slm Arkadaslar,

aslinda Araba ile Türkiyeye gitmek istemiyordum derken, arkadas cok israr etti. Neyse Avusturya üzerinden slowak?. vs.. Türkiye ye gidecegiz.Ayni arabada. Ben sadece Alman vatandasiyim.

Bana herhangi gibi bir yerde Vize gerekiyormu?.Birde sadece kimlikle gitsem sorun olurmu?.Havaalaninda olsa o kadar düsünce yapmiyorum da kara yolunda belki gümrüklerde Pasaport isteyebilirler.
Hatta havalaninda bir kac sene önce Antalya da polis Bayan alman kimligini verdigim halde benden Türk kimligi istemisti.Turist oldugumu dedigim halde inanasi gelmemis gibiydi.

Birde Izmirde gezilecek yerler neler olabilir.
Oraya kadar gitmisken Mübarek yerleri gezmeyi mutlaka ihmal etmeyecegim derken Mübarek yerlerden kastim mutlaka gitmen gerek buraya yemek konusunda dediginiz yerler, Hatayin yemeklerini tutmaz herhalde.

Bana saglam bir kac Resaurant önerirmisiniz. Et olabilir ama böyle Kelle vs.. olmasinda derken hayatimda hic Kokerec yemedim ilk defa yiyeycegim neye dikkat etmem gerek?. Izmirde nelere dikkat etmek gerekiyor genelde?.

Herhalde kolayca bir Pension veya Hotel bulabilirim düsüncesindeyim.Sözde Kuba ya gidecektim o da 9.Ay a kaldi anlasilan. Birde Izmir marsini ezbere bilmesem de izmire girebiliyormuyum?.
Ha birde Izmirin Kizlari güzel diyorlar bunun asli astari varmi ya?.:-)

Tesekkür ederim.