Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paran ile rezil olmak...

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,636
    ALdigi Tesekkürler : 1,557
    Bana göre yanlış bir uygulama yaşlı insanlara yardımcı olmak gerek, bankaların işgüzarlığı işçi tasarrufu bu uygulama başka birşey değil.

2. 6 kişi atsiz77 üyemize teşekkür Etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    2,036
    ALdigi Tesekkürler : 3,758
    Alıntı AleeYK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edilecek iste abicim benim anam babamda bilmezdi internet kullanmayi ama zorla ögrettik simdi herseyi yapiyorlar. Bizim Türk milleti hele yaslilar hiç gelismiyor yeni seyler arastirmiyorlar ondan sonrada çok zor diye ifadeler kullaniyorlar. Gelismek önemli bisey. Nedense Alman ve Hollandali yaslilar herseyi kullanmasini biliyorlar.
    alman ve hollandaliyi bizim yaslilarla mukayese etmek cok yanlis..
    adamlar anaokulundan basliyor egitilmeye,5 yasinda trafik egitimini aliyor,kirmizidan gecmemeyi ogreniyor,bizim yayalar 50 yasina gelmis inadina kirmizida geciyor,arabalar trafikte maganda kafasi..
    bizim millet hurafeci ve tesadüfen sokakta yasayan kafa..agaci yasken bükemediysen tokoz olunca hic egemessin..
    bunlar gerceklerimiz,,malesef alman ve hollandali ayakli kültür gazetesi,adamlar otobüslerde sakir sakir okuyor,bizim milletimiz malesef kahvehane kültürü yasayan kafa..
    bunun ispati corona dönemlerinde inadina maske takmamak,inadina elele halay,inadina vapurda ve gemide dans dans...trafikdeki magandacilik,yan baktin kavgasi,kari kiz kavgasi,50 yasinda hala dogru ve yanlisi secememek,herseye muhalefet,dogruyada muhalefet,sokaktaki utanmaz açiz kavgalari,20 yasina gelmis is ve mesleke adapte olmayip aşk meşk hikayeleri ve kocaya kacma,yani cahillik uzerine cahillik..
    bunlarin temelinde cahil yetistirilmis insanlik ve sorumsuzluk yatiyor,buda pisikolojisi bozulmus bir toplum oluyor..
    avrupa bukadar cahil insani naapsin,dakka basi yolsuzluk,hirsizlik,komsuya sarkinti,dogaya saygisizlik,insan cinayeti,kari dövme ,tecavüz,hayvana eziyet,dinini bile ögrenmeyip din tüccarlarina beyin kiralama ve yamyamlatma..
    var oglu var..
    hadi gelde bu insanlara egitim ver,zamani kaçmiş..
    Konu webci tarafından (14 Eylül 2020 Saat 07:54 ) değiştirilmiştir.

5. 8 kişi webci üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    335
    ALdigi Tesekkürler : 166
    Valla ben Türkiyeden yeni geldim bankaların hepsi normal çalışmaya devam ediyor. Yani içeri girerken ateş ölmekten başka bir şey yapmıyorlar. Ama tabii bu pasoport işleminde özel bir uygulama varsa bilmem. Olsada saçma bir uygulama olmuş. Ama bunu ekomini ile bağladırman saçma olmuş. Bende bazı uygulamalarda aynı fikirim. Saçma uygulamalar var ne yazıkki.

Gesendet von meinem SM-A505F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    1,069
    ALdigi Tesekkürler : 629
    Bende Turkiyedeyim, ehliyetimi değiştirdim. Kayseri'de nüfus, pasaport, ehliyet vs. Hepsi aynı binada, önünde mobil ödeme aracı var, vatandaşa kolaylık olsun diye, bütün ödemeler yapılıyor, ben ehliyet için 13+2= 15tl ordan yatırdım.
    Birbey usta, inşallah uşak'tada mobil ödeme araçları vardır

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    655
    ALdigi Tesekkürler : 3,775
    Yok usta. Vezneyi nüfusda kapatmışlar coronadan dolayı.

Sizdeki gibi açık hava veznesi yok.

Bankalar bu fırsat bu fırsat personel sayısını düşürmeye çalışıyorlar. Başka birşey değil. Yaşlısı var, hastası var demiyorlar.

10. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Moderator **ELmadagLI** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bu Dünyadan Degil
    Ettiği Teşekkür
    1,962
    ALdigi Tesekkürler : 2,266
    Alıntı Galaxy3764 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani içeri girerken ateş ölmekten başka bir şey yapmıyorlar.

