Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Araba almayi düsünpüyorum .? Tavsiyeniz.

Tecrübeli Üye ayrtonsenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    277
    ALdigi Tesekkürler : 90

Bir Araba almayi düsünpüyorum .? Tavsiyeniz.

Arkadaslar , suan kullandigim araba 20 yasini doldurdu.
    Bir tane 5 kapili 2-4 yas arasi bir araba almak istiyorum .
    Araba konusunda cok bir bilgim yok, Örnek olarak dis görünüs olarak
    Audi Q2,Opel CoroslaenderX , Citroen C4 Cacktus ve Renault Captur tipi bir
    araba begeniyorum.
    Tasarruflu ve bana cok masraf cikarmayacak bir araba ariyorum(Tabii ki Kullanilmis araba sans isi, belki garantileri olanlarda olur.)
    Bu konuda konuya hakim arkadaslar dan ,beni bilgilendirmelerini istiyorum.
    Nekadar verebilirim Maximal 14.000-15.000 tabiiki biraz daha uygun olursa iyi olur zaten Finanzieren yapmak zorundayim.
    Saygilar sundum,
    Kendinize iyi bakin.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    659
    ALdigi Tesekkürler : 3,820
    Leasingi düşündünmü?

Çoğu Leasingi sadece serbest meslekliler için iyi olduğunu sanıyor, oysaki her iki yeni arabadan birisi Leasungli.

Tabiki bireysel leasingin iyi ve kötü tarafı var. İyi tarafı, sadece sıfır aracın kullancağın süre kadar parasını veriyorsun. Misal bir Crossland tahminen tamir ve inspektions flatı ile 200 - 220 Euro alabilirsin.

İlk başta çok geliyor insanın gözüne, ama arabaya devamlı para yamamıyorsun. Üc sene sonra veriyorsun aracı ne TÜV ne başka birşey ile uğraşıyorsun.

İkinci el araçta sırf 6 ay garantin var. Ondan sonra hasar açtımı şans işi. Garanti sigortaları para tuzağı. Verscheißteile sayılmıyor.

Leasini insepktionsflatde verschleiß teilerde fiyata dahil.

İkinci el araçta birşey bozuldumu bir girmede iyi bir tamir masrafı giriyor.

Birde sorun şu, yeni arablarda çok şey elektronik. Frenleri bile değiştirmek mesele oluyor. Önceki gibi bizim Türklerde yapamıyor herşeyim. Yapabilenlerde ona göre para alıyor.

Tabiki ikinci el hiç masraf açmazsa veya aracı 20 yıl bineceğim diyorsan daha iyi.

Leasing kötü tarafı, araca gözün gibi bakman gerekiyor. Anormal cizikler olmayacak. Ama şöylede yapabiliyorsun, diyelim üc yıl leasungli aldın ve araç hoşuna gitti. Finazierunga cevirtebiliyorsun.

Eniştem on yıldır yapıyor ve hiç sorunu olmadı.

sixt-leasing.de sayfasında herseyi hesaplatabiliyorsun.

Misal tamirflatli Hyundai i20 şuanda 150 Euro aylık. Aracı getirme fiyatıda (Überführungskosten) ve tamir flat fiyata dahil.

Nerdeyse Vollausstattunglu ve tamir flatli Crossland 234 Euro.

Bu seçtiklerim yüksek ekstralı. Az ekstralı alırsan fiyat düşer.

İllaki SUV tibi olacaksa Hyundai Tucson ve Nissan Qashqai'da 220 - 230 Euro arası.

Ömceden bende Leasinge karşıydım, ama git gide tamir masrafları araçların artıyor. Türklere yaptırsamda artıyor. Parça pahalı ve bizim Türklerde artık. 50-100'e para demiyor. Geçen gün arkadaşın Zafirası bozuldum. Servo gitmiş. Sırf parça 400 Euro. Takmaya Opel 800 Euro istiyor, çünkü öyle bjr yere yapıyorlarmış dingil inmesi gerekiyor. Türklerde kaça tamir olduğunu bildikleri için yarısını istediler.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (29 Haziran 2020 Saat 17:05 ) değiştirilmiştir.

4. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,091
    ALdigi Tesekkürler : 9,330
    Usta hangi araba dersen, ben 20 sene audi kullandım ve sonra mercedes aldım, çok memnunum.

