Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paran ile rezil olmak...

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    659
    ALdigi Tesekkürler : 3,820

Paran ile rezil olmak...

Kayinvaldemin pasaportlari kisin bitiyor. Arabalari olmadigi için tren ile konsolosluga gitmeleri lazim yada birisi götürmesi lazim.

Kimseye yük olmayalim diye Türkiye'de degistirelim demisler. Nüfus dairesine gidiyor. Pasaport bedelinin artik Corona'dan dolayi pesin almiyorlarmis, banka hesabina yatirmak gerekiyormus.

Kayinvalde zaten Türkiye'den emekli oldugu icin hesabi Vakifbank'da. Vakifbanka gidiyor ve hesabindan Nüfus Dairesinin vermis oldugu hesapa pasaport bedelinin yatirmasini rica ediyor.

Memur hanim kusura bakma diyor, kendiniz internet bankaciligi üzerinden yatiracaksiniz. Kayinvalde diyor, ben ne anlarim internetden, internet bankaciligindan yasi 65i gecmis. Memur hanim diyor, maalesef emir böyle. Müdüre soruyorlar. Müdürde diyor maalesef emir böyle. Oda yetmiyormus gibi, artik hesabindan parada cekemiyormus sayet cekecegi miktari ATM'de verebiliyorsa.

Kayinvelde diyorki, niye böyle yapiyorlar. Memur hanim diyorki, Coronaya bahane ediyorlar isci sayisini azaltmak icin. Önceden üc kisiydik simdi yalniz oturuyorum.

Inanin arkadaslar, vatanimi seviyorum, ama bu olayi duyduktan sonra üzüldüm. Türkiye'nin en zenginleri bankalar, hesabi ve parasi olan kisiye artik subeye gelme diyorlar. Gidisati hic beyenmiyorum. Ekonomi nasil cökmesin.

Almanya'da da bircok banka sube sayisini azaltti. Misal HypoVereinsbank. Ama o kalan tek tük subelere giden insana ama asla demiyor islem yapmam, niye geldin buraya, burada isin yok.

Neyse konuya dönersek, kayinvalde diyor, kimsem yok burada ben nasil yapacagim. Bankadaki memur diyorki, önce bir telefon hatti actiracaksin sonra yanimiza geleceksin ve internet bankacili basvurusu yapacaksin. Kayin valde yarin gidecek, akilli telefon alacak ve sonra konu komsuya hesap sifresini verecek parayi nüfus dairesine yatirabilmek icin.

Bu arada baskasina sifreni vermek aslinda yasak. Zürriyetsiz olan bir insan kimse verebilirki banka sifresini güvenerek?

Kendim 2016 yilinda hanimin emeklisini yatirdim. Yanimda 500lük Avro olarak götürdüm. Birçok banka kabul etmedi. Neymis yakinda kalkacak. Nasil bir mantik anlamiyor. Ülke döviz kitligi diye ölüyor, ama parayi beyenmiyorlar.

Bu bankalari kimse denetlemiyormiki ya...
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Eylül 2020 Saat 20:55 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,654
    ALdigi Tesekkürler : 1,573
    Tanıdık kimse yokmu Türkiye’de Parayı havale edebilecek?

Olmadı eğer zamanları varsa daha burdan transfergo ile sen gönderebilirsin, bence hiç bulaşmasın teyzem internet bankacılığına.

5. atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    ALdigi Tesekkürler : 23
    Sen niye yardim etmiyorsun ki kardes? Uzaktan kötülemek iyi de, benim kayinvalidem olsa parayi kendim yatirtirdim hallederdim bi sekilde, çok mu zor yani?

7. 2 kişi AleeYK üyemize teşekkür Etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    659
    Kimse yok, ama olsa bile oluyormu olmuyormu bilmiyorum, olsada bu islem bir kereye mahsus degilki. Yarin baska islem icin yine lazim olacak. Zaten normalinde hersey otomatik ödemede, vergiler falan.