Gesendet von meinem SM-A505F mit Tapatalk
    ?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    242
    ALdigi Tesekkürler : 25
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Turkiyedeyim, ehliyetimi değiştirdim. Kayseri'de nüfus, pasaport, ehliyet vs. Hepsi aynı binada, önünde mobil ödeme aracı var, vatandaşa kolaylık olsun diye, bütün ödemeler yapılıyor, ben ehliyet için 13+2= 15tl ordan yatırdım.

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Slm Ustam,

Ehliyeti degistirme prosedürü nasil acaba ?

Alman ehliyetini aliyorlar mi?

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    445
    ALdigi Tesekkürler : 96
    Gelsinler buraya trenle gitsinler konsolosluga daha az rezil olurlar. Artik Türkiyem de hersey online olmus gecen sene Tapu islemi baslattim hersey cep telefonuna mesaj olarak geliyor
    1 günde islem bitti benim hosuma gitti valla
    Tabiki yasli insanlarimiz icin zor isler bunlar ve o yüzden de Türkiye de serefsiz ler yasli insanlari hedef alip dolandirmaya calisiyorlar

14. arapkarizma üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    655
    ALdigi Tesekkürler : 3,775
    Hersey cep telefonu ile iyi degilki...Üc kagitci isi benim icin...Hic unutmam, bundan 5 yil önce Ligtvsiz Digitürk 7 derece üyelik yapip kayinvalde icin buraya getirdik, canak Turksat'i göremiyor. Bayi cep telefonu yok diye üyelik yapamiyor.

Düsünsene bir. Sen tüccarsin digitürk olarak, para kazanmak icin can atiyorsun, ama sadece cep numarasi yok diye üyelik sattirmiyorsun. Kendi tekerine comak sokuyorsun. Neyse bulduk bir cep numarasi üyeligi yaptik. Turkcell bayisine diyorum fatura kes. Adam diyor ben fatura kesemem, onun ancak muhasebecim yapabilir. Yalan, hayatinda fatura kesmedi icin nasil kesilecegini bilmiyor. Bir hafta sonra gittik muhasebecisi faturayi hazirlamis aldik. Aradan bir hafta gecti digiturk merkezden ariyor ve diyorki abonelik yapmissiniz ama para yatmamis. Diyorum elimizde fatura var, o zaman sustular. Bayiye gittik, niye yatirmadin elimizde fatura var diyoruz, yok yanlislik olmus falanda fistan.

Birde hersey sms ile niye iyi degil biliyormusun, sms ile gelen bildirinin bir yasal dayanagi yok. Her zaman diyebilirsin sistem hatasindan o sms gelmis. Onun icin zaten Türkiye'de kimse kolay kolay eline yazili bir belge falan vermiyor. Cünkü o belgeyi birsi yazdirmasi gerek, kimin yaptigi belli olacak. Bana Turkcell'den bir sefer sms geldi, evraklarinizda eksiklik var, Turkcell abone merkezine gidin ve evraklari tamamlatin yoksa hattinizi kapatacagiz diye. Gittim Turkcell Abone Merkezi, dikkat cekerim bayi demiyorum, Turkcell'in kendi isletdikleri abone merkezi deniyor, calisan kisilere smsi gösteriyorum, biz onu bilemeyiz diyorlar. Turkcell cagri hattini ariyorum, biz onu göremeyiz diyor. Ankara Merkez'de Turkcell'i ariyorum. Biz onu bilmeyiz. Yani sirket kendi yolladigi smsi ne icin yolladigini bilmiyor.

Daha bunlar hic birsey. Arkadasim Ankara'da migde kücültme ameliyati oldu. Gecmis gün 6000 Euro mu yoksa 6000 TL mi bilmiyorum parayi nakit hastanede doktora veriyor. Doktor sadece yatak kiraliyormus hastanede. Elinde fatura falan yok. Gelince dedim, bir fatura isteyelim, Lohnsteuere lazim olur. Bir belge zor aldik. Senin anlayacagin yaptigi ameliyatin vergisini vermek istemiyor. Biraz sikistirinca bana bize mektup yolluyor, üstünde fatura falan, vergi numarasi falan yok. Sadece logosuz bir kagida 6000 aldim pesin diye tek cümle yazip imzalayip bize mailledi. Oysaki faturada vergi numaran, gibi bilgiler olmasi mecbur. Yani birnevi yalanci fatura kesip yolluyor.

