Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vestel Bayisinde Aldigim ürün ile alakali yasadigim sorun.!

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye guney1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    558
    35 mesaja 58 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şafak74 Almanya'da darbe olmadı belki, ama daha kötüsü oldu. 2 dünya savaşında iflas ettiler.

Beyler ister başta Recep olsun, Kemal olsun, yada başkası.

Sırf devleti yönetenler suçlu değil. Halk suçlu. Para için herşeyi yapmaya razılar.

Misal. Almanya'da emeklilik yaşı 65-67. Şimdi ben desem Almanya'da seçim kazanınca emeklilik yaşını 55 yapacağım, kitaba elde bassam, kimse seçmez beni. Ancak indandırıcı kaynak olursa ozaman.

Bizde ne oldu? Herkes EYT için oyunu verdi. Sonra Recep baktı kasa boş. Bir ümit ile Mehmet'i çağırdı. Oda baktı kasa boş. Nazife'yi cağırdı. Nazife'yidi neden çağırdı? Amerika'da bankacılık sektöründe çok başarılı. Nazife sağ olsun geldi. Bir baktı tencere boş. Ver zamı...EYT'den çıkan paralar geri toplanmaya başladı.

Ama bizim insanımız saf. Dedimya para için herşeyi yaparlar. Ülke batmış umrunda değil.

Bu arada herşeyin kötülüğü faiz demişdi Recep. Belki birçok kişi bana kızacak. Ama din ile devlet yönetilemez. Bunu Mustafa Kemal Atatürk bildiği için laikliği getirdi. Niye din ile yönetilmez. Ama Recep azda olsa bunu denedi. Faiz herşeyin kötülüğü değip inat etti. Taki tencere bitesiye kadar.

Ama Recepik hakkınıda teslim edelim. İlk iki döneminde çok güzel işler yaptı. Cebindeki paraya göre harcama yaptı. Ekonomi düzelmişdi nispeten. Ama sonra "Größenwahn" dediğimiz olaya yenik düştü. Başarı geldikce herşeyin en doğrusunu o bilir sandi.

Kimse sanmasın Kemal'i seviyorum. Ondan bir çacık bile olmaz.
    aynen katiliyorum.bir kuru inat yüzünden ülke bu hale geldi.

2. 2 kişi guney1 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Lakapmi? Nerde lakap?

Alıntı guney1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katiliyorum.bir kuru inat yüzünden ülke bu hale geldi.
    Ben faizi düsük tutmayi anliyorum. Gaye millet para biriktirmesin harcasin. Faiz yüksek olursa millet parasini faize yatirmaya bakar.

Maalesef ülkemizin lokomotifi insaat sektörü. Insaat sektörün ayakda durmasi icin düsük faizli kredi daha iyi.

Böylece büyüyorduk. Ama insaat malzemeleri pahalaninca enflasyonda patladi. TL da gücsüz olunc enflasyon uctu.

Ben 1998 Banklehreye basladim. Bize orada iktisat dersinde sunu ögrettiler. Büyüme yillik bazda 3 - 5% olursa ekonomik daimi ve saglam büyür. Hizli büyümelere iyi gözde bakilmiyordu cünkü kumar gibi birsey oluyor.

Üstelik birde su var, dis piyasa sayin Cumhurbaskanimiza güvenmiyor. Dis yatirimci Türkiye'ye para yatirmaya korkuyor. Nedeni parami alamam diye korkuyor. Maalesef son yillarda mahkeme kararlari uygulanmadi Cumhurbaskanin emri ile yada hakimler degistirildi istedigi gibi kararlar cikti. En büyük sorun AIHM kararlarini uygulamamak. AIHM karari Osman Kavala'nin salinmasini emiretti. Bizim isimize gelir gelmez o ayri bir konu. Ama AIHM kararlarina uyacagim diye imza atmisiz. Ya uyacagiz yada cikacagiz. Ikisinide yapmiyoruz. Yabanci mahkemeye güvenemedigi icin yatirim yapmiyor. Üstüne birde secim zamanlari "Ey avrupa, ey dünya" dediler, belki hakli olarak dediler, ama hakli olmak dünyayi yönetmiyor, para yönetiyor.

Lafin özü sayin Cumhurbaskanimizin dünya bazinda sayginligi kalmadi. Özellikle Amerika ve Avrupada. Dünyanin ekonomik lokomotifleride bu ülkeler. Aslinda sayin Cumhurbaskani kenara cekilse, yeni bir yipranmamis birisi gelse, o kisi Merkez Bankasinin isine karismasa, kesin toparlaniriz. Ama böyle pek emin degilim.

5. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,678
    1,642 mesaja 3,360 teşekkür aldı
    Lakapmi? Nerde lakap?

Ben faizi düsük tutmayi anliyorum. Gaye millet para biriktirmesin harcasin. Faiz yüksek olursa millet parasini faize yatirmaya bakar.

Maalesef ülkemizin lokomotifi insaat sektörü. Insaat sektörün ayakda durmasi icin düsük faizli kredi daha iyi.

