Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 396 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 26 yıl sonra Arbeitsamt

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    33 mesaja 59 teşekkür aldı

26 yıl sonra Arbeitsamt

Hayırlı ramazanlar arkadaşlar 26 yıl sonra Arbeitsamta gidip kayıt olacağım maalesef mecbur
    İş yeri çıkış verdi tazminat da anlaştık ilk mahkeme de üç ay önce Arbeitsamt a kayıt olmam lazım yaşım 58
    Kronik bel fıtığı ve Kafa ağrısı depresyon var %40 Arbeitsamt ile %50 sakatlık derece var 4 doktor danda atest var 10 kerede eklemlerden ameliyat oldum bu durumda neler yapmalıyım neler bekliyor beni bu arada krankkase de reha için kağıtlar geldi şimdi den vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim
    Konu dadaloglu3865 tarafından (26 Mart 2023 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    198 mesaja 338 teşekkür aldı
    Alıntı dadaloglu3865 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı ramazanlar arkadaşlar 26 yıl sonra Arbeitsamta gidip kayıt olacağım maalesef mecbur
    İş yeri çıkış verdi tazminat da anlaştık ilk mahkeme de üç ay önce Arbeitsamt a kayıt olmam lazım yaşım 58
    Kronik bel fıtığı ve Kafa ağrısı depresyon var %40 Arbeitsamt ile %50 sakatlık derece var 4 doktor danda atest var 10 kerede eklemlerden ameliyat oldum bu durumda neler yapmalıyım neler bekliyor beni bu arada krankkase de reha için kağıtlar geldi şimdi den vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Yolun belli
    Bende 30% behinderung ve Deprasyon vardi
    Arbeitsamt a girmemle cikmam bir oldu

Emeklilige basvur dediler (Erwerbminderungsrente)

yani senide bu yasdan sonra bu hastaliklarla kimse ise almaz

Takma

Hayatini yasa artik
    Konu batum tarafından (27 Mart 2023 Saat 08:23 ) değiştirilmiştir.

4. batum üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    30 GdB ile imakansız gibi birşey eğer tüm hastalıklar dikkate alındıysa.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    Evet arkadaşlar gittim kağıtları götürdüm Krankdayım reha kura gideceğim sigorta kağıtları gönderdi dedim hiçbir şeye bakmadan krankkase den yada rente kasadan paran kesilince gel dediler 5 dakika sürmedi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 GdB ile imakansız gibi birşey eğer tüm hastalıklar dikkate alındıysa.
    Evet arkadaşlar gittim kağıtları götürdüm Krankdayım reha kura gideceğim sigorta kağıtları gönderdi dedim hiçbir şeye bakmadan krankkase den yada rente kasadan paran kesilince gel dediler 5 dakika sürmedi doğrumu sonra üç ay spere vermesinler
    Konu dadaloglu3865 tarafından (28 Mart 2023 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Is yeri cikis verdiyse niye sperre olsun..
    Mesela cikus zamanin belli yani sureli is yerin var,ama son 3 ay icinde basvurmadin ozaman sperre yersin..veya kendin cikarsin ozamanda sperrre..yada sen is yeriyle cok onceden anladtin ve cikisin belliydi..bunu bildirmedin,,sperre..
    Yani 3 ay icerisinde biliyordunsa sperre..
    Kur masraflarini ve ozamanlari arbeitsamt ödemez o yuzden öyle demisler..
    Krank paran kesilir lva öder,,geri grlince aok devam..ausgestreuert olunca arbeitsamt öder..
    Erwebsminderunga basvurursun,,gel git,kur,rapor ve kabul görmesse mahkeme derkrn 3 seneyi bulur,3 senede gecici verirler etzi 6 sene yas 58..58+6= 63,,bir uzatma daha derken 3 senede öle gecer eder 66 yas..
    Ve altersrente..
    Calismayi unut..
    Tum bu zaman zarfinda alge1 ve 2 alirsin,,sana isde bulamazlar..
    Tabi dirayetli olman lazim..
    Konu webci tarafından (29 Mart 2023 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Is yeri cikis verdiyse niye sperre olsun..
    Mesela cikus zamanin belli yani sureli is yerin var,ama son 3 ay icinde basvurmadin ozaman sperre yersin..veya kendin cikarsin ozamanda sperrre..yada sen is yeriyle cok onceden anladtin ve cikisin belliydi..bunu bildirmedin,,sperre..
    Yani 3 ay icerisinde biliyordunsa sperre..
    Kur masraflarini ve ozamanlari arbeitsamt ödemez o yuzden öyle demisler..
    Krank paran kesilir lva öder,,geri grlince aok devam..ausgestreuert olunca arbeitsamt öder..
    Erwebsminderunga basvurursun,,gel git,kur,rapor ve kabul görmesse mahkeme derkrn 3 seneyi bulur,3 senede gecici verirler etzi 6 sene yas 58..58+6= 63,,bir uzatma daha derken 3 senede öle gecer eder 66 yas..
    Ve altersrente..
    Calismayi unut..
    Tum bu zaman zarfinda alge1 ve 2 alirsin,,sana isde bulamazlar..
    Tabi dirayetli olman lazim..
    Çok teşekkür ederim kardeşim evet 7 firist vardı 3 ay dolmadan gittim durumu anlattım kayıt ettiler krank parası kesilince Gel dediler iş yeri çıkış verdi hastalık uzun süre krank için süreci gereken ne ise uygulama yapacağım hayırlısı olsun

