Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3091 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: emekliler icin hastalik sigortasi hakkinda bilgi lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

emekliler icin hastalik sigortasi hakkinda bilgi lazim

Slm arkadaslar benim annem ve babam turkiyede yasiyorlar ama almanyadan emekliler ,aok dan senede bir hastalik sigortasi aliyorlar fakat tabiki 6 aylik veriyorlar .bu surede bitti bugun aok ,ya gittim daha veremediklerini soylediler .acaba benim gibi problem yasayan arkadaslar varmiveya bilgisi olan arkadaslar varsa bilgilendirurse sevinirim simdiden tesekkurler.
    Konu Memoli1976x tarafından (11 Kasım 2015 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye kara70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Limburg
    Ettiği Teşekkür
    19
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Merhaba arkadasim merak ettim neye dayanarak vermediklerini sormadinmi?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Problem sanirim anne ve babanin 180 günden fazla yurtdisinda kalmalari ..
    Türkiye den de emekliler mi?
    Konu hOrOz tarafından (11 Kasım 2015 Saat 19:39 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    uyku usta
    almanya 6 aylik verdi bitince daha vermiyok demisler o yanlis tekrar 6 aylik bir daha vermeleri lazim
    aynisini bizde emekli buyuklerimize yapiyoruz turkiyeye uzun gidiyorlar hatta faxla turkiyeye yolloyorlar veya email adresi olursa 6 aylik 6 aylik olarak

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı ton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uyku usta
    almanya 6 aylik verdi bitince daha vermiyok demisler o yanlis tekrar 6 aylik bir daha vermeleri lazim
    aynisini bizde emekli buyuklerimize yapiyoruz turkiyeye uzun gidiyorlar hatta faxla turkiyeye yolloyorlar veya email adresi olursa 6 aylik 6 aylik olarak
    benim annem babam Türkiye dende emekli olduklari icin buradan 6 ay alabiliyorlar ..6 ay gecince vermiyorlar
    SSK dan alin diyorlar fakat SSK da ilk oturumunuz Almanya diye topu AOK ya atiyorlar ...
    Konu hOrOz tarafından (12 Kasım 2015 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    benim Anne-Babamda emekliler ve Türkiyedeler.
    bizimkiler Techniker Krankenkasse, TK'dalar.
    TK internet sayfasindan online kendimiz aliyoruz,auslankrankscheine TA/11 galiba.
    11 aylik alabiliyoruz,11 aydan sonra yine kendimiz online yenisini aliyoruz.
    online oldugu icinde istedigin yerden yapabilirsin,ister almanyadan ister Türkiyeden.
    TK'yi herkese tavsiye ederim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    hem turkiyeden hem yurtdisindan emekli olanlar icin ben sgk sormustum neden turkiyede emekli olan kisinin sigortasi turkiyede acik degil diye verdikleri cevap
    bir kisi birden fazla ulkede ayni anda sigortasi acik olamaz ulkeler arasi yapilan iki anlasmalar geregi yurtdisinda yasayan kisinin zaten sigortasi acik oldugu icin turkiye acmiyor
    yalniz yurt disinda yasayan kisi turkiyeye kesin donerse dondugu ulkenin saglik kurumundan turkiye ile yaptigi anlasma geregi bir form veriyor kisi o formu turkiyeye dondukten
    sonra sgk kuruma veriyor ancak bu sekilde turkiyedeki sigortasi aciliyor dediler.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Aok sordum neden tekrar vermidiklerini cevap olarak turkiyede 6 aydan uzun sure kalinirsa oradan sigorta yapilmasi gerekiyormus fakat babamlar al ayadan emekliler türkiyeden degil bende sasirdim kakdim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    Alıntı uyku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aok sordum neden tekrar vermidiklerini cevap olarak turkiyede 6 aydan uzun sure kalinirsa oradan sigorta yapilmasi gerekiyormus fakat babamlar al ayadan emekliler türkiyeden degil bende sasirdim kakdim
    kardes sen bulundugun bolgedeki calisma musavirligine ya git veya telefon et en saglam bilgiyi ordan al eger bir haksizliga ugruyorsaniz onlarin gorevi vatandaslarinin hakkini korumak

