Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: su kuyusu açtırmak istiyorum

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan Adasından
    Ettiği Teşekkür
    89
    ALdigi Tesekkürler : 106
    Su Kuyusu başka, boru ile cakılarak cıkartılan Su başka

Kuyu denince kapağını acınca İnsan düşecek kadar büyükse bu zaten heryerde yasak

40 mm lik Boru ile cakılıp ve cıkarılan Su çoğunda var Müsadesine gelince, Kanunlu iş yapmak iyidir fakat bizler Bazen de çok ince düşünüyoz

yok Garaja Gurube yapamazsın yasak şu yasak bu yasak.

Ben Almanlarda bile gördüm Adamlar Evin Tuvalet lerine özel cekilmiş boru ile Grundwasser kullanıyorlar

2. Safak üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    ALdigi Tesekkürler : 92
    Arkadaslar ben Kendimde Kuyu actirdim. herkes birsey anlatiyor. Ben size kendi yasadigimi anlatacagim.

2010 da evimi aldigimda Bahceye kuyu actirmak istedim, fakat nasil olur ne olur bilmiyordum. Komsularima ve yakinda bulunan büyük bir mezarliga sordum kuyunuz var mi kac metreden cikar diye, herkesin bana söyledigi, "sen delimisin, neden böyle acik acik söylüyorsun, yasak," falan felan.

Bende Unterewasserbehörde yi aradim ve sordum. Ne yapacaklar en fazla Hayir derler diye düsündüm.

Aynen yazdigim gibi, aradim ve sordum ben ev aldim kuyu acmak istiyorum , acabilirmiyim ? evet ise ne yapmam gerekir dedim.
    Bana sadece bir yazi ile bildirmem gerektigini söylediler, su adreste kuyu acmak istiyorum diye yazmaniz yeterli dediler.
    Bende direkt oraya gidip calisan bayanla hemen bugün orda halledebilecegimizi sordum , olur gel dediler ve gittim.

(Bu arada Unterewasserbehörde bana dedi Stadtwerke yi arayip sormami kac metreden cikar diye ögrenmemi. Yani Masraf bakimindan degermi kuyu acmaya diye)

Sagolsun bayan benim adima PC den yazdi ve imzala dedi. Imzaladim verdim, bana hemen bekle sana müsadeni vereyim dedi ve PC den basti verdi. Bu müsade 3 kopya olarak birisi bana birisi Stadtwerke ye digeride Katastrofenamt a gidecegini söyledi. (Katastrofenamt bilmesi gerekirmis, sayet bir Savas, kuraklik, dogal afet durumunda kimde Kuyu var Su ihtiyacini karsilayabilir gibi)
    Ben Merakimdan sordun, madem bukadar basit bir islemdi ve yasak degildi, neden insanlar aralarinda böyle seyler cikartiyorlar, "Yok yasak, yok devletin suyu hirsizlik olur" gibi diye
    bana bayanin söyledigi su ; bunu bizde bilmiyoruz neden böyle bir kani olustugunu, halbuki sizin suyu yeraltindaan cikartip tekrar sulama yoluyla topraga vermeniz Umwelt icinde yarar ve devir daim oluyor, dedi. Tek kurus dahi parada ödemedim.

Müsadede yaziyor, bahce sulamada kullanacagimi ve evdeki sistem i eklemeyecegimi, sayet ekleyecek olursam borularin Rekli olmasi ve ayirt edilebilir olmasi gibi.. Hatta senelik max. cikartabilecegim miktar da yaziyordu. Ama su an aklimda degil, ama Hergün Motor durmadan calissa yinede ulasamayacim bir miktardi.

Bana verilen Müsadeyi bulup buraya eklerim. Okuyabilirsiniz. Su ana isyerindeyim ve gece vakti yaziyorum

Bu dedigim Frankfurt civari icin yani Hessen/Frankfurt. Diger Region larda nasildir degisik midir bilemem.

Yardimci olmasi ve bazi sorulari cevaplamasi bakimindan paylasmak istedim..
    Konu cenyal tarafından (28 Ağustos 2020 Saat 03:00 ) değiştirilmiştir.