12. dadaloglu3865 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    151 mesaja 338 teşekkür aldı
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolun belli
    Bende 30% behinderung ve Deprasyon vardi
    Arbeitsamt a girmemle cikmam bir oldu

Emeklilige basvur dediler (Erwerbminderungsrente)

yani senide bu yasdan sonra bu hastaliklarla kimse ise almaz

Takma

Hayatini yasa artik
    Arkadaslar sizi Arbeitsagentur hemen nasil Erwerbminderungsrente'ye bas vur diye gönderiyor?
    Bende 2019 yilindan beri %50 GdB ile Behinderungsausweis var.

Ama Arbeitsagentur bana haftada 4 defa Vermittlungsvorschläge gönderiyor.
    hatta gösterdiklari bir ise basladim ve 2 ay calistim ama agrilarim yüzünden Krank yapmak zorunda kaldim ve o isyeri bana cikis verdi.Su an yine Arbeitsagenturdayim.
    Siz ne konusuyorunuz ne diyorsunuzda size Erwerbminderungsrente ye basvur diyorlar veya Reha öneriyorlar?
    Bana devamli is gösteriyorlar.
    Bendeki rahatsiliklar sunlar:
    Bende iltihapli eklem Romatizmasi (Ankylosierende Spondylitis diger adi Morbus Bechterew) var.Fertige spritze kullaniyorum ayda 1 defa veya bazen ayda 2 defa
    Bel Kaymasi (Spondylolisthesis) var. dede gibi kambur yürüyorum, belimi düzeltemiyorum.
    Göz rahatsizligim (Keratokonus) gözlükle dahi yakindaki kücük yazilari göremiyorum.Laser uygulanmiyor, lens kullanamiyorum.
    Ve 2017 den beri Psychiatrie gidiyorum cesitli Terapilere , Grup terapilerine katildim.
    F33.9 G -> Rezidivierende depressive Störung, nicht näher bezeichnet
    F41.2 G -> Angst und depressive Störung, gemischt
    Ve bunlara karsi Antidepressan kullaniyorum.

