Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bankaya 10.000 Euro dan fazla yatırma hakkında bir sorum olacaktı.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Bankaya 10.000 Euro dan fazla yatırma hakkında bir sorum olacaktı.

İyi günler arkadaşlar hayırlı pazarlar.
    Benin 3 tane farklı bankadan Giro hesabım var. Şimdi bu 10.000 Euro ya kadar, belgesiz nakit para yatırma hakkında, sırf bir hesab numarası adına mı geçerli yoksa. Toplam 3 ayrı Giro hesab için mi geçerli? Yoksa atıyorum mesela
    Sparkasse 9000€
    Commerzbank 9000€
    Volksbank 9000€

Yatırabilir miyim?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı qardas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benin 3 tane farklı bankadan Giro hesabım var. Şimdi bu 10.000 Euro ya kadar, belgesiz nakit para yatırma hakkında, sırf bir hesab numarası adına mı geçerli yoksa. Toplam 3 ayrı Giro hesab için mi geçerli? Yoksa atıyorum mesela
    Sparkasse 9000€
    Commerzbank 9000€
    Volksbank 9000€

Yatırabilir miyim?
    3 ayrı banka niye hesap açtınki ? Üçüne ayrı ayrı Gebühr ödüyorsun

Almanya için herhangi bir sınırlama yok ki istediğin bankaya istediğin kadar para yatırabilirsin

9999€ sınırlaması sadece yurtdışına para çıkarırken

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    30 mesaja 52 teşekkür aldı
    olur mu abi 3000 euronun üzerinde banka nerden buldun diye soruyor . onunla ilgili instagramda bir video da görmüstüm . kara para kanunu ile ilgili. araba bile alirken yasal olarak belli bir miktarini elden ödiyebilirsin geri kalanini berweisung yapman lazim . tabi bu teoride böyle . pratikte o kadar param olmadigi icin bilemeyecegim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Gebühr ödemiyorum. Aslında bitane Haupt Kontom var. Sadece umbuchen yapıyorum diğer kontolara. Klassifikation amaçla açtım. Diyelim bir Konto ya sadece izin için biriktiriyorum. Diğer Konto Kredit Karte uygun olduğu için. Ve bu aralar iyi Tagesgeldzinsen verenler olduğu için. Diğeri de çocuklarım için ayrı biriktiriyorum.

Sınırlama yok, Ama Finanzamta bildirme var. O olmaması için o açıdan sormuştum. Sadece merak ettiğim
    Farklı bankalardan einzahlen yapmama rağmen, o bankadan 10.000 euro geçmediğim sürece, ama diğer bankalarla beraber 28000 euro einzahlen yapmış olmama rağmen bildirme varmı yok mu.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı Uppsallla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olur mu abi 3000 euronun üzerinde banka nerden buldun diye soruyor . onunla ilgili instagramda bir video da görmüstüm . kara para kanunu ile ilgili. araba bile alirken yasal olarak belli bir miktarini elden ödiyebilirsin geri kalanini berweisung yapman lazim . tabi bu teoride böyle . pratikte o kadar param olmadigi icin bilemeyecegim
    Usta Alman Banka sisteminde bankalar arası para gönderdin mi kimse bir şey sormaz

Ben Lüxemberg baknasına 10000 gönderdim bir sene sonra tekrar geri çektim

kimse bir şey sormadı...

Paralar legal olduktan sonra neden kimden korkuyorsun?

Sanki hesaplar başka bankalarda olunce senin ne kadar paran olduğunu bilmiyorlarmı ?
    Konu hOrOz tarafından (07 Ocak 2024 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    18 mesaja 31 teşekkür aldı
    Arkadas her duyduguna inanma gei bankana mesela sparkassede para otamatiginde bir seferde 20 bin euro hesabina yatirabilrsin .otamatige kartini sok einzahlen diye tikla ve ödemeyi ver tamam. diger banka hesabinda otamatikten yatiriliyorsa onlarida öyle yap olmuyorsa elden ödeme yap bazi bankalar bir seferde en fazla mesela 10 bin euro yatirabilirsin diyor ,yatiracagin para miktari cok ise ertesi gün git birdaha ödeme yap .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    Almanya ici Bankadan bankaya para gönderilirse sanirim sorun yok.
    Ama bankaya elle veya otamatik üzerinden 10.000 üzeri yatirilinca belki Banka Finanzamta bildirip Finanzamt sorabilir.
    Nerden bu Para diye?
    Bizim Türkler neden 50-100 bin eur'yu Sirp, Bulgar gümrügünde yakalatiyorlar?
    O kadar Parayi hesaplarina burada yatiramadiklari icin Türkiyede sisteme sokmak icin.

Türkiyede iste böyle degil.Hesabina ne kadar yatirirsan yatir Devlet veya Banka sormuyor.Bu nedenle Almanya Türkiyeyi güvenli Ülke statüsünde görmüyor.
    Konu Haziran tarafından (07 Ocak 2024 Saat 19:01 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Yatirmak sorun degil arkadaslar..yalniz banka oraya elle goturdugunden sana oaranin kaynagini soruyor,,bizimde finanzamta sbildiri sorumlulugumuz var diyor .
    Cok basit olarak
    Anamdan
    Babamdan
    Kardesimden
    Bacanaktan
    Aldim ve borcunu bana odedi falan fistan..
    Yani yalan dolan..
    Ayrica 2023 .12 den itibaren finanzamt onbin tanede bankaniz olsa hepsini biliyor .
    Transfer akisi tr veya eu ici hepsi gorunuyor .
    Otomatik bilgi paylasimi bu oluyor
    Konu webci tarafından (07 Ocak 2024 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,307
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Aynen webci ustanin yazmis oldugu gibi.

10.000 € üstü paranin kaynagi diye soru. Ve Pas kopyasi onu Finanzamt a direk kopyasi gidiyor demisti bankaci.
    Yatirdigimda da pas kopyasi ni aldi.
    Emeklilik parasi ni yatirirken.
    Türkiye ye para cikarirken. 10.000 € üstü Pas kopyasi ve Finanzamt a gidiyor demislerdi. Bire bir yazdiklarimi Yasadim.

Üc hesaba parca halinde yatir.

Haziran ustanin yazmis oldugu gibi.Bankadan bankaya havalede problem yok.
    Konu murat39 tarafından (07 Ocak 2024 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.

12. murat39 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya ici Bankadan bankaya para gönderilirse sanirim sorun yok.
    Ama bankaya elle veya otamatik üzerinden 10.000 üzeri yatirilinca belki Banka Finanzamta bildirip Finanzamt sorabilir.
    Nerden bu Para diye?
    Bizim Türkler neden 50-100 bin eur'yu Sirp, Bulgar gümrügünde yakalatiyorlar?
    O kadar Parayi hesaplarina burada yatiramadiklari icin Türkiyede sisteme sokmak icin.

Türkiyede iste böyle degil.Hesabina ne kadar yatirirsan yatir Devlet veya Banka sormuyor.Bu nedenle Almanya Türkiyeyi güvenli Ülke statüsünde görmüyor.
    O paralar ya kara para yada illegal yollardan elde edilen vergilendirilmemiş paralar..

Türkiye ye kaçırırlarken gümrüklerde yakalanıyorlar.. Bu sene epey yakalanan oldu

Geçen günü bir şey daha öğrendim 10000€ üzeri parayı Türkiye dışına çıkarırsan gümrükte bildirilmesi gerekiyormuş

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,307
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Aynen Horoz ustam

Gümrükden gectim.Icerde ucaga binis bekleme yerinde polisler sivil yaninda kimligini gösterdi.
    Üzerimdeki parayi sordu.
    Gösterdim.Problem yoktu.kontroller var.Polisler le biraz sohbet ettik.

9.999 € ya kadar problem yok. 10.000 € üzeri. veya Üzerinde altin la cikacaksan.Gümrüge bildirip o sekil gram i tartilip o sekil cikip girebilirsin dediler.
    Girerken de cikmadan önce beyan ettim ayni sekil geri geliyorum.KAgirtlari gösterdiginde Problem yok.

Öyle bir altin tamir i gibi durum olursa.
    Konu murat39 tarafından (07 Ocak 2024 Saat 20:11 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    almanyada 8000 e dan fazla birden yatirirsan soruyorlar paranin kaynagini

taksit taksit yatiricaksin ama 2 3 ayda bir miktar

16. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı vatan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas her duyduguna inanma gei bankana mesela sparkassede para otamatiginde bir seferde 20 bin euro hesabina yatirabilrsin .otamatige kartini sok einzahlen diye tikla ve ödemeyi ver tamam. diger banka hesabinda otamatikten yatiriliyorsa onlarida öyle yap olmuyorsa elden ödeme yap bazi bankalar bir seferde en fazla mesela 10 bin euro yatirabilirsin diyor ,yatiracagin para miktari cok ise ertesi gün git birdaha ödeme yap .
    Arkadasim 1 hafta önce banka otomatiginden Bar para yatirdim. Kac para Yatirdigina dair kagit cikiyor otomatikten orda da yaziyor 10 gün icinde paranin kaynagini bize bankaya Bildir diye buldirmessen direk finanzamta bildiriyorlar
    Yatirdigim parayi yurt disina gönderecektim bankada ki calisan da dedi paranin nerden geldigini nachweisen yap getirmen gerek 10 gün icinde dedi muhasebeciden kagit aldim verdim

Gesendet von meinem SM-N986B mit Tapatalk

18. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    63 mesaja 108 teşekkür aldı
    Alıntı qardas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sparkasse 9000€
    Commerzbank 9000€
    Volksbank 9000€

Yatırabilir miyim?
    Usta schwarz iste calistin ondan soruyorsan birsey demem, ama baska islere yöneldiysen bizi bulastirma bu ise.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Yok usta, schwarz değil. Çalıştım biriktirdim yıllar önce, yüklü miktar part part çektik bir ihtiyacı için, olmadı geride yatırmadık baya zaman geçtiği için. Elimizde kalmasın diye bankaya geri yatırmak istiyorum. Bunu geri yatırsam Finanzamt sıkıntı yapar. Halbuki o paranın vergisi ödendi.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    30 mesaja 52 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    @qardas,
    Bankadan part part cektiysen o cektigin miktarlarin Kontoauszügelerini bankadan alirsin, elindekileri yatirirsin.
    Soran olursa iste su tarihlerde part part cekmistim dersin sorun olmaz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    63 mesaja 108 teşekkür aldı
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @qardas,
    Bankadan part part cektiysen o cektigin miktarlarin Kontoauszügelerini bankadan alirsin, elindekileri yatirirsin.
    Soran olursa iste su tarihlerde part part cekmistim dersin sorun olmaz.
    Tane tane cekdiyse ve aradan yillar gectiyse zor. Ikinci Kontoauszug istemek cok pahali.

En iyisi Türkiye'ye götür. Yatir hesaba. Bir kac gün sonra cek ve buraya getir. Kendi kontona einzahlen yaparken dekontunuda gösterirsin.

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Hesaptan 30.000€ Havale etmem gerekti ve Online olarak kabul etmedi, günlük Limit 10.000€ diye Ekranda bildiri geldi.

Ertesi gün Bankaya gittim (Sparkasse) ve anlattım durumu ve Limiti istediğim gün veya günler için çıkarılıyormuş, örneğin ben 30.000€ göndermek istedim tek ve o günün akşamına kadar yeter bana dedim, Kimliğimi aldılar ve Imzalamam gerekti onay için o kadar, sonra eve gittim ve Überweisen yaptım.

@Horoz Ustanın dediği gibi Kara para vs. ile uğraşmıyorsanız korkmayın, paranın geldiği yer (İş yerinden maaşınız vs.) belli olduğu sürece hiç sıkıntı olmaz, ama gidipte elinizde 1 Torba parayı yatırmaya çalışırsanız o zaman adama sorarlar bu para nerden diye.

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Vergisini ödediysen belgelerini Finanzamt ister. Vergi ödedigine dair belge yoksa cezasi var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)