Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bulasik makinesi tuhaf sorun

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    735
    ALdigi Tesekkürler : 4,455

Bulasik makinesi tuhaf sorun

Arkadaslar, bahcemde bulasik makinesi var. Beko, daha bir yillik, garantisi var.

Bulasik makinelerin alindan bir havza var. Eger orda cok su birikirse bir svic var havaya cikiyor ve yeni su almasini makinenin engelliyor.

Bulasik makinesinin suyunu havzadan bosalttim tekrar calisiyor makine ama sadecce havza dolasiya kadar tekrar.

Beko'nun servisi sans isi. Kendi servisi olmadigi gibi anlasdigi kisilerin yetegine kalmissiniz. Adam geldi bakti, su bosalttikdan sonra makineyi resetledi ve gitti tekrar calisdi diye.

Bahce evin tabani su oluyor.

Bugün söktüm makinenin altindaki havzayi cikardim sag ve sol tarafdaki Verkleidunguda söktüm ve calistirdim. Bir yerden su kacirdigini tahmin ettim. Calisti yikadi ama su kacmiyor ve makine normal calisiyor.

Sonra pis atik su borusunu cikardim icinde birsey tikalimi diye. Ordada birsey yok. Pis atik su borusununda bir büküklük falanda yok. Hortum dümdüz pis suyu cimene akitiyor. Yani sifona falan bagli degil. Kanal yok cünkü.

Aklim fikrim almiyor yerini degistirince niye su birikmiyor diye. Makine düz duruyor yerde. Yilik falanda degil.

Svic'de de bir takilma yok. Gayet normal bir sekilde oynuyor ve havada asilida kalmiyor.

Fikri olan varmi?

Beko Almanya'nin genel müdürün eposta adresini buldum ve yazdim makineyi geri al ve parayi iade et diye. Daha cevap gelmedi.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Mayıs 2021 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,242
    ALdigi Tesekkürler : 2,189
    Güvenlik amaçlı ile havza dolana kadar çalışır makine buraya kadar normal herşey.

Su nasıl havzsa doluyor, makineyi çalıştıracaksın ve 1-2 defa arka arkaya ve kontrol edeceksin, su nerden geldiğini başka çare yok.

Makine bitince kapağı acıyormusunuz içindeki nemin çıkması için ?

4. atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    735
    Hayır açmıyoruz çünkü giderken çalıştırıyoruz. Ama ondan olamaz, çünkü bazı yerler bile su oluyor. Nem okadar yapamaz. Ayrıca makinenin nemi havzayı doldurmasın diye nemin gidebileceği yollda keçe var emiyor ve nem içinde ayrı bir havza var.

İki kere söktükten sonra su aldırdım ve program bitmeden abpumpen yaptırdım, havza kuskuru ve akan bir yerde yok doğal olarak.

Senin dediğin gibi olsa fabrikasyon hatası. Bir ton kadın var sabah işe giderken çalıştıran makineyi. Bu kadar düşüncesiz Beko'nun mühendislerinin olacağını sanmıyorum.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (16 Mayıs 2021 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    547
    ALdigi Tesekkürler : 158
    S.a
    sanırım senin makina Pumpentopf dan su kaçırıyor.
    Sana senin makinaya göre böyle bir set lazım.
    https://www.amazon.de/gp/product/B07...?ie=UTF8&psc=1

7. 2 kişi özfenerli üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    415
    ALdigi Tesekkürler : 630
    Bendede beko var alalı 2 seneyi geçiyor çok güzel çalışıyor .İlk aldığımın 2. ci ayı makina su boşaltmıyordu tabi oda bizim hatamız.

Makinanın şu boşaltma bölümüne zeytin çekirdeği sıkışmış, tabi çekirdeğin orada ne işi var diyor insan oluyor işte seninkindede oraya birşey sıkışmış olmasın sakın

Keşke şu sorunlu yerlerin fotolarını çekseydin daha iyi olurdu birdahaki sefere resmini cek

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    735
    @Özfenerli, Pumpentopf'dan kacirsa asagisinda makineyi calistirinca görmem lazim degilmi? Nede olsa dis kismini söktüm ve icini görebiliyorum. Söktügüm yerde kuskuru ama makineyi her zaman koydugum yerde bakamiyorum, cünkü mutfaka monatjli.

Orlow, resim olsa ne olur. Heryer kuru gözüküyor program bittikten sonra.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    735
    Dün aksam calistirmistim bahce evinde giderken, bugün sorun yapmamis. Simdi birdaha calistirdim geldim, bakalim yarinda sorun yapmazsa, tamam gibi.

Tek yaptigim fark, makineni hafif ön kisimini bir disli havaya kaldirdim ayaklarindan. Ama ondan olurmu sanmiyorum.

Orlow, senin dedigin gibi olsa, su komple altdaki havzada degilde makinenin icinde birikir üst tarafta cünkü ozaman ozaman pis su pompasininiz icindeki pervane dönmez.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    547
    ALdigi Tesekkürler : 158
    Hazneyi boşalt dıktan sonra ne kadar süre sonra tekrar doluyor ve hata veriyor??
    Pumpentopf dan çok az sızıyor. Ayrıca çalıştırırken bir program seç ve bitene kadar bekle.
    Bence kesin Pumpentopf dan kaynaklanıyor. Bizim Siemens de de aynı sorun vardı kendim değiştirdim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    735
    Normalinde bir yikamadan sonra doluyor hazne. Simdi iki üc yikama oldu ama sorun yok.

Belki söyle olabilir senin mantigindan yola cikarak. Bahce evinde duruyor. Kisin -10 -15 buluyordur. Calismaya calismaya Dichtigung büzülüyordur. 6 ay sonra calistikca Dichtung sicak su ile geri sismisdir. Kitabinda 0 derece altini makine görmesin diyor. Constructa vardi önceden 10 sene gitti, bana misin demedi.

Dichtigung degistirmiyorlar youtubeda gördügüm kadariyla üstten tel ile geciriyorsun. Yani daha kalin Dichtung takiyorsun. Siemens ve Bosch icin cok Reparatursatz var. Hepsi 182 mm. Orijinal Dichtung ama Beko'nun internete göre 210 mm. Yani Repratursatz yok. Mecbur alip komple Dichtungu degistirmem lazim. Ama degistirsem neye yarar eger yine kisin yine büzülürse. Hersey döner yine basa.

Beko'dan degistirmek icin halen bir cevap yok.

Gecen yilda Beko buzdoloabi almistik. Mutfaktaki laminatin icine su kacira kacira etti. Laminat kabardi. Servisi 3 haftada zor geldi. Birsey anladiklarinda yok. Bulasik makinesindende aynisi. Millet Beko aliyor sorun yok, benim sansima ama hep böyle oluyor. Sunu ögrendim, Beko cok kalitesiz parcalar kullaniyor. Geri verdirtebilirsem Beko'yu Siemens, Bosch, Constructa alacagim. Sadece bu üc markaya bakan servisi var ve yedek parcada bol var.

Dedikmi kötü oluyoruz, ama Vestel ilede Türkiye'de sorun yasadim. Burda iki kere Beko ile. Birdaha maalesef yerli mali almam.

Firin aldim Siemens hic sorun yok. Sonra Buzdolabi aldim Bosch. Oda Türkiye'de üretilmis ama Beko buzdolabi ile karsilastirdigimda fark ettim, kalite kontrol Bosch'da daha iyi, iscilik daha iyi. Tabiki ona görede fiyat farkli.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (17 Mayıs 2021 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

13. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    735
    Dün tekrar mail yazdım Genel Müdürleri İnan Kıraç beyfendiye.

Makineyi almazsanız geri hergün size aynı maili yollayacağım diye.

Bugün pes ettiler. Makineyi geri alıyorlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (18 Mayıs 2021 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    735

uploaded

Bugün gittim, koydugum yerde makine yine dördüncü calistirmadan sonra suyu biriktirmis.

Artik bunu aldim.

https://www.otto.de/p/privileg-famil...nId=1098028486

Bewertunglarda herkes memnun. Sadece bir kisi iki yildiz vermiz oda bulasik makinesinden degilde getirenlere kizdigi icin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)