Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dizel skandalinda mahkemeye verilmelimi ?

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    933
    ALdigi Tesekkürler : 390

Dizel skandalinda mahkemeye verilmelimi ?

Geçen sene MB bir dizel arac aldim 2017 model ve tv de gördüm bi Türk avukat dizel skandalindan su kadar para geri aldık kazandık diye reklam yapiyor. Bir kere arayip konuştum 3 4 ay sonra tekrar konuşalım dediler yeni aldigim icin araci ve simdi haftada bir kere ariyo dava açmıyormuyuz diye, bu kader baski yapmasi beni korkuttu acikcasi Rechtsschutz umda var .

Bu ise girip dava acip kazanan varmi mantiklimi sizce bu ise kalkışmak

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,444
    ALdigi Tesekkürler : 4,653
    Usta o is sana kalmis..
    Sen arka kapiyi acik birakmisin,oda ordan devamli giriyor..sen istemiyorsan vazgectim istemiyorum,bu is benim icin bitmistir dersen bir daha aramaz..
    Korkulacal bir durum yok,onun derdi dava alip kara kazanmak..

4. webci üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    933
    Sans varmi ki kazanmanin kazanan varmi grupta onu merak ediyorum benim aracta karışmış bu skandala biraz araştırdım
    Denesek bir zarar görür muyuz diye düşünüyorum ve mahkemeyi kaybedince masraf odermiyiz ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    431
    ALdigi Tesekkürler : 570
    internetde alman avukatlarin sayfalari var, arabanin bilgilerini veriyorsun, orasi hemen söylüyor sana, sansin varmi yok mu diye.

bu avukat ile ugrasma, cok paran gider.

7. Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dünyadan
    Ettiği Teşekkür
    2,657
    ALdigi Tesekkürler : 4,186
    MB de nasıl olduğunu bilmiyorum ama Audi/vw toplu dava sonuçlandı geçen sene, 2 ile 7 bin arasında tazminat ödediler.

Rechtschutzun varsa direk onlara sor onlar daha iyi bilir, genelde böyle reklam yapanlar soyguncudur.

9. 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    933
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internetde alman avukatlarin sayfalari var, arabanin bilgilerini veriyorsun, orasi hemen söylüyor sana, sansin varmi yok mu diye.

bu avukat ile ugrasma, cok paran gider.
    Siteyi aradim bulamadım rica etsem verebilirmisin ve bu avukat dediğin beni arayani mi kast ediyorsun bu Google yazınca diesel skandal diye cikiyo avukat bürosunun ismi Türk avukat

Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MB de nasıl olduğunu bilmiyorum ama Audi/vw toplu dava sonuçlandı geçen sene, 2 ile 7 bin arasında tazminat ödediler.

Rechtschutzun varsa direk onlara sor onlar daha iyi bilir, genelde böyle reklam yapanlar soyguncudur.
    Malatyali Rechtsschutzum var hatta 0 SB Zürich den direk Zürichemi sorayim diyorsun?

Bu işten benim zararim olurmu onu merak ediyorum para odeme ihtimalim varmi ?

12. Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    933
    Ben arabayı geri vermez isem 3700 ile 9250 arası para geri alabilirmisim

Eğer geri verirsem arabayi aldigim paradan km kullanimi düşüp ödeme yapcaklarmis benim daha 4 bin km oldu aldıktan sonra 6 ayda

Sizce ne yapayım turk avukat mi alman avukatmi

Birde zararim olmaz umarim benim niyetim arabayi vermek degil

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,456
    ALdigi Tesekkürler : 3,378
    Araba 2017 model..
    Peki sen arabaya privat kisi den mi aldin ya da autohändler (vertragspartner) dan mi aldin?

Gecen sene haziranda aldigin yazmissin, eger privat kisi den aldi isen, vorbesitzer ne kadar kullandi arabayi?
    Privat vorbesitzer arabayi 1 1/2 sene kullandi ise, o zaman 2 sene frist gecmis oluyor ve mahkemeye sadece herstelleri verebiliyorsun..
    Kazanma sansin 5%..

Seni ariyan avukat sana bunlari sormadi/anlatmadi mi?
    Konu talo176 tarafından (21 Nisan 2021 Saat 13:35 ) değiştirilmiştir.

15. talo176 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    933
    Arabayi kasim ayında aldim mercedes-benz in kendi autohausdan aldim 2 yil junge check garanti ve 1 yilda yol yardım garanti var . Avukat bana hic birsey anlatmadi sadece yazdığı altaki

. Bu cep numarasi benim ofis numaramdir. Lütfen Whatsapp üzerinden arabazin alimi ile ilgili bilgilerin tümünü göndermenizi rica ediyorum:
    1. Kisisel bilgileri, Isim soyisim ve adresinizi
    2. Kafa kagidin resmini (Fahrzeugschein)
    3. alim sözlesmesinin resmini (Kaufvertrag)
    4. BÜTÜN kredi sözlesmesini (Darlehensvertrag) [Eğer Varsa!]
    5. Rechtsschutz hangi seneden beri hangi Rechtsschutz, ne zamandan ne zamana kadar Rechtsschutz oldugunu. Rechtsschutz-Versicherungsschein varsa onu da gönderin lütfen.
    Bütün evraklari göndermeyi lütfen ihmal etmeyin. Resim cekip Whatsapp üzerinden de gönderebilirsiniz.

Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba 2017 model..

Peki sen arabaya privat kisi den mi aldin ya da autohändler (vertragspartner) dan mi aldin?

Gecen sene haziranda aldigin yazmissin, eger privat kisi den aldi isen, vorbesitzer ne kadar kullandi arabayi?
    Privat vorbesitzer arabayi 1 1/2 sene kullandi ise, o zaman 2 sene frist gecmis oluyor ve mahkemeye sadece herstelleri verebiliyorsun..
    Kazanma sansin 5%..

Seni ariyan avukat sana bunlari sormadi/anlatmadi mi?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,540
    ALdigi Tesekkürler : 13,262
    Benim anlamadığım bu dizel skandalından sadece VW nin bazi modellerini kapsamıyormu yoksa bütün dizel araçlar içinmi geçerli?

https://de.wikipedia.org/wiki/Abgass...fene_Fahrzeuge

18. hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cenyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    24
    ALdigi Tesekkürler : 111
    Bende 2018 September de MB Autohaus dan Dizel tauschpremie var diye MB 200 D jungestern aldim. (Bj 09/2017) Kat: G6 D .
    Arabanin fiyati 32999 du. 5 bin Euro tausch premie verdiler. 2000 Euro da Sonder Rabatt vardi. 1000 Euro da benim C 220D Bj.2006 ya saydilar. Satici bayanda 500 Euro indirim yapti.
    Yani araba bana 24500 Euro ya geldi..
    Simdi 2,5 senedir kullaniyorum. Bende simdi verebilirmiyim ? versem alis fiyati mi hesaplanir yoksa benim ödedigim para mi ?
    Birde 6d Temp oldugu icin bu skandal dan ayri mi ?

20. cenyal üyemize teşekkür etti:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,456
    ALdigi Tesekkürler : 3,378
    Alıntı cenyal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 2018 September de MB Autohaus dan Dizel tauschpremie var diye MB 200 D jungestern aldim. (Bj 09/2017) Kat: G6 D .
    Arabanin fiyati 32999 du. 5 bin Euro tausch premie verdiler. 2000 Euro da Sonder Rabatt vardi. 1000 Euro da benim C 220D Bj.2006 ya saydilar. Satici bayanda 500 Euro indirim yapti.
    Yani araba bana 24500 Euro ya geldi..
    Simdi 2,5 senedir kullaniyorum. Bende simdi verebilirmiyim ? versem alis fiyati mi hesaplanir yoksa benim ödedigim para mi ?
    Birde 6d Temp oldugu icin bu skandal dan ayri mi ?
    Tabiki verdigin/ödedigin fiyat dan..

Ama fazla hevezlenmeyin bence..

https://www.mercedes-benz.de/passeng...hoCRvgQAvD_BwE

https://www.bundesgerichtshof.de/Sha...ml?nn=15276914

Bir de burayi okumanizi tavsiye ederim;

https://www.adac.de/verkehr/abgas-di...e-verbraucher/

https://www.adac.de/verkehr/abgas-di...ucher/daimler/

Yukarda bahsetmistim, mercedesi mahkemede 95% hakli cikmis.. yani sizin kazanma sansiniz 5%..

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım bu dizel skandalından sadece VW nin bazi modellerini kapsamıyormu yoksa bütün dizel araçlar içinmi geçerli?

https://de.wikipedia.org/wiki/Abgass...fene_Fahrzeuge
    Hocam, araba model felan degil.. motorlar..
    Konu talo176 tarafından (21 Nisan 2021 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.