Ya inanilir gibi degil. Paran yatiyor icerden ve bankanin yönetimi müsteriye buraya gelme diyor.

Baska bankaya gecirsen oda cözüm degil. Al öbürünü vur öbürüne. Bankalarin biri basladimi er veya gec öbür bankalarda baslar.

Önceden hadi internetden yapmazsan diye islem parasi alinirdi. Simdi islem parasi verecegim desen bile kabul etmiyorlar.

Alıntı AleeYK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen niye yardim etmiyorsun ki kardes? Uzaktan kötülemek iyi de, benim kayinvalidem olsa parayi kendim yatirtirdim hallederdim bi sekilde, çok mu zor yani?
    Ben nasil yardimci olayimki. Ben suanda Almanyadayim. Birde anladigim kadariyla öyle para havale edimiyor baskasi. Vergi dairesi borç düsüyor kisinin ismi için ve internet bankaciligi veya kredi kartin ile internetden ödüyorsun.

Usta kötülemdim, gercekleri söyledim. Kötülemis olsam bile kötülenmez diye birsey yok. Hic bir vatandas internet veya kredi karti kullanmaya mecbur degil. Öyle mecbur tutan bir yasa varsa birisi aciklasin. Hele hele yasli insanlardan bunu zorla istemek saygisizliktir. Bizim dinimizinde, kültürümüzde, örfümizde yaslilar böyle davranin diye ögretmiyorlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Eylül 2020 Saat 21:20 ) değiştirilmiştir.

9. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,831
    ALdigi Tesekkürler : 1,146
    parayi baska bankadan yatirsin mesela is bankasi
    yoksa hepsi aynimi ?

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    4,019
    ALdigi Tesekkürler : 1,767
    zorlastirmayin,kolaylastirin diye hangi dinin kitabinda yaziyordu yaa,,bak aklima gelmedi simdi.

bak Atsiz77 ustam hemen bir iki care bulmus sana

Atatürk ün de dedigi gibi,,,$ayet bir cikis yolu yoksa,,o yolu biz yapariz. Mustafa Kemal ATATÜRK

birak i...ler zorlastirsin.

12. 6 kişi MEGAbond üyemize teşekkür Etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    ALdigi Tesekkürler : 5
    PTT ye gitsin direk yatiriyorlar.

14. tahsin61 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    659
    Deniz2000, baya dolanmislar. Hic bir yer kabul etmemis. Hepsi Coronayi bahane ediyormus, müsteri degilse iceri bile almiyorlar.

Kim ne derse desin, yasli insanlarada bir imkan sunulmali.

PTTyi söyleyecegim, ama sanmam. Cünkü ptt sonunda banka kismi ayri, posta kismi ayri. Geri cevirme imkanlari yüksek.

Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zorlastirmayin,kolaylastirin diye hangi dinin kitabinda yaziyordu yaa,,bak aklima gelmedi simdi.
    Benim dinimde ve örf adeterimde yaziyor. Seninkini bilemem.

Benim dinimin kaynagi buyur:

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1312
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Eylül 2020 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

16. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4,874
    ALdigi Tesekkürler : 279
    bende pcr testi icin halkbank'a gittim, önce kapidaki güvenlik elemani test icin para yatirilmiyor artik subeden diye geri cevirdi beni ve 1 vatandasi daha. sonra internetden tekrar baktigimda sehir hastanesinin sayfasinda hesap numarasi vardi halkbankin test ücreti yatirmak icin. tekrar gitdim gösterdim aa oluyormus demek dedi...bende euro var ama bozmam lazim dedim, halkbankda hesabiniz yoksa bozmuyoruz dedi. ziraat bankasina gitdim euroyu bozdurup tekrar halkbanka gitdim nihayetinde test parasini yatirabildim...

bende pasaportu yeniledim bu sene izinde, ziraat bankasinda bankamatikte yatirabiliyorsun yada online. tc kimlik numarasi ile basit oluyor, ben sadece 10 yillik bedeli ödemisim 60 liralik defter bedelinide daha sonra islem yaparken ödedim online bankingle... hatirlat onu unutmasinlar, defter harci ayri 10 senelik bedel ayri

18. Impostor üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4,874
    ALdigi Tesekkürler : 279
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim dinimde ve örf adeterimde yaziyor. Seninkini bilemem.