Hangisini seçersen seç, mutlaka otomatik al, şahane bir şey, ben müthiş memnunum şahsen, tavsiye ederim.

7. 3 kişi mxm üyemize teşekkür Etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    60
    ALdigi Tesekkürler : 17
    18 yaşında ehliyet yaptım, 48 yaşında ilk kez otomatik araba sürdüm ve 30 sene araba maceramın boşuna geçtiğini anladım.
    Araba alırsanız olmazsa olmazı: otomatik vites, tempomat, mittelkonsole, park yardım asistanı.

Leasing konusuna gelince, bunun hem iyi hemde kötü tarafı var. Uygun fiyata temiz ve yeni araba sürüyorsun, tamam bu doğru.
    Ama arabayı geri verince adamların gözünden hiç ama hicbir şey kaçmıyor. En ufak çızığı bile sorun yapıyorlar.

Bende kararsızım, yeni arabayı nasıl finanse edeyim diye.

9. 3 kişi Dikkat üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    448
    ALdigi Tesekkürler : 645
    Ford pumaya ne dersin 3 yil sonra geri verme imkanin var alirken öyle anlasiyorsun Lizing degil.

Ayrica bu aralar güzel indirimleri var istersen bir git gör fordda Çalişan bir tanidigin varsa indirimde alirsin

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    669
    Alıntı Dikkat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18 yaşında ehliyet yaptım, 48 yaşında ilk kez otomatik araba sürdüm ve 30 sene araba maceramın boşuna geçtiğini anladım.
    Araba alırsanız olmazsa olmazı: otomatik vites, tempomat, mittelkonsole, park yardım asistanı.

Leasing konusuna gelince, bunun hem iyi hemde kötü tarafı var. Uygun fiyata temiz ve yeni araba sürüyorsun, tamam bu doğru.
    Ama arabayı geri verince adamların gözünden hiç ama hicbir şey kaçmıyor. En ufak çızığı bile sorun yapıyorlar.

Bende kararsızım, yeni arabayı nasıl finanse edeyim diye.

Aldığın yerden bir daha Leasing,e yeni arabayla devam edersen Leasing,de geri verdiğin arabayı fazla incelemiyorlar.
    Bende 1998 yılından beri Honda C-RV kullanıyorum ve bakımı dışında tamirhane yüzü görmedim. Leasing olarak almadım.
    Konu neco54 tarafından (29 Haziran 2020 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

12. neco54 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    659
    Arkadaşım Leasingli bir Opel almıştı. Dördüncü arabada sorun yaptılar. Oda başka Opelciye gitti. Adam ordan leasingli araba alacak olduğu için sorun yapmadı.

Birde sixt leasingden yaparsan, kendileri bakmıyor. Dekra'ya götürüyorsun. Onlar tamam dedimi tamam.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (30 Haziran 2020 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    60
    sonunda bir araba aldim. VW golf Sportsvan. tam emeklilerin arabasi. yarisini nakit ödedim yarisinida taksite bagladim. Leasing yapmak istemedim, bana biraz riskli geldi.

15. 2 kişi Dikkat üyemize teşekkür Etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    659
    Leasing herseyden oldugu gibi avantaji var, dez avantaji var.

Avantaji tamir masrafi cogu zaman yok. Insepktion, Verschleißteile falan aylik taksite dahil edebiliyorsun.

Arabanin sadece kullandigin süresinin parasini veriyorsun. Yeni arabadaki gibi ömür boyu kullanacak gibi ödemiyorsun.

Aslinda bende kolay kolay Leasingli araba almayi düsünmezdim. Ama simdi arabalarda birsey bozulsun adami iflasa götürüyor. Misal taho artik bir cok arabada LED ekran. Ekran bozuldumu yeni tacho ekran alacaksin. Bunun yan sanayisi yok. Olsa bile birisi freischalten yapmasi lazim.

Önceden arabalarda bir sigorta kutusu birde Steuergerät olurdu. Benim araba 2005 modell Mercedes. 30'dan fazla Steuergerät var. Birsey bozulsa bizim Türklere yapitramiyorsun. Fehlerspeicheri okutsan, surda hata diyor ama degistirip takiyorsun hata duruyor.

