Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krankenversicherung

Üye bellali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    108
    ALdigi Tesekkürler : 48

Krankenversicherung

Selamın aleyküm. Kız arkadaşımın sağlık sigortası yok. Kendisi alman vatandaşı. Kendim CHECK24 ten baktım 157 euro yazıyor aylık. Yıllık brutto su yok şuan çalışmıyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Arbeitsamt a gitmek te istemiyor. Rastgele bir sağlık sigortası seçip bruto ya 1000 yazsam olurmu? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,527
    ALdigi Tesekkürler : 12,915
    Alıntı bellali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm. Kız arkadaşımın sağlık sigortası yok. Kendisi alman vatandaşı. Kendim CHECK24 ten baktım 157 euro yazıyor aylık. Yıllık brutto su yok şuan çalışmıyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Arbeitsamt a gitmek te istemiyor. Rastgele bir sağlık sigortası seçip bruto ya 1000 yazsam olurmu? Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Usta

Almanya da Krankenversicherungspflicht var yani herkes sigortalı olmak zorunda

Hem nedem Arbeitsamta gitmek istemiyor hiç olmazda Harz4 alır ve sigortası olur

aok sanırım 100€ civari benim oğlan öğrenci olduğu için privat yaptırması gerekliydi ..

Üye bellali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    108
    ALdigi Tesekkürler : 48
    Tamam teşekkür ederim. İnternetten kendimmi yapayım yoksa bir versicherung bürosunamı gideyim diye düşünüyordum. En iyisi sağlık sigortası yapan bi yere gitmek

Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    ALdigi Tesekkürler : 34

uploaded

ögrenci filansa sorun olmuyor ben kendime mavista dan yapmistim aylik 30 euro filandi. ama vorsorge untersuchung yaptiramazsin sadece acil durumlar icin. ama privattan tekrar gesetlicheye gecmek cok zor baya ugrasmistim. alman vatandasi olduguna göre burali birisi. sanirim baska caresi yok jobcentere basvuracak. yasaya göre mecburen saglik sigortan olmak zorunda almanyada

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)