Benim dinimin kaynagi buyur:

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1312
    ironi var dikkat

20. Impostor üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    659
    Alıntı Impostor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ironi var dikkat
    Ironi varsa sözüm yok tabiki Megabond kardesimize.

Alıntı Impostor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende pcr testi icin halkbank'a gittim, önce kapidaki güvenlik elemani test icin para yatirilmiyor artik subeden diye geri cevirdi beni ve 1 vatandasi daha. sonra internetden tekrar baktigimda sehir hastanesinin sayfasinda hesap numarasi vardi halkbankin test ücreti yatirmak icin. tekrar gitdim gösterdim aa oluyormus demek dedi...bende euro var ama bozmam lazim dedim, halkbankda hesabiniz yoksa bozmuyoruz dedi. ziraat bankasina gitdim euroyu bozdurup tekrar halkbanka gitdim nihayetinde test parasini yatirabildim...

bende pasaportu yeniledim bu sene izinde, ziraat bankasinda bankamatikte yatirabiliyorsun yada online. tc kimlik numarasi ile basit oluyor, ben sadece 10 yillik bedeli ödemisim 60 liralik defter bedelinide daha sonra islem yaparken ödedim online bankingle... hatirlat onu unutmasinlar, defter harci ayri 10 senelik bedel ayri
    Inanilir gibi degil. Bastan insan tam rakami söyleseler olmaz. Ama simdi gelde yaslilara ATM ve Online-Banking anlat. Sen, ben, genciz, bu islerden iyi veya kötü anliyoruz. Ama yaslilardan bunu beklmek küstahlik bence.

Sen onu birakda, benim basima ne geldi 2005 yilinda. Dügün salonunda nikah kiydik Usak'ta hanim ile. Iki gün sonra Usak'daki nikah memuru beni ariyor. Ya bir zahmet hanimini al, sahitler al, gel bir daha nikah kiymamiz gerek. Telefon sakasi falan sandim önce. Baktim adam ciddi. Usak nikah dairesinde ozamanlar sirf iki memur calisiyor. 15 metre karelik bir odada ikisi calisiyor, bizim imzaladigimiz kagitlari kayip etmisler. Gittik ayni hanim ile ikinci kez evlendik.

Buda daha yetmez. Dedim balayina gitmeden önce kimlikleri degistirelim. Vardik. Memur bana demesin, git askerlik subesinden bir belge getir askerligin tecilli oldugunu dair. Dedim yanimda konsolosluktan tecilli olduguma dair imzali mühürlü belge var. Ben anlamam konsolosluk falan dedi. Git askerlik subesinden al dedi. Memur bey dedim, asker kacagi olsam zaten nikahimi kiymazdi memur. Adam bildigini okuyor. Sonra dedi vergi dairesine git vergi borcun olmadigina dair belge al.

Hanima dedim, gel sen biz gidelim, simdi anamin nikahinida soracak.

Almanya'ya geldik. Gittik Münih konsolosluguna gittik. Adamlar insanca islemleri yapiyor, sistemi aciyor, ne lazimsa görüyor. Hic bir tantana yasamiyor. Ben zaten Türkiye'deki bürokratik islemlerden korktugum icin, mümkünse tüm islerimi konsolosluktan yapiyorum. Kafam sismiyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Eylül 2020 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    ALdigi Tesekkürler : 62
    Çözüm çok basit. Teyzem bütün hesap bilgilerini falan internet hattını falan açıp sana göndercek sen burdan türk bankasının online Banking app veya sayfasından ödemeyi yapacaksın. Memlekete Çakal çok o yüzden sen yap sevaba gir.