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    Bu konu cok önemli saglikli bir bilgiye ihtiyacimiz var bende burdan emekliyim bu yil giderken aynisini bana da dediler biz sadece 180 güne kadar verebiliyoruz ve öylede verdiler ,benim adac ausland krankenschutz um var
    ama orada durum da ha da vahim onlar diyorki her izne gidisinde 6 hafta gecerli diyorlar yani 6 hafta sonra tekrar almanya ya gelirsen bir daha 6 hafta gecerli ne kadar dogru onu da bilemiyorum olmazsa ben de tk krankasseye gecebilrim

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 324 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu cok önemli saglikli bir bilgiye ihtiyacimiz var bende burdan emekliyim bu yil giderken aynisini bana da dediler biz sadece 180 güne kadar verebiliyoruz ve öylede verdiler ,benim adac ausland krankenschutz um var
    ama orada durum da ha da vahim onlar diyorki her izne gidisinde 6 hafta gecerli diyorlar yani 6 hafta sonra tekrar almanya ya gelirsen bir daha 6 hafta gecerli ne kadar dogru onu da bilemiyorum olmazsa ben de tk krankasseye gecebilrim
    adac auslandskrankenschutz hakkinda şunu diyebilirim.

almanyadan izine nereye gidersen git, ilk 6 hafta sigortalisin, misal 2 ay tr de kaliyorsan bunun ilk 6 haftasi gecerli bu sigorta. ..
    2 ay sonra geri gelip almanyada bir gün kalip tekrar tr ye veya başka bir ülke ye bile gitsen hep ilk 6 hafta adac sigortalisin.

ayni sigorta da kendimim ve emekli anne ve babaminda var.

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim Anne-Babamda emekliler ve Türkiyedeler.
    bizimkiler Techniker Krankenkasse, TK'dalar.
    TK internet sayfasindan online kendimiz aliyoruz,auslankrankscheine TA/11 galiba.
    11 aylik alabiliyoruz,11 aydan sonra yine kendimiz online yenisini aliyoruz.
    online oldugu icinde istedigin yerden yapabilirsin,ister almanyadan ister Türkiyeden.
    TK'yi herkese tavsiye ederim.
    Arkadaşın dedigini bizimkilerin sigortası SBK Siemens bana telefonda demisti, 6 ay sonra ya online kendiniz alin yada bize bulunduğunuz yerin sgk faks no sunu bildirin biz oraya faksliyalim

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    benim bildigim kadar,adac ausland krankenschutz senede sadece 6 hafta gecerli.
    ayni yil icinde cok defa izine gidenler dikkatli olsunlar.
    almanyada issizleri-sosyal yardim alanlari devlet AOK'ya gönderiyor.AOK'nin calisani az,calismayani cok. bu yüzden AOK hepsinin verdigini veremiyor.

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Adac yurtdisinda ilk 6 hafta gecerli olup,saglik sigortasi icin 184 gün yani 6 ay daha uzun süreler icin ikamet edilen ülkeden saglik sigortasi yaptirmasi gerek.

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildigim kadar,adac ausland krankenschutz senede sadece 6 hafta gecerli.
    ayni yil icinde cok defa izine gidenler dikkatli olsunlar.
    almanyada issizleri-sosyal yardim alanlari devlet AOK'ya gönderiyor.AOK'nin calisani az,calismayani cok. bu yüzden AOK hepsinin verdigini veremiyor.
    6. Wann beginnt und endet Ihr Versicherungsschutz?
    Der Versicherungsschutz besteht für die ersten 45 Tage einer jeden Auslandsreise während
    der Laufzeit des Vertrages und beginnt mit Grenzübertritt ins Ausland. Der Vertrag muss vor
    Grenzübertritt in das Ausland abgeschlossen werden. Ver
    sicherungsschutz besteht welt
    -
    weit mit Ausnahme Deutschlands und des Landes, in dem Sie Ihren ständigen Wohnsitz
    haben. Der Versicherungsschutz endet mit Grenzübertritt nach Deutschland bzw. 45 Tage
    nach Beginn des Auslandsaufenthaltes bzw. mit Beendigung des Versicherungsvertrages.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)