5. 8 kişi cenyal üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    ALdigi Tesekkürler : 92
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Rhein Main da oturuyorum. Bir arkadaşa motorsuz elle 8 metreden su çıkardık, tam 2 hafta ugrasildi, toprakta 2 sefer lehmschicht geldi, lehm geldimi delmesi zor oluyor, neyse işler bitti, su tam verimli değil, damarına tam ulasilmamis. Kendisi schwengelpumpe yani elle veya su pompasıyla çıkartıyor, bir 500 litre geldimi, bir kaç dakika bekledikten sonra su yeniden doluyor. Malzemeye harcanan para 400€ yu buluyor, kuyuyu açan kişi yögmiye istemedi.
    Kuyu ilk acildiginda, en az bir hafta hergün bir Motor ile suyu yukari cekmek lazim. ilk baslarda az gelir, ama suyu cektikce asagida topraginda cökmesiyle genis bir alan olusmasi ve bu alanin su ile dolmasi lazim ki devamli su cekilebilsin. yoksa verim alamazsiniz. ve zamanla kaybolur. Tavsiyem ucuz bir pompa ile devamli suyu cekmeniz, zaten ilk basta Toprak,kum karisimi gelir ve motora zarar verebilir , oyüzden ucuz bir motor ile devamli suyu cekin, göreceksiniz zamanla fazlalasacaktir su..

7. 4 kişi cenyal üyemize teşekkür Etti:

Üye gürbüz40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    31
    ALdigi Tesekkürler : 19
    arkadaşlar slm gününüz aydın muharrem ayının
    ilk cuması herkese mübarek olsun
    arkadaşlar bu musade işine fazla takılmayın
    tekrar tekrar yazıyorum dün verein ın başkana sordum
    normalde statddan izin almam gerekiyornuş 3 sene önce
    çıkmış bu kanun kuraklık nedeniyle biz bahçede sulamada
    kullandığımız için sen açtır dedi tiefbrunnen pompanın datenlerini
    bana ver dedi kac kw kaç bar bende başkana tşk ettim
    ucuza açacak birini arıyorum birakın bu musade işini
    yardım edecek ve tanıdığıniz varmi moers duisburg oberhausen
    krefeld yakınlarında çok sağolun varolun

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,697
    ALdigi Tesekkürler : 1,628
    Büyüt burda bir Türk vatandaş ilan vermiş 60€ / metresi .

Not: bu şahsı ne yakından ne uzaktan tanıyorum hayatımda hiç görmedim selam vermedim

Artık güvenilirmi değilmi bilmiyorum

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...ontent=app_ios

10. atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    2,263
    ALdigi Tesekkürler : 3,901
    Bende burayı buldum, kendim Frankfurt civarında oturuyorum, bu kişileri de tanımıyorum.
    https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-an...73607-239-1116

12. 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    ALdigi Tesekkürler : 18

uploaded

Ben de bu konudan muzdarip oldugum icin Duisburg icin resmi ifadeyi yazayim. Uyup uymamak kisinin elinde. Ben de bahcemda daha önce acilmis ama sonradan kullanmadigim kuyuyu yeniden aktif hale getirmek istedim. Ve belediyeyi arayip izin almam gerekiyor mu diye sordum. Daha önce acilan kuyular icin izin gerekmez ama yeni aciyorsaniz belge doldurup basvurmaniz gerekiyor kanunen dedi. Ha kanunlara uyar ya da uymazsiiz o sizin tekelinizde. Ben yasal olani söylüyorum. Duisburgta 5 metreden cikiyormus genelde. Benim ki 10 metrede ama az daha asagiya inmek gerekiyor 2-3 metre kadar. Fiyat olarak ta bildigim kadariyla metresi 50 Eurodan basliyor. Arti malzeme. Ben actim kimseye haber vermedim diyen arkadaslar tabi kendileri bilir ama sorun yasayabilirler. Kuyu acanlar bile müsaade alinmasi gerektigini ilmiyor ya da söylemiyorlar. Eger 5 metreden cikarsa maliyeti 700-800 euro olur. Pompalar pahali degil. 120 euroya iyi pompa bulabilirsin. Ben aldim hala evde duruyor. Acacak kimseyi bulamadim. Kuyu hazirda 2 metre daha derine inmek gerekiyor ki yeteri kadar su ciksin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)