Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 31 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kimseye güvenme

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    40
    ALdigi Tesekkürler : 313
    .....Selam dostlar bakiyorum yine bireyseli topluma maal eden dertle dolmus tasiyorsunuz.Anlatikklariniz yada yasadiklariniz sadece o kisilere ait bir davranis,ama anliyorum sütten agzi yanan yogurdu üfleyerek yer.Bende Türkiyeden geldim 20 yasinda esim Almanya dogumlu Türk oda 17 yasinda idi meslek yapiyordu yarida birakti beni getirebilmek icin.Geldim 3 -4 sene issizdim,sosyal yardim aliyorduk is aramadigim yer kalmadi kisa süreli halk derneklerinde almanca ögrenmeye calistim oldu olmadi.Bu arada temizlik islerinde calistim,aksamlari pizza servisi yaptim,evlerde heimarbeit denilen isler vardir bilirsiniz o islerden cok yaptim,atimdan esyalarla ev esyalarimizi tamamladik.Tavukgrill arablarinda calistim,hamallik yaptim ev esyasi nakliyati yapan firmalarda,kiralik isci veren bir firmaya girdim ki bu benim ilk tam saat is imkanimdi 3,5 sene cogunlugu gececi calistim,simdi kiralik gittigim firmada kendi iscisi olmayi basardim,firma satildi issiz kaldim ki 2.cocugum dünyaya gelecekti derken yine is ararken 7-8 ay sonra beni cikaran firma geri cagirdi o gün bugündür hala o firmadayim yaklasik 96 li yillarda kiralik isci girdigim firmada toplamda nerede ise 25 senedir calisiyorum son 10 yildir sürekli yillik performansta ilk 3 de ve genelde 1.siradayim.

....Hic sigara icmedim halada icmiyorum,ayda yilda bile alkol kullanmiyorum,herhangi bagimlilik yapan bir maddede kullanmadim.Kumar oynamadim,otomat felan dahil,kahve aliskanligim hic olmadi.Bir iki is görümesini kahvede bulusup yapmistim ortamdaki küfür yogunlugu beni böyle yerleden tiksindirdi.Aramizda Almanyadaki kahve ortamini cok iyik bilenler vardir.Türkiyeden gelende burada doganda Kahvehanelerde acayip derecede küfür cesitlemesinde zirvedirler.Istisna yok mudur tabiki vardir ben 3 kere ayri ayri kahvehane deneyimimde o istisnaya rastlamadim..

....isin aksi cok rahat yetismistim Türkiyede babam memur annem isci idi.Babam okudugum süre hic calismama izin vermedi önce okul sonra is dedi.Yani Türkiyedede iken babama asiri baski yaparak cok kisabir süre calistim beyazesya dükkaninda,ama onun disinnda yedim ictim gezdim tozdum okullar acildigindada okuluma gittim...Simdi bende Türküm ve Türkiyeden Almanyaya 20 yasimda geldim.Ben bu dediklerinize hic uymuyorum acaba ben Türk degilmiyim.

....Burada ki genclikten yani Almanyadan birazda ben bahsedeyim mi?Geldigim yillarda esimin cok yakin bir kiz arkadasi cok mutasip aile kiziydi ama bir sekilde evden bir bahane ile cikip diskolara gidiyordu,esim bile bunu duyunca inanamadi ki kendisi itiraf etti esime arada bir gittigini babasi duysa gurbetci cinayeti haberlerinde görüle bilirdi.Yine bedelli Askere gittim 2011 de Avrupanin bircok yerinden gelmis Türklerle tanistim dogal olarak 21 gün icerisinde dinlediklerim,hal ve hareketleri cok itici gelmeye basladi cogu sürekli ot kullandigini,alkolün dibine vurdugunu issiz oldugu genelde arbeitlos gezdikleri birsekilde uydur kaydir yollarla bir iki sene dislerini SIKIP askerlik meselesini hallettiklerini anlatiyorlardi.Yüzleri halleri psikolojik durumlari anlattiklari destekliyordu.isin ilginc yani cogunlugu avrupada yasadiklari ülkelerde dogup büyüyüp okula gitmisti....Bu kesimde avrupali Türkler....simdi ne yapalim.Bütün Avrupada yasayan Türkler böyle mi diyelim..

