Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 139 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ciddi bir rahatsızlık geçiriyorum

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye OmOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    462
    21 mesaja 55 teşekkür aldı
    Merhaba hOrOz Kardesim,
    Rabbim acil sifalar versin kardesim. Benim 3 tane Multiple Sklerose (MS) cocugum var. Hepsine 10 ve 12 yasinda teshis koydular. Simdi bir tanesi 35, ve 28, 25 yasindalar. Bu zamana kadar tetavi icin kortizon haric tavsiye ettikleri hic bir ilac kullanmadik. Daha dogrusu ilacalarin yan tesiri ya olursa diye cekindik. Zaten bulunan ilaclar bagisiklik sistemini yavaslatmak icin. Cünkü bu gibi hastalarda bagisiklik sistemi hizli calisiyor ve kendi kendini düsman saniyor ve kendi kendine saldiriyor. Bagisiklik sistemiyle oynadiklarinda yani daha da zayiflattiklarinda vücut bütün hastaliklara direncsiz olur düsüncesine kapildik.
    Cok sükür iki büyük cocuklarim bu hastalikla basetmesini ögrendi en kücügü dik kafa yapma dedigimizi yapmayi zevk gibi görüyor ve hastaliklan da bas edemiyor. Rolator ile yürüyor. Akli gidip geliyor.

Bu hastalik büyük bir imtihan. Nükhet Duru da 16 yasinda bu hastaliga kapilmis ve sonra yenmis diye okudum. Hic bir seye kizmayacan olumlu düsüneceksin, her seyde bir hayir var a inananacan. Kendini germiyecen. Güzel bakacan güzel görecen. Hastalikla arkadas olacan. Onu anlayacan onunda seni anlamasini bekleyecen.Yememen gerekeni yemiyecen. icmemen gerekeni icmeyecen. Bunlari yapmak evet cok zor. Ama yapabilirsen gelecek suplari yenersin diye düsünüyorum. Genellikle suplar moral bozuldugu zaman geliyor. Birde kisiye göre degisiyor. Bunlar benim bu zamana kadar edindigim bilgiler ve tecrübeler. Allah yar ve yardimcimiz olsun. Tekrar gecmis olsun diliyor Rabbin daha beterinde korusun diliyorum.
    Hos ve Dost kal
    Konu OmOz tarafından (08 Eylül 2023 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

2. OmOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)