Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaloriferci varmi aramizda? Çatıdaki Solar kollektor nasil çalisiyor?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    ALdigi Tesekkürler : 157

Kaloriferci varmi aramizda? Çatıdaki Solar kollektor nasil çalisiyor?

Arkadaslar

Eve Heizung firmasi cagirmadan evvel biraz fikir sahibi olmak istiyorum.

Evimizde Vaillant a ait Kalorifer systemi ve ona bagli olarak catida sicak su icin 2 adet Solar Kollektor var. Bunlar birbirine bagli ve cihaz YAZIN bu kollektorlardan deposundaki suyu isitip gaza hic gerek kalmadan evdeki cesmelere veriyor.

Cihazin ayarlarina baktim, Yaz-kış Automatisch Betrieb de calisiyor. Yani günes kollektorlari belli bir isiya getirince pompa devridaim yaparak depodaki suyu isitiyor, kisin kollektorlar hic calismiyor, gaz devreye giriyor.

Soru 1) Cihaz nereden biliyor kollektorun belli bir isiya ulastigini? (Kollektorla cihaz arasinda sensor kablosu yok sadece 2 adet Giriş/Çıkış flex su borusu var )
    Soru 2) Oturma odamizda soba var. Bu sobanin borusuna Solardan gelen su borusunu uzatip sarsak KIŞIN bize sicak su verirmi? Eger oluyorsa bunu yaptirmaya degermi?

Cevap verecek arkadaslara simdiden cok tesekkür ederim.
    Selamlar
    05300 - Merzifon

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,146
    ALdigi Tesekkürler : 3,993
    sana tavsiyem vaillant cagir..
    onlar yapar..
    ben bilirim diyen herkese yaptirma..
    calissn sistemi bozarlar..
    sucu kerpetenci ayri sistemi anlayan ayri..
    bu isin erbabi ve tekniginden anlayana yaptir..
    ben vaillantta calistim diye penseyle gelenlerde var,firmadan bozuk parcalari calip senin eve yamaliyor..
    abi nasihati..
    senin sorularini burda cok az arkadas hakkiyla cevaplar..
    2.soruna cavap;
    evet deger..
    Konu webci tarafından (17 Kasım 2020 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.

4. webci üyemize teşekkür etti:

Üye tufanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    https://www.youtube.com/my_videos?o=U
    Ettiği Teşekkür
    118
    ALdigi Tesekkürler : 35
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar

Eve Heizung firmasi cagirmadan evvel biraz fikir sahibi olmak istiyorum.

Evimizde Vaillant a ait Kalorifer systemi ve ona bagli olarak catida sicak su icin 2 adet Solar Kollektor var. Bunlar birbirine bagli ve cihaz YAZIN bu kollektorlardan deposundaki suyu isitip gaza hic gerek kalmadan evdeki cesmelere veriyor.

Cihazin ayarlarina baktim, Yaz-kış Automatisch Betrieb de calisiyor. Yani günes kollektorlari belli bir isiya getirince pompa devridaim yaparak depodaki suyu isitiyor, kisin kollektorlar hic calismiyor, gaz devreye giriyor.

Soru 1) Cihaz nereden biliyor kollektorun belli bir isiya ulastigini? (Kollektorla cihaz arasinda sensor kablosu yok sadece 2 adet Giriş/Çıkış flex su borusu var )
    Soru 2) Oturma odamizda soba var. Bu sobanin borusuna Solardan gelen su borusunu uzatip sarsak KIŞIN bize sicak su verirmi? Eger oluyorsa bunu yaptirmaya degermi?

Cevap verecek arkadaslara simdiden cok tesekkür ederim.
    Selamlar
    05300 - Merzifon
    usta iyi aksamlar,
    senin kombi , sicak su tankinin (pufferspeicher) derecesini algiliyordur, sensorfühler olmasi gerek, kollektörün sicakligini degil, misal ayarlanmis 60 derece sicak su ise, sicak su tanki icerigi 60 dereceye ulastiginda, vorrang umschaltventil ile isitmayi keser, ve gerektiginde kalorifer hattina gecer. su derecesini kombi ile sicak su tanki arasindaki speicherfühler ile algiliyordur.
    senin flex borular , vorlauf rücklauf olarak baglantisi sicak su tankina baglanmistir, kombinin vorlauf ve rücklauf u da ayni sekilde, istenile dereceye günes enerjisi ile ulasilamiyorsa, gaz ile calisarak takviye edecektir.

ikinci sorunda soba borusu demissin, atik gaz borusundan mi bahsediyorsun ? wasserführender kamin kullaniyorsan, bu gibi durumlar icin wärmetauscher´ler var, takviye olarak baglanti yapilmasi mümkün.

6. tufanci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    Alıntı tufanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta iyi aksamlar,
    ikinci sorunda soba borusu demissin, atik gaz borusundan mi bahsediyorsun ? wasserführender kamin kullaniyorsan, bu gibi durumlar icin wärmetauscher´ler var, takviye olarak baglanti yapilmasi mümkün.
    Yok usta Wasserführender Kamin degil. Bildigin TR usulü soba ama biraz gelismisi. Markasi Justus Faro. Üstünde bacaya giden 15 cm capinda duman borusu var.

Amazona baktim, orada Spirale formunda durchmesser 15-16cm olan bakir su borulari var. Kollektor dan gelen Rücklauf borusunu bu Spirale ye baglasa Handwerker calisirmi acaba diye arastiriyorum.

Selamlar
    05300 - Merzifon

Üye tufanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    https://www.youtube.com/my_videos?o=U
    Ettiği Teşekkür
    118
    ALdigi Tesekkürler : 35
    usta bu konuyu buradan ne desek ne yazsak bos, astari boyasini gecmesin , soba ile kollektör borusunun arasi ne kadar uzak vs. ayni zamanda abgas derecesi ile rücklauf baglantisi, bunlar hesap isi,
    kolay gelsin.

9. 2 kişi tufanci üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    Az cok yapilabilir olduguna dair bilgi sahibi oldum, sagolun.

Heizung Firmasini cagirip, birde onunla mevzuyu görüsecegim, herhalde ona da yaptiririz.

Selamlar
    05300 - Merzifon

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    107
    ALdigi Tesekkürler : 244

uploaded

yeni konu acmak istemedim, burdan sorayim eger konu sahibi icin de sorun olmaz ise.

Ben benim evin dachgeschoss ausbauen yaptiracagim, tek sorun oda da heizung yok , dachgeschoss heizung cekmek ortalama nekadar tutar? alman firmasina yaptiracagim aradim da haftaya anca gelip bakarim dedi... iscilik + heizung + cekme olayi ortalama nekadar tutar acaba?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)