Böylece büyüyorduk. Ama insaat malzemeleri pahalaninca enflasyonda patladi. TL da gücsüz olunc enflasyon uctu.

Ben 1998 Banklehreye basladim. Bize orada iktisat dersinde sunu ögrettiler. Büyüme yillik bazda 3 - 5% olursa ekonomik daimi ve saglam büyür. Hizli büyümelere iyi gözde bakilmiyordu cünkü kumar gibi birsey oluyor.

Üstelik birde su var, dis piyasa sayin Cumhurbaskanimiza güvenmiyor. Dis yatirimci Türkiye'ye para yatirmaya korkuyor. Nedeni parami alamam diye korkuyor. Maalesef son yillarda mahkeme kararlari uygulanmadi Cumhurbaskanin emri ile yada hakimler degistirildi istedigi gibi kararlar cikti. En büyük sorun AIHM kararlarini uygulamamak. AIHM karari Osman Kavala'nin salinmasini emiretti. Bizim isimize gelir gelmez o ayri bir konu. Ama AIHM kararlarina uyacagim diye imza atmisiz. Ya uyacagiz yada cikacagiz. Ikisinide yapmiyoruz. Yabanci mahkemeye güvenemedigi icin yatirim yapmiyor. Üstüne birde secim zamanlari "Ey avrupa, ey dünya" dediler, belki hakli olarak dediler, ama hakli olmak dünyayi yönetmiyor, para yönetiyor.

Lafin özü sayin Cumhurbaskanimizin dünya bazinda sayginligi kalmadi. Özellikle Amerika ve Avrupada. Dünyanin ekonomik lokomotifleride bu ülkeler. Aslinda sayin Cumhurbaskani kenara cekilse, yeni bir yipranmamis birisi gelse, o kisi Merkez Bankasinin isine karismasa, kesin toparlaniriz. Ama böyle pek emin degilim.
    Usta anlattiklarin teori ve fantaziden oteye gidemez..
    Niyemi??
    Cb ye dis ekonomi guvenmiyor resmen partal..
    Niye cunku kk ne dedi,,iktidar olursak yatirimlar iptal.... Ve krediler odenmeyecek..sen korku salarsan hangi yatirimci sana guvenir..
    Ayrica mb faiz uygulamasi kafaya gore yapilmiyor..sadece ulkelerin kendi payina dusen oynakliklari var,oralarda asagi ukari yapabilirsin..
    Simdi sana soru..
    Merkez bankasinin anasi kim??

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    159 mesaja 349 teşekkür aldı
    Lakapmi? Nerde lakap?

Aynen katiliyorum, sayin Cumhurbaskanimiz iyi bir Lider ama AB ve ABD kendisinden hoslanmiyor maalesef.Simdi bazilari hemen diyecek ki AB veya ABD bizden hoslanmaz ise hoslanmasin. Ne olcak ki?
    Iste hersey öyle olmuyor.AB ve ABD size güvenmez ise Döviz alir basini gider, enflasyon tavan yapar, kasada para kalmaz, Halka birsey anlatamazsin.

Cumhutbaskanimiz maalesef kendi eliyle kendine Düsman kazandi.Haa söylemlerinde haklimiydi hakliydi, 100% hakli cünkü bugünkü AB ve ABD cok cikarci ve yalanci.
    Türkiyeye verilen sözlerin hic birini yerine getirmediler.Bunlari hepimiz biliyoruz.
    Ama sen yinede Kürsülerden Ey Avrupa, Ey Amerika diye tehtitleri savurmuyacaksin.Savururusan Döviz firlar, enflasyon yükselir, fakirlik alir basini gider.
    Cünkü biz Ticareti bu AB ülkeleri ve ABD ile yapiyoruz.Onlara karsi söylemlerini icinde tutup yine yapacagini yapacakti.
    Herzaman Putini örnek veriririm.Adam TV kanallarindan veya Kürsülerden hic birilerini tehtit ettigini gördünüzmü? Adam savasta olmasina ragmen Kürsüden AB ve ABD'yi yüksek telden tehtit ettigini görmedim duymadim.Ama yapacagini yine yapiyor, sessiz ve soguk duruyor yapacagini yine yapiyor.Örneklerini hergün görüyoruz.
    Ama sayin Cumhurbaskanimiz maalesef iste Türklügün de verdigi o sicak kanlilik özelligimizden dolayi cabuk en üst telden diger Ülkeleri elestiriyor, onlara bagiriyor, kiziyor.
    Buda Türkiyedeki yatirimcilarin kacmasina veya Türkiyede yatirim yapmak isteyen girisimcilerin yapacaklari yatirimlardan vazgecmesine sebep oldu.
    Insallah bundan sonra dikkatli davranir su Memleketimizi biraz iyi günlere tekrar döndürür, degilse TR'nin gidisati kötü.
    Birde Tabii afetler meydana gelince belimiz iyice bükülüyor.
    Konu Haziran tarafından (25 Ağustos 2023 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,678
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katiliyorum, sayin Cumhurbaskanimiz iyi bir Lider ama Avrupa ve ABD kendisinden hoslanmiyor maalesef.Simdi bazialri hemen diyecek AB veya ABD bizden hoslanmaz ise hoslanmasin. Iste hersey öyle olmuyor.AB ve ABD size güvenmez ise Döviz alirbasini gider, enflasyon tepe yapar, kasada para kalmaz, Halka birsey anlatamazsin.

