Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm dünyada gecerli olan evrensel hukuk kurallarindan bir tanesi de, " müddei iddiasını ispatla mükelleftir" yani bir kisi ortaya bir iddia atiyorsa ve bunu hukuki zeminde herhangi bir dava konusu yapiyorsa aynen senin olayinda oldugu gubi... BU durumda malin sahte olmadigini sen degil, sahte oldugunu iddia sahibi ispatlamak zorunda dir.. BUnun da yollari mahkemeler tarafindan gecerli kabul görülen veya atanan bilirkisi ler tarafindan yapilir..

Yani kulakligi alan kisi herhangi bir elektrik, elektronik servisine gidip te bu ürün sahtedir raporuyla seni suclayamaz.. O ürünün yetkili satici veya servisi nin veya mahkemelerce kabul edilen bir servisin bu sekil de bir belge vermesi gerekir..

Yukari da arkadaslarind a belirttigi gibi, büyük ihtimalle, elinde ki sahte ürünle seni dolandirmaya calisan bir sahistir.. Eger durum yazdigin gibiyse ve kendine bu konuda güveniyorsan, adama mail yaz ve haksiz yere tehdit etmekten senin onu avukata verecegini, bir daha kendisine mail yazmamaisini. Isterse hukuki yollari kullanabilecegini ve mahkeme önünde hesaplasabileceginizi yaz..

Bunun üzerine daha birse yazabilecegini zannetmiyorum.

Selamlar
Mail adresini yollamasini ve rechnunglari pdf olarak ona yollayabilecegimi bunun disinda hic birsey yapamayacagimi yazdim.

Daha halen mail adresi falan yollamadi.

Ben elimdeki belgelere ve aldigim yere güveniyorum , fakat daha önceyatdigim gibi bu konular mahkemede nasil ispatlanir kafama yatmiyor.

Alici elindeki sahtesini gösterip bana sahte mal satmis dese nasil ispat eder ?

Bende hayir ben orjinal sattim desem nasil ispat ederim.

Ispat edebilmek icin satilan malin paketinde degil üzerinde bir seri numarasi olmali ki ben onun fotosunu cekeyim .

Bu isler kanunen birtürlü kafama yatmiyor malesef.

Birde bire bir teslim alinan bir ürün ile versand ile yollanan bir olmama li , alici bire bir evime geldi ve 20 dakika ürünleri inceleyerek aldi bence artik sorumluluk onda olmali bu durumda degil mi ?