Bunlarin hepsi var bende ama bana hala Arbeitsagentur is gösteriyor.Yasim 52 ve 27 yil calismisligim var.
    Ne demem gerek ne yapmam gerek, bana bu konunda özelden veya burdan bilgi yazarsaniz sevinirim.
    Konu Haziran tarafından (23 Eylül 2023 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya size arbeitsagentur hemen nasil Erwerbminderungsrente'ye bas vur diye gönderiyor.
    Bende 2019 yilindan beri %50 prozent var.

hatta gösterdiklari bir ise basladim ve 2 ay calistim ama agrilarim yüzünden Krank yapmak zorunda kaldim ve o isyeri bana cikis verdi.Su an yine Arbeitsagenturdayim.
    Siz ne konusuyorunuz ne diyorsunuzda size Erwerbminderungsrente ye basvur diyorlar veya reha öneriyorlar?
    Bende iltihapli eklem Romatizmasi (Ankylosierende Spondylitis diger adi Morbus Bechterew) var.Fertige spritze kullaniyorum ayda 1 defa veya bazen ayda 2 defa
    Bel Kaymasi (Spondylolisthesis) var. dede gibi kambur yürüyorum, belimi düzeltemiyorum.
    Göz rahatsizligim (Keratokonus) gözlükle dahi yakindaki kücük yazilari göremiyorum.Laser uygulanmiyor, lens kullanamiyorum.
    Ve 2017 den beri Psychiatrie gidiyorum cesitli Terapilere , Grup terapilerine katildim.

Bunlarin hepsi var bende ama bana hala Arbeitsagentur is gösteriyor.Yasim 52 ve 27 yil calismisligim var.
    Ne demem gerek ne yapmam gerek, bana bu konunda özelden veya burdan bilgi yazarsaniz sevinirim.
    Benim hanımda 3 senedir krank ..

Arbeitsamta başvurduğunda rente ye başvurmasını söylediler hatta emeklilik konusunda yardımcı olacaklarını söylediler ..

Arbeitsamt işsizlik parası ödememek için Rente ye yönlendiriyor ...

iki kere ret geldi bizde itiraz ettik şimdi Vertrauenarzta çağırdılar

iki hafta önce doktora gittik şimdi Rente den cevap belkliyoruz

Sen emekliliğe basvurmadın mı .. Arbeitsamt seni emekli etmiyor sadece emekliliğe başvurmanı tavsiye ediyor ..

Sen LVA ya emeklilik için başvursana

Sadece Arbeitsamt a emeklilik için başvurduğunu söylersin

Emekli olursan Arbeitsamt ile aralarında hesaplaşırlar
    Konu hOrOz tarafından (23 Eylül 2023 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim hanımda 3 senedir krank ..

Arbeitsamta başvurduğunda rente ye başvurmasını söylediler hatta emeklilik konusunda yardımcı olacaklarını söylediler ..

Arbeitsamt işsizlik parası ödememek için Rente ye yönlendiriyor ...

iki kere ret geldi bizde itiraz ettik şimdi Vertrauenarzta çağırdılar

iki hafta önce doktora gittik şimdi Rente den cevap belkliyoruz
    Iste bende gecen yil 10.aydan beri Arbeitsagenturdayim yasim 52 ve %50 Behinderung oldugu icin bir bucuk yil AG1 bictiler ara sirada gidip geliyorum ama bana öyle bir teklif falan sunmadilar.
    Acaba neden bana böyle birsey söylemiyorlar? kendim mi istemem gerekli?
    gercekten calisamiyorum.Mayis ayinda gösterdikleri bir ise basladim 2 ay calistim ama bendeki rahatsizliklardan dolayi calisamaz hale geldim.
    Hatta is yeri benim Behinderung oldugumu bilerek aldi.Yani behinderungumu saklamadim.Zaten Arbeitsagenturda gittigim Team berufliche inklusion von Menchen mit behinderung.
    Ama krank yaptim 2 hafta bena bu Krankli oldugum dönemde cikis verdi.Probezeit esnasinda oldugu icin haklari varmis.Neyse kisacasi calisamiyorum.Calissamda agrilarla calismam gerekecek.