.....Bu anlatiklariniz ve anlatiklarim sadece ve sadece kisisel durumlardir toplumsal bir genetik yapi degildir.Sahsi karakter meseleleridir.Bulundugunuz ortamda denk geldiginiz duydugunuz yada bizzat yasadiginiz durumlar sadece o sahislari kapsar.Bir Türkün yaptigiyla tüm Türkiyeyi gömmeye calismak nasil bir durumdur,soruyorum siz de Türk degilmisiniz.KImse dedigimden yanlis bir cikarim yapmasin ben Türkler dünyanin en yüce milletidir,kusursuzdur Türk bunu yapmaz Türk bunu demez demiyorum.Hangi milletten olursa olsun kisinin yaptigini onun milletine maal etmeyin yanlis bir yaklasimdir diyorum.

....Almancilar yada diger gurbetciler Zamaninda Türkiyeye gittiginizde gurbette yasadiginiz zorlulari dogru dürüst anlattsaydiniz,ezildiginizi,hertürlü agir islerde calistirildiginizi altiniza cektiginiz son model mercedesi agir faiz ile kredi cekip aldiginizi bunu ödeyebilmek icin isinizin haricinde ailece temizlik islerine gitmek zorunda kaldiginiz,ay sonunu zor getirdiginizi hic anlatmadiniz.Genelde cok rahat isiniz oldugu,takim elbise ile ise gidip geldiginiz start basip makinalari calistirdiginiz,8 saat sonra stop tusuna basitigniz,makinalar calisirken caniniz istedi an sigara kahve ictiginizi,issiz kaldiginizda 2-3 sene devletin issizlik parasi ile cok rahat gecindiginizi abarta abarta anlatmasaydiniz(gerceklerden utandiginiz icin)...biraz daha dürüst olsaydiniz almanyada yabanci,türkiyede alamanci zihniyeti dogmaz ve her memlekete gittiginizde anlattiginiz masallara inanan insanlarin sizi dolandirma cabalari inanin olmazdi.Tabi bu anlatiklarimda Tüm gurbetcileri asla kapsamiyor ama onlar anladi beni.Lütfen gaza gelmeyelim getirmeye calismayalim.
    Konu xTARKANx tarafından (08 Ocak 2021 Saat 07:51 ) değiştirilmiştir.

2. 12 kişi xTARKANx üyemize teşekkür Etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,280
    ALdigi Tesekkürler : 4,231
    son paragraflarina katiliyorum,bu da böyle olsa bile turkiye deki inssnlarin yamyam olup gurbetciyi sömürmesini hakli kilmaz..
    olaya sosyal pisikoloji babinda bakiyoruz,lakin birbakima reklamini yaptigin yasam tarzi aslinda bizim konumuz degil..
    herkes sen gibi hakkliyla bileginin gucüyle ekmegini kazansin ,lakin kendisini sömürtmesin,buda turkiyedeki insanlari simartmasin..
    senin mesajindan sonra rota degismis oluyor..
    Konu webci tarafından (07 Ocak 2021 Saat 19:39 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi webci üyemize teşekkür Etti:

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    40
    ....Kimsenin kimseyi sömürme,dolandirma hakki olamaz hicbir sebepte bunu hakli cikarmaz,burada sana katiliyorum yazimda bunu destekler nitelikte,okyanusta yüzerken yaninda cig et ile dalarsan köpekbaliklari seni bulur Türkiyeye izine giderken bu durumu yaratinca sizden birsey kopartmaya calisan üc kagatcilar mutlak olacaktir.Dikkatli olmak bize düsüyor.

....Bir laf-i endam edeyim dünyada yamyam yerli bir kabile vardir lakin tüm yerliler yamyam degildir.Mesele budur.Buradan izine gidenlerin cogu disinden tirnaginda kisarak bir izin parasi yapiyor yada izin icin 3-5 kredi cekiyor.Durum sudur ki ekonomiik parasal degerler bakimindan gün itibari ile hep de böyle oldu ilerde olmaz Insallah senin 1€ 9TL,sen 200euro harciyorsun bir iki günde o miktar asgari calisanin maasina esit.Sen,ben bunun farkindayiz ve bunu havasindayiz.2-3 haftalik izinde 2-3bin harciyorsun ki bu miktar seni 2-3 hafta süper yasatir,bu senin 1 yada 1,5 maasina es degerdir, sana bana cok dokunmaz.

