Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3133 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede 4 sene önce daire aldim,bu sene ceza geldi...

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dalga ustam cok tesekkürler yararli bilgilerin icin..
    simdi dairenin tapusuna baktim, tapu tarihi 12.02.2010
    nüfus müdürlügüne asil ikemetgah olarak almanya adresimi verdim,zira secimlerde oy kullandim,ikinci adresim Türkiye deki dairem,ordada oturan yok,izine gittikce biz kaliyoruz.
    bana simdiye kadar ceza teblig edilmedi,almanyaya mektup gelmedi,Türkiyede evde kimse yok,
    buna ragmen e-devletten vergi sorgulamasi yapinca orda cezayi gördüm,
    bu nasil is anlamiyorum,bana ceza teblig edilmeden,nasil e-devlete giriyor?
    vergi dairesi cezayi kesmis, bana teblig etmediyse, bu ceza ne olacak o zaman.
    Kesilen ceza mutlaka sana teblig edilmistir.. Kanunen mahkeme bildirimleri veya ceza gibi ve diger resmi yazilar mükellefe 3 sefer gönderilir, mektup yoluyla veya elden.. Her 3 sefer de de kisiye ulasilamamis sa ceza ulasmis gibi kabul edilir ve isleme devam edilir. Yani bie sonraki asamaya gecilir.

Birde sunu belirtmek lazim ki, Türkiye artik eski Türkiye degil.. Almanya da nasil ki devlet sonuna kadar senelerce alacaginin pesini birakmiyorsa, Türkiye de artik MERNIS projesiyle o sisteme gecti sayilir. Trafik cezalarindan ve buna benzer vergi cezalarindan aslaa kurtulus yok..O ceza ömür boyu karsina cikar.. Cezalarin affi konusuna gelince devlet aslaa cezalari affetmiyor, sadece cezalarin üstüne binen faiz leri zaman zaman affedebiliyor, onunda sarti yani faiz cezasinin affinin sartinida ana borcu ödemeye bagliyorlar.Ana borcu ödemeden de faiz borcunu asla affetmiyorlar..

Türkiye de eskiden 150 bin tl ye alinan bir daire veya herhangi bir mali alici satici anlasip 30 bin üzerinden devir daim yaptirabiliyordu. Alici ve satici da vergiden büyük oranda kacirmis oluyordu.. Artik o günler geride kaldi..Devlet mutlaka bunlari tesbit ediyor..

Hatta o hale geldi ki, bir örnek vereyim; Tarlasini ekmedigi halde devletten ekmis gibi Cifciye destek primi veya ucuz mazot destegi gibi devlet yardimi alanlari artik uydu ile tesbit ediyorlar..

Hülasa, devlet sistemimiz artik gercekten islemeye basladi..

2. 2 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)