Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 473 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ziraat mobil

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,599
    ALdigi Tesekkürler : 14,332
    Benim başıma şuda geldi

önceden numaram TR Vodafone du sonra TurkTelekom geçtim numara değişmedi sadece şebeke değişti

bu sefer online banking çalışmadı uyarı geldi

kartımı tekrar Ziraat Bankmatik e sokarak yeni şebekeyi onaylamam gerekliymiş

2. hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    421
    ALdigi Tesekkürler : 1,189
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum neden Alman numarasi? Ben Türk numaramla kullaniyorum hicte problemim yok, ha bunun icin kullanilan Türk numarasi yurtdisi kullanima kapali olmamali, öyleyse actirmak gerekiyor, ayni Ziraat bankasi internet islemleri icin erisim ayarlari yurt ici ve yurt disi na acik olmasi gerektigi gibi.

Ayrica, app üzerinden kullanabilmek icin bankada kayitli telefon numarasina ait sim kartinin o telefonda takili olma zorunluluguda yok, ben iki ayri telefon kullaniyorum her ikisindede banka app i var istedigimden girebiliyorum, sadece kartin takili olmadigi app ten girersem sifre mesaji diger telefona geliyor fark bu.

Ben ilk yaptirdigimda Türk numarasi avrupa kapali oldugundan mesaj alamiyordum,sonraki yil tekrar ziraatbankasinda sordum?yurt disi telennumarani vermen lazim dedi ve bundan sonra sorunsuz oldu.

Yalniz bir hafta öncesi ayni kartimi yeni bir telefona koydum,bu sefer baktim bir türlü onay mesaji kelmedi,megersem ayarlardan ziraat onay ayarliymis,sonra bunu eski telefondan önce ziraart app girdim ayarlardan degistirdim sms gelsin yaptim ve yeni telefonda ayarlayabildim sorun ortadan kalkti,suan icin sms gelmeden ziraat onay yaptim sifremi veriyorum ve parmak okumayla rahatlikla giriyorum bir sorun olmadan.

Bilgisayardan daha denemedim hic girmedim,deniycem bakalim olucakmi.

5. 4 kişi tr-22 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    ALdigi Tesekkürler : 14
    Mrb arkadaslar, ben senelerdir opt cihaziyla internet bankinge baglaniyorum, bi kac arkadasinda yazdigi gibi hesap actirirken tr telefon numarasini vermisiz, hatta aklimda kalan o zamanlar hesap actirdimda illaki tr numarasi olacak demislerdi, peki yurt disibdan online giris icin ne yapacez deyince o ufak opt cihazi verdiler, appe her girdimizde, sifre istediginde 8 haneli sifreyi o cihazdan aliyoruz, suana kadar problem olmadi, Trye izne gittimde avrupa telefon numarami sisteme kaydettirecegim, online degistirmeyi denedim olmadi, herhalde imza gerekiyor.
    Saygilar

7. macomen üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    76
    ALdigi Tesekkürler : 4
    dün aradim, yurtdisina acilmasini söyledim, hemen acti. sadece sms gelmesi gereken bir tr numarasi bul, trde bir tanidigin guvendigin de olabilir, ondan whatsapp ile gelen kodu da girebilirsin ayni anda yazisarak, ona gelecek kodu giris yaparken yaz ve gir, ben öyle yaptim, sorunsuz kullaniyorum. turk telekom türkye numaramla kullaniyorum,taktim bi kullanmadigim telefona simkartini, tmmdir, her sms gelmesi gerektiginde söküp cikarmam gerekmiyor.

Tecrübeli Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    51
    ALdigi Tesekkürler : 116
    Bugün sabahtan beri Ziraat bankası frankfurt şubesini aramaktayım ama malesef telefonlarıma cevap veren yok, yaklaşık 3-4 saat önce mail de attım hala bir cevap yok.
    Benim sorum şu;
    Babamın türkiyedeki ziraat hesabına erişim istiyoruz, yani mobil uygulamadan veya web sitesinden giriş yaptığımızda gelir/giderlerini takip etmek istiyoruz.
    Eminim Frankfurttaki Ziraat Bankasında bu işlemi yaptırabiliyoruz.
    Fakat coronadan dolayı öncesinde Randevu almamız gerekiyor mu gerekmiyor mu?
    Son zamanlarda böyle bir işlemi yaptıran varmı?