Yada hanimla berbere gidiyoruz iki yil önce. Sac boyatti falan derken berber 7 saat ugrasti. Borcumuz dedim 600 TL. Iyi dedim, kredi kartimdan cek. Bana demesinmi olmaz diye. Niye dedim. Bana demesin bu fatura yüksek miktarda cok vergi öderim, karsida ATM var ordan cek getir bir zahmet.

Vallah bizim ülke niye zor kalkiniyor gayet iyi anliyorum. Doktorundan tut, digiturk bayisine, berberinden tut aklina kim gelirse fatura kesmemek icin ellerinden geleni yapiyorlar. Bilmiyorumya, ülkenin yüzde 80 bence vergi falan ödemiyor.

Dijitallesmeye karsi degilim, ama niye hersey sms ile? Niye Email kulanmiyorlar? Bilerek öyle yapiyorlar. Email ausdrucken yaparsin. Almanya'da bir cok sigorta sirketide, bankada email ile sigorta policesi ve Kontoauszug veriyor. Ama adam akilli bir PDF koyuyor icine, ister ausdrucken yap yapma sana kalmis. Ama sms olsa ausdrucken yapmak daha zor. Emaildeki gibi kimin yolladigini takip edemiyorsun. Hadi devlet islerinde er veya gec bir hata varsa bulunur. Ama özel sektörde herkes o sms merkezden geliyor diyor ve konuyu kapatiyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (14 Eylül 2020 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.

16. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    335
    ALdigi Tesekkürler : 166
    Elmadagli Anladin sen anliyacagini degilmi?

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    1,069
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Ustam,

Ehliyeti degistirme prosedürü nasil acaba ?

Alman ehliyetini aliyorlar mi?
    ustam Alman ehliyeti degil, Türkiye ehliyetinin yenisini veriyorlar. online termin yapiliyor, aile hekiminden saglik raporu aliniyor,15 tl para yatiriliyor,fotograf ile nüfusa termine gidiyorsun. bence hersey cok iyi düsünülmüs. termin birkac günden aliniyor,aile hekimine direk gidiyorsun, ben hepsini 3 günde hallettim

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    4,009
    ALdigi Tesekkürler : 1,763
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Have to you do?
    abe yes,,idare machen ustam

20. MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    4,009
    ALdigi Tesekkürler : 1,763
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Turkiyedeyim, ehliyetimi değiştirdim. Kayseri'de nüfus, pasaport, ehliyet vs. Hepsi aynı binada,önünde mobil ödeme aracı var, vatandaşa kolaylık olsun diye, bütün ödemeler yapılıyor, ben ehliyet için 13+2= 15tl ordan yatırdım.
    @Birbey 3.0 ustam

akbaba usta bak ne kadar basit bir cözüm yazmis,,,hemde sadece fikir degil,,gercek olan bir islem.(gerci bu öneri senin icin degil..ordaki denyolar icin.)

sizin u$aktada böyle bir islem olsaydi,,i$iniz hallolmustu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    60
    ALdigi Tesekkürler : 217
    @webci ustam
    bizim en çok zorlandigimiz ve şikayetçi oldugumuz konulardan birisi sistem
    ben kendimi bildim bile malesef türkiye bu konuda bazı olayların önüne geçemiyor
    adeta halk direniyor
    kırmızı ışık yaparsın durmazlar, durana laf atar yada küfür ederler
    yaya geçidi var, sadece göstermelik
    millet şehir içinden araba ile bir geçişi var, zannedersin yarış yapıyor
    bugün türkiyenin başına sen gel, kolay kolay hiç birşey degiştiremessin
    çünkü bizde birlik beraberlik yok
    birinin yaptıgı işe dogru demek yok, hemen bir kulp uydurmak var, yanlış yapıldımı zaten kıyameti koparıyorlar, birde bizde en büyük zaaf bilgi sahibi olmadan her konuda, ama her konuda fikir sahibi olmamız
    futbolu antrönerden daha iyi biliyoruz, hakemden daha iyi yönetebiliyoruz
    dini konularda zaten hepimiz hacı hoca olmuşuz
    her konuda pek fetva vermesini seviyoruz
    tarih dersen, kimin kitabını okuduysan en, kimi dinlediysen artık senin için en dogrusu o oluyor
    yani bizim adam olmamız biraz zor
    hele bizim gibi almanyada yaşayan biri için dahada zor
    çünkü biz burada bu sisteme alıştıgımızdan dolayı, türkiyede yapılan yada uygulanan ne varsa hepsi ters geliyor
    neyse Allah milletimize zihin açıklıgı versin, bizlerde sabır versin, buradan beri yazmak çizmek kolay, birilerini suçlamak dahada kolay, ama bizim milleti memnun etmek herhalde hepsinden daha zor

