Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yabanci plaka araba

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 beneği almış

yabanci plaka araba

yabanci plaka araba almanya turkiyede polis egledi arkadaslar pasaport istedi bende ehliet ve nüfus cuzdanini verdim bana gene dedi pasaport ve bende dedimki telefonda edevletim var buradan bakabilirsindedi ve birdaha pasabort tun yoksa ceza yazarim dedi dogrumu polisin dedigi

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye ayontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    98
    ALdigi Tesekkürler : 2,705
    Türkiye ye giris tarihini ögrenmek icin pass istiyolar onun icin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    ALdigi Tesekkürler : 5
    Ehliyet Yabanci ise Pasaport gerekmiyor. Ama eger Türkiye de oturan birisi kullanirsa ceza yazilabilir

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    659
    ALdigi Tesekkürler : 3,820
    Alıntı Hasan05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabanci plaka araba almanya turkiyede polis egledi arkadaslar pasaport istedi bende ehliet ve nüfus cuzdanini verdim bana gene dedi pasaport ve bende dedimki telefonda edevletim var buradan bakabilirsindedi ve birdaha pasabort tun yoksa ceza yazarim dedi dogrumu polisin dedigi
    Polis saçmalamis.

Hiç bir vatandas pasaportu olmasi gerekmiyor. Nüfus cüzdani veya yeni ismi ile Kimlik karti yeterli. Yabanci ehliyet olmasi konuyu degistirmez, cünkü bazi ülkere yasadigim zaman yabanci ehliyetim olabilir ve giris cikis icin pasaport gerekmiyordur. Misal kimlik kartim ile Gürcistana giris cikis yapabiliyorum.

Ayrica gümrükte mühür vurmayin deyince vurmuyorlar. Ozaman ne yapacak polis? Polislerin zaten ellerinde bildigim kadariyla tablet var. T. C. kimlik numarasi ile girip bakabiliyorlar.

Ben diyince kötü oluyorum, ama bazi mantik aramayacaksin Türkiye'de. Kendim yasadim, 2015 yilinde araba ile izine gittim. Denize gittik. O yoldada HGS varmis. Bende bilmiyorum. Kacak gectik. Uyari geliyor zaten kacak gecis diye. Oldu artik, cezamiz neyse ödeyecegiz. Gittim PTT'ye ve cezami ödemek istedim. Yanimda kimlik ve triptik belgesi var. Memur hanim bana diyorki, HGS al, kontür yükle ozaman ceza ödemezsin. Iyi güzel alalim. Ama aracin ruhsatida lazim. Dedim triptikde belgesi var, ayni bilgiler ordada yaziyor. Yok olmaz. Cezali ödedim, ozaman birsey istemiyor.

6. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    ALdigi Tesekkürler : 10
    Aynısı benimde başımdan geçti seneler öncesi, en az yarım saat polislerle münakaşa yaptık yok ben mecburmuşum pasaportu yanımda taşımaya falan en sonunda polisleri eve davet ettim evde benimle gelip baksınlar diye, anladılar ben taviz vermediğimi sonunda tamam kardeşim şimdilik birşey yapmıyoruz fakat bundan sonra devamlı Pasaportunu yanında taşı dediler
    Halbuki e-devlet üzerinden hepsi gözüküyor, kimi polislerin canı sıkıldığı için ve yabancı olduğumuz için bizleri eğitmeye çalışıyorlar malesef

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    ALdigi Tesekkürler : 42
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polis saçmalamis.

Hiç bir vatandas pasaportu olmasi gerekmiyor. Nüfus cüzdani veya yeni ismi ile Kimlik karti yeterli. Yabanci ehliyet olmasi konuyu degistirmez, cünkü bazi ülkere yasadigim zaman yabanci ehliyetim olabilir ve giris cikis icin pasaport gerekmiyordur. Misal kimlik kartim ile Gürcistana giris cikis yapabiliyorum.

Ayrica gümrükte mühür vurmayin deyince vurmuyorlar. Ozaman ne yapacak polis? Polislerin zaten ellerinde bildigim kadariyla tablet var. T. C. kimlik numarasi ile girip bakabiliyorlar.

Ben diyince kötü oluyorum, ama bazi mantik aramayacaksin Türkiye'de. Kendim yasadim, 2015 yilinde araba ile izine gittim. Denize gittik. O yoldada HGS varmis. Bende bilmiyorum. Kacak gectik. Uyari geliyor zaten kacak gecis diye. Oldu artik, cezamiz neyse ödeyecegiz. Gittim PTT'ye ve cezami ödemek istedim. Yanimda kimlik ve triptik belgesi var. Memur hanim bana diyorki, HGS al, kontür yükle ozaman ceza ödemezsin. Iyi güzel alalim. Ama aracin ruhsatida lazim. Dedim triptikde belgesi var, ayni bilgiler ordada yaziyor. Yok olmaz. Cezali ödedim, ozaman birsey istemiyor.
    Ustam yanlisligin var ,Türkiyede ikamet ediryorsan ve türk ehliyetin varsa yabanci plakali araba kullanamasin. Yabanci ehliyet olsa da. Artik sen istesende istemesende pasaportlara mühür vuruyorlar

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    247
    ALdigi Tesekkürler : 25
    Alıntı Mafyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam yanlisligin var ,Türkiyede ikamet ediryorsan ve türk ehliyetin varsa yabanci plakali araba kullanamasin. Yabanci ehliyet olsa da. Artik sen istesende istemesende pasaportlara mühür vuruyorlar
    Mafyan Ustam , yanlis Anlama Öyle birsey olamaz demiyorum, birbey ustanin da Dedigi gibi TR de Mantik aramiyacaksin.

Merak ettigim TR de yabanci plakali araba kullanmanin yasak olduguna dair bir Kaynak mevcut mu acaba ?

Saygilar ....

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,485
    ALdigi Tesekkürler : 12,048
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mafyan Ustam , yanlis Anlama Öyle birsey olamaz demiyorum, birbey ustanin da Dedigi gibi TR de Mantik aramiyacaksin.

Merak ettigim TR de yabanci plakali araba kullanmanin yasak olduguna dair bir Kaynak mevcut mu acaba ?

Saygilar ....
    Türkiye de mantık bize niye ters geliyor biliyormusunuz hep bizim uyanık geçinmemizden

Adam arabasını akrabalarına bırakıp geliyor aklı sıra akıllı ya o yüzden polis yabancı plakalı arabaları takip ediyor

Gurbetçi arabasını 720 gün bırakabiliyor fakat çekirdek aile (anne, baba ve çocuklar) den başkasının sürmesi yasak ..(evli olan kızıda kullanamıyor)

Böyle olunca Türkiye de yabancı plakalı araç bulmak ve kullanmak biraz zor

https://www.sabah.com.tr/galeri/yasa...erde-girebilir

11. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    659
    ALdigi Tesekkürler : 3,820

uploaded

Yani diyorsun, devletde erkek cocuk, kiz cocuk negatif ayrimcilik yapiyor. Oglu biner, evli veya bekar fark etmez, ama kiz evliyse toz oldu gitti. Onu falanciya sattik. O artik cekirdek aileden sayilmiyor. Yaziklar olsun böyle zihniyet ile yasa yapanlara.

13. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)