10. ekpl üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,599
    Alıntı ekpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün sabahtan beri Ziraat bankası frankfurt şubesini aramaktayım ama malesef telefonlarıma cevap veren yok, yaklaşık 3-4 saat önce mail de attım hala bir cevap yok.
    Benim sorum şu;
    Babamın türkiyedeki ziraat hesabına erişim istiyoruz, yani mobil uygulamadan veya web sitesinden giriş yaptığımızda gelir/giderlerini takip etmek istiyoruz.

Ya arkadaş buradaki Türk Bankalarının Türkiye deki bankalarla sadece isim benzerliği var

bu konuyu bir kaç kere daha yazdık ...

Buradaki şubelerde hiç bir işlem yapamazsınız çünkü buradakiler Alman yasalarına göre çalışan Alman Banka larıdır

Babanız Türkiye ye gidince banka hesabını online yapacak ve yurtdışı ulaşımına açtıracak

Yani buradaki bankla şubelerine ulaşsanız bile size online bankacılık açmazlar
    Konu hOrOz tarafından (22 Mart 2021 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

12. hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    521
    ALdigi Tesekkürler : 723
    Alıntı ekpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim sorum şu;
    Türkiyedeki bankayi arayacaksiniz onlar telefonda Bazi bilgilerinizi soracak dogru yanitlarsaniz acarlar Yuri disini acarlar

Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,599
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyedeki bankayi arayacaksiniz onlar telefonda Bazi bilgilerinizi soracak dogru yanitlarsaniz acarlar Yuri disini acarlar
    Online bankacılığı açmıyorlar

O öncedenmiş telefonla işini görmek,telefonla iş halletmeler fi tarihinde kaldı

benim kart bloke oldu bir türlü açtıramadım

şubeye uğrayın diyor

15. hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye Clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    41
    ALdigi Tesekkürler : 8
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ilk yaptirdigimda Türk numarasi avrupa kapali oldugundan mesaj alamiyordum,sonraki yil tekrar ziraatbankasinda sordum?yurt disi telennumarani vermen lazim dedi ve bundan sonra sorunsuz oldu.

Yalniz bir hafta öncesi ayni kartimi yeni bir telefona koydum,bu sefer baktim bir türlü onay mesaji kelmedi,megersem ayarlardan ziraat onay ayarliymis,sonra bunu eski telefondan önce ziraart app girdim ayarlardan degistirdim sms gelsin yaptim ve yeni telefonda ayarlayabildim sorun ortadan kalkti,suan icin sms gelmeden ziraat onay yaptim sifremi veriyorum ve parmak okumayla rahatlikla giriyorum bir sorun olmadan.

Bilgisayardan daha denemedim hic girmedim,deniycem bakalim olucakmi.
    Demek artik yurt disi numarasiyla oluyor. Pandemiden dolayi gidemedim izine daha öncede Yurt disi numarasi diye bir sey söz konusu degildi. Arada Bilgi almak lazim. özbeceriksizler galiba cok becerikli :9 Tesekkürler burada Paylasimlarda yardimci olan arkadaslara .

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bir başkadır benim memleketim
    Ettiği Teşekkür
    2,829
    ALdigi Tesekkürler : 4,372
    Alıntı Clint Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek artik yurt disi numarasiyla oluyor. Pandemiden dolayi gidemedim izine daha öncede Yurt disi numarasi diye bir sey söz konusu degildi. Arada Bilgi almak lazim. özbeceriksizler galiba cok becerikli :9 Tesekkürler burada Paylasimlarda yardimci olan arkadaslara .
    Paylaşımlarda yardımcı olan arkadaşlara buttonla birer teşekkür gönderseydin daha makbule geçerdi.