....Hangi yasamin reklamini yapmisim tam anlamadim ama kendi hakkimda anlatiklarimdan dem vuruyorsan bunun reklaminda bir cikarim olmadigi gibi ucunda vermek istedigim mesaj;baslangic konundaki Türkler ise ben kimim hangi millettenim merak ettim, Atsiz ustanin esi,enistesi hangi milletten.

.....Dünyada A-Z tüm bireylerine güvenilecek hangi Millet var.Bana bir örnek verebilir misin?Benim meselem aslinda bu....

....Buradan konuya katilan bir arkadasimada sunu sormak isterim eskiden Avrupadaya yasayan Türkler arasinda """"amannnnn buradan kiz mi alinir deniliyordu,simdi Türkiyeden kiz mi alinir deniliyor"" soru basit Avrupada yasayan Türk kizlari ve Türkiyed yasayan kizlarda ne degisti ki durum tersine döndü....

...Bir iki kücük bilgilendirme(bonus)

...Her cekik gözlü Japon degildir
    ...Her Cinli Kung-Fu bilmez
    ...Her siyahi RAPci degildir
    ...Her Brezilyali Pele degildir
    ...Her Alman Nazi degildir
    ...Her Arap Müslüman degildir
    ...Piramit olan heryer Misir degildir
    ...Her polonyali hirsiz degildir
    ...Her Italyan piza ve spagetti sevmez
    ...bilginize
    Konu xTARKANx tarafından (11 Ocak 2021 Saat 18:52 ) değiştirilmiştir.

7. 9 kişi xTARKANx üyemize teşekkür Etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    ALdigi Tesekkürler : 7
    Malesef Türkiyedi yasayan cogu sunuda düsünüyor senden aglayarak diyelimki 10.000 TL aliyor bunu götürüp bankaya yatiriyor, faizini aliyor sen bir yada iki sene sonra izin deyken sana 10.000 TL geri veriyor.
    Yani paranin faizi kendine kar kaliyor veren kisi kayip ediyor.
    Babam zamaninda bir Tarla satmis 50.000TL ya. Alan Kisi 10 sene sonra sürdürdü parayi verene kadar, sonunda 50.000TL olarak verdi. Ama o 50.000 TL Tarla edeck deyil bir ciklet edecek para olmus.
    Bunu Millet biliyor, cok kurnazlar Türkiyede para deger kayip ediyor arada bir develayson oluyor paranin degeri kalmiyor.
    Is yaparsaniz - Parasini Pesin almadan ne Tarla yada ev satin yada baska is yapin.

9. 2 kişi Karadağlı Rıza üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    259
    ALdigi Tesekkürler : 296
    @xTARKANx

Usta yazdıklarını okudum ve tamamen senin dediklerine katılıyorum, bu arada Helal olsun çok güzel anlatmışsın esas durumu.

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    99
    ALdigi Tesekkürler : 164
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye’den evlenme konusunda.

Benim eşim Türkiye’den geldi 17 yaşında buraya gelir gelmez Almanca kursuna gönderdim öyle ucuz kurslara değil ortalama yalan olmasın 6 ay için 1000€ yakın para vermişimdir.

Daha sonra ehliyetini aldı çocukları okula doktora kendisi götürür almancasıda gayet iyidir ( Allah’dan bazen dua ederim fazla Almancası olmadığından yoksa Hakim kesilirdi başıma ) kendi işlerini kendisi yapar. Çocuklara derslerinde o yardım etmiştir.

Diğer bir örnek Eniştem ablamın eşi, Türkiye’den geldi ufak Fiat Panda aldı Düğünlerde fotoğraf cekti azimliydi satıcı şirketi üzerinden cöpcülüğe girdi para biriktirip tor ehliyeti aldı. Satıcı şirketinden direk Belediyeye girdi senelerdir çalışır boş durmadı almancasıda gayet iyidir, belediyede sevilen parmakla gösterilen birisidir.

Şu var Türkiye’den gelenlerle anlaşmazlık oluyor ilk başlarda 17/18 yaşına gelmişsin yabancı bir Ülke dilini bilmiyorsun çevren akraba falan yok güvenecek kimse yok. İnsan ister istemez zorlanıyor birde ailede çok önemli bu tür işlerde, annem hiç bi zamana ne beni nede ablama destek çıkmadı kavgalar elbet oldu hep orta mesafede durdu.

O yüzden biz bu konuda şanslıyız.

