Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 390 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede bankadan konto acmak ve senelik veya aylık kiraları icin. Finanzamtla sorun olurmu?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 15 teşekkür aldı

Türkiyede bankadan konto acmak ve senelik veya aylık kiraları icin. Finanzamtla sorun olurmu?

Türkiyede bankadan konto acmak ve senelik veya aylık kiraları icin. Finanzamtla sorun olurmu?
    Tapu ama benim üzerime değil??????

Tecrübesi yada bilgisi olan arkadaslara yorumlarınız icin tşkler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,306
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Senin üzerine acilan hesap ve burada dikkat edilecek konu.
    Hesap aciliyor. TC kimlik numarana banka girdiginde Almanya adresin sistemde kayit daysa. Konsolosluk Pasaport islemleri.. gibi bir sekilde kayit altina giriyorsun.Kaydin cikiyor.
    Banka Almanya adresini gördügünde vergi bildirim anlasmasina göre karsilikli bilgi transferi yapiyorlar.
    Ben bu konu hakkinda bankayla görüstügümde bankaci ekrani bana cevirdi.Bak simdi TC numarani verince ne cikiyor dedi.
    TC verdi. Benim 3 yerde kaydim cikti.Baglantida oldugum.Almanya .TR köy. Tr sehir.
    Almanya ya otomatik bilgi gider, anlasma var bunu önleyemezsin dediler.Zaten faiz e yatiracak miktar yoktu.Dairenin elektrik gaz masraflari karsilayacak para birakiyordum.FAiz geliri olmadikdan sonra bu miktar problem degil dedi.Bankaci.

Senin adina acilan hesap ve Faiz geliri.Parana birsey demez Finanzamt.Orada Kira geliri ibareleri yer alirsa onu arastirip mide bulandirabilir.
    Finanzamt larda cok Türk ve Türk asilli kisiler aldilar.Öyle ibareler yer alirsa ugrastirir.Kira gelirini ..emeklilik gibi gelirleri bildirme sart.

Tapu sizin adiniza degil.Tapu kimin adina.Kisi Almanya da ikameti varsa onu arastirir.Fianzamt a bildirilmis mi ...mide bulandirirlar.

En önemli konu Faiz gelirleri.Faiz geliri varsa onu bildirme mecburiyeti var. 1.000 € ya kadar senelik faiz geliri serbest ama beyan edilmesi mecbur.Bu sene 2.000 € ya kadar serbest birakilmis.
    Lohnsteuer ci bu ara Fianzamt ve FAiz gelirleriyle ilgili olaylarin arttigini cok kagirt isi cikip sonucta cogunun 1.000 € luk faiz gelirinin altinda kalindigi gibi konusma gecmisti.
    Konu murat39 tarafından (01 Nisan 2023 Saat 22:33 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Üye Şafak74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    16 mesaja 29 teşekkür aldı
    Türkiye de Vergini veriyon yetmedi birde burda mı verecez onların güçleri Bizim gibi zavallılara yeter, ama ensesi kalınlara birşey yok.

Secimler yaklaşıyor Bilgi Paylaşımının faturasının cevabını busefer Gurbetciden alırlar.

6. Şafak74 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Toroslardan
    Ettiği Teşekkür
    203
    54 mesaja 78 teşekkür aldı
    Usta bunu hangi partiden olursa olsun, Türkiye vermek zorunda.
    Simdiki hükümet hatta baya direndi diye biliyorum ben.

8. 4 kişi Murat01 üyemize teşekkür etti:

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Kiraya verilen Daire Almanya`da ise vergisini Almanya`da ödersin. Türkiye`de ise Türkiye`de ödersin. Ama her durumda vergi ödemek sart. Yoksa ortaya ciktiginda cezasi var.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,306
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Tr de kira vergisini verince Almanya Finanzamt dan muaf olmuyorsunuz.

Türkiye de Kira vergi beyani bildirmen gerekir.Vergini ödersin.

Almanya Finanzamt a Lohnsteuer doldururken sana soruyor.Yurtdisinda gelir var mi diye.
    Buraya hayir dersen yanlis beyan vermis olursun.

Evet dersen dogrusu da bu.Tr de almis oldugun kira ve ödemis oldugun vergi. yi beyan etmen gerekir.Ondan sonra hesap cikiyor.(TR de ödemis oldugunu düsüyor. buraya geliri ekleyip aliyor zannedersem.)Burada vergi mükellefi oldugun icin.Ikametgahin burasi oldugu icin.

Emeklilik de ayni TR de emeklilik bildirmek zorundasin. Tr ben vergi almiyorum emeklimden diyor. Almanya ya bildirme mecburiyeti var.Almanya aliyor.

Bu vergi anlasmasi ta Abdullah Gül zamani na dayanan anlasma.Yeni degil.Türkiye devamli uzatmalari oynadi simdiye kadar.
    Simdi Almanya sonuclari görmek istiyorum diyor.Üzerine duruyor.Bilgiler istiyor.Türkiye de bilgileri vermek zorunda.

Almanya yi terk etseniz dahi . Abmelden yap. pasaportunu öldür. Buradan emeklilik ayligi ne gidiyorsa ve 10.000 € 1 cent geciyorsa senelik. Finanzamt Neu Brandenbrg ensende. Türkiye de seni buluyor.
    % 19 vergisini aliyor. Ufak bir miktar werbungskosten olarak düsüyor.

https://vasistdas.de/cifte-vergilendirmeyi-onleme/
    Konu murat39 tarafından (02 Nisan 2023 Saat 20:31 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler