Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hisse senedi nasıl hesaplanır..borsada satmak istiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    32
    ALdigi Tesekkürler : 3

hisse senedi nasıl hesaplanır..borsada satmak istiyorum

Selamünaleyküm Bera Holding hisse senedi euro olarak nasıl hesaplanır ? satmak istediğim de 100 hisse ne kadar yapar bunu nasıl hesaplayacağım.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    431
    ALdigi Tesekkürler : 570
    borsada simdi 28 Lira, 100 x 28 Lira = 2800 tl

2800 tl yi € ya kendin de cegirebilirsin herhalde.

4. Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Hakki27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    ALdigi Tesekkürler : 98
    bera holding suan fiyati 27,86 sendede 100 hisse var yani her bir hisse fiyati 27,86 buda soyle oluyor.

100 hisse * 27,86 esittir 2.786 eder.

6. Hakki27 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    32
    ALdigi Tesekkürler : 3
    oncelikle tşk ederim..
    misal olarak 100 hisse yazmistim
    benim 15000 Dm vardi yani 7500 € yukaridaki hesap doğruysa bende oyle hesapladim lakin bizim burada komşu geçen gün daha demişti bu paranin %60 alıyorsun diye yukarıdaki hesaba göre çok az miktar çikiyor 27.86 hisse başı diye bende biliyorum benim toplam 195 hisse var.
    195x27.86 bu miktar komşunun demesine bakilirsa imkansiz�� acaba hesapta yanlışlıkmi var bende sizin gibi hesapliyordum��

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    134
    ALdigi Tesekkürler : 310
    Alıntı ayyildiz67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelikle tşk ederim..
    benim 15000 Dm vardi yani 7500 € yukaridaki hesap doğruysa bende oyle hesapladim lakin bizim burada komşu geçen gün daha demişti bu paranin %60 alıyorsun diye yukarıdaki hesaba göre çok az miktar çikiyor 27.86 hisse başı diye bende biliyorum benim toplam 195 hisse var.
    195x27.86 bu miktar komşunun demesine bakilirsa imkansiz�� acaba hesapta yanlışlıkmi var bende sizin gibi hesapliyordum��
    Paranin yüzde 100% aliyorsun. Sanirim Türkiyede borsada yaptigin kazanca vergi bile yok. Öyle duymustum... TR yatirim yapan biri degilim...

"Borsadan kazanılan paranın vergisi
    Borsa İstanbul'da (BİST) işlem gören, menkul kıymet yatırım ortaklığı dışındaki hisse senetlerinin satışından elde edilen kazançlar; - %0 oranında stopaja tabi. - Kurumlar vergisine tabi. %10 oranında stopaja tabi. (1 yıldan fazla elde tutulanlardan stopaj yapılmaz.)
    "

9. 2 kişi BuraK! üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    ALdigi Tesekkürler : 23
    Alıntı ayyildiz67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelikle tşk ederim..
    Selamlar bu cok eski derin bir mesele.Bera holding kombassandi elindeki hisse kombassan hissesi ise 2012 de borsaya uyarli hisselerle degistirip,LOT almaliydin.

Borsaya giren bu sirket ilan etti ve senetlerinizi degistirin 7 yil icinde bunu yapin yoksa hisseleriniz devlet mali olur dedi bunu yapmaliydin

Farzedelim yaptin 2012 bu sirket borsaya uyarlandigi yil elinizdeki kombassan hisseni alip size kac LOT verdi bu önemli

Simdi 1 LOT; 26 ,28 tl araliginda bu aralar satmak istersen ,bu sirketin borsa tahtacisi Bizim melkul degerler BMD arayip müsteri numaran varsa sat komutunu verip satarsin

sonra 2 gün icinde verdigin IBAN numarasina parani havele ederlern tabi hepsi TL degeri üzerinden paran herhangi bir türk bankasina TL gectikten sonra EUR cevirir karini zararini hesap edersin

Su an 1 lot 26, 28 tl arasi dir
    Konu topcam tarafından (20 Nisan 2021 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    801
    ALdigi Tesekkürler : 374

uploaded

Kac hisseniz varsa 8 ile carpiyorsunuz.Suana kadar 8 kez sermaye artimina gitmis,onun icin hisse sayinizi 8 ile sonrada degeri ile carpiyorsunuz.

Kesin bilgidir kendim sordum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)