Merak ettigim Arbeitsagenturun beni böyle alternatiflere yöneltmemesi.
    Konu Haziran tarafından (25 Eylül 2023 Saat 12:34 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Arkadaslar sizi Arbeitsagentur hemen nasil Erwerbminderungsrente'ye bas vur diye gönderiyor?
    Bende 2019 yilindan beri %50 GdB ile Behinderungsausweis var.

Siz ne konusuyorunuz ne diyorsunuzda size Erwerbminderungsrente ye basvur diyorlar veya Reha öneriyorlar?

Usta o arkadaslari arbeitsamt cok sevdigi icin rente diyor
    Saka biryana sen bu isi tutturamamisin..2017 den butarafadir hastaliklarin var ve sana sizofren tedavisi uygulanmis..
    Ozamanlar kurlara gitmen gerekirdi,renteye basvurman gerekirdi,,phsoklinikte yatman gerekirdi..
    Sen 50% le arbeitsamta gidersen sana is gosterir,,
    Sen once renteye basvuracaksin,tedavilerine baslayacaksin ,arbeitsamt sana hastaligindan dolayi is gosteremez. Dr krank yazdikca hasta kasasi parani oder,ausgesteuert olana kadar devam eder,,sonra is bulma kurumuna,,isin bitmesse arbeitsamt devam..
    Tabi calisiyorsan isveren seni hstaliktan atamaz,hemen itiraz,,emekli olana kadar isyeri seni freistellen yapar..
    Konu webci tarafından (23 Eylül 2023 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta o arkadaslari arbeitsamt cok sevdigi icin rente diyor
    Saka biryana sen bu isi tutturamamisin..2017 den butarafadir hastaliklarin var ve sana sizofren tedavisi uygulanmis..
    Ozamanlar kurlara gitmen gerekirdi,renteye basvurman gerekirdi,,phsoklinikte yatman gerekirdi..
    Sen 50% le arbeitsamta gidersen sana is gosterir,,
    Sen once renteye basvuracaksin,tedavilerine baslayacaksin ,arbeitsamt sana hastaligindan dolayi is gosteremez. Dr krank yazdikca hasta kasasi parani oder,ausgesteuert olana kadar devam eder,,sonra is bulma kurumuna,,isin bitmesse arbeitsamt devam..
    Tabi calisiyorsan isveren seni hstaliktan atamaz,hemen itiraz,,emekli olana kadar isyeri seni freistellen yapar..
    @webci su an calismiyorum dostum.
    Ayrica bende sizofren yok onu nerden cikardin?
    Bendeki fiziksel chronik hastaliklarin yarattigi depressiv ataklar var.Buda bu hastaliklari yasayan kisilerde olan rahatsizliklar.
    Bu rahatsizliklarin verdigi Psikolejik rahatsizliklar.(depresyon veya buna benzer rahasizlikar)
    2020 de isyerinden anlasmali ayrildim ama saglik sebeplerimden dolayi.Hatta is yeri ile Yaptigimiz Aufhebungsvertragda Gesundliche gründen yaziyor.
    Simdi;
    Su an hala Arbeitsagenturdayim gelecek yil 6.aya kadar.Ve her 4 aya bir Arbeitsagentur termin veriyor gidip konusuyorum.
    Arbeitsagenturun bana gönderdigi Vermitlungsvorschlägelerde bircok isyerine Bewerbung yazdim simdi saydim 27 tane Bewerbung göndermisim.Ama tek bir tanesi aldi ondada 2 ay calisabildim.Yukarda anlattigim gibi.
    Yani calisamiyorum.
    Anladigim kadariyla ben kendim mi Renteye basvuracagim?
    Arbeitasgentur bana git Renteye basvur falan demedikce gitme sansim varmi? Gitsem dahi kendi kararim oldugu icin sansim olmaz ki!

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen emekliliğe basvurmadın mı .. Arbeitsamt seni emekli etmiyor sadece emekliliğe başvurmanı tavsiye ediyor ..

