Arkadaslar hanim emekli olmasi icin bana bilgi lazim.

Hanim bu sene 2 hafta Türkiyede calismisligi var yani sigorta numarasi bulunuyor.

Biz sigortaya emeklilik icin danismaya gittik ve bilgi aldik,sigortadan bize Rentenversicherungsverlauf ve Meldebescheinigung Türkce tercümesi lazim diye bilgi verdiler.

Hanim 52 yasinda ve 68 bin TL ödemesi lazim,parayi ödedigi an hemen emekli olabiliyor.

Simdi benim ögrenmek istedigim?

Hanimin üzerinde cocuklar görünmedigi icin Rentenversicherungsverlauf antrag yaptirdik,1 ay oldu daha Rentenversicherungsverlauf gelmedi.

Rentenversicherungsverlauf ve Meldebescheinigung Türkce tercümesi konsoluskluk´tami yapilmasi´mi lazim,yoksa yeminli Tercüman yeterli mi?

Rentenversicherungsverlauf yetismesse bu sene yinede hanim icin basvuru yapip 68 bin tl parayi ödeyebilirmiyim?

Bu 68 TL parayi bir an eveli seneye kalmamasi icin nasil öderim,malüm seneye baya zam geliyor herhalde.

Seneye kalirsa yani 2016 da hanimin 68 binden TL´den ödemesi yerinde, ne kadari fark olur?

Suanda benim aklima gelen ve bilgiye ihtiyacim oldugu sorular bunlar,daha baska kagitlar belgeler lazimsa bana bilgi verip ve yardimci olursaniz sevinirim

Simdiden herkese bilgi icin Tesekkür ediyorum.

Saygilar