Mesela çalıştığım yerde Türkiye’den gelmiş arkadaş Almanca doğru dürüst yok herşeyi ile Hanımı ilgileniyor doktora gidecek olsa yine Hanımı ile gidiyor bu yanlış kendi ayaklarında duramıyor özgüven yok.
    Atsiz77 bende senin yasadiklarini yasadim ve esim geldiginde Türkiyeden 18 yasindaydi. Hemen ehliyete yazdirdik, almanca kursuna yolladik - diger türk erkekleri gibi herseye herzaman kosmadim. Esimin yapabilecegi herseyi ögrettim cok sükür kendi ayaklari üstünde oldu kisa bir süre icinde.
    Türkiyedeki insanlarin kurnazligi hakkinda yazilanlara 100% katiliyorum. Onun icin ben su prensipi yasiyorum ve yasatiyorum.
    Türkiyede kimseye borc vermem sadece hediye veririm. Bu sayede kimse benden para istemiyor cünkü prensipimi biliyorlar artik. Hediye verdigim paralarda gercekten muhtac olanlara veririm/dagitrim ve konusmam bahsetmem.
    Ister bana cimri desinler ister baska bir KILIF uydursunlar ne konusurlarsa konussunlar, baskalarinin arkasindan kosacagima bastan kötü olmayi tercih ediyorum. Zaten beni kötü ilan eden kisilerlede paradan dolayi samimiyet yasanilmaz.

12. 3 kişi Ejderabi üyemize teşekkür Etti:

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    40
    ...Kurnazlik...deyince aklima ne geldi; az kaldi basima neler geliyordu kisa öz anlatmaya calisayim.

....Durumlar denk geldi 2-3 senedir kiradan kurtulup cocuklara yatirim amacli ev almanin pesine düstüm.Cevremede duyurmustum 4 koldan ev bakiyorum vakitte genis.Bir ev denk geldi immobilin.de üzeri ev hos hicbir bakim gerektirmiyor yerler,banyo,cati,kalorifer pencere felan yakin bir zamanda renovien olmus yenilenmis.Sade tasinmak kaliyor bana.Fiyatt acayip cok uygun ve arada komisyoncu yok ama günlerden pazar adresi tespit ettim en azinda evi bir distan görmek istedim.Ev dendigi gibi ama disindan icinde kalan varmi yok mu tam belli degil pazar oldugu icinde zili calmadik..Hatta kiraci olarak oturdugum ev sahibim bile eger sen almazsan bu evi ben de kacirmak istemem dedi durum böyle.Pazartesiyi iple cekiyorum..Privat olarak kisiyle mesajlasdim.

....Almanyada yasayan bir mühendis oldugunu kocasinin bir trafik kazasinda öldügünü,iki cocugu ile olanlari unutmak istediginden ve Ingilterede yeni bir hayat kurdugundan bahsediyordu.Bu yüzden uluslar arasi bir emlakciya isi verdigini ama komisyonunu kendi ödeyecegini tahahüt etmis,o emlakcinin almanyada bana en yakin bir emlak bürosu ile temasa gececegini eger ben ciddi bir alici isem kendisine pasaport yada kimlik bilgilerinin fotokobisi ile 3500€ luk bir depozito gönderdigim taktirde beni ciddi bir alici olarak görecegini ve en gec bir hafta icinde beni almanyada bir emlakcinin arayacagini bana evi gezdirecegini kimlik bilgilerimi istem sebenide bu emlakcinin benim dogru kisi olup olmadigimi tespitte kullanacagi ve eger evi almak yolunda anlasirsak bu verdigim depozitinde evin fiyatinda düsecegini bana eposta olarak gönderdi,beraberinde kendi pasaport bilgilerini ingilteredeki adresini ve ilgilenen uluslar arasi emlakcinin adres bilgilerinide beraberinde bana gönderdi..icime kurt düstü..pass bilgilerinden ve yola cikarak kendisini degisik isimlerde onlarca ilanda gördüm hikaye hep ayni sadece ya ddoktor oluyor ya mühendis ve kocasi kazada ölüyor yeni bir hayat kurmaya fransada,ingilterede ispanyada italyada basliyor tresim ayni ama isim degiskenlik gösteriyor...daha detayli arastirinca paravan bir emlakci,kadininbundan haberi bile olmadi ortaya cikti.Ama ortad gercek bir ev var.Aslidan ev bu ev bir sene kadar önce satilmis satilirken bu resimler bu dolandiricilar tarafindan kaydedilmis ayniu resimlerle tekrar satisa sunuluyor tabiki tamamen sözde....ilan bir gün görünüyor bir gün siliniyor.....ne kadar tuzaklarlarsa.Bende kimlik bilgilerimi gönderseydim güvenip benimde bilgilerimle baska tuzaklar kurulacak ben bunlardan habersiz olacaktim...Sirket amerikan-ingiliz-alman ortakligi yana üclü dolandirma.Bu bildirgimiz polisten bize dönen bilgiler....simdi Sadece Türkler mi kurnaz insanlar mi kurnaz...

