Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [SOR] Alman vatandasligi girmek icin bosanma hakkinda

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    285
    ALdigi Tesekkürler : 83

[SOR] Alman vatandasligi girmek icin bosanma hakkinda

selamlar arkadaslar;

kisa ve öz yazmak istiyorum
    ben türk vatandasiyim ve eski esim alman. Biz 2018 yilinda ayrildik (alman mahkemesi) resmen 2019 da bosandik, ama türkiyeden yapmatik. Gerek yoktu ve ben techniker studieren yabiyorum zaten evlenmiycem simdilik diye yapmadik.

sorum alman vatandasligi icin basvurdum hersey guzel oldu ama gecen hafta mektup gelene kadar. Nufus kayit örneginde evli yaziyor diyor. bende onlara corona yuzunden islemler uzun sürüyor. Ama en yakin zamanda halletmeye calisacagim dedim. Baskonsolosluktan Türkiyeden izinli cikis kagiti geldi onlara verdim

simdi ben bunu yapmadan nasil halletebilirim. daha sonra zaten yapcam ama bu aralar cok yogun. Nasil cevap versem vatandasligi versinler sonra zaten yapcam insallah.

yapmak zorundamiyim veya calisan ne söylesek islemler icin, türk pass bitti nasilsa alman kimligi alacaz diye simdi acil birsey olsa turkiyeye gidemiyecem..

yorumlariniz icin simdiden tesekkurler
    saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,576
    ALdigi Tesekkürler : 13,760
    Alıntı scamt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaslar;

kisa ve öz yazmak istiyorum
    ben türk vatandasiyim ve eski esim alman. Biz 2018 yilinda ayrildik (alman mahkemesi) resmen 2019 da bosandik, ama türkiyeden yapmatik. Gerek yoktu ve ben techniker studieren yabiyorum zaten evlenmiycem simdilik diye yapmadik.

sorum alman vatandasligi icin basvurdum hersey guzel oldu ama gecen hafta mektup gelene kadar. Nufus kayit örneginde evli yaziyor diyor. bende onlara corona yuzunden islemler uzun sürüyor. Ama en yakin zamanda halletmeye calisacagim dedim. Baskonsolosluktan Türkiyeden izinli cikis kagiti geldi onlara verdim

simdi ben bunu yapmadan nasil halletebilirim. daha sonra zaten yapcam ama bu aralar cok yogun. Nasil cevap versem vatandasligi versinler sonra zaten yapcam insallah.

yapmak zorundamiyim veya calisan ne söylesek islemler icin, türk pass bitti nasilsa alman kimligi alacaz diye simdi acil birsey olsa turkiyeye gidemiyecem..

yorumlariniz icin simdiden tesekkurler
    saygilar
    Alman eşinle Konsolosluğa başvur orada boşanmayı tanıt. https://www.ozbeceriksizler.com/show...ight=bo%FEanma

Türkiye de medeni durumunda değişiklik olduğu için vatandaşlık çıkış işlemleri sil baştan.

Almanyada boşanmış olabilirsin fakat Türkiye de evli görülüyorsun.

Benim kızda da başvurduğunda bekardı ama işlemler biteceği vakit evlendi. Çıkış işlemleri yeniden yapıldı.

Zaten çıkış başvurusunda medeni durumunuza değişiklik olursa bildirin yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bunlar hep önemsememekten. Düşün başına bir iş geldi senin eski hanım Türkiye de Türk kanunlarına göre senin kanuni mirasçın.

Boşanma işlemleri bitirmeden vatandaşlık zor. Vatandaşlığı versinler sonradan hallederim olmuyor.

Bağlı olduğun Konsolosluğa Boşanmayı tanıtmak için başvur

Düz mantik düşündüğün için Almanlar Ausweiss veresiye kadar geçerli Pasaportun olması gerek

çünkü Almanlar sana Deutsche Ausweiss verirken senden geçerli bir pasaport isteyecektir. (ben oğlandan veya kızdan öyle hatırlıyorum)

1. hatan boşanmayı Türkiye de tanıtmaman

2. hatan çıkış işlemleri sırasında boşanmış olduğunu belirtmemen

3. hatan Pasaportun süresi bitmiş uzatmamışsın

Ben hatırladıklarımı yazdım belki prozedür değişmiş olabilir konsolosluğa ve Einwohnermeldeamt sorman gerek
    Konu hOrOz tarafından (13 Eylül 2021 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    285
    ALdigi Tesekkürler : 83

uploaded

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman eşinle Konsolosluğa başvur orada boşanmayı tanıt. https://www.ozbeceriksizler.com/show...ight=bo%FEanma

Türkiye de medeni durumunda değişiklik olduğu için vatandaşlık çıkış işlemleri sil baştan.

Almanyada boşanmış olabilirsin fakat Türkiye de evli görülüyorsun.

Benim kızda da başvurduğunda bekardı ama işlemler biteceği vakit evlendi. Çıkış işlemleri yeniden yapıldı.

Zaten çıkış başvurusunda medeni durumunuza değişiklik olursa bildirin yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bunlar hep önemsememekten. Düşün başına bir iş geldi senin eski hanım Türkiye de Türk kanunlarına göre senin kanuni mirasçın.

Boşanma işlemleri bitirmeden vatandaşlık zor. Vatandaşlığı versinler sonradan hallederim olmuyor.

Bağlı olduğun Konsolosluğa Boşanmayı tanıtmak için başvur

Düz mantik düşündüğün için Almanlar Ausweiss veresiye kadar geçerli Pasaportun olması gerek

çünkü Almanlar sana Deutsche Ausweiss verirken senden geçerli bir pasaport isteyecektir. (ben oğlandan veya kızdan öyle hatırlıyorum)

1. hatan boşanmayı Türkiye de tanıtmaman

2. hatan çıkış işlemleri sırasında boşanmış olduğunu belirtmemen

3. hatan Pasaportun süresi bitmiş uzatmamışsın

Ben hatırladıklarımı yazdım belki prozedür değişmiş olabilir konsolosluğa ve Einwohnermeldeamt sorman gerek
    tsk arkadasim cevabin icin

ben bas vurdugumda zaten söylemistim ama islemler uzun sürüyor diye birsey demediler
    ondan yani
    yinede tsk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)