Kiymetli arkadaslar,
ben 1966 dogumluyum. 1984 Türkiye de SSK (SGK) baslangicim var. Dolayisi ile 3600 günden 60 yasina diger yönüyle 5225 günden 48 yasina tabiyim. Yapmis oldugum iki ayri tarihli borlanma ve askerlik boclanmasi ile birlikte simdi 4500 günüm var. Almanya da calismak durumunda yada calismasam Sosyal yardim alma durumundan dolayi sartlari yerine getirmis olsam bile malumunuz emekliligimi baslatamiyorum.
Kisacasi 60 yasina kadar beklemek zorundayim. Hal böyle olunca 3600 günden fazla olan 900 günümün bir kismi 2000 senesi sonrasi günlere denk geldigi icin alacak oldugum emekli ayliinda kayiplara yol aciyor. bu nesenle son müracatimla yapmis oldugum 860 günlük borclanmayi iptal etmek istiyorum. Yapmis oldugum arastirmalar sonucunda bunun kanunen mümkün oldugunu biliyorum. Bu konuda yorum ve cevaplar istemiyorum.
Benim sizden ricam bu islem icin bir dilekce örnegi ve mürcatta izlenilecek yol hakkindadir. E-Devletten dilekce ve formlar ,SGK nin sayfasi basta olmak üzere Google dahil bir cok yerde arama yaptigimi bilmenizi isterim.

saygi ve sevgilerimle ....