23. turkclan üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    659
    Turkclan, iyi kötü hallediriz. Ben anlayamadigim, bir yasami var herkes telefon internet kullanacak diye?

Birde internet bankacaligi yaptirirken imza attiriyorlar sifreni falan kimseyle paylasmacaksin diye, ama subedeki bayan burda kimsem yok deyince, komusuna falan sor o yapar.

Yada baska bir örnek. Gecen gün birisi icin devlet hastanesinden randevu alacagim. Dedim internetden alayim. Türkiye cep numaran yoksa randevu alamadim. Mecburmu herkesin cep telefonu olmaya ya...

25. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkclan, iyi kötü hallediriz. Ben anlayamadigim, bir yasami var herkes telefon internet kullanacak diye?

Birde internet bankacaligi yaptirirken imza attiriyorlar sifreni falan kimseyle paylasmacaksin diye, ama subedeki bayan burda kimsem yok deyince, komusuna falan sor o yapar.

Yada baska bir örnek. Gecen gün birisi icin devlet hastanesinden randevu alacagim. Dedim internetden alayim. Türkiye cep numaran yoksa randevu alamadim. Mecburmu herkesin cep telefonu olmaya ya...
    Teknolojiye ve yeni yasama adapte olmak lazim. Eski kafa olmaz artik.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    659
    70'e dayanmis insanlari nasil adapte edeceksin? Köyde Goethe Üniversitesi vardida zamaninda onlarmi okumadi?

Ha sunu belki edebilirsin, 1970 dogumludan itibaren dogani mecbur tutabilirsin. Kendi babam 65 yasinda. Istahli ama nede olsa alt yapi yok. Bilgisayari bozmadan acip kapatmayi ve google girip haber sayfalarina okumasini zor ögrettik.

28. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Edilecek iste abicim benim anam babamda bilmezdi internet kullanmayi ama zorla ögrettik simdi herseyi yapiyorlar. Bizim Türk milleti hele yaslilar hiç gelismiyor yeni seyler arastirmiyorlar ondan sonrada çok zor diye ifadeler kullaniyorlar. Gelismek önemli bisey. Nedense Alman ve Hollandali yaslilar herseyi kullanmasini biliyorlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    ALdigi Tesekkürler : 62
    Edilecek iste abicim benim anam babamda bilmezdi internet kullanmayi ama zorla ögrettik simdi herseyi yapiyorlar. Bizim Türk milleti hele yaslilar hiç gelismiyor yeni seyler arastirmiyorlar ondan sonrada çok zor diye ifadeler kullaniyorlar. Gelismek önemli bisey. Nedense Alman ve Hollandali yaslilar herseyi kullanmasini biliyorlar.
    Aynen katılıyorum sana, mesela Apple Store gidiyorum dedem yaşında insanlar MacBook kullanıyorlar kurslara katılıyorlar. Gelecek için basic konuları çözmemiz gerekiyor. Teknoloji nin iyi yönlerini kullanmamız gerekiyor yoksa çok geri kalırız

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    4,019
    ALdigi Tesekkürler : 1,767
    hovor yu ? egitim sart

32. MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,044
    ALdigi Tesekkürler : 3,786
    60 yasinda egitilsen ne olur..bu yasa kadar nerdesiniz..
    Annenerimiz babalarimiz birak bilgisayar ögrenneyi normal alfabeyi bile bilmiyorlar....
    Have to you do?

34. webci üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,091
    ALdigi Tesekkürler : 9,330

uploaded

Nedense Alman ve Hollandali yaslilar herseyi kullanmasini biliyorlar.
    Bizim yasli Alman kadin demek bir istisna cünkü cok ugrastim ama asla ögrenemedi. Kizi dokunmatik telefon almis, birini aramayi bir türlü beceremedi, deli oldum vazgectim. Kadin bilgili bir kadin, aptal da degil, ayakli müze gibi kadin.

36. mxm üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)