...2.bir olay gecen sene pandemi sebebi ile heryer kapali olunca herkes evinin bahcesine havuz alir oldu.Bende aradim ama büyük kalmamis olnda 200-300 km ötede gelmesi 2-3 hafat sürüyor.Amazon ,ebay sonuclar ayni ya aradigim ölcüde yok yada 2-3 hafta sürüyor..Baska yerler aradim derken istedigim ölcülerde havuzu 250€ set halinde buldum pompasi filtresi,chlor aparati,merdiveni hepsi icinde su haric .Normalde almaya kalksam 400€dan asagi yok ve 2-3 hafta geliyor burasi ise 3-4 is gününde garanti ediyor.

adres söyle ""www.gartenexpert24.de"" aldim IBAN bilgileri 1 saat icerisinde epsotama geldi.Paypal ile ödenmiyordu o yüzde bankahavalesi ile ödedim.ödeme bilgilerini hemen epsotaile gönderdim ki bir an önce postaya verilsin.maile cevap gelmedi telöefon ile aradim caliyor ama cevap veren yok.hemen internete girdim arastirdim adsresi pasifik 1 felan diyor kuzey alamyan hollanda sinirina yakin bir yer.yani 50-100km olsa gidip kendi alacagim deposundan,acelem havalarin sicakliginda maxsimum faydalanmak bir önceki sene yaz tatilini tasinma ile gecirince 2.senede pandemi cikinca cocuklar iyice bunaldi...icime iyice süphe düstü adresi internette arastiriyorum amacim müsteri memnuniyetine ulasmak paket cabuzk geliyormu, saglam temiz yeni ürünmü gibisinde bilgilere ulasmayi düsünürken fakeshop oldugunu kesfettim sabah ilk isim bankama gidip durumu anlattim aninda geri cekmek oldu...Polise bildirdik su cevap geldigi bu siralar Almaynada bu tür dolandiricigin arttigini arastiracaklarini ama bir sonuc a pek ulasmayacaklarini bizim bu tür seylerde dikkatli olmamizi ögütledir ve güle güle dediler.....bu almanyada ikinci bir kurnazlik örnegi ikiside kendi yasadigim durum simdi hangi Milleti suclayayim.Polisin dedigi herhes kendi uyanik olmali.

....Art niyetli insalar etrafimizda hep olacak hemde her milletten,kimi arkadasin kimi degil.Gözü acik olmak gerekiyor.Bizim safligimiz kurnazlari hakli cikartmiyor tabiki dolandirilmayi legal hale getirmiyor.Lakin bu dijital ortamda tüm düynadan her türlü habere ulasabilecek ken facebook,instegram,tiwit,tiktok gibi seylerle daha az vakit gecirip bilgili olmaliyiz kendimizi yakinlarimiz bu tür cakallara karsi korumaliyiz

[email protected] dostum;kinci bir mesaj yazmak istemedim chat durumu olmamasi icin basligin ""kimseye güvenme"" de iceriginde attigin baslik internasyonel olsada sadece bir milleti iceren örnekler olunca ben bunlari yazma geregi duydum.Yoksa bu kadar tus eskitmezdim,bir iki örnekte baska ülklerden verseydin.Selam ve sevgilerimle

https://www.memurlar.net/album/226/i...k-karnesi.html

https://onedio.com/haber/avrupa-dan-...-hilesi-893834

https://www.cnnturk.com/fotogaleri/y...icilari?page=1

...bi göz atin eglenir ve ögrenirsiz ileride isinize yarar.Özellikle son linkteki dolandiricilardan ziyade kimleri dolandirdiklari cok daha ayri bir önem tasiyor
    Konu xTARKANx tarafından (12 Ocak 2021 Saat 08:06 ) değiştirilmiştir.

