Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Neyapacagimi bilmiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    ALdigi Tesekkürler : 13

Neyapacagimi bilmiyorum

Arkadaslar ben firmada 31 seneden belli calisiyorum mart ayindan belli krankim belden,psychisch,depression,uyku problemi
    25sene üc vardiye calistim sonra 2 vardiya yaptim hemen hemen 1sene boyu uyku promlemi,istah problemi,bas agrisi yani vücüdum vardiya isini götürmüyordu
    ev dokorundan ve ortapädten attest yazdirdim tek vardiye sabahci icin 2015 senesinde cikarmak istediler 40% rapor mit gleichstellung Firma davayi kaybetti ilk önce 10ay probe tek sabahcilik icin razi oldu
    intregationamtda devredeydi 3sene sabahci yaptiktan sonra gene betriebartz firmanin 2vardiye yapman lazim bende denedim olmadi krank yaptim gel tamam sabah calis diye gittik calstik
    gecen sene izinden sonra gene 2vardiya teklifi geldi bende psychloktan bu psychloga kostur dur hic biride yardimci olmadi neyapmam lazim yardim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,146
    ALdigi Tesekkürler : 3,993
    Ustam senin derdin belli.
    Sen ev dokiyle sikifiki olacaksin ve acikca dersini anlatacaksin..kendini mümkün oldukca krank yazdir ve ev dokisinden saglam bir tane kafa doktoru rica etmen lazim..
    Ona da tüm bu dertlerini anlatman lazim..
    Sonra oda seni krank yazacak ve hospitale sefk edecek..
    Ordan gelen ralora göre hareket edeceksin..
    Tabi bu uzun ve sikintili bir durum,belli bir zaman sonra aussteuern olma durumlari da var..
    Sayet yerse böyle yapacaksin yok cesaret edemedin, doktor doktor kosturacaksin.
    Aglamayan bebege emzik vermiyorlar

4. webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    687
    ALdigi Tesekkürler : 128
    Dr. Yardımcı olmuyorsa sanki yapacak bir şey yok gibi geliyor bana.

6. Rookie üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    687
    ALdigi Tesekkürler : 3,958
    Alıntı 38ince_su38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben firmada 31 seneden belli calisiyorum mart ayindan belli krankim belden,psychisch,depression,uyku problemi
    25sene üc vardiye calistim sonra 2 vardiya yaptim hemen hemen 1sene boyu uyku promlemi,istah problemi,bas agrisi yani vücüdum vardiya isini götürmüyordu
    ev dokorundan ve ortapädten attest yazdirdim tek vardiye sabahci icin 2015 senesinde cikarmak istediler 40% rapor mit gleichstellung Firma davayi kaybetti ilk önce 10ay probe tek sabahcilik icin razi oldu
    intregationamtda devredeydi 3sene sabahci yaptiktan sonra gene betriebartz firmanin 2vardiye yapman lazim bende denedim olmadi krank yaptim gel tamam sabah calis diye gittik calstik
    gecen sene izinden sonra gene 2vardiya teklifi geldi bende psychloktan bu psychloga kostur dur hic biride yardimci olmadi neyapmam lazim yardim.
    Yapacagin önce krank yapacaksin. Krank parasina gecince mektup gelir Krankenkasse'den git emeklilik kurumuna kur icin Antrag ver diye. Büyük ihtimal kuru kabul ederler. Kurdaki doktor sana rapor yazar gececi calisamaz diye. Ozaman piskologda daha rahat yardimci olabilir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    arkadaslar hemi davayi kazaniyorum herseye razilar simdide yok olmaz bu attestler yetmez isin dogrusu isi rampaya süsüyorlar psycholoklar bu bizim isimiz degil falan filan
    bende bekliyorum .

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    integrationa,tta ve avukata ben calismak istiyorum ne güzel sabahci calisiyordum tabi is yeride ses cikarmiyor bilmem fikirlerinizi veya böyle isler basindan gecen varsa tafsiyenizi ne yapmami önerirsiniz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,146
    ALdigi Tesekkürler : 3,993
    arkadaslar hemi davayi kazaniyorum herseye razilar simdide yok olmaz bu attestler yetmez isin dogrusu isi rampaya süsüyorlar psycholoklar bu bizim isimiz degil falan filan
    bende bekliyorum .
    madem cikisini verdiler
    niye abfindung alip cikmadin,,,,,,

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    687
    Abfindung verseler ne olacak. Bir kısmını Arbeitsamt kesecek, Finanzamt alacak. Elinde belki bir iki yıllık para ancak kalır. Bu saatden sonrada düzgün iş bulunmaz. Onun için firmadan onlar kendileri çıkarmadığı sürece gündüzcü çalışabilmek için mücadele edecek.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Evet birbey kardes 5 sene önce cikarmak istediler ozamanlar 3 cocuk vardi hepsi benim elime bakiyordu simdi biri evlendi yas 52 bitti bir taraftan biraz daha calismak istiyorum
    bu is inada bindi rehayi bekliyorum baktim olmuyor ozaman cikisi düsünüyorum.