23. 3 kişi safak67 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    ALdigi Tesekkürler : 62
    Alıntı safak67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @webci ustam
    bizim en çok zorlandigimiz ve şikayetçi oldugumuz konulardan birisi sistem
    ben kendimi bildim bile malesef türkiye bu konuda bazı olayların önüne geçemiyor
    adeta halk direniyor
    kırmızı ışık yaparsın durmazlar, durana laf atar yada küfür ederler
    yaya geçidi var, sadece göstermelik
    millet şehir içinden araba ile bir geçişi var, zannedersin yarış yapıyor
    bugün türkiyenin başına sen gel, kolay kolay hiç birşey degiştiremessin
    çünkü bizde birlik beraberlik yok
    birinin yaptıgı işe dogru demek yok, hemen bir kulp uydurmak var, yanlış yapıldımı zaten kıyameti koparıyorlar, birde bizde en büyük zaaf bilgi sahibi olmadan her konuda, ama her konuda fikir sahibi olmamız
    futbolu antrönerden daha iyi biliyoruz, hakemden daha iyi yönetebiliyoruz
    dini konularda zaten hepimiz hacı hoca olmuşuz
    her konuda pek fetva vermesini seviyoruz
    tarih dersen, kimin kitabını okuduysan en, kimi dinlediysen artık senin için en dogrusu o oluyor
    yani bizim adam olmamız biraz zor
    hele bizim gibi almanyada yaşayan biri için dahada zor
    çünkü biz burada bu sisteme alıştıgımızdan dolayı, türkiyede yapılan yada uygulanan ne varsa hepsi ters geliyor
    neyse Allah milletimize zihin açıklıgı versin, bizlerde sabır versin, buradan beri yazmak çizmek kolay, birilerini suçlamak dahada kolay, ama bizim milleti memnun etmek herhalde hepsinden daha zor
    Aynen katiliyorum, istesekte istemesekte avrupa kültürüne alışmışız biz burda. En kötüsü birlik beraberlik olmaması.
    @Birbey çözebildiniz mi ustam sorunu?

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    1,069
    Birbey ustamiz, almanya ve Türkiye bürokrasisini hepimizden iyi bilir, kimseninde yasli insanlara eziyet etme hakki yok, insallahda isini cözmüstür.
    ben her izine gittigimde resmi dairelere isim düsüyor, ben cok memmunum, online randevu her kurumda var, mesala nüfus-vatandaslik burdan, https://randevu.nvi.gov.tr/ eger hastanelik isiniz varsa,e nabiz uygulamasini kurun, cok yararli bir uygulama.E devlet cok yararli. torpil, adam kayirma gibi haksizliklar yok, üstelik gerekli evraklarda yaziyor. digital-elektronik ortam oldugu icinde evrak tasimada yok. eskiden sadece TC Kimligi cikarmak icin, kac yerden evrak getirirdik, simdi TC Kimlik numaran heryere yetiyor.
    eger gittiginiz yerdeki memur isini yapmiyorsa, bimer-cimer üzerinden sikayet edebilirsiniz, buda memur icin ufakta olsa bir korku oluyor, e nabiz üzerinden gittiginiz her doktor ve hastane icin yorum yazabilirsiniz
    Bence Birbey ustaninda sikayet ettigi sorun,bu güzel sistemin uygulanmasinda, Türkiyemiz kisa sürede cok modern digatal sisteme gecti, bende cok yerde gördüm, özellikle yasli memurlar, adapte olamamislar. ehliyetimi degistirirken, memur benim ismimi yanlis yazdi, sistemden kayit cikmadi, hemen bana polise git, kaydini kontrol etsinler dedi. oysaki yaninda oturan memur, benim iki ismim var, isimlerimi birde bitisik yazarak denemesini istedi, cözümde buydu. belki memurlar gerekli egitimleri almiyor, belkide kafalari basmiyor.

26. akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    660
    ALdigi Tesekkürler : 39
    bütün yorumlari okumadim ama bence en iyisi zirrat bankasi ,is bankasi ve ptt.
    baska subeyede gide bilir hadi onlar yardim etmiyor ama belki baska subedekiler yardimci olur.

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4,818
    ALdigi Tesekkürler : 278

uploaded

ziraat bankasindaki güzellik bircok resmi kurum yada diger ödemeler sistemde mevcut, atm den yada cepten hallediliyor her is.

29. Impostor üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)