Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: dikenli caliyi kurutmak

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    904
    ALdigi Tesekkürler : 387

dikenli caliyi kurutmak

kapinin önünde dikenli cali var 1,50 cm boyunda ve gecisleri engelliyor ben bunu nasil köklerini kurutabilirim herhangibi bir kimyasal madde varmi disardan alabilcegim ?

2. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,085
    ALdigi Tesekkürler : 2,021
    Kimyasal madde yerine, toprağın üzerinden kesip kökünü çıkartmak daha mantıklı.

Sıcak havalarda bol sirke ve tuzlu karışım yapıp dökebilirsin.

4. atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,725
    ALdigi Tesekkürler : 1,045
    Atsiz ustanin dedigi gibi.
    Beyaz sirke ve tuz . Bir de giril yaparsan tas kömür onu kesmis oldugun kök edrafini es.Icine at.Kökü bir nebze kurutursun.

En dogrusu yapabilirsen atsiz ustanin dedigi üstünü kes.Kökünü es cikartmaya calis.

Buralarda yasak Türkiye de hersey kurutan ilaclar var.Ucakla ne gelmesi sivi oldugu icin yasak.

6. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür Etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,085

dikenli caliyi kurutmak

@murat39 ; ben benim çalıştığım Galabauerden herbizid aldım, bahçede taşların arasından çıkanlar otlara sıkıyorum, ve ortalama bana 1 sene gidiyor ve yabani otlar tekrar çıkıyor...

Almanya’da herbizid sadece Galabauer veya köylüler satın alıp kullanabiliyor özel sertifika izin gerekiyor zaten.

@fuk_18 ; eğer kesmeyi düşünüyorsan elinin çabuk tut çünkü şuan “Vogelschutz” dönemi başlıyor başladı...

8. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    716
    ALdigi Tesekkürler : 4,308
    Ben hep bahcede taslarin arasinda ot cikmasin diye 19 Cent'lik tuzu hefifce serpistiriyorum ve biraz su ile isliyorum sonra. Bir iki ay cikmiyor.

Kurutmak icin cok ilac var, ama herkesin dedigi gibi vur küregi kökünle sök at.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (05 Nisan 2021 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    202
    ALdigi Tesekkürler : 82
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @murat39 ; ben benim çalıştığım Galabauerden herbizid aldım, bahçede taşların arasından çıkanlar otlara sıkıyorum, ve ortalama bana 1 sene gidiyor ve yabani otlar tekrar çıkıyor...

Almanya’da herbizid sadece Galabauer veya köylüler satın alıp kullanabiliyor özel sertifika izin gerekiyor zaten.

@fuk_18 ; eğer kesmeyi düşünüyorsan elinin çabuk tut çünkü şuan “Vogelschutz” dönemi başlıyor başladı...
    Zaten yasak simdide dikkat et komsularina, 28.2 kadar yapmak gerekiyor diye biliyorum

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Ettiği Teşekkür
    904
    bu sirke ve tuzu hergunmu dökmeliyim agacin dibine

Kimyasal madde yerine, toprağın üzerinden kesip kökünü çıkartmak daha mantıklı.

Sıcak havalarda bol sirke ve tuzlu karışım yapıp dökebilirsin.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,085
    Git bir Baumarkta 1 çuval tuz al ( kar için olanlardan ) , etrafına altına köküne doğru at bol bol. Bu yağmurlu günlerde hem hızlı erir ve toprağa iyi işler... Bir hafta sonra tekrar aynısını uygula...

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,725
    ALdigi Tesekkürler : 1,045
    Ne kadar fazla aralikli dökersen kurutma olasiligi hizi artar.

Tepesini kes.yer acilsin rahat dökebilmen icin. atsiz ustanin dedigini uygula.Tuz kisin yollara atilan kovayla 3 tane 5 kg kova al kenarda dursun.Kök edrafini dolduracak sekilde tuz dök. .Sonra Sirke beyaz sirke al 7 tane aralikli dök.
    (Kaynar su kaynak.Icine 1/4 sirkeyle altinda da tuz var zaten. dök. aralikli 2 günde bir sirke kaynar suyla dök.)

Tuz eridiyse tekrar kök edrafini doldur.Sirke yi devam et.sicak suyla.
    Konu murat39 tarafından (06 Nisan 2021 Saat 21:21 ) değiştirilmiştir.

