Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bosanma dan sonra haklar

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı Sparda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar
    Ben 5 ci ayda resmen bosandim avukat tutmadim ve cocuklar icin hic birsey almadan giitim
    Bugün fark ettim meger biz bosanmadan önce bir dost tutmus ve benim aldigim bahcede keyif sürüyorlar
    Asiri derecede kizginim su an
    Simdi benim durumum avukat tutmaya müsait degil ama mahkemeye basvurup yardim alabiliyorim sanirim
    Ben simdi herseyin yarisini istiyorum bunun icin neler yapmam gerekir.
    Hos olmasada dost most da tutsa, kanun geregi bu gecerli bir neden degil.

Almanyadaki bosanma yasasina göre sadece evlilik süresi icinde edilinen mallar ve paralar kardes payi paylasilir okadar. Evliligin sonlanmasinda kim suclu kim suclu degil bakilmaz.

Feragat ettigin icinde olay kapanmistir. Allaha havale edip konuyu mecbur kapatacaksin.

[QUOTE=bayern;30897... kanunlar haklar kadından yana tecrübe ile sabittir kardeşim işkembeden sallamıyorum [/QUOTE]

Haklar kadindan yana gibi laflar böyle bir olayda yok yasada. Sadece öyleymis gözüküyor. Bizim Türk erkekleri kadini hic veya az calisitirdigi icin evlilik bitince borclu cikiyorum. Oysaki erkek daha az kazansa bu seferde tersi oluyor. Sorun yani yasada degil bizim kültürel olarak evliligi yasama seklimizden kaynaklaniyor.

Ben defalarca daha önce forumda da yazdim. Akilli adam karisini evde fazla oturtmaz calistirir. Bosuna demiyorum bunu hep.

Halen inanmiyorsan dedigime sana ispatda verebilirim. Yasada "Ehefrau" veya "Ehemann" diye gecmiyor. "Ausgleichsberechtige" ve "Ausgleichspflichtige" olarak geciyor. Kanun koyucu bilerek bunu böyle yapmis.

Onada inanmazsa baska bir örnek. Lezbiyenlerde evlip bosanabiliyor. Ikiside kadin. Nasil cikacak yasa hep kadin hakliysa derse?

Baska bir nende biz Türkler cogu zaman araba olsun, gayrimenkul olsun, yada bankada para daha cok erkegin üstünde yatiyor. Yani para erkegi gözükdügü icin borclu cikiyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (14 Temmuz 2023 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

2. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)