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    92
    ALdigi Tesekkürler : 153
    Evet birbey kardes 5 sene önce cikarmak istediler ozamanlar 3 cocuk vardi hepsi benim elime bakiyordu simdi biri evlendi yas 52 bitti bir taraftan biraz daha calismak istiyorum
    Sizin Schwerbehindertenausweis var mı ?
    Şirketde Betriebsrat var mı ?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,503
    ALdigi Tesekkürler : 12,343
    Kendinin işi bırakması çıkman devamlı senin zararınadır

yaş 52 daha çok erken ...

Benim anlamadığım senin şimdi iki vardiya yapmanı istiyorlar

Sanırım Sabah ve Öğlen vardiyası ..

burda problem gerçekten sağlık problemlerimi ?

Hadi gece vardiyasını anlarımda öğlen vardiyası problem olmaması gerek

Reha larda Corona salgını yüzünden çoğu %100 hizmet veremiyor

15. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye elif2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    162
    ALdigi Tesekkürler : 368
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abfindung verseler ne olacak. Bir kısmını Arbeitsamt kesecek, Finanzamt alacak. Elinde belki bir iki yıllık para ancak kalır. Bu saatden sonrada düzgün iş bulunmaz. Onun için firmadan onlar kendileri çıkarmadığı sürece gündüzcü çalışabilmek için mücadele edecek.
    Arbeitsamt Abfindunga dokunamıyor.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    687
    Kismen dogru dedigin. Belirli sartlar altinda Ruhenszeit yapabiliyor. Misal gesetzliche Kündigungsfristen önce is akti bitirilirse. Yani Arbeitslos süresinden düsmüyor, ama önce Abfindungdan üc ay yemen lazim gibi kurallari var.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Ejder kardes 40% mit Gleichstellung
    Öglen vardiyasinida denedim cok problemli sabahlara kadar uyayamiyordum sonra uykususluktan bas agrisi is yerinde ise böyle niye geldin du sies krank aus
    Valla cok cektim istahsislik ise rapor verirdim attest hemi ev doktorundan hemide ortopäditen er kann nur in frühschicht arbeiten.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    Is doktoru bana psyhlogtan attest getir diyor oda zor hic bir psycholog bu ise yanasmiyor

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    92
    ALdigi Tesekkürler : 153
    Ejder kardes 40% mit Gleichstellung
    Öglen vardiyasinida denedim cok problemli sabahlara kadar uyayamiyordum sonra uykususluktan bas agrisi is yerinde ise böyle niye geldin du sies krank aus
    Valla cok cektim istahsislik ise rapor verirdim attest hemi ev doktorundan hemide ortopäditen er kann nur in frühschicht arbeiten.
    Prozentin cok az yinede gecmis olsun. Ozaman isyerinin istegini yerine getirmeye calis. Iyi bir Psychiater bul piskolog degil, ona dertlerini anlat ilaclar yazsin ve devamli git oraya sonrada Psychiatere bir rapor yazdirt tek sabahci calisabiliyorum diye. Parallel olarak Reha yap diyecegim ama malum su siralar kliniklerde coronadan tavsiye edilirmi bilemem.

Sendeki problemler ilaclada cözülür doktoruna bitkisel uyku hapida yazdirabilirsin. Istersen kontrol altina alinmayacak problemler degil.
    Illa da agir antidepressiva olmasina da gerek yok.
    Selamlar

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    687

uploaded

Arkadaslar calisirken emekli dilekcesi vermek anlamsiz. Belki hap ile gidiyorsunuz, haliniz bitik gidiyorsunuz, ama sonucta kagit üzerinden arbeitsunfähig bile degilsiniz.

Karsinizdaki Gutachter dünayanin en iyi niyetli adami dahil olsa size emekli ayligi baglayamaz, cünkü o Gutachter calisabilme gücü varmi yokmu diye ileriye dönük tahmin vermesi gerekiyor. Bunuda yaparken yasa diyorki tam emeklilik alabilmek icin günde oturdugunuz yerde 3 saat'den az calisma gücünüz kalmasi gerekiyor. 3 ile 6 saat'den az calisma gücü kaldiysa yarim emekli aliyorsunuz.

Simdi siz ihlana sizlana 8 saat ise gittikden sonra Gutachter nasil uzun vade calisamaz diye karar verebilsin?

Sartlar zaten sert. Onun icin önce krank yapmaniz gerekiyor. Krank parasina gecmeniz gerekiyor, sonra Reha'ya yollar ondan sonra belki, yine garanti degil.

Grad der Behinderung, yani Prozentin, hic bir önemi yok. Prozent sadece sizin fiziksel yada zihinsel normal norm'dan ne kadar saptiginizi ölcer, ama is gücünü ölcmez.

Misal, tekerlekli sandelyedeki felci bir insan 80 - 100% alir. Kötü huylu gögüs kanseri olmus bir kadin 50% alir. Kadin büyük ihtimal emekli olur, ama tekerlekli sandelyedeki zor olur. Tekerlekli sandelyedeki oturdugu yerden devam calisabilir, ama kötü huylu gögüs kanseri olan kadin zor. Tekerlekli sandelyedekinin agrisi yoktur belki, kadinin coktur.

Kisaca söylede diyebilir. Malüliyetden dolayi emekli olabilmek icin arabanin kaportasindaki küf, pas, cizik yetmiyor. Lazim olan sanziman tökezleyecek, motor tökezleyecek, yani bir ayaginin öbür tarafda olacak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)