Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aranizdan cocuk is dis sigortasi yaptiran varmi?

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    724
    ALdigi Tesekkürler : 4,350

Aranizdan cocuk is dis sigortasi yaptiran varmi?

Arkadaslar,

bizim oglan 6 bir kac ay sonra 7 yasinda olacak. Biliyorsunuz dis pahali birsey. Ilerde ödemeyez. Dis sigortasi yaptirmak istiyorum. Dis bakiminida üstlenenler var. Cürümesin diye Versiegelung falan. Bir kac sirkete bakiyorum. En iyisi gördügüm suana kadar Deutsche Familienversicherung, kendiminkide orda ve herseyi ödüyorlar. Ama ayda 40 Euro veriyorum.

Yaptiranlar hizmet alirken ne gibi sorun yasadi ve hangi sirketde onu merak ediyorum.

Tesekkürler.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (14 Aralık 2020 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye dolunaymz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    90
    ALdigi Tesekkürler : 163
    Allinaz'dan yaptım ayda 33 euro ödüyorum, dişlerde ne yaptırırsan yaptır direk %90'ını karşılıyorlar, (%80 olan da vardı 8-9 yıl önce yaptırmıştım)

Ayrıca yılda 1 kez profesyonel diş temizliği ücretini ödüyor.

2 yıl önce iki tarafa köprü yaptırdım 2500 euro civarı tuttu, faturayı gönderdim çok hızlı şekilde ödediler sorun yaşamadım, tavsiye ederim.

Çok eksik dişi olanı almıyorlar sanırım 2-3 gibi bir sınır var ama çocuk için bence çok erken yıllarca boşa ödemeyin 20-25 yaşına gelince yaptırması bence daha mantıklı ama tabi yinede tercih sizin.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    724
    Seninki yetiskin icin. O iyi degil. Deutsche Familienversicherung daha fazla ödüyor. 100% sirf sart Krankenkasse Anteilini ödeyecek gerisi onlar. Implant falan herseyi ödüyorlar.

Cocuklarda farkli tarifeler var.

Cocuk icin simdiden yaptirmak bence daha mantikli. Sadece cürügü tedavi etmek icin degil, cürügü engellemek icinde tedaviler var.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    491
    ALdigi Tesekkürler : 694
    Bence çocuga hiç gerecht yok

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    702
    ALdigi Tesekkürler : 719
    Ben 14-15 yaşından sonra yaptirmanizi tavsiyederim şu an da dişlerinde bir sorun yoksa.
    Tabiki,erken yaşlarda yapilınca daha az prim odeniyor.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    724
    Benim hedefim bastan dislerde koruyucu önlemleri almak. Misal profesyonele Zahnreinigung veya Fissurenversiegelung falan.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    ALdigi Tesekkürler : 13
    Kardes hemen yaptir cocuk için.misal aylik 3,20 odeyeceksin.büyüdükten sonrada ayni ücreti ödüyorsun.Bilgi sigortacimdan.keske bizimde önceden haberimiz olsaydi.cocuklarin hepsi yetiskin.benim nacizane tavsiyemdir.Saygîlar

9. Trabzon61 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    128
    ALdigi Tesekkürler : 217
    En güzel kiyaslama burada....

https://www.waizmanntabelle.de/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

11. 3 kişi Ejderabi üyemize teşekkür Etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    ALdigi Tesekkürler : 2
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,

bizim oglan 6 bir kac ay sonra 7 yasinda olacak. Biliyorsunuz dis pahali birsey. Ilerde ödemeyez. Dis sigortasi yaptirmak istiyorum. Dis bakiminida üstlenenler var. Cürümesin diye Versiegelung falan. Bir kac sirkete bakiyorum. En iyisi gördügüm suana kadar Deutsche Familienversicherung, kendiminkide orda ve herseyi ödüyorlar. Ama ayda 40 Euro veriyorum.

Yaptiranlar hizmet alirken ne gibi sorun yasadi ve hangi sirketde onu merak ediyorum.

Tesekkürler.
    Ben kendim icin Allianz da yaptirdim, herseyi 90% ödüyorlar, professionelle zahnreinigung 120 Euro ya kadar. Aylik 21,92€ ödüyorum.

Bende 6 yasindaki oglum icin sordum aylik 15,56 dediler. Tarifin adi Allianz Dental Best. Bence buna bi göz at, cogu şeyi karsiliyorlar, kieferorthopädie gerekirse ondada diger şirketlere bakarak daha yüksek ödeme yapiyorlar gördügüm kadariyla.

Biz galiba 1 sene daha beklicez, hanim öyle dedi 😃

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bayvera
    Ettiği Teşekkür
    825
    ALdigi Tesekkürler : 305
    Birbey seninki aile paketi mi? 2 yetişkin ve 2 cocuk mu kapsıyor. Bende yaptırım diyorum, 2 yetişkin ve 2 cocuk icin. Cocuklarda ne olacağa belli olmuyor.

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    128
    ALdigi Tesekkürler : 217
    Bende Münchener Verein yaptim bu hafta...75% ödeyecekler - aylik 16 Euro.
    Senede 2x75 Euro Professionelle Zahnreinigung var...Hem bana hem esime yaptim.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    724
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birbey seninki aile paketi mi? 2 yetişkin ve 2 cocuk mu kapsıyor. Bende yaptırım diyorum, 2 yetişkin ve 2 cocuk icin. Cocuklarda ne olacağa belli olmuyor.
    Yok benimki tek ben ama herseyi implanta kadar ödüyorlar. Tek sart, dis doktoru Kassenanteili abrechnen yapacak gerisini ozaman onlar ödüyor.

Ilk görüsde pahali geliyor insana ama senede 480 Euro ediyor. 10 senede 4800 Euro, hadi zamlar ile 5500 Euro. Iki implant zaten nerdeyse o kadar tutuyor. Ha bazilari diyecek Türkiye'ye gider yaptiririm. Dogru, ama git gel oda masraf. Birde acin sizinla orda dur, Urlaubun gidiyor falan. Burda yaptirdimmi doktor krank yaziyor. Üstelik birsey oldugu zaman burdaki doktorlar bakiyor. Türkiye'den yapinca bakmiyorlar.

Babam Türkiye'de yaptirdi. Burdaki dis doktorlari dedi, iki cividen fazla olmaz, kemiklerin ince, kemik yapmamiz lazim, oda zamanla düsüyor diye. Türkiye'deki doktor ben kemik yaparim, dört tane takarim, müsterilerimin yüzde 98% cok memnun falan. Gitti yaptirdi. Aradan 3-5 sene ya gecti ya gecmedi, suni olarak yaptiklari cene kemigi geri incelmis.

Türkiye'de cok güzel doktorlar var, ama maalesef bir cocgu hekimden önce tüccar olmuslar. Kayin valdemi kalcasi agriyor diye demir kalka takacaklardi. Almanya'daki doktorlar bakti ve dedi kalcadan degil belden. Özellikle özel doktorlar hic gözünün yasina bakmiyor para icin hemen ameliyat etmeye hazirlar.

Neyse, ben ugrasmak istemdim ve güvenmedim onun icin burda yaptirdim. Zaten implant falan ilerde lazim olursa hic ugrasamam. Narkozlu yaptiririm.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,077
    ALdigi Tesekkürler : 152
    Trabzon61 slmlar

cocuk is dis sigortasi aylik 3,20 hangisi

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bayvera
    Ettiği Teşekkür
    825
    ALdigi Tesekkürler : 305

uploaded

Türkiye de malesef cogu tüccar gibi olmuş. Hepsi icin geçerli degil tabi ama burada olmak da iyi. Acil birsey olsa hemen doktora gidebilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)