14. 2 kişi xTARKANx üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,280
    ALdigi Tesekkürler : 4,231
    evet vaziyetler böle tarkan usta..
    baslikta zaten kimseye guvenme
    arastirip sorusturmak lazim..
    biraz cabalamak lazim..
    ev almakta sadece bir ev almak degildir,ayni zamanda bir kisilik ve karakter sahibi olmaktir..
    fikirlerine 100 de 100 katiliyorum..
    Konu webci tarafından (11 Ocak 2021 Saat 18:37 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    387
    ALdigi Tesekkürler : 596
    Konuya kaç kişi cevap veriyor herkez sütten çıkmış ak kaşık Kendine kimse birşey konduramaz tabi herkez cennetlik olduğu gibi bazı konularda

Aynı twitter gibi platformlarda oldugu gibi herkez ağlanıyor bir dürüst insan kalmadı diye herkez ağlanınca bi sorasım geliyor, iyide geriye dürüst olmayanlarda kalmıyor Madem herkez dürüstse

Klavuzu karga olanın burnu pislikden çıkmazmış. Başka deyişle bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim..Yahu arkadaşlar sizii dolandırmaya kalkanlar eğer senin çevrendeyse iyide diyecek birşey kalmıyor ki Zaten güvenilmeyecek insanların yanında ne arıyorsun diye sorarlar dimi ?

Ben ufak bir köyde büyüdüm ortalama 2000 kişi civarı, tabi yıllarca o 2000 kişiyi tek tek tanıyorsun ailesine varasıya kadar.Bütün karakterlerini kimin ne halt yedigini kimin dürüst kimin olmadığını ve bi zaman sonra artık adam çevresindekileri elemeye başlıyor..

Bütün çarpık çurpukları ayırıyorsun Geriye çevrende seninle uyumlu dürüst istedigin gibi kafa dengi güvenilir ama her konuda güvenilir kişiler kalıyor..Şimdi bu insanların karakterleri bozuldumu yani ? hayır, değişir mi değişmiyor

En son TR ye gittim yine o elediğim eşim kardeşim arkadaşım dostum dediklerim çevremdeydi.Kimisi motorunu vermek ister kimisi arabasını vermek ister eğer işim varsa yine hep beraberdik ve yıllar sonra yine herşey aynıydı değişen hiçbir şey yoktu..

Şimdi ben bu insanlara güvenmez onlarada dolandırıcı gözüyle bakarsam o zaman ben bozulmuşum demektir ..Yani zamanında insanları tanıyacaksın..

Bir sepetteki elmaların hepsi çürük çıkamaz..

Bazı arkadaşlar almanyadakiler daha iyi TR dekiler sanki daha kötü vurgusu yapmışlar bu çok yanlış..Ben almanyaya geldigimde bu kadar dolandırmaya meyilli insanlar toplulugunu o güne kadar hiç görmemiştim. Camii dernek oturma yerlerinde Yüzde si % fazla olarak birbirinin kuyusunu kazma peşinde.. Hepsi denmez

Birde şöyle düşünmek lazım almanyada oturduğunuz yerdeki Türkler bir % yüzdeye vurun bakalım kaç kişi yaşıyor ve bunun kaçı güvenilir
    Burada Türkiye ye göre azınlıgız ve bu azınlıkda bu kadar alavere dalavere dönüyor ve biz koca Türkiye'de (80 milyonun) yaşadığı yerle kıyaslıyoz yanlış

Almayada bir iş yaptıracaz aman türke yanaşılmaz sakat iş yapar, Araba alıcaz aman Türk den alma arabayı kazıklar sakat araba satar, Evini yaptıracaksın aman Türk firmalarından uzak dur paranı alırlar işi sallarlar

Trafikde dikkat et Türkler çarpmak için fırsat kollar Sigortadan para almak için... İşe direceksin aman Türk den uzakdur hem çok çalıştırırlar hemde az para verirler hakkını yerler
    Gün yüzüne çıkmamış akla zarar Türkler tarafından dolandırılma ve dolandırma hikayelerini herkez biliyor ... Hikaye diyorumda gerçek yani...

İyide bu Türkler almanyada bulunan % si belli olan türklerin içinde olanlar..Hadi almanyada yaşayanların almana iş yaptırma gibi seçeneği var ..Peki ya Türkiyede

Türkiye' deki yaşayan insanlar ne yapsınlar onların almandan alışveriş yapma şansı yok İşte aradaki farki görün
    Konu OrLoW tarafından (11 Ocak 2021 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.