14. murat39 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    904
    tesekkürler yarin resmini cekeyim de agacta degil cali resmen dikenli bir turlu kaldirtamadim hausmaster a bizi dinlemiyorlar hic

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    716
    Aslinda daha etkili bir madde var, ama yakalanmayacagina emin olman gerekir. Akü suyu. Ama dökerken dikkat etmen gerekir, eline falan gelirse asit oldugu icin elini deler. Kiyafetine falanda dikkat et. Sicradigi yerde hemen delik olusur.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,085
    Anladığım kadarı apartmanda kalıyorsun, ve şunu tekrar hatırlatmak isterim.

Bu senin yaptığın normalde suç eğer yakalanırsan büyük cezası var haberin olsun.

Eğer bu çalılar sizi ve diğer kiracıları rahatsız ediyorsa ev sahibine dilekçe verip bunu bildirin

Ettiği Teşekkür
    904
    atsiz hocam durum su, aynen binada kaliyoruz daire bizim kendi dairemiz bizim giris katimiz hausartz birtane doktorun cift daire yani hausarz yapmis. ama kendisi oturmuyor burda kalmiyor baska bir doktora kiraya vermis praxisi,

geriye 4 daire kaliyor bu 4 daireden de 1 tanesi benim 1 tanesi türk bi komsum var onun benim altimda oturuyor

diger 2 daire de ise 1 tane alman var tek basina yasiyo adamin varligi yoklugu belli degil hic birseye karismiyor

diger dairede ise kiraci kaliyor suriyeli bir genc cocuk bu cocugun ev sahibide burda degil baska yerde yasiyor

bu bina toplantilarinda defalarca söyledik biz iki türk daire olarak oylama yaptik 4 kisi katiliyor zaten tek basina kalan alman adam hic gelmez.

bu hausverwaltung un yaptigi toiplantilarda binaya birsey yapilcaksa oylama yöntemi gecerli kabul edenler etmeyenler diye sorunda burda basliyor doktorun 2 daire hakki oldugu icin 2 oy kullaniyor

o suriyeli genc cocugun ev sahibide doktorun kankasi yani 3 oy ile her türlü bizden ustunler biz birsey yaptiramiyoruz binaya

diyorum parkplatzlara isik lazim gece önümüzü göremiyoruz yok diye oy kullaniyorlar

ziller eskidi degistirelim onada yok diyorlar cöpkutularinin koyuldugu evler var kulubemi nedir türkcesi onlarin kapaklari artik curumus degisek onada hayir

bu agac konusuda yürüme yolunda dikenli cali var yola sarkmis gelip gecerken hep takiliyoruz ya elbise takiliyor ya cocuklar takiliyor o agaci kestiremedik benim zoruma giden ne doktor nede o diger doktorun kankasi burda oturmuyorlar ayda yilda bir gelirler burda bizim duzenimizi bozuyorlar

her ay 300 euro hausgeld ödüyorum kasada 20 bin euro para var ama hic birsey yapilmiyor binaya

hausverwaltung a cikis vercem onu bile yapamiyoruz iki türk aile olarak oy coklugu olmadigi icin hausverwaltung da bunu bildigi icin hep onlarin tarafinda oluyor bizi takmiyorlar bile

doktor ara sira getirip cöpünü bizim cöpe atiyor bunu yaziyoruz hausverwaltung a adamlar ilgilenmiyorlar bile yani daire aldim ama aldigima alacagima bin pisman oldum

..................bu kaldirmak istedigim cali gelip gecerken rahatsiz eden..................

......Buda benim parkplatzdaki agac araba komsunun tampon agaca degince arac tam sigiyor arkasi disarda kalmiyor, benim arabam minivan oldugu icin sigmiyor buraya komsu ile yer degisiktik bastaki mavi olan benim arac normalde bu agacida kesitemedim.....

..bu altakide binain cevresindeki agaclar yazin özellikle o opel araba genc suriyeli cocugun orasi cok uzuyor arac ciziliyor oda söyledi ama ev sahibi hayir demis sanki ormanda yasiyoruz...

Anladığım kadarı apartmanda kalıyorsun, ve şunu tekrar hatırlatmak isterim.

Bu senin yaptığın normalde suç eğer yakalanırsan büyük cezası var haberin olsun.

Eğer bu çalılar sizi ve diğer kiracıları rahatsız ediyorsa ev sahibine dilekçe verip bunu bildirin
    Konu fuk_18 tarafından (07 Nisan 2021 Saat 19:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    202
    Bir arkadas batteriesäure dökmüstü ve kurtulmustu ama tabiki yasak dikkat etmen lazim tehlikelide.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,085
    @fuk_18 ; dikenli çalılar dışarıya bakıyor fazla büyümüş haklısın, en azından bunu rasenkante ile aynı izaya kadar kesebilir ( kesmesi gerek ).