22. talo176 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Dünyadan
    Ettiği Teşekkür
    2,657
    Benim araba audi a6 motorreihe ea189, tazminat olarak 4 bin € ödediler. Araba bende kaldı.

24. 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    933
    benim ki V klasse ve baktigimda netten bu skandaldan etkilendigini gördüm ama araci servis cagirmis ve yazilim atmis 2 sene önce. arac suanda performans bakimindan dusus yasamis ve yakiti artmis bunlari ögrendim
    daimlerde bilmiyorum sansimin ne oldugunu avukatlari biliyoruz kaybetcegi davaya bile gözü kapali girerler zaten öncelikle ilk sorduklari avukat sigorttan varmi diye ben var deyince 10 15 bin masraf tutuyormus kaybedince mahkemeyi bunu sigorta öder diyor zaten

peki sigorta o kadar para öderse ben mahkemeyi kaybedersem sigorta bana cikis verebilirmi yillik hausrat falan icinde 800 euro para ödüyorum 6 senedir züriche

yoksa önce sigortami arayip sormam mi gerekli ?

sase numarasini girdim aracimin mercedes sitesine asagidaki cikti

https://i.resmim.net/DVNsR.jpg
    Konu fuk_18 tarafından (21 Nisan 2021 Saat 20:07 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,278
    Aldigi Tesekkürler
    bende Audi A6 var verdim avukata rechtschutz vardi,Mahkeme oldu ve ben kaybettim.Zaten mahkemede beliydi zaten konusmalardan hic sansim olmadigi

Ettiği Teşekkür
    933
    neden kaybettin hocam ? peki kazanan nasil kazaniyor onu anlamiyorum bu avukatlar her gun birini paylasiyor mahkeme karari ile kazandik yok mercedesi dize getirdik diye türk avukatlar

birde davayi kaybettikden sonra avukat sigortan ile sorun yasadinmi cikis falan verdilermi cunku bunun masrafi 10 15 bin euro buluyor

Alıntı bass2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende Audi A6 var verdim avukata rechtschutz vardi,Mahkeme oldu ve ben kaybettim.Zaten mahkemede beliydi zaten konusmalardan hic sansim olmadigi

Nereden
    Dünyadan
    Ettiği Teşekkür
    2,657
    Gerekçe neydi de mahkemeyi kaybettin.

Nereden
    Dünyadan
    Ettiği Teşekkür
    2,657
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden kaybettin hocam ? peki kazanan nasil kazaniyor onu anlamiyorum bu avukatlar her gun birini paylasiyor mahkeme karari ile kazandik yok mercedesi dize getirdik diye türk avukatlar

birde davayi kaybettikden sonra avukat sigortan ile sorun yasadinmi cikis falan verdilermi cunku bunun masrafi 10 15 bin euro buluyor
    Avukat mahkeme masraflarını adac rechtschutz karşıladı. Toplu halde vw bir anlaşma yaptı, arabalar sizde kalacak ve en fazla 7 bin€ veririz dediler. Kabul etmeyenler mutlaka olmuştur, ben kabul ettim. Arabayı geri vermiş olsaydım elime en fazla 12 bin € vereceklerdi. Bu zamanda temiz araba bulmak da zor.

Ettiği Teşekkür
    933

uploaded

simdi alman formlarindada yazdim hic sansin yok diyorlar ne kadar dogru bilmiyorim yazilanlar bunlar alt alta

-Keine Chance, da das Auto mit dem Wissen gekauft wurde, dass dieser Typus unter den „Dieselskandal“ fällt. Wurde ja schon in den Jahren davor durch die Presse geprügelt

-Wenn ein Richter so etwas positiv bescheidet, dann zweifle ich an unserem Rechtsstaat.

O.K., wir sind auch nur eine Bananenrepublik (mit allerdings sehr schönen und geraden Bananen), aber sorry, für so ein Urteil hätte ich absolut kein Verständnis.

-Du kannst ja auch Lotto Samstags um 20:01 Spielen. Die Zahlen kennst du ja schon

mantiklida geliyor aslinda ama iste avukatlarda kazaniriz derdinde

Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avukat mahkeme masraflarını adac rechtschutz karşıladı. Toplu halde vw bir anlaşma yaptı, arabalar sizde kalacak ve en fazla 7 bin€ veririz dediler. Kabul etmeyenler mutlaka olmuştur, ben kabul ettim. Arabayı geri vermiş olsaydım elime en fazla 12 bin € vereceklerdi. Bu zamanda temiz araba bulmak da zor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)