Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3122 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede 4 sene önce daire aldim,bu sene ceza geldi...

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Senin durumuna örnek olmasi bakimindan izinde bu yaz yasadigim bir olayi aktarayim..

Bu sene Ankara Gölbasinda sehir icinde 82 lik yolda 105 ile gittim diye radar dan cevirdi polis ve 389 tl trafik cezasi yazdi..Agir bir ceza olmasina ragmen kabahat kendimde oldugu icin Polise veya devlete degil kendime kizdim.. Islerimin yogun olmasindan dolayi cezayi ertesi hafta yatiririm diye düsündüm.. O zaman zarfinda ceza makbuzunu kaybetmisim..

Vergi dairesine gittim ama ceza makbuzu olmadigi icin ve ceza islemi bilgisayardan sisteme islenmedigi icin cezami ödeyemedim..Iznim bittigi iciin geri Almanyaya dönmem gerekiyordu. Inanin Ankara icinde 3 farkli vergi dairesine gönderdiler beni. O bir vergi dairesine gönderiyor, digeri öbürüne gönderiyor.. malesef bilgisayar sistemine islenmedigi icinde ve elimde makbuzda olmadigi icin bir türlü ödeyemedim..Hemen ödemek istedim cünkü 15 gün icinde ödersen yüzde 30 indirimli ödeyecektim..

Neyse gümrükte öderim dedim ama gümrükte de malesef ödeyemedim.. Sözün kisasi ceza islemi benim TC kimlik numarama, TC ehliyetime ve arabanin plakasina hepsine birden yazildi..BUndan kurtulus yok. Bu ceza Türkiye ye ilk girdigim anda karsima cikacak ve o zaman ödeyecegim Insallah..

Devletime milletime helal olsun.. Arabamla gidiyorum, devletimin yaoptigi yollari kullaniyorum, elektiriginden, suyundan, güvenlik ve saglik hizmetlerinden yararlaniyorum.. Devletim bizim verdigimiz veya verecegimiz vergiler ila asker besleyip sinirlarimizi koruyor, veya sokaklari isiklandiriyor, park yapiyor, baraj yapiyor vesaire...

Iyide olsa eksiklikleride olsa Vatanimiza devletimize sahip cikalim.. Bakin devleti olmayanlar Avrupaya gelebilmek icin denizlerde boguluyor, Afedersiniz hayvanlar gibi sinirlarda bekletiliyor..

Allah CC bizleri o durumlara düsürmesin..

Saygilar

2. 4 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)