17. 2 kişi OrLoW üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    704
    ALdigi Tesekkürler : 4,170
    Vallahi Orlow, kendim icin diyorum, hic bir kiz arkadasim ile gönül eglendirmedim ve hic biri ile ulu orta gezmedim, isimlerine "leke" gelmesin diye.

Ama bu devrin kizlari sunu gördüm bunu can sikici olarak görüyorlar.

Bir sürü oglan var artik evlenmek istiyor, ama korkuyor evlenmeye. Istisnalar var, ama kime kismet olur iste bilinmiyor.

Birde üstüne secililik cok ilerledi. Kiz baklava gibi göbek kaslari olan oglan istiyor, oglanda anasi gibi evde caliskan ama 90-60-90 ayarinda olsun istiyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (11 Ocak 2021 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

19. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    85
    ALdigi Tesekkürler : 191

uploaded

Genel Anlamda konuya katkida bulunmak icin yazayim dedim.
    Aslinda buna benzer bir konu var benim bu forumda.

Ne diyim 21 senelik isimden oldum.Ya aslinda kim olursa olsun fark etmiyor bir insanda gercekten mal, mülk san, söhret hirsi oldugunda gercekten bu insani hayat nedense doyumsizluga sürüklüyor.
    Aslinda bunu cok insanda görebiliriz derken ultra zengin Milyarderlerde yani soruyorsun daha fazla kazanmak icin ne kadar fazla sorusuna cevap vermekte bile insanlar zorlaniyor.

Yani bilmiyorum ama gercekten insanin gözünü Toprak doyurur derler ya onun gibi bir sey.

Ben insanlari malesef 40indan sonra tanidim malesef.Diyorum ya hatta burada yapma etme gitme eyleme diyenler olmustu.Ama ben kararimi vermistim ve gittim gördüm.
    Sonucta malesef burada yazilanlar gibi cikti.

Aslinda hayatimda kimseden bir zararda görmedim dogrusu, lakin kimsenin horozuna veya tavuguna kis diyen bir tipde degilim.
    Lakin bu 2016 da yasadigim dram harbiden genel anlamda acaip bir sekilde insanlar a güvenimi sarsti.Suan 2 tane Alman 2 tanede Türk arkadasim var.Daha dogrusu Birisi Stuttgart da digeride Berlinde.

Almanlardan 1 tanesi oturdum sehirde digeride tasindi yaklasik 600km uzaga.Diger Türk arkadaslarda bana cok uzak
    Aslinda Asosyal birisi degilim ama acaip bir sekilde insanlardan sogudum ve var olan irtibatimda koptu denecek bir sonuca geldi.
    Aslinda o kadarda iyi degil ama iste.

Hatta bazen oturdugum yerde ben su kisinin Babasi deyince acaip sasiriyorlar ya evet biz senin oglanlari taniyoruz vs.. Yani benden sonra dünyaya gelen cocuklarin daha fazla tanidiklari var oturdugum yerde.
    Ne biliyim Dostun azi Nimet cogu Felaket mi diyeyim.

Ileri geri yazmak istemiyorum lakin yazdigim gibi bu 2016 daki konumdan sonra insanlardan acaip sogudum.Yani para icin neler yapabilecegine sahit oldugumdan bilmiyorum aklim almadi.

Hayatim boyunca pek kötü insanlar denk gelemdi bana acikcasi veya ben insanlari hep iyi gördüm yasim 50 e yakin.Yalniz 2 konumu hic bir zaman aklimdan cikarmadim.
    Yani beni kimse ne dolandirdi nede esime yan bakti nede acikcasi bir insan ile sorun veya Problemim oldu.Yazdigim gibi 2016 da böyle bir konum Akrabadan gelince adam degilde ben korktum.

Aslinda bunun Kör ile yatan sasi kalkar atasözü ile de ilgisi vardir diye düsnmekteyim.

Acikcasi Korkum Kula hakkiydi,Insan 1 ziplar 2 ziplar 3 ye Allah öyle bir Belasini verirki bunu Para ile telafi etmek mümkün olmaz.

Bence her bireysel kendini ölcüp tartmasi en makul yaklasim olacaktir.
    Sonucta Maraba,Maraba. Yalniz bunun da getirdigi dezavantajlar yok degil var.Bunlarida göz önünde bulundurmak gerekli !.

Allah her insanin karsisina kendisi gibi insanlar cikarsin bu hayatta gercekten önemli bir mesele.

21. 2 kişi cmssys üyemize teşekkür Etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)