18. 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    184
    ALdigi Tesekkürler : 120
    Bende aynı sorunu yaşadım. Bilgisayardan giriş yaptım ve orda numaramı onaylattim. Sorun çözüldü.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    184
    ALdigi Tesekkürler : 120
    Bir baska sorum var benim

Ziraat bankası ile ziraat katılım iki ayrı banka galiba. Aradaki fark nerde ve neden ziraat katılım sonradan kuruldu?

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    38
    ALdigi Tesekkürler : 150
    Arkadaslar, yeni konu acmak istemedim. Onun icin burdan yaziyorum.

Benim Ziraat Mobil var ve her türlü kullanabiliyorum yurtdisinda. Hem TL hemde Euro hesabim var.
    Fakat Ziraat Mobilden baska bir hesaba Euro yollayamiyorum. Transfer yap a giriyorum-> Iban veriyorum -> Miktar secimine gecince sadece TL hesabim gözüküyor, Euro hesabimi secemiyorum. (görmüyorum)
    (Evet gönderilecek hesap Euro hesabi 100%)

Ziraat Mobilden baska Ziraat Euro hesabina bir arkadasim yolladi. Ama ben Baska bir Bankaya (Ziraatbankasi disinda) yollayamiyorum..

neden oldugunu bilen var mi ?

Ettiği Teşekkür
    421
    Alıntı cenyal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, yeni konu acmak istemedim. Onun icin burdan yaziyorum.

Benim Ziraat Mobil var ve her türlü kullanabiliyorum yurtdisinda. Hem TL hemde Euro hesabim var.
    Fakat Ziraat Mobilden baska bir hesaba Euro yollayamiyorum. Transfer yap a giriyorum-> Iban veriyorum -> Miktar secimine gecince sadece TL hesabim gözüküyor, Euro hesabimi secemiyorum. (görmüyorum)
    (Evet gönderilecek hesap Euro hesabi 100%)

Ziraat Mobilden baska Ziraat Euro hesabina bir arkadasim yolladi. Ama ben Baska bir Bankaya (Ziraatbankasi disinda) yollayamiyorum..

neden oldugunu bilen var mi ?
    Burdan yani almanyadan euro olarak döviz hesabina gönderebilirsin döviz hesabin varsa?Ziraatbankasindan baska hesaba döviz olarak aktarmada yapamazsin olmuyor,ancak Ziraat mobilden döviz alis ve satis yapabiliyorsun.

Ettiği Teşekkür
    38
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdan yani almanyadan euro olarak döviz hesabina gönderebilirsin döviz hesabin varsa?Ziraatbankasindan baska hesaba döviz olarak aktarmada yapamazsin olmuyor,ancak Ziraat mobilden döviz alis ve satis yapabiliyorsun.
    aynen öyle, ama ben türkiyede iken arkadasim benim Cepten Mobil uygulamadan kendi hesabina (Ziraat Döviz hesabina ) para yolladi.. Ama ben yollayamiyorum. Nasil yapti anlayamadim..Kendi hesabini da hatta kaydetti benim Mobil uygulamaya, onu secersem para yollamak icin Euro olarak gösrteriyor ama baska bir iban verince olmuyor..

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    394
    ALdigi Tesekkürler : 70
    Bildigim kadariyla bir baskasina döviz havale edilemiyor.

Ettiği Teşekkür
    38
    Peki Ziraat dan Ziraat a döviz EFT oluyor mu ?

Bundan anlayan varmi ?
    https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...viz-havaleleri
    Konu cenyal tarafından (29 Aralık 2021 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    394
    ALdigi Tesekkürler : 70

Bundan anlayan varmi ?
    Hayretler icindeyim gönderdigin linkte yurt ici döviz havalesi oldugunu yaziyor.

Ettiği Teşekkür
    421

Bundan anlayan varmi ?
    Benim anladigim,döviz ödeme yapmak istedigin kisinin,adi soyadi iban ve nereye gönderilecegini yurt ici veya yurt disi hepsini kendi Ziraatbankana bildirecen,onlarda kontrol edip kayit etcekler sonra gönderebilirsin,senin tek basina yapabilecegin is degil.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    244
    ALdigi Tesekkürler : 31

uploaded

ayni sorun bendede var suan bende acmaya calisiyorum ama app uzerinden hep hata veriyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)