Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 372 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba ile Türkiyeye giderken Türk pasaportunun gecerlilik tarihi ne kadar olmalidir?

Yeni Üye
    Ettiði Teþekkür
    0
    0 mesaja 0 teþekkür aldý

Araba ile Türkiyeye giderken Türk pasaportunun gecerlilik tarihi ne kadar olmalidir?

Merhaba arkadaslar,

bu yil Haziran ayinda araba ile 4 Hafta Türkiye ye gidecegim insallah. Türk Pasaportumun Gecerlilik tarihi 24.11.2023 ne kadar ve Almanya da süresiz oturum iznim bulunmaktadir.
    Türkiyeden cikis tarihim 13.07.23 olacaktir ve bu demek oluyorki ülkeden cikisimdan itibaren pasaportumun süresinin bitmesine 4 Ay kaliyor.

Internet de okudugum kadariyla Hirvatistan, Sirbistan, Macaristan ve Bulgaristan ülke den cikis yaptigin tarih den itibaren pasaportunun en az 3 ay daha gecerli olmasini istiyor. Orada sorun yok ( baska bir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim).
    Ama bazi yerlerde türkiye nin giris ve cikisdan itibaren 6 ay daha gecerli pasaportunun olmasini istedigini yaziyor. Bu dogrumu? Dogru ise türk vatandaslari icinde gecerlimi?

Simdiden tesekkür ederim ! :-)

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiði Teþekkür
    31
    197 mesaja 336 teþekkür aldý
    En az 6 ay
    yoksa problem cikabilir

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadað dan
    Ettiði Teþekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teþekkür aldý
    6 ay önceden uzatabilirsin. Daha önceden olmuyor

Türkiye de yenile diyeceðim ama cip krizinden dolayý iþlemler uzun sürebilir yetiþmeyebilir

Tecrübeli Üye
    Ettiði Teþekkür
    1
    30 mesaja 36 teþekkür aldý
    Randevu vermiyorlar uzatmak icin ama pasaportu kaybettim dedigin zman randevu veriyorlar. Gittiginde pasaportumu uzatacam diyorsun uzatiyorlar. Annemin uzattim ben 1 ay oldu 10 ayi vardi daha ama uzn kaliyor tr de. kayip ettik diye randevu aldik gittik uzattik sikinti olmadi. ayni sekilde niederlasung u da randevusus gittik söyledik uzun kaliyor diye tmm dediler 6 hafta icinde gelecek pasaport geldi zaten.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadað dan
    Ettiði Teþekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teþekkür aldý
    Alýntý Mezarci59 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Randevu vermiyorlar uzatmak icin ama pasaportu kaybettim dedigin zman randevu veriyorlar. Gittiginde pasaportumu uzatacam diyorsun uzatiyorlar. Annemin uzattim ben 1 ay oldu 10 ayi vardi daha ama uzn kaliyor tr de. kayip ettik diye randevu aldik gittik uzattik sikinti olmadi. ayni sekilde niederlasung u da randevusus gittik söyledik uzun kaliyor diye tmm dediler 6 hafta icinde gelecek pasaport geldi zaten.
    Valla yazdýklarýndan hiç bir þey anlamadým
    Düþündüðün gibi yazmýþsýn
    Bildiðim kadar pasaport uzatma yok

7. hOrOz üyemize teþekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiði Teþekkür
    0
    0 mesaja 0 teþekkür aldý
    Alýntý batum Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    En az 6 ay
    yoksa problem cikabilir
    Dün Konsoloslugu aradim, türk vatandaslari pasaport süreleri 1 gün dahi kalsa bile ülkeye girip cikabiliyorlar..

Tecrübeli Üye
    Ettiði Teþekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teþekkür aldý
    Arabayla biraz zor ama ucakla belki olabilir,,cisiniz geldiginde dassaklari patlatana kadar beklemeye ne gerek var..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)