Şimdi ben sizin yerinizde olsam, böyle kaçak köcek işlere girmek yerine diğer Türk komşun ile bir avukata gidin ve mektup yazdırın ev bakıcısına.

Şikayet olarak kıyafetleriniz takılıyor ve hatta tehlikeli olduğunu bildirsin çocuklara ve sizede zarar verebilir dikkat etmezseniz.

Bence buna oy çokluğu gerekmez çünkü tehlike arz ediyor.

Ben bu yolu ilk olarak denerim, şimdi alırsın ilaçı ve dökerken seni görürler ve ozaman başın daha çok ağrır.

Böyle 100-150€ arasında bir para alır büyük ihtimal avukat ve bunu diğer komşun ile bölüşürsünüz.

21. atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    904
    avukat sigortam var parada ödemiyorum sb 0 yani , buna hangi daldaki avukat bakar peki hangi bransa gitmeliyim

ve benim istedigim bu iki agacinda komple kalkmasi cunku zarardan baska yararlari yok simdi avukata gideriz keserler yine uzar bu sefer ben her kestirme icin avukatami gitmem gerekecek bu yuzen komple kurutmayi dusundum

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    716
    Fuk18 hiç ugrasma, al bir akülü Heckenschere ve 6 aya bir kirk kendin. Kimseyede sorma.

Hic birsey yapamazlar. Ne yapacaklar? En fazla seni Hausverwaltung'a sikayet ederler. Hic birseyde yapamazlar. Seni dava etmeleri lazim. Dava etmek icinde Hausverwaltung cogunluk lazim. Hausverwaltung mahkemeye vermesi gerekiyor. Versinde. Avukata bile gerek yok. Hakim sorarsa niye kesdin diye, gösterirsin resimleri ve dersin, tehlike arz ediyordu, defalarca söyledik dikkata almadilar. Bende mecbur kaldim. Zaten hakimde resimlere bakar, cözüm önerisini sunar, sende bu sorundan kurtulmus olursun. Ama is oraya kadar varmaz. Kendi kendilerine mirildanilar susarlar. 6 aya bir kes gec. Ama hic muatap olma. Hausverwaltung birsey derse, verklagen Sie mich söyle gec.

Basini en az agritacak cözüm bu. Sen kurutursun simdi, yarin gider yenisini dikerler. Cözüm degil yani. Bida gec yani.

Almanya'da fazla soru sorarasan, fazla basin agrir.

Benimde dairem var. Balkonumdan 110 cm canak disa karsi sarkittim. Hemen Hausverwaltung geldi mizildadi. Dedim sorun degil alsin cogunluk ortak karar ve mahkemeye verin. Herkese ama söyle dedim Hausverwaltunga, avukat parasi onlarinda Nebenkosteninden cikacak. O gidis bu gidis aradan 12-13 sene gecti cit yok.

Böyle kücük seylerde Almanlara "Hau ab" cekeceksin.

Yok onu yapmayacagim dersen, diger ev üc ev sahibini sinir etmenin baska yolu var. Nebenkosteni ödeme. Cünkü yasa geregi, sen ödemedigin aylari, diger üc ev sahibine Hausverwaltung gecici olarak bölüstürüyor. Bak o üc ev sahibi ve Hausverwaltung nasil kuzu kuzu sana telefon edip soracak ne oluyor diye. Sende durumu anlatirsin, calilari bidayin, paraniz aninda kontoda dersin. Yada ben bidayim dersin. Hemen kabul ederler. Zenginlerin parasi, canlarindan daha tatlidir.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (07 Nisan 2021 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.

24. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    202
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avukat sigortam var parada ödemiyorum sb 0 yani , buna hangi daldaki avukat bakar peki hangi bransa gitmeliyim

ve benim istedigim bu iki agacinda komple kalkmasi cunku zarardan baska yararlari yok simdi avukata gideriz keserler yine uzar bu sefer ben her kestirme icin avukatami gitmem gerekecek bu yuzen komple kurutmayi dusundum
    Arkadasim tabi avukat daha iyi olur ama eger tabi olmazsa ozaman kurutunca senden bilirler hemen o yüzden iyi düsün tasin karar ver

Ettiği Teşekkür
    904

uploaded

iki agac var iste biri park yerindeki biri giristeki bunlari ortadan kaldirmam lazim avukat ile görüseyim önce bi ondan sonra kurutma yaparim olmaz ise ama cevaplar icin cok tesekkürler almanyada dairen varsa daha fazla sorunun var demek bunu anladim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)