Yani demek istedigim arabalar elektroniklestikce artik sadece yetkili servisine yaptirabilyorsun. Onlarda adami soyuyor. Sirf bu yüzden Leasingli almayi düsünüyorum. 3 - 4 yil sonra araba hosuna gidersen Restwertini öde ve al istersende Leasingi devam et.

Bir tanidigim dönercisi vardi. Adam dönercide tek basina. Sabah 10'da girdiyor et bitesiye kadar. Gece 12 bile oluyor. Leasing'i bitmisti. Yeni araba leasen yapacakti. Dedim sen memnunmusun arabadan? Dedi, bir yere gitmiyorki, sadece dükkanda bekliyor. Haftada 70 saat burdayiz. Aradim Leasing sirketini, fiyatda anlastik devam Leasen yaptik. Sonra araba 9 yasina geldi. Yine Leasing bitti. Telefon ettim. Anlasalim diye. Kadin bakti, dedi anlasacak birsey yok, sana Briefi yolluyorum araba artik sizin olsun.

17. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:
    Ido

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    4,019
    ALdigi Tesekkürler : 1,767
    Alıntı Dikkat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonunda bir araba aldim. VW golf Sportsvan. tam emeklilerin arabasi. yarisini nakit ödedim yarisinida taksite bagladim. Leasing yapmak istemedim, bana biraz riskli geldi.
    hayirli olsun Allah kaza,bela,ceza vermesin ustam,,,aldigin araba tam izin arabasina benziyor,,,tahminime göre tavani yüksek ici ferah gibi duruyor,,,biraz arabanin özelliklerinden bahsedersen sevinirim,,,yani ekstralar,,diesel mi benzinlimi,,kac ps kac motor,,yakisi ortalama kac gibi felan ?

19. MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    60
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun Allah kaza,bela,ceza vermesin ustam,,,aldigin araba tam izin arabasina benziyor,,,tahminime göre tavani yüksek ici ferah gibi duruyor,,,biraz arabanin özelliklerinden bahsedersen sevinirim,,,yani ekstralar,,diesel mi benzinlimi,,kac ps kac motor,,yakisi ortalama kac gibi felan ?
    9/2016 model, 1.el, unfallfrei, benzin, 125 ps, 40.000km, dsg, tempomat, pac, sitzheizung, navi, selbstlenkendes system, sitzheizung, kamera, standheizung, multilenkrad, massagesitz, schaltwippen, silbermetallik, yeni tüv ve yeni küs-bericht, 1 sene garanti, direk VW´den satin aldim.

Fiyati 15.950 euro

Ilgilenenler Berlin-Spandau am Juluisturmdaki VW´ye baksin. orda bayagi temiz ve uyguna cesitli vw arabalari satiliyor. herhalde leasingden gelenleri elden cikarmaya calisiyorlar.
    Allah beni bu arabayi satin aldigim icin pisman ettirmesin. Allah herkese gönlündekini versin.
    amin.
    Konu Dikkat tarafından (15 Eylül 2020 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    22
    ALdigi Tesekkürler : 89
    Yeni konu açmak istemedim o yüzden burdan devam edelim.. Perşembe günü araba bakmaya gideceğim, daha önce hiç VW kullanmadım o yüzden fikir edinmek istiyorum. En yakın arkadaşım Händler, alman bir yaşlı adam anzahlung olarak vermiş, arkadaşta bana tavsiye etti arabayı direk sen al kullan arabanın içi dışı çok temiz dedi. Araba;

VW Golf Plus 1.4 TSI DSG (160 PS) EZ 9/2010 207.000 binde..

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    448
    Alıntı ekpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim o yüzden burdan devam edelim.. Perşembe günü araba bakmaya gideceğim, daha önce hiç VW kullanmadım o yüzden fikir edinmek istiyorum. En yakın arkadaşım Händler, alman bir yaşlı adam anzahlung olarak vermiş, arkadaşta bana tavsiye etti arabayı direk sen al kullan arabanın içi dışı çok temiz dedi. Araba;

200000 gitmis bir arabadan arabacilik yapmasini beklemiyorsundur her halde

Üye
    Ettiği Teşekkür
    137
    ALdigi Tesekkürler : 44

uploaded

Alıntı ekpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ustlarinda dedigi gibi en fazla 5 yada 6 yas yada 100.000 km den asagi olsun alacagin araba,tabiki bu benim fikrim,yine siz bilirsiniz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)