Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar.
Yillardir Türkiye'ye aracla gidiyorum ama son 2 yildir cikislarda sebebini söylemeden plakaniza ait trafik cezasi var deniliyor ve ceza ödüyorum. Gecen sene bazi kontrol giselerinde ceza ödeniyordu bu sene galiba her kontrol noktasina pos cihazi konulmus gördügüm kadariyla cogu insandan ceza aliyorlar. Bu sene ben dahil farkli bölgelere giden akrabalarimda cikislarda ceza ödemis. Herhangi bir polis kontrolünde ceza yemedim aklima tek gelen "Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi" geliyor bunu nerede nasil ihlal etmis oldugumu nasil ögrenebiliriz? Türkiye'ye vardiktan 1 hafta sonra sohbetimiz olan trafik polisine plaka sorgulatiyorum ceza gözükmüyor. Galiba dönüs yaparken bir yerde kameralara takiliyorum. Bu arada 110'luk yolda tempomati 118'e ayarlayarak gidiyorum acaba tolerans olayi ortalama hiz hesaplamada gecerli olmuyor mu? Ayrica cezayi ödediğim memur bana itiraz edin milleti geldigine pisman ediyorlar dedi cezayi ödedikten sonra itiraz edebilecegimiz bir imkanimiz var mi?
Selam Öncelikle
Ben Sana Tercübe etdigim konuda aydinlatayim

Eskiden Polisler Cevirme yapip Ceza yiyorduk ve arada gine var ama son zaman artik cevirme yapmiyorlar Cogu yerde

ve Ceza Direk Plakaya isliyor ve bu Sinirda cikarken ceza karsina cikiyor

Yabanci Plaka Sabit Radarlar bizlere kesinikle islemiyor
islemis olsa ben O kadar ceza ödiyemezdim diye Düsünüyorum
mesela bu sene Afyon da girisde Polis Radar arabasi vardi bende ordan bile bile hizli gitmisdim ama cevirme yapmadilar
1 hafta sonra internetden bakdim ceza islenmis
Bucak yolunda ve Edirnede Sabit radar lar var mesela 70 lik yol ben 110 la radari gectim onlarin hic biri ceza göremedim
HGS gelince bu Radar olmadigi icin plakaya isliyor
zaten HGS cogu yerde nakit ödüyorsun giselerde bilemm farkina vardinizmi
bu benim Yasadiklarim
o Sebebden ben Hiz Mesafesi ölcümü bizlere ya islemiyor yada öyle bir sistem yok

aynisi Sirbistan da da ayni
Sabit radar var evet ama mesafeli ölcüm yok

olmus olsaydi ben kesin yakalanirdim son 3 sene

saygilar