Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Selbstständig machen als Autohändler (Araba alim satim)

Tecrübeli Üye keno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    172
    ALdigi Tesekkürler : 469

Selbstständig machen als Autohändler (Araba alim satim)

slm cümleten elimde bir miktar para var 3-5 araba alip bu ise baslamak istiyorum
    Ama yakin cevremdeki türkler hic yardimci olmuyorlar arabalari nerden alabilirim ucuza bu konularda yardimci olan yok
    Bunun icin arastirmaya karar verdim bildiginiz hangi firmalar var ?

Aramizda var mi bu isi yapan gerci aradigim cevabi burda bulacagimi zannetmiyorum belki bir Allahin kulu yardim eder umarim
    Benim tek bildigim arabalari autohaus lardan aldiklari birde acik attirma sitesi var https://www.bca.com/
    Kleingwerbe ile bu ise baslanir mi?
    Degerli bilginize ihtiyacim var
    özeldende yaza bilirsiniz

saygilar
    Konu keno tarafından (12 Eylül 2020 Saat 12:23 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,485
    ALdigi Tesekkürler : 12,045
    Alıntı keno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm cümleten elimde bir miktar para var 3-5 araba alip bu ise baslamak istiyorum
    Ama yakin cevremdeki türkler hic yardimci olmuyorlar arabalari nerden alabilirim ucuza bu konularda yardimci olan yok

Aramizda var mi bu isi yapan gerci aradigim cevabi burda bulacagimi zannetmiyorum belki bir Allahin kulu yardim eder umarim
    Benim tek bildigim arabalari autohaus lardan aldiklari birde acik attirma sitesi var https://www.bca.com/

saygilar
    Usta sanırsam araba alım satımında çok cambaz olman gerekli

yoksa çok namuslu davranırsan aç kalırsın paran elden gider

İnternet üzeri sitelerden (mobile.de ,autoscout24) gibi sitelerde 1-2 araba al sat ticaret işene biraz alış

4. hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye keno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    172
    ALdigi Tesekkürler : 469
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta sanırsam araba alım satımında çok cambaz olman gerekli

yoksa çok namuslu davranırsan aç kalırsın paran elden gider

İnternet üzeri sitelerden (mobile.de ,autoscout24) gibi sitelerde 1-2 araba al sat ticaret işene biraz alış
    haklisin kardes dedigin sitelere bakiyorum fiyat karsilastiriyorum fazla oynamiyor bizim bölge ile devamli uzak yerlere bakiyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    89
    ALdigi Tesekkürler : 87

saygilar
    Arabalardan fazla anlamiyorsan hic girme bu ise bide satin arabaya Gewährleistung vermen gerekir aldin arabalar yeni olmadi icin sorun cikabiliyor ve kar yapacan yerde zarar yapiyon dürüst oldunmu bu is zor.
    Öyle uzusa araba kalmadi acik artirmalarda piyasa fiyatina gidiyor 500€-1000€ kar icin ugrasiyorlar.
    Konu Musti tarafından (12 Eylül 2020 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

7. Musti üyemize teşekkür etti:

Üye Plasma1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    18
    ALdigi Tesekkürler : 42
    Bu iste artik ekmek yok birader. 15 - 20 yil önce iyi para birakiyodu

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    658
    ALdigi Tesekkürler : 3,806

saygilar
    Bir sefer bir haberde görmüstüm, arabacilarin hepsinin özel bir softwarei var. Daha arabalar internete düser düsmez Laptop'un önünde uyari geliyor. Hemen ariyorlar ve aninda yola cikiyorlar ve yoldaykende telefonu kapatmiyorlarki, kimse arayamasin arabayi kapmasin diye.

Adamlar gece yarisi demiyor, sabah demiyor. Her zaman hazir.

Bir tanidigim var, o yillardir Vollzeit arabacilik yapiyor. Elinde hic 10000 Euro'dan az araba yok. Neden diye sordugumda, diyorki, eski arabaya garanti vermeye mecbursun. Üstüne birde 300 - 500 Euro kar edemiyorsun.

Bir arkadasimda ek gelir olarak kacak yapiyor. Aldigi araba ayni senin gibi en fazla 3000 - 5000'lik. Satacagim diye ugrasiyor. Bazi zarar ediyor, bazi satiyor. Kanaatimce 3000-5000'lik bir araba alirsan elinde iyi bir tamirci olacak, bir Wagenaufbereiter olacak, yada kendi aufbereiten yapacaksinki, 500 Euro kar ile satabilesin.

10. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    54
    ALdigi Tesekkürler : 839
    kardes, birkac bilgi paylasayim seninle:

1. Arabacilik isi yapmak istiyorsan iyi bir bankacin olacak! Sana gerektiginde aninda 10-20-30 bin EUR günlük-haftalik-aylik kredi verecek. büyük capta arabacilik yapanlarin tamami bu sekilde calisiyor. Bankalara arabayi satana kadar arabalarin kafa kagidini rehin olarak veriyorsun. Bu olmassa olmaz...

2. internet sayfalarindan vs. araba alarak ciddi paralar kazanamassin. büyük capta arabacilar genellikle "Leasingrückläufer" lari satin aliyorlar. Bunun icin "Niederlassung" lari kafalaman gerekecek. Örnek Mercedes Niederlassung Mannheim, o kadar cok Leasing Rückläufer geliyor ki mecbur arabacilara devam satmalari gerekiyor. Aksi taktirde binlerce araba birikir ve isin icinde cikamazlar. Niederlassung lar tabiki uzun yillardir güvendikleri arabacilarla calisirlar senin girmen cok zor olur. Rakamlar da cok yüksek oldugu icin (örnek: 10x e-Klasse 30.000 EUR dan 300.000) arabacilar "pakt" kurarlar yani Niederlassung ile calisan arabaci samimi oldugu diger arabacilar ile ortaklasa alirlar arabalari.

3. acik arttirmalar dan araba almak cok zor cünkü orasi "kurtlar sofrasi"...

4. en güzel parayi kazanabilecegin nokta al-sat yapmak. yani birisi kendi arabasini "inzahlung" a verip senden baska araba alirsa. Bu sekilde win-win olmus oluyor!

5. iyi bir sigortacin olmasi gerekiyor. olasi reklamasyon, garanti vs. olaylari icin devreye sokabilecegin.

6. Bir avukat ile anlasman gerekiyor. Aylik belli bir ücret ödiyeceksin ve "mahkemeye" kadar basina gelebilecek sorunlari extra bir ücret almadan halledecek... Aksi taktirde 30.000 EUR luk bir arabada icin avukatlik olursan "streitwert" 30.000 EUR olacak ve avukata ödiyecegin rakam cok yüksek olacak...

7. yine de arabacilikta iyi para var. kaliteli ve saglam araclar satarsan iyi paralar kazanirsin. Simdiden hayirli olsun.

ÖRNEK: Benim samimi bir arkadasim 3-4 yil önce araba isine basladi. Cebinde 7.500 EUR su vardi. Suanda 100 ün üzerinde arabasi var! En az yarisi kendisinin diger yarisi ise kisa vadeli banka kredisi ile aldigi arabalar.

12. gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    447
    ALdigi Tesekkürler : 96
    Birbey in dedigi bu program galiba buraya bak bi üye ol deneme süresi var belki bi sansin olur
    https://www.bingooo.com/de/

14. arapkarizma üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    445
    ALdigi Tesekkürler : 644
    Gereksiz buldum sildim
    Konu .onur tarafından (13 Eylül 2020 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    89
    ALdigi Tesekkürler : 87
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes, birkac bilgi paylasayim seninle:

1. Arabacilik isi yapmak istiyorsan iyi bir bankacin olacak! Sana gerektiginde aninda 10-20-30 bin EUR günlük-haftalik-aylik kredi verecek. büyük capta arabacilik yapanlarin tamami bu sekilde calisiyor. Bankalara arabayi satana kadar arabalarin kafa kagidini rehin olarak veriyorsun. Bu olmassa olmaz...

2. internet sayfalarindan vs. araba alarak ciddi paralar kazanamassin. büyük capta arabacilar genellikle "Leasingrückläufer" lari satin aliyorlar. Bunun icin "Niederlassung" lari kafalaman gerekecek. Örnek Mercedes Niederlassung Mannheim, o kadar cok Leasing Rückläufer geliyor ki mecbur arabacilara devam satmalari gerekiyor. Aksi taktirde binlerce araba birikir ve isin icinde cikamazlar. Niederlassung lar tabiki uzun yillardir güvendikleri arabacilarla calisirlar senin girmen cok zor olur. Rakamlar da cok yüksek oldugu icin (örnek: 10x e-Klasse 30.000 EUR dan 300.000) arabacilar "pakt" kurarlar yani Niederlassung ile calisan arabaci samimi oldugu diger arabacilar ile ortaklasa alirlar arabalari.

3. acik arttirmalar dan araba almak cok zor cünkü orasi "kurtlar sofrasi"...

4. en güzel parayi kazanabilecegin nokta al-sat yapmak. yani birisi kendi arabasini "inzahlung" a verip senden baska araba alirsa. Bu sekilde win-win olmus oluyor!

5. iyi bir sigortacin olmasi gerekiyor. olasi reklamasyon, garanti vs. olaylari icin devreye sokabilecegin.

6. Bir avukat ile anlasman gerekiyor. Aylik belli bir ücret ödiyeceksin ve "mahkemeye" kadar basina gelebilecek sorunlari extra bir ücret almadan halledecek... Aksi taktirde 30.000 EUR luk bir arabada icin avukatlik olursan "streitwert" 30.000 EUR olacak ve avukata ödiyecegin rakam cok yüksek olacak...

7. yine de arabacilikta iyi para var. kaliteli ve saglam araclar satarsan iyi paralar kazanirsin. Simdiden hayirli olsun.

ÖRNEK: Benim samimi bir arkadasim 3-4 yil önce araba isine basladi. Cebinde 7.500 EUR su vardi. Suanda 100 ün üzerinde arabasi var! En az yarisi kendisinin diger yarisi ise kisa vadeli banka kredisi ile aldigi arabalar.
    Mercedes arabalari BCA veriyor ora kimseyi kafaya alaman

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    60
    ALdigi Tesekkürler : 17

uploaded

@keno

birak bu isleri. burdan ekmek kazanmak devri coktan kapandi. yapanlarda sana ekmegin kokusunu bile cok görürler.
    araba alim-satisinda calisanlarin cogu anasindan 10 ay sonra doganlar olur.
    ahlak, terbiye, utanma bu güzel özelliklerin hicbiri bunlarda olmaz. sen en iyisi hic girismeden geri dön ve baska islere göz at.
    yok ben firlamayim ve bende yaparim diyorsan yolun acik olsun.

araba alim satimi ile ugrasan ve yukardaki yazilarimdan dolayi beni elestiren kisiler ilk önce kendilerinin aynaya bakmasini ve öz elestiri yapsini tavsiye ederim.

18. Dikkat üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)