Sen LVA ya emeklilik için başvursana

Sadece Arbeitsamt a emeklilik için başvurduğunu söylersin

Emekli olursan Arbeitsamt ile aralarında hesaplaşırlar
    Yok ben kendimin basvurabilecegimi bilmiyordum ki.
    Hatta umudum oldmadigi icin, aklima gelmedigi icin 62. yasinda %50 GdB ile emekli olabilmem icin gerekli 35 yil sigortali calismislik bende eksik oldugu icin o seneleri nasil doldurabilirim diye düsünüyordum.

EM renteyi ya Doktor tavsiye edecek yada Arbeitsagentur tavsiye etmesi gerek diye biliyordum.
    Bana 2-3 yil kadar önce gittigim Psychiatriecentrum reha tavsiye etmisti.
    Ama ben ilgilenmemistim.
    Konu Haziran tarafından (24 Eylül 2023 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Yok ben kendimin basvurabilecegimi bilmiyordum ki.
    Hatta umudum oldmadigi icin, aklima gelmedigi icin 62. yasinda %50 GdB ile emekli olabilmem icin gerekli 35 yil sigortali calismislik bende eksik oldugu icin o seneleri nasil doldurabilirim diye düsünüyordum.

EM renteyi ya Doktor tavsiye edecek yada Arbeitsagentur tavsiye etmesi gerek diye biliyordum.
    Bana 2-3 yil kadar önce gittigim Psychiatriecentrum reha tavsiye etmisti.
    Ama ben ilgilenmemistim.
    Usta Almanya da ağlamayana meme yok

Reha ya gideceksin bizim millet reha deyince korkuyor neden emeklilik kesintilerim yanacak diye

Sağlık mı önemkli kesintiler mi önemli alacağın 3-4 €uro oda sene belki 3-4 sene yeter

Ha şimdiye kadar Reha da iyi olanda görülmedi ya

ama alacağn emeklilik ömür boyu olacak ..

Mümkün olduğu kadar reha da hastayı oyna

Benim hanım gezmeye tozmaya ilk yazılanlardan olmuş raporda ona göre olmuş

Reha daki doktorlar bastığın her adımı kontrol ediyorlar ona göre çıkış raporunu hazırlıyorlar

Halbuki ben ona tembih etmiştim fazla on plana çıkma diye ..

Sen baştan hata etmişsin işten anlaşmalı kendin çıkmışsın

basacaktın 72 hafta kranka

72 hafta sonra Krankengeld bitince Arbeitsamta başvuracaktın..
    Konu hOrOz tarafından (23 Eylül 2023 Saat 18:25 ) değiştirilmiştir.

19. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Simdi su an LVA'da 125.000 € anteilim var.Büyük bir Araba Firmasinda 26 iyi bir Lohngrubundan calistim.
    Ama hic bir zaman bu Parayi almayi düsünmedim, cünkü her zaman burdan emekli olmayi istemisimdir.
    72 Hafta hangi Doktor verecek kranki Usta?
    Ben hayatimda biranda 2 haftadan fazla Krank alamadim.
    Ve en uzun Krankim 6 haftadan fazla olmamistir.
    Cünkü Doktorlar vermiyor , vermek istemiyorlar.
    Yada ben öyle doktorlara denk gelmedim.
    Neyse bundada vardir bir Hayir.
    Bu isi ögrenip LVA'ya EM icin antrag yapacagim.Gec kalmis sayilmam.
    Gereken belgeleri falan bulup deneyecegim.
    Son bir soru;
    LVA ya basvuracagim Belgelerde Doktor isimlerinimi vermem gerek yoksa elimdeki Belgeleri icine koyup göndermem mi gerek?
    Kisaca nasil oluyor bu Antrag?
    Aynen GdB icin Versorgungsamta basvurur gibimi?
    Konu Haziran tarafından (23 Eylül 2023 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Usta dr lerin ismini ver ve rapor onlarda var de..ev dr.den istesinler..
    Sen lva ya gidip forum dolduracaksin ama sanirsam red gelir..
    Normalde horoz ustanin dedigi gibi yapman lazim..

