan isin türüne göre her kaza rapor gerektirmeyebilir ve tedavi ise giderekte yapilabilir illa evde kalacak diye kural yok önemli olan kazanin ve tedavinin kayit altina alinmasidir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Segili Arkadasim
    Ben söyle bir olayi izah edeyim.

Cati kalfasi olarak bir isyerinde calismaktaydim. Kisgünü havalarin soguk oldugu vede Iscilerin pazardan kalma alköllü oldugu halde beni Tehtit ederek ise gönderdi.
    Bunlarla calisirken Dikkatli olmalarini Ondülinlerin don ve kaygan oldugunu Mümkünse oturarak calisacagimiz yere dikkatli varalim dedim. Diger kalfa amada korkaksin nevar korkacak dedi . Tabiki Alkölün verdigi cesaretten dolayi. Velasi Bir bira aldi geliyordu ayagi kaydi ondülinler kirilarak Asagidaki Tamirhaneye düsüverdi.
    Benim BG den aldigim bilgi vede egitimler sayesinde kendine gelmesini Sagladiktan sonra ,Dahasonra ögrendiki kafada catlaklik ve Bel Fitiginda kirilma olusmus.

Esas burdan sonra olaylar benim alehime gelismeye basladi. ora bir anda Polis. Sifil Polis, BG geldiler.Sorumlu benim oldgumu, Neden gerekli Tekbirleri almadigim felan derken ben kendimin tehtit edilerek buraya gönderildigimi esas sorumlu ise isyerinde gerekli ikazlari yaptim ama zorla beni buraya gönderdiler dedim. Konu aslinda fazla uzun ben kisa kestim.
    Sonra bizim Isyerine tam 30000€ ceza kesilmis.
    Ustan gerekli tekbiri almadi ise ceza yiyeceginden korkmaktadir.Isyerleri böyle durumlarda Berufsgenossenschafta ceza ödüyorlar.

Isyerine kendi Rizanla dödügün icin olusacak bütün olumsuzluklarida kabülenmis oluyursun..

Saygilarimla

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    benimde is yerinde 3 parmagim yandi allaha sükür iz haricinden baska birdey olmadi. baya kötü yandi deriyi resmen plastik gibi sündü. baslangicda hergün doktora gitim temizletmeye sargi vs . parmaklari tam oynatabilmem icin haftalar sürdü. is yerinin tabi isine gelmedi. konuyu acan arkadasa taviseye söyle sakin gitmesin ilerde kendisi kaybeder mutlaka d-artza gitsin

Yeni Üye
    Nereden
    almanya, niedersachsen
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ilk önce gecmis olsun insALLAH cabuk düzellir ve ilerde bir sakincalik ortaya cikmaz.
    Is yeri elbetde kendisini düsünüp isciye bu teklifde bulunuyor cünkü is kazasi benim bildigim 1000€ a kadar günlük kayipbi bulunuyor ve hatdaha iscinin hic calismasina bile gerek bulmuyorlar ve 8 saat degil 4 saat sonra eve bile saliyorlar yeterki is yerinde 4 saat bulunmalari gerek hatdaha taxi veya baska bir aracla isciyi evden alip ve eve götürmelerini bile teklif etdikleri var! ama isci bu teklifi kabul edip etmemesi kendi elinde, tabiki bu imkanlar sirketden sirkete degisebilir fimanin büyüklügünle alakasi olabilir.... isci teklifi evetle karsilarsa buda bir + olarak dosyaya da kayit olabilir gelecegi icin ... birkac arkadasin dedigi gibi is kazasi birkere kayitda bulundugundan aslinda sonradan problem yasamasini hic sanmiyorum....
    yazdiklarim kendi bildiklerim yanlis sey söylemek istemem belki tam bir uzmanina yada sandikaciya sormakda bir yarar vardir
    tekrar gecmis olsun
    slm.a.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    slm arkadaslar
    bende iskazasi gecirdim iki sene önce kalcam kirildi Platin vardi aldilar halen agriyor ve sekme yapiyor kisaca topalliyorum
    ne yapabilirim ne gibi hakkim var maas alacagim söyleniyor nasil alabilirim ismi nedir halen ayni isteyim baska nasil avantajim olabilir tazminat alma sansim ne Kadar olabilir
    bana %20 Prozent verdiler az degilmi
    yardimci olursaniz sevinirim

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı **deniz** Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar
    bende iskazasi gecirdim iki sene önce kalcam kirildi Platin vardi aldilar halen agriyor ve sekme yapiyor kisaca topalliyorum
    ne yapabilirim ne gibi hakkim var maas alacagim söyleniyor nasil alabilirim ismi nedir halen ayni isteyim baska nasil avantajim olabilir tazminat alma sansim ne Kadar olabilir
    bana %20 Prozent verdiler az degilmi
    yardimci olursaniz sevinirim
    Erwerbminderungsrente alirsin
    400-500 euro arasi(Belki daha fazla alirsin)
    üstte belirttigim renteyi almak icin 20% yetiyor

O rente fest oldukdan sonra parayi Toplu sekildede alabiliyorsun
    Mesela simdi yasin genc ise 100000 euroya kadar para alabilirsin(Vergi kesilmiyor)

Ne kadar Alacagini kendinde hesaplaya bilirsin
    Aldigin aylik x >>> 65 yasina kadar hesapla
    Konu clon tarafından (02 Haziran 2017 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

15. clon üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)