Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ucak bileti parasini nasil geri alabilirim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    798
    ALdigi Tesekkürler : 114

Ucak bileti parasini nasil geri alabilirim

slmlar,

ucak bileti parasini nasil geri alabilirim sirkete yazdim hic bi cit yok.
    yardim icin tskürler.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    ALdigi Tesekkürler : 23
    Biraz bilgi versen iyi olur kardes. Mesela hangi uçak sirketi? Neden iptal edeceksin? Iptal etme sigortan varmi?

4. AleeYK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye elif2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    162
    ALdigi Tesekkürler : 348
    Persembe günü Izmire 2 bilet almam gerekti. Simdi baktim Correndon da kisi basi 47 € ama sadece 2 Bilet satilmis. Diger koltuklarin hepsi bos. Kesin yine iptal ederler ve paraninda pesinden kosturturlar diye Sunexpress den kisi basi 80 € ya aldim.
    Konu elif2017 tarafından (13 Eylül 2020 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    798
    mesele bu corona icin iptal oldu.

para geri istedim ama halen daha cevap yok.

ucak sirketi OPODO Edreams interneten aldim bileti

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    658
    ALdigi Tesekkürler : 3,806
    Ben daha öncede yazdim, nasil oluyorda Corendon halen maaliyetin altinda bilet satiyor, bunlar iflasda diye. Ucuslar basladiktan iki ay sonra paralari ödeyeceklerdi, halen yok. Dahada öncede yazdim burada, bunlar pandemi sürecinde gerekli hizmeti vermediler ve yolcularin güvenini kaybettiler. En iyi örnek Elif2017. Hakli olarak güvenip bilet alamiyor. Zaman artik ucuz bilet alma devri degil, saglam bilet alma devri. Sunexpress'de eger bu pandemi devam ederse er veya geç dükkani kapatir. THY devamli onlarin ayakta durmasi için para aktaramaz. Bir yere kadar. Ha devlet aktarirsa parayi o ayri birsey, ama devletde süresiz para aktaramaz. Yani er veya geç pandemi bitmezse Sunexpress'de iflas eder. Tek iyi tarafi yolcular fazla magdur olmaz, cünkü bileti THY aktarirlar.

8. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    658
    Usta biraz forumda ara. Bu konuyu isledik.

Ama bu Edreams ilginc birsey. Kendi ucagimis gibi bilet satiyor ama kendi ucagi yok dogru anladiysam. Baska hava yollarina aktariyor.

Rechtschutzun varsa Avukata git. Yoksa astari yüzünü geçiyorsa sansa de ve bekle. Bu sirket Almanya disinda. Bence avukatda zor ulasir.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Eylül 2020 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

10. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    478
    ALdigi Tesekkürler : 175
    opodo sadece araci firma.bende tui.com dan thy bileti almistim 50 defa tui ye yazdim telefon actim telefona bakan bile yok.sonunda thy dende bir kac kez bileti aldigin yerle muhattap ol dedi herkes basindan atma pesinde.neyseki bir calisanlardan biri bunu size puan olarak smiles und miles olarak verebiliriz deyince kabul ettim 3 yil icinda bir ucusta klullanabilecegim.rechtsschutz yoksa insafa kalmissin demektir.

12. gitarist üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    798
    tamam ben bi rechtschutz basvurim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    ALdigi Tesekkürler : 15
    Misal benim istambul uçuşum iptal oldu. Şirket pegasus.paranın yarısını ödediler.gecenlerde aradım uçuş yasakları kalkmadığını söylediler ama 16.09 itübaren ödemelere başlıcaz dediler.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    658
    Alıntı 74karadenizli74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Misal benim istambul uçuşum iptal oldu. Şirket pegasus.paranın yarısını ödediler.gecenlerde aradım uçuş yasakları kalkmadığını söylediler ama 16.09 itübaren ödemelere başlıcaz dediler.
    Pek mantikli gelmiyor bana. Bana öyle geliyorki, havalimani vergisini vermisler, digerinden tik yok. Yani biletin yarsi sadece kagit ücerinde öyle gözüküyor.

16.09.'da baslayacagiz demek, cikmaz ayin son Carsambasina kadar sürebilir.