Cumhutbaskanimiz maalesef kendi eliyle kendine Düsman kazandi.Haa söylemlerinde haklimiydi hakliydi, 100% hakli cünkü bugünkü AB ve ABD cok cikarci ve yalanci.
    Türkiyeye verilen sözlerin hic birini yerine getirmediler.Bunlari hepimiz biliyoruz.
    Ama sen yinede Kürsülerden Ey Avrupa, Ey Amerika diye tehtitleri savurmuyacaksin.Savururusan Döviz firlar, enflasyon yükselir, fakirlik alir basini gider.
    Cünkü biz Ticareti bu AB ülkeleri ve ABD ile yapiyoruz.Onlara karsi söylemlerini icinde tutup yine yapacagini yapacakti.
    Herzaman Putini örnek veriririm.Adam TV kanallarindan veya Kürsülerden hic birilerini tehtit ettigini gördünüzmü? Adam savasta olmasina ragmen Kürsüden AB ve ABD'yi yüksek telden tehtit ettigini görmedim duymadim.Ama yapacagini yine yapiyor, sessiz ve soguk duruyor yapacagini yine yapiyor.Örneklerini hergün görüyoruz.
    Ama sayin Cumhurbaskanimiz maalesef iste Türklügün de verdigi o sicak kanlilik özelligimizden dolayi cabuk en üst telden diger Ülkeleri elestiriyor, onlara bagiriyor, kiziyor.
    Buda Türkiyedeki yatirimcilarin kacmasina veya Türkiyede yatirim yapmak isteyen girisimcilerin vazgecmesine sebep oldu.
    Insallah bundan sonra dikkatli davranir su memleketimizi hayirli Linamlara ceker, degilse TR'nin gidisati kötü.
    Birde Tabii afetler meydana gelince belimiz iyice bükülüyor.
    Yani diyorsunki;
    Avrupa ve abd liderleri karsisinda yine eskiden oldugu gibi önunu ilikle eller cebe degil one baglanacak,,asker durusuna gec..
    Bunlari yaptik capulcuya donduk,bu adamlar baska dilden anlamaz,,erkek olacaksin ve madem bur turk dunyaya bedel disini gostermeye devammmmm

9. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani diyorsunki;
    Avrupa ve abd liderleri karsisinda yine eskiden oldugu gibi önunu ilikle eller cebe degil one baglanacak,,asker durusuna gec..
    Bunlari yaptik capulcuya donduk,bu adamlar baska dilden anlamaz,,erkek olacaksin ve madem bur turk dunyaya bedel disini gostermeye devammmmm
    Yooo öyle falan demiyorum sen anlamak istedigin gibi anliyorsun.
    Putin öylemi yapiyor?
    Putini örnek veriyorum.
    Sessiz ve sakin dur oklari üstüne cekme ama yapacagini yine yap diyorum.
    Keskin sirke küpüne zarar.
    Sen örnegin bir esnafsin hergün alisveris yaptigin komsularina ve müsterilerine bagirip cagiririsan sana alisveris yapma gelirlermi?
    Konu Haziran tarafından (25 Ağustos 2023 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,678
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yooo öyle falan demiyorum sen anlamak istedigin gibi anliyorsun.
    Putin öylemi yapiyor?
    Putini örnek veriyorum.
    Sessiz ve sakin dur oklari üstüne cekme ama yapacagini yine yap diyorum.
    Keskin sirke küpüne zarar.
    Sen örnegin bir esnafsin hergün alisveris yaptigin komsularina ve müsterilerine bagirip cagiririsan sana alisveris yapma gelirlermi?
    Usta kusra bakmada anlattiklarin gazete agzi..
    Hic tarih bilmiyorsun..
    Buna sokma kafa deniyor..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    Bizde ayni seyleri söylüyoruz ama öyle kizarak, bagirarak degil.
    Ekonomemiz kötüye gitmesin, IMF kapilarina yine gitmeyelim.
    IMF bize ne serum ne ilac yazsin.
    Kim ister bunlari?
    Akilli olacaksin bagirip cagirip geri dönüs yapmayacaksin.
    Bagirmadan cagirmadan eline firsat geldiginde yapacaksin.
    Ama yüksek sesden hodri meydan yapmayacaksin.
    Bak bir örnek vereyim:
    Ey Amerka bu can bende oldugu sürece bu Buronsonu(Papazi) alamassin dedi, bunun üstüne Trump ya veririsin yada ekonomini cökertirim dedi.
    Ne oldu? Papazi verdik, ABD yine Dolari bir gecede tavan yaptirdi.

Ne oldu ABD karsisinda simdi biz dik mi durmus olduk?
    Neyse bunun sonu yok.Ben Erdogan düsmani veya KK sevdalisi falan degilim.Sadece bunlar yanlisti birdaha yapilmasin diyorum.

13. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 6 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 6 misafir)