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Simdi su an LVA'da 125.000 € anteilim var.Büyük bir Araba Firmasinda 26 iyi bir Lohngrubundan calistim.
    Ama hic bir zaman bu Parayi almayi düsünmedim, cünkü her zaman burdan emekli olmayi istemisimdir.
    72 Hafta hangi Doktor verecek kranki Usta?
    Ben hayatimda biranda 2 haftadan fazla Krank alamadim.
    Ve en uzun Krankim 6 haftadan fazla olmamistir.
    Cünkü Doktorlar vermiyor , vermek istemiyorlar.
    Yada ben öyle doktorlara denk gelmedim.
    Neyse bundada vardir bir Hayir.
    Bu isi ögrenip LVA'ya EM icin antrag yapacagim.Gec kalmis sayilmam.
    Gereken belgeleri falan bulup deneyecegim.
    Son bir soru;
    LVA ya basvuracagim Belgelerde Doktor isimlerinimi vermem gerek yoksa elimdeki Belgeleri icine koyup göndermem mi gerek?
    Kisaca nasil oluyor bu Antrag?
    Aynen GdB icin Versorgungsamta basvurur gibimi?

Bu birikmiş rente parasını alanların çoğu pişman olmuştur

Emeklilik yaşı gelesiye kadar parayı yediler emeklilik yaşı gelince elleri boş dönmüşlerdir ..

Sen zamanında reha yapsaydın oradaki doktorlar günde kaç saat çalışacağına rapor verirlerdi.

Senin raporları toplamana gerek yok onlar gerekli raporları doktorlardan alıyorlar ..

Valla benim hanımın psikologu dörder hafta birden yazıyor krank kağıdını almaya gitmesine bile gerek yok

Kızlar ön taraftan hemen veriyorlar ...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    valla benim Psikolog son gittigimde 3 aydan fazla krank veremem eger 3 aydan fazla krank istiyorsan doktor degistirebilirsin dedi.
    Ve krankida 2 hafta 2 hafta veriyor.

Sanirim benim şansizligim.

Tesekkürler bilgi icin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    83
    77 mesaja 174 teşekkür aldı
    @Haziran kardeş Arbeitsamt seninde elinde 3 saatin altında çalışabilir diye sağlam doktor raporun olsa senide rente ye yönlendirecek, sana iş bulamıyacakları için.

Sen kendinde kimsenin birşey demesine gerek olmadan rente başvurabilirsin.online da başvuru yapabiliyorsun.1-1.5 saat sürüyor soruları cevaplayıp online gönderiyorsun.onlar sana kağıt yollar şu şu evraklar bize lazım gönderin diye.

Tahminen 5-6 ay sürer.red gelir itiraz edersin avukat aracılığı ile.bir 3-5 ay yada daha fazla o sürer.

Arbeitsamt a gittiğinde açıkca söylersin.rahatsızlığımdan ötürü rente başvurdum.mein ziel ist erwerbsminderung rente.

Kranka gelince psikologlar tek bir çizgide 4 hafta yazıyorlar.rente olmak için eğerki geçerli bir sebebin yoksa rente olmak için doğru bir PSİKOLOG seni rente yapar.!!!

Misal yarın psikologa git 4 hafta krank yazdır.bitince bir 4 hafta daha yazdır.5.hafta arbeitsamt sana kağıt gönderir ,arbeitslosengeld durdurulacak diye,peşine aok kağıt gönderir bize geçiyorsunuz diye bir kaç kağıt gönderir doldurun diye.

6.haftadan itibaren krank yazdırdığın sürece ca.78 hafta ( sayılarda yanlışım olabilir ungefähr diyorum)aok dan alırsin.

AOK bitince tekrar Arbeitsamt dan kalan arbeitslosengeld alırsın.oda bitince ver elini jobcenter.

Bu alman devletine doğruları söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar.

Ben hastayım şu şu rahatsızlıklarım var desende olsada ilgilendirmiyor onları.

Ukrayna lılara gelince baş tacı sen çalışma biz sana bakarız,30 sene almanyada çalışan biri herhangi bir hastalıktan işsiz kalsın arbeitsamtı,aok sı , rente kasse burnundan getiriyor.git çalış , iş ver çalışayım bizde yok sen bul.

Velhasıl dinsizin hakkından imansız gelir misali yapacaksın...

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk

25. 2 kişi ayaz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    valla benim Psikolog son gittigimde 3 aydan fazla krank veremem eger 3 aydan fazla krank istiyorsan doktor degistirebilirsin dedi.
    Ve krankida 2 hafta 2 hafta veriyor.

Sanirim benim şansizligim.

Tesekkürler bilgi icin.
    Usta hicbir doktor hemen 3 ay krank vermez..2hafta,4hafta,sonra 1.5ay boyle uzar gider..tabi sen buarada siksik baska dokilere de gitmen lazim..ev doktoruna gidip devamli sikayet edeceksin..bu arada pisikologa da ugrayacaksin..
    Duzelemiyorum diyeceksin..
    Uyyuyamiyorum diyeceksin,,korkuyla kalkiyorum,takip ediyorlar diyeceksin..hanimla devamli itisip kakisiyoruz beni evden atacak diyeceksin,cocuklar benden korkuyor diyeceksin..
    Yahu herseyi bizmi anlatalim..
    Adamlar bir firildak ceviriyor aklin durur..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    120
    Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Haziran kardeş Arbeitsamt seninde elinde 3 saatin altında çalışabilir diye sağlam doktor raporun olsa senide rente ye yönlendirecek, sana iş bulamıyacakları için.

Sen kendinde kimsenin birşey demesine gerek olmadan rente başvurabilirsin.online da başvuru yapabiliyorsun.1-1.5 saat sürüyor soruları cevaplayıp online gönderiyorsun.onlar sana kağıt yollar şu şu evraklar bize lazım gönderin diye.

Tahminen 5-6 ay sürer.red gelir itiraz edersin avukat aracılığı ile.bir 3-5 ay yada daha fazla o sürer.

Arbeitsamt a gittiğinde açıkca söylersin.rahatsızlığımdan ötürü rente başvurdum.mein ziel ist erwerbsminderung rente.

Kranka gelince psikologlar tek bir çizgide 4 hafta yazıyorlar.rente olmak için eğerki geçerli bir sebebin yoksa rente olmak için doğru bir PSİKOLOG seni rente yapar.!!!

Misal yarın psikologa git 4 hafta krank yazdır.bitince bir 4 hafta daha yazdır.5.hafta arbeitsamt sana kağıt gönderir ,arbeitslosengeld durdurulacak diye,peşine aok kağıt gönderir bize geçiyorsunuz diye bir kaç kağıt gönderir doldurun diye.

6.haftadan itibaren krank yazdırdığın sürece ca.78 hafta ( sayılarda yanlışım olabilir ungefähr diyorum)aok dan alırsin.

AOK bitince tekrar Arbeitsamt dan kalan arbeitslosengeld alırsın.oda bitince ver elini jobcenter.

Bu alman devletine doğruları söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar.

Ben hastayım şu şu rahatsızlıklarım var desende olsada ilgilendirmiyor onları.

Ukrayna lılara gelince baş tacı sen çalışma biz sana bakarız,30 sene almanyada çalışan biri herhangi bir hastalıktan işsiz kalsın arbeitsamtı,aok sı , rente kasse burnundan getiriyor.git çalış , iş ver çalışayım bizde yok sen bul.

Velhasıl dinsizin hakkından imansız gelir misali yapacaksın...

Gesendet von meinem SM-G980F mit Tapatalk
    cok sagol dostum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)