Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi borclanmasinin iptali icin dilekce ...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    367
    10 mesaja 39 teşekkür aldı

Yurtdisi borclanmasinin iptali icin dilekce ...

Kiymetli arkadaslar,
    ben 1966 dogumluyum. 1984 Türkiye de SSK (SGK) baslangicim var. Dolayisi ile 3600 günden 60 yasina diger yönüyle 5225 günden 48 yasina tabiyim. Yapmis oldugum iki ayri tarihli borlanma ve askerlik boclanmasi ile birlikte simdi 4500 günüm var. Almanya da calismak durumunda yada calismasam Sosyal yardim alma durumundan dolayi sartlari yerine getirmis olsam bile malumunuz emekliligimi baslatamiyorum.
    Kisacasi 60 yasina kadar beklemek zorundayim. Hal böyle olunca 3600 günden fazla olan 900 günümün bir kismi 2000 senesi sonrasi günlere denk geldigi icin alacak oldugum emekli ayliinda kayiplara yol aciyor. bu nesenle son müracatimla yapmis oldugum 860 günlük borclanmayi iptal etmek istiyorum. Yapmis oldugum arastirmalar sonucunda bunun kanunen mümkün oldugunu biliyorum. Bu konuda yorum ve cevaplar istemiyorum.
    Benim sizden ricam bu islem icin bir dilekce örnegi ve mürcatta izlenilecek yol hakkindadir. E-Devletten dilekce ve formlar ,SGK nin sayfasi basta olmak üzere Google dahil bir cok yerde arama yaptigimi bilmenizi isterim.

saygi ve sevgilerimle ....

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı birebir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kiymetli arkadaslar,
    ben 1966 dogumluyum. 1984 Türkiye de SSK (SGK) baslangicim var. Dolayisi ile 3600 günden 60 yasina diger yönüyle 5225 günden 48 yasina tabiyim. Yapmis oldugum iki ayri tarihli borlanma ve askerlik boclanmasi ile birlikte simdi 4500 günüm var. Almanya da calismak durumunda yada calismasam Sosyal yardim alma durumundan dolayi sartlari yerine getirmis olsam bile malumunuz emekliligimi baslatamiyorum.
    Kisacasi 60 yasina kadar beklemek zorundayim. Hal böyle olunca 3600 günden fazla olan 900 günümün bir kismi 2000 senesi sonrasi günlere denk geldigi icin alacak oldugum emekli ayliinda kayiplara yol aciyor. bu nesenle son müracatimla yapmis oldugum 860 günlük borclanmayi iptal etmek istiyorum. Yapmis oldugum arastirmalar sonucunda bunun kanunen mümkün oldugunu biliyorum. Bu konuda yorum ve cevaplar istemiyorum.
    Benim sizden ricam bu islem icin bir dilekce örnegi ve mürcatta izlenilecek yol hakkindadir. E-Devletten dilekce ve formlar ,SGK nin sayfasi basta olmak üzere Google dahil bir cok yerde arama yaptigimi bilmenizi isterim.

saygi ve sevgilerimle ....
    bağlı olduğun SGK ya iki satır dilekce yaz gönder

T.C SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
    XXXXX İL MÜDÜRLÜĞÜ

Konu: İsteğe Bağlı Sigorta borçlanması iptali.

Müdürlüğünüzde XXXXX (Bağ-Kur -SGK) sicil numarası ile kayıtlıyım.

XXX tarihinde yapmış olduğum 860 günlük borçlanmayı iptal etmek istiyorum.

Bilginize arz ederim.

……/……./2023

T.C. Kimlik No: …………………

ADI SOYADI: …………………..

İmza ………………………………

Türkiye Adres :

Almanya Adres :

Word dosya olarak. Kırmızı olan yerleri kendi bilgilerini gir

https://s6.dosya.tc/server15/3g6dew/Konu.doc.html
    Konu hOrOz tarafından (08 Ağustos 2023 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)