Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3101 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mobile de Araba satin aldim. birgün sonra vazgectim vermis oldugum 200 euro yu adam geri vermiyor

Üye Şafak74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    16 mesaja 29 teşekkür aldı

Mobile de Araba satin aldim. birgün sonra vazgectim vermis oldugum 200 euro yu adam geri vermiyor

Selam Arkadaslar,

Cuma günü Mobile.de den Araba Satin aldim. Fiat Punto 1200 euroya
    evede geldigimde Cocuklar iki kapili diye istemediler
    Bende hemen birgün sonra Adami aradim durumu anlatdim Arabayi geri verebilirmiyim diye
    oda Arabayi almazsan vermis oldugun 200 euro yanar dedi..

Ben Arabayi ondan daha eve falan getirmemistim,Satan kisi Pazartesi Arabayi kapatip ondan sonra ben almaya gidecektim

Yapmis oldugumuz Mobile de ki Araba satin anlasmasi önden 200 euro vermistim geri kalani Arabayi aldigim gün verecektim

Size sormak istedigim, Bu konuda Satan hakli, alan yani ben haksiz oluyorum
    Satan Privat oldugu icin hicbir sansim yok mu..?

Simdiden yazacaginz cevaplar icin Tesekkürler...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    satici gewerblich olsaydida hicbir hakkiniz olmazdi , privat oluncada olmuyor ne yazikki ..

4. durak78 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    kapora vermissin sonra almakdan vazgecmisisin kapora yanar tabiki normalli budur ama saticinin insiyatifine kalmis birsey genelde cok azdir kaporayi geri veren o parayi dusunmeyin bence artik cunku kapora vermenin amaci araci senden baskasina satmasin diye aracin satisini durduruyorsun ana parayi verene kadar

6. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satici gewerblich olsaydida hicbir hakkiniz olmazdi , privat oluncada olmuyor ne yazikki ..
    Satis sözlesmelerin de verilen kapora alici ve saticinin satistan vazgecmemesi icin verilen bir teminat niteligin de dir. Satistan vazgecen kisi kanunen sorumlu olur.. Hele de yazili bir sözlesme yapilmissa satis bitmis demektir..

Satistan vazgecen eger aliciysa verdiigi kapora yanar cünkü verdigi kaporanin anlami BU ARABAYI BEN ALDIM BASKASINA SATMA demektir. Satici da araci veya alinan herneyse, baskasina satamaz.

Alici ise satistan vazgegerse kaporasi yanar, saticinin vazgecmesi durumunda Alici, saticidan zararinin tazmini veyahutta aynidegerde baska birsey isteme hakkina sahiptir..

Bu kücük farklilar olmakla beraber, uluslararasi bir hukuk kuralidir, hic bir yerde degismez..

Dinimiz de bie Yüce Allah EY MÜMIN LER ARANIZ DA KI AHITLESMELERINIZE SADIK KALINIZ diye buyuruyor..

Selametle..

8. 4 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)