Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 367 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TR de SGK Yurt dışı Emeklilik için Ödemeyi nasıl yaptınız ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı

TR de SGK Yurt dışı Emeklilik için Ödemeyi nasıl yaptınız ?

Yurt Dışı Borçlanması için Ödemeyi yapmak istiyorum yanlız şöyle bir durum var, ben Çalışıyorum ve Eşim Ev Hanımı.

Emekli Parasının Toplamının yarısı burda diyer yarısıda TR de, Eşim ve ben EYT den faydalanıyoruz ve Eşim Emekli olabiliyor ve bende olabiliyorum.
    Yanlız ben Çalıştığım için Tr den Emekli alamıyorum (şimdilik, yasa değişene kadar) ama Eşim hemen alabilir.

Finanzamt dan kişi başı 4000€ geri alındığını duymuştum böyle bir hakkımız varmı, TR de Çifte Vatandaşım ama burda tek Alman görünüyor, Ailece (Bekarken) 1993 senesinden belli Alman Vatandaşıyız ama Türk Kimliğimde var. Eşim ise sadece TR Vatandaşı, TR den geldi 2000 senesinde ve Ev Hanımı Minijob olarak çalışıyor.

Sadece benimkini burdan ödesem olurmu ve nasıl bir yol izlemem gerek sonradan Finanzamtdan almak için ve sıkıntı çıkmaması için ve Eşiminkinide TR den direk yatırsam Finanzamtdan alabilirmiyiz yoksa o parayı buraya getirip Almanyadanmı ödememiz gerek.
    Konu Burclu tarafından (28 Nisan 2023 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)