@ Haziran
Yazdigim celiskili degil, yabanci olarak buranin kurallarina "Bana ne aptallarin kurallarindan" der ve uymazsan karsiliginda nefret bulursun. Bunda celiski nerede?
Uyum saglayan kisinin hangi ülke vatandasi oldugunu dahi bilemiyorlar cünkü normal yasayanlar kimseyi ilgilendirmiyor.
Türk düsmanligi diye bir seyi ben sahsen burada hic yasamadim, genel bir irkcilik yok, sahsi ters insanlar var ama onlar zaten herkese ters davraniyorlar, sadece yabancilarla degil tüm dünyayla dertleri var. Elestirilerine baktiginda da zaten Amerikadan Coronaya kadar karsi cikmadiklari, süphe duymadiklari hic bir konu yok, Almanlarin gerizekali issizleri genelde bunlar. Isi gücü olan zaten bu konulara hic girmiyor cünkü adam isinde gücünde ve enerjisini kendine ayiriyor.
Bakin Türkiye´de issizlik o kadar yüksek ki Twitterda kim ne yazarsa yazsin illa ters yöne ceken bir sürü insan cikiyor. Iste o an anliyorsun ki bu adam issiz ve zamani bol hayatindan memnun degil, nereye catacagini sasirmis.
Solingen olayinda Bulgar vatandaslari hedef alinmis görülüyor, isin detaylarini bilemiyoruz ama göze batan olaylar olmus olabilir ve bu asiri sagcilar icin bulunmaz bir nimet. Basa bela olanlara saldirinca halkin da destegini mutlaka alacaklardir, onlarin hesabi zaten bu yönde. Daha önceki Solinge olayinda ise genel olarak Almanlar Türklere destek ciktilar, kilometrelerce metre uzunlugundaki el ele tutusmalarini ne cabuk yok sayabiliyorsunuz? Bu asagilik kompleksinden acilen kurtulmamiz gerekiyor, Türkler dünyanin nefret ettigi bir halk degil, sahislar baska, komple bir millet baska bir sey.
Dünyada her ülkede irkclilar var, olmayan bir ülke örnegini hic kimse veremez. Aldiklari oy miktari hep ayniya yakin, yani %20 civari, bu hic sasmiyor, kaldi ki oy verenlerin hepsi irkci degil, sisteme karsi ciktigindan oy veriyor.