Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İyi Güzel ve Hoş, herşey Kabul ozaman..

Olumsuz bakıyorsunuz, tamam..

Peki desem, ki Alıcı Evine gelmiş bakmış beğenmiş Parayı verip çıkmış..

Peki soruyorum size..Sahte olduğunu nereden bildi gördü veya fark etti, ki Para verilmiş iş bitmiş, sahteliği üzerinde duruyor..Tehdit ediyor..

Tekrar söylüyorum, Idda sahibi Mahkeme tarafından Görevlenmiş Uzmanın Raporuyla Iddiasını Kabul ettirir, sonra Avukat tutar ondan sonra Mahkeme yolu tutulur..

Ayrıca, bilerek veya bilmeyerek, Sahte Mal satmak kadar, alıcı olarak almak o kadar suç teşkil eder...
Hocam diyelim ki su sekilde oldu ben güvenilir bir firmadan mal aldim faturasi elimde ve belirli bir süre kullandim . Sonra bu mali baskasina sattim.Alici malin sahte oldugun söyledi ve mahkemede bilir kisi tarafindan malin sahte oldugu tespit edildi .

1. Bu durumda ben mi sucluyum yoksa bana bu mali satan firma mi ?

Firma deseki tamam bu adama mali sattim ama beim sattigim mal orjinal di bu adam sahtesini benim verdigim kutuyla satmis.Bu benim malim degil.

2. Alici mahkemeye sundugu malin benim sattim mal oldugunu nasil ispatlayabilir ?

Ben de diyorum ki hayir bende orjinal sattim alici degistirmis.

Bu isler gercekten kafama yatmiyor halen 2 tarafinda bu konularda birsey ispatlayamacagina inaniyorum , kafama hic yatmiyor 😑