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    176
    ALdigi Tesekkürler : 208
    Bende opodo araciligiyla corendon airlines den aldim ödemeyi paypal ile yapmistim.
    Gidis gelis mart ayinda 195 eur tutmustu.
    Ne corendon nede opodo yazilarima cevap dahi vermedi.
    Durumu paypala anlattim, paypal biraz arastirma yapti ve parami bana ödedi.
    Dikkatli olmak gerekli artik sirketler vurdum duymaz oldu.
    Yakinda iflas eden ucak sirketlerin yüzünden izini cogunluk olarak kara yolundan yapmaya yönelecegiz.
    Konu Acemibiri tarafından (17 Eylül 2020 Saat 00:21 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    ALdigi Tesekkürler : 305
    arkadaslar izine gidecegiz diye mart ayinin baslarinda annem icin sunny expresten nisan ayi icin, kendim ve hanim icin haziran ayi icin corendondan bilet almis bulunduk pandemi yüzünden tarihlerimizde ucaklar kalkmadi biletciyle konusuyorum su ana kadar ödeme yok diyor sözde ucaklar kalktigindan iki ay sonra paralari iade edeceklerdi

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    658
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar izine gidecegiz diye mart ayinin baslarinda annem icin sunny expresten nisan ayi icin, kendim ve hanim icin haziran ayi icin corendondan bilet almis bulunduk pandemi yüzünden tarihlerimizde ucaklar kalkmadi biletciyle konusuyorum su ana kadar ödeme yok diyor sözde ucaklar kalktigindan iki ay sonra paralari iade edeceklerdi
    Yukardaki cevabimi tekrarliyorum.

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha öncede yazdim, nasil oluyorda Corendon halen maaliyetin altinda bilet satiyor, bunlar iflasda diye. Ucuslar basladiktan iki ay sonra paralari ödeyeceklerdi, halen yok. Dahada öncede yazdim burada, bunlar pandemi sürecinde gerekli hizmeti vermediler ve yolcularin güvenini kaybettiler. En iyi örnek Elif2017. Hakli olarak güvenip bilet alamiyor. Zaman artik ucuz bilet alma devri degil, saglam bilet alma devri. Sunexpress'de eger bu pandemi devam ederse er veya geç dükkani kapatir. THY devamli onlarin ayakta durmasi için para aktaramaz. Bir yere kadar. Ha devlet aktarirsa parayi o ayri birsey, ama devletde süresiz para aktaramaz. Yani er veya geç pandemi bitmezse Sunexpress'de iflas eder. Tek iyi tarafi yolcular fazla magdur olmaz, cünkü bileti THY aktarirlar.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    173
    ALdigi Tesekkürler : 261
    Arkadaslar,
    hic ugrasmayin verin https://www.flightright.de/ catir catir onlar alirlar.
    Erfolgbasisis calisiyorlar.

Geld erhalten
    Bei Erfolg, leiten wir Ihr Geld umgehend an Sie weiter. Zahlt die Airline innerhalb von 7 Tagen Ihre Ticketerstattung, ist unser Service kostenlos.
    Danach zahlen Sie nur bei Erfolg (Provision 14-28 % zzgl. MwSt.). Für eine Entschädigung beträgt die Provision 20-30 % (zzgl. MwSt.).

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    658
    Kayinvaldenin 167,98 Euro alacagi var Corendon'da. Flightrightsa verdim, cünkü bunlar bence iflas hazirligi yapiyor. Sezon artik bitti. Kisin zaten ucagi dolduramazlar. Elif2017 dedigi gibi koca ucakta sirf bir kaç bilet satilmis. Maliyet alti bilet satmaya calisiyorlar ve yine kimse herhalde ucmuyor, cünkü güvenemiyor.

Bizim ucak 18.04.2020'di. 29.03.2020 Aynur Yilmaz diye bir bayan var herkesi aradi. Ucuslar baslayinca iki ay icinde vereceklerdi. En fazla 27-28 Euro aliyor Flightright. Yani yapmaya deyer benim icin.

Kendi biletim Lufthansa üzerinden almistim. SÖP sikayet ettim.

Corendon ve THY sikayet edemiyorsunuz. Sözde uyaniklar mahkeme disi anlasmaya girmiyor. SÖP bir Ombudsmann. O ne derse o oluyor. Yani bir nevi mahkeme disi bir hakim. Sirketler katilmaya mecbur degil. Lufthansa ve Sunexpress ama katiliyor.

https://www.daserste.de/information/...video-100.html
    Konu Birbey 3.0 tarafından (17 Eylül 2020 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    658
    Bugün SÖP'den haber geldi. Lufthansaya bildirmişler.

Sunexpressde olupda para bekleyenlerde SÖPe bildirsin. Hem ücretsiz, hemde tahminim para daha hızlı gelir, çünkü ordaki Ombudsman'a itiraz etmiyorlar çoğu zaman.

Ama corendon için tek çare Flightrights gibi yerler. Ben bunların belini pek sanmıyorum geri doğrulcağını.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    73
    ALdigi Tesekkürler : 38
    Merhaba ben daha önce yazmistim Corendon ile ilgili problemimi ucus yasagına denk gelen biletim vede icerde kalan param vardı,Bankamın hatasıyla 2 kez ödeme yapılmış uzun mesele bu gün Corendon dan geri aradılar elbette avukata gidebilirdim ama rechtschutz um yok vede yukarıda adresi verilen Flightrights gibi yerlerden haberim yoktu, şimdi gördüm faydası olurmuydu onuda bilmiyorum,prozent alıyorlar anladıgım oda parada kayıp yani,daha önce @birbey ustanın verdigi bir adres vardı Schlichtungsstelle Luftverkehr oraya şikayet edin demişti ettim şikayet oradanda kaç zamandır ses çıkmadı neyse kısaca;

Bu yaz için yada herhangi bir zaman da 1 yıl içinde olmak kaydıyla iptal olan biletin yerine bilet veriyorlar, fiyat farkı olsada almıyacaklar bende düşündüm uğraşmaktansa onlarıda anlamak lazım bu yaz için izmir e gidiş dönüş bilet aldım eski biletimin yerine aynı şekilde bilet verdiler tarihleri ben verdim fiyat farkınıda almadılar artık nasip kısmet ne olur olmaz bilmiyorum ama zaten her durumda bilet alıyordum yaz izini için şimdi bu şekilde kullanmak mantıklı geldi ugraşıp durmaktansa düzeltme yapıp bileti yolladılar normalde üste para ödemem gerekiyordu almadılar bekleyip artık görecegiz bence sizde bu şekilde bir imkandan faydalanın 31.10 a kadar vaktiniz var
    Konu izmirefesli tarafından (18 Eylül 2020 Saat 20:03 ) değiştirilmiştir.

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    427
    ALdigi Tesekkürler : 1,219
    rechtschutz felan varsa istersen bu Kanzlei ile görüs,
    Kendisi corona bildim bilel bu ucak ipal olaylarini tartisiyor ve bir kac defa de tv ye cikti facebook da da biraz aktiv kendisi

https://www.kanzlei-mutschke.de/
    https://www.facebook.com/kanzlei.mut...fzfS97q4Lr-eCJ

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    658
    Alıntı izmirefesli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben daha önce yazmistim Corendon ile ilgili problemimi ucus yasagına denk gelen biletim vede icerde kalan param vardı,Bankamın hatasıyla 2 kez ödeme yapılmış uzun mesele bu gün Corendon dan geri aradılar elbette avukata gidebilirdim ama rechtschutz um yok vede yukarıda adresi verilen Flightrights gibi yerlerden haberim yoktu, şimdi gördüm faydası olurmuydu onuda bilmiyorum,prozent alıyorlar anladıgım oda parada kayıp yani,daha önce @birbey ustanın verdigi bir adres vardı Schlichtungsstelle Luftverkehr oraya şikayet edin demişti ettim şikayet oradanda kaç zamandır ses çıkmadı neyse kısaca;

Bu yaz için yada herhangi bir zaman da 1 yıl içinde olmak kaydıyla iptal olan biletin yerine bilet veriyorlar, fiyat farkı olsada almıyacaklar bende düşündüm uğraşmaktansa onlarıda anlamak lazım bu yaz için izmir e gidiş dönüş bilet aldım eski biletimin yerine aynı şekilde bilet verdiler tarihleri ben verdim fiyat farkınıda almadılar artık nasip kısmet ne olur olmaz bilmiyorum ama zaten her durumda bilet alıyordum yaz izini için şimdi bu şekilde kullanmak mantıklı geldi ugraşıp durmaktansa düzeltme yapıp bileti yolladılar normalde üste para ödemem gerekiyordu almadılar bekleyip artık görecegiz bence sizde bu şekilde bir imkandan faydalanın 31.10 a kadar vaktiniz var
    Iflas ederlerse ama yinede biletin gitti.

Parayi vermemek bunlarin bezdirme taktigide olabilir.

Iflas etmeseler bile benim gözümde pek güvenilir degiller. Ucagi doldurmazlarsa ucak birlestirirler birsey yaparlar.

Babam misal pek ucagin kalitesine bakmaz, götürsün yeter der, bir kere gitti, pek memnun kalmamis. Eski püskü ucaklari diyor.

Bence bu siralar mümkünse Lufthansa ve THY bilet almak lazim, olmuyorsa Sunexpress, yani saglam bilet almak lazim.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (18 Eylül 2020 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    60
    ALdigi Tesekkürler : 217

uploaded

Alıntı elif2017 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Persembe günü Izmire 2 bilet almam gerekti. Simdi baktim Correndon da kisi basi 47 € ama sadece 2 Bilet satilmis. Diger koltuklarin hepsi bos. Kesin yine iptal ederler ve paraninda pesinden kosturturlar diye Sunexpress den kisi basi 80 € ya aldim.
    Benim oglan ayın 14.09 pazartesi bu şirketten izmire bilet aldı uçtu
    baba